שאלות ותשובות

שבעת הנקיים (טהרת המשפחה)

שלום , האם יש מקום להקל בשבעה נקיים למגע בלבד ללא קיום יחסים בשנה הראשונה אם הדבר ממש קשה .
הצג תשובה »

מחזור באמצע חפיסת גלולות (טהרת המשפחה)

ברוך השם התחתנתי בשבוע שעבר. בעקבות החתונה ובעקבות המלצת מדריכת הכלות חיברתי 2 חפיסות גלולות. כרגע אני ביום ה12 של החפיסה השנייה וקיבלתי מחזור (קרה לי בעבר). מה עליי לעשות? האם להמשיך לקחת את הגלולות וללכת למקווה גם בסוף המחזור הנוכחי וגם בסוף המחזור הסדיר שיגיע בסיום החפיסה? תודה
הצג תשובה »

האם נידה? (טהרת המשפחה)

אני עם התקן מירנה. היה לי דימום בניגוב וקצת על התחתונית. לאחר חצי יום זה עבר ובבדיקה אין כתמים כלל.. האם צריכה לטבול? לשמור 7 נקיים?
הצג תשובה »

פרימולט נור ומיגרנות (מנהגי כלות)

אני מתחתנת ורציתי כדורים שידחו לי את המחזור (כלומר שביום של החתונה אהיה בלי מחזור). הרופאה נשים רשמה לי פרימולט-נור. הבעיה שקראתי באתר שזה בעייתי אם יש לי מיגרנות. ויש לי מיגרנות די קשות (7 ימים בחודש בערך) עם אאורה. מה עליי לעשות?
הצג תשובה »

דימום מגלולות (טהרת המשפחה)

היי אני חודש וחצי אחרי לידה, הנקתי חלקי אבל עכשיו הפסקתי ועד עכשיו לא קיבלתי מחזור. ידוע לי שאישה שמניקה יכולה לא לקבל מחזור בין חצי שנה לשנה אבל אני הנקתי חלקי והפסקתי. התחלתי לקחת לפני שבוע גלולות פומיניק. חלק מהתופעות שלהם זה דימום ובאמת התחיל לי דימום אבל לא ממש דם. מתי אוכל ללכת למקווה? האם זה נחשב למחזור וצריך לשמור שבע נקיים?
הצג תשובה »

קביעת ימי הפרישה (טהרת המשפחה)

באם לא זוכרים תאריך של ראיה לפני כמה חודשים וזה יכול להשליך על וסת הפלגה מה עושים?
הצג תשובה »

מקוה (טהרת המשפחה)

אני רוצה לטבול במקוה לפני תחילת תהליך גיור למען בן זוג יהודי שאנחנו רוצים לעשות את התליך גיור למען להתחתן ולהקים בית בישראל
הצג תשובה »

מקור של דימום ניתן להבחין? (טהרת המשפחה)

אנחנו משתמשים בגלולות למניעת הריון מסוג "פומיניק" ..ונגרם מכך דימומים בימי הטהרה האם מקור הדימום מהרחם או מצוואר הרחם האם ידוע על כך משהו ברור? נשמח לתשובה תודה !
הצג תשובה »

7 נקיים מסתיימים יותר מ4 ימים לפני החתונה (מנהגי כלות)

המחזור שלי סדיר בד״כ ותיכננתי לקחת גלולות כדי לסדר אותו בתאריכים לפני החתונה אך בחודש הראשון שתיכננתי הייתי חולה וכל המחזור באותו שבוע היה ממש לא רגיל. עכשיו לא משנה אם אני מחברת גלולות או לוקחת אותן כל 21 יום וחמישה ימי הפסקה זה לא מסתדר עם התאריך של החתונה, איך אפשר לסדר את המחזור בכל זאת לפני החתונה? אני מתחתנת ב1/6 (י״ב סיוון) והוסת האחרונה לפני החתונה אמורה להסתיים ב19/5
הצג תשובה »

ווסת בשימוש במדבקת אוורה (טהרת המשפחה)

שלום רב. אני עם התקן נחושת לא הורמונלי, מחזור סדיר יחסית של עשרים ושמונה ימים, התחלתי להשתמש המדבקות אוורה בתוספת להתקן על מנת לדחות ווסת בגלל ארוע משפחתי. התחלתי כשבוע לפני מועד קבלת הווסת ,קיבלתי ווסת והיום אני עשרה ימים לאחר מכן והדימום לא נראה. שהולך לעבור, בעוד פחות משבועיים הארוע ואני לא יודעת מה עלי לעשות, האם להסיר את המדבקה (האם הדימום יעצר או תתחיל ווסת חדשה) או להמשיך . אשמח לתשובה בנידון כי לרופא נשים לא הייתה תשובה חוץ מהמילים זה ניסוי וטעיה🤦🏼‍♀️ תודה מראש
הצג תשובה »

ראייה (טהרת המשפחה)

ראיתי לאחר כ10 שעות מקיום יחסים על גבי טישו לאחר מתן שתן הפרשה רירית בצבע כהה יותר מדימום ומאז אין כלום וגם לא פנימי - הווסת עדיין לא אמור להגיע - האם אוסר ?
הצג תשובה »

גיל מעבר (טהרת המשפחה)

אני בגיל המעבר והיתה לי הפסקת ווסת למעלה מ8 חודשים בימים האחרונים הופיעו לי דימומים קלים ובהירים ונעלמו אחרי 3 ימים השאלה האם לספור 7 נקיים ולטבול במקווה אני מרגישה סימנים כמו של ווסת עדיין אולי יש סיכוי שאני שוב אראה דימומים או אקבל ווסת רגילה ואז שוב לספור נקיים וטבילה ?
הצג תשובה »

אסור לקיים יחסי אישות כמה ימים לפני מחזור? (טהרת המשפחה)

היי אסור לקיים יחסי אישות כמה ימים לפני מחזור?
הצג תשובה »

קיצור ימי המחזור (טהרת המשפחה)

הייי. מה שלומך? תודה על הזמן שפינית לקרוא את השאלה שלי. בעלי ואני נשואים מעל שנה שומרים נידה, לאחרונה בעלי דיבר איתי שמאוד מאוד קשה לו לחכות כל כך הרבה זמן בימים שאנחנו אסורים. רציתי לדעת אם יש אפשרות לקצר את ימי המחזור יוצא לנו בערך 13 יום ולפעמים יותר של ימים אני במחזור פלוס 7 נקיים. אני מאוד רוצה להמשיך לשמור נידה מצד שני חשוב לי לשמח את בעלי ולא להקשות עליו ולבעלי קשה עד שאמר שהוא רוצה שנפסיק לשמור מה עליי לעשות??
הצג תשובה »

שמרת טהרה (טהרת המשפחה)

אם אחרי בדיקת הפסק טהרה כאשר אני מתחילה לשמור שבעה נקיים ישנה הפרשה צהובה/חומה, זה תקין? יכולה להמשיך לספור את הימים הנקיים?
הצג תשובה »

חובת תשמיש ביום הטבילה (טהרת המשפחה)

שלום. רציתי לדעת האם ביום הטבילה חובה לעשות תשמיש? או שלא חייבים דווקא ביום הטבילה? תודה
הצג תשובה »

טבילה והפסק טהרה (טהרת המשפחה)

אני בת חמישים והווסת כבר אינה סדירה. לאחר ווסת שנמשכה כשבועיים עשיתי הפסק טהרה וטבלתי לאחר שבעה נקיים. יום לאחר הטבילה התחיל שוב דימום . הדימום כמעט הפסיק לאחר מספר שעות. האם עליי לחכות שהדימום ייפסק ולעשות הפסק טהרה? או שעליי לחכות ארבעה / חמישה ימים ורק אח"כ לעשות הפסק?
הצג תשובה »

כתמים (טהרת המשפחה)

שלום, מחזור שאורך כ7 ימים ובסופו ביום השישי ושביעי יש כתמים חומים בצבע שוקולד .(אין אדוםבכלל). התחלתי 7 נקיים ובכל הימיםיש כתמים כאלה על התחתונית בניגוב כמו הפרשות ולכלוך ללא דם. האם אני יכולה להמשיך לספור מה ניתו לעשות? מאוד רוצה להגיע לביוץ ולא לפספס
הצג תשובה »

אחרי לידה (הריון, לידה והנקה)

שלום רב, ילדתי ב26.1.23 לאחר שבועיים פסק הדימום והתחלתי להשתמש במדבקות אוורה לאחר שבוע וחצי בערך קיבלתי מחזור שהסתיים אחרי 5 ימים התחלתי לספור נקיים וביום הרביעי לספירה פתאום יש כתם טיפה של דם טרי ויותר דם חום. כל יום מאז זה ככה כמו סוף מחזור כבר 7 ימים ברצף (פעם בכמה ימים כתם טרי וחום כל יום כמה טיפות ). אני עדיין עם אוורה צריכה להוריד אותה בסוף שבוע ואז אצטרך לקבל מחזור שוב וזה לא מה שאני רוצה לכן נראה לי שהמשיך לחפיסה נוספת ברצף. לא יודעת מה פשר הכתמים ומתי יהיה נקיה, ממש קשה לי בלי מגע בסיסי מבעלי .. מה אפשר לעשות ?
הצג תשובה »

בדיקת 7 נקיים ראשונה באיחור (טהרת המשפחה)

שלום , כבר כמה ימים מנסה לעשות הפסק טהרה.. היום כבר היום ה12 לווסת , במשך היום בדקתי וראיתי שיהיה אפשר לעשות הפסק טהרה... ושכחתי לפני השקיעה, נזכרתי רק 20 דק אחרי. אני עם התקן שגורם שיש לי אולי שבוע שאני טהורה ואחכ שוב מקבלת מחזור ... יש דרך להקל שזה כן ייחשב בדיקה ראשונה ? אולי כי בדקתי במשך היום ?
הצג תשובה »

בדיקת הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

אם עשיתי בדיקה לאחר סיום הוסת לפני השקיעה ויצא עם כתם אני יכולה לעשות באותו יום בערב בדיקת הפסק טהרה ושבוע לאחר מכן לטבול לפני השקיעה? שאלה שנייה אם אני עושה את ההפסק טהרה ביום שישי לפני השקיעה מתי אני יכולה לטבול?
הצג תשובה »

טיפולי פוריות (טהרת המשפחה)

בוקר טוב נמצאת בטיפולי פוריות ומתוכננת לי הזרעה ליום ראשון הקרוב 12.3 צריכה לקיים יחסים בשבת ואחכ ביום שני אך צריכה לטבול רק ביום חמישי הבא האם יש אפשרות להתיר לי ללכת למקווה היום?
הצג תשובה »

כתם בהריון (טהרת המשפחה)

שלום רב, אני בתחילת הריון שבוע 5 , ואתמול בלילה ראיתי כתם על בגף תחתון צבעוני, ולאחר מכן ראיתי כתם חום בעת ניגוב . עדיין לא נבדקתי אצל רופא נשים. האם מדובר בכתם אוסר ?
הצג תשובה »

וסת או כתמים (טהרת המשפחה)

שלום , מזה כשלוש שנים אני עם התקן ריחמי מירנה. ביום חמישי האחרון הפתיעה אותי הוסת. או דימום לא ברור. היא התחילה בבוקר והסתיימה בערב. כתמי דם. ללא שום כאב בטן. לאחר מכן זה נרגע ויצאו רק כתמים חומים קטנים מידי פעם. שאלתי היא איך איך עליי לנהוג? תודה מראש נועה
הצג תשובה »

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

עשיתי הפסק טהרה ויצא מעט מוכתם. איך אני יודעת אם תקין או לא?
הצג תשובה »

הופעה בציבור בזמן נידה (טהרת המשפחה)

שלום יוצא שבזמן שבעה נקיים יש לנו חתונה של אחות. אנחנו חוששים שבזמן הצילומים לא נוכל לגעת וזה יעורר תשומת לב ואנשים יבינו שזה נובע מנידה. האם יש מקום להקל בזמן כזה עדי לשמור על צניעות ופרטיות?
הצג תשובה »

מקווה (טהרת המשפחה)

היי רציתי לדעת איך אני סופרת 7 ימים נקיים? אם אני ביום השישי של הווסת ואז אני עושה בדיקה ובבד הופיע הפרשה אבל לא אדומה כמו דם אלה חומה כהה או חומה בהירה. האם זה תקין ומאז אני יכולה לספור ?
הצג תשובה »

חציצה לאחר בטבילה (טהרת המשפחה)

לאחר הטבילה גליתי שנשארו מעט שאריות דבק ממדבקת אמורה, גיליתי כשהמקווה כבר היה סגור, האם אני צריכה לחזור על הטבילה?
הצג תשובה »

מחזור ארוך מהרגיל (טהרת המשפחה)

לקחתי כדורים למניעת מחזור, זה עזר לדחות בשבוע, כנראה כי לא לקחתי בשעות מוגדרות, ומאז התחיל לי מחזור כבר כמעט 14 ימים, היה ימים שהיה נראה שנגמר, ופתאום שוב התחיל דם. יש לציין שאני עם התקן תוך רחמי לא הורמנלי.
הצג תשובה »

מנסה להכנס להריון (הריון, לידה והנקה)

שלום, המחזור שלי נע בין 28 יום לבין 34 יום. בכל חודש זה משתנה, אורך הוסת הינה 7 ימים לא פחות. יוצא שאני טובלת לאחר ימי הביוץ בגלל שהוסת שלי ארוכה עד ספירת 7 ימים נקיים. מה ניתן לעשות?
הצג תשובה »

מה עושים שאין לאישה מקום מסודר לטבילה (טהרת המשפחה)

שלום לרב אשמח לדעת מה לעשות במקרה בו ״נתקענו״ ועל האישה לטבול אך אין באזורנו מקום טבילה מסודר
הצג תשובה »

דימום השתרשרות (הריון, לידה והנקה)

אתמול ג' אדר ראיתי כתם דם בתחתונית בגודל 2 גריס. אין לי וסת קבוע. לפי הפסקי פרישה אמורה לקבל ביום ראשון ה' אדר עונת לילה או שלישי ז' אדר עונת לילה. חשבתי שזה מחזור שהקדים אבל לאחר שראיתי שאין המשכיות עשיתי בדיקת הריון ויצא חיובי. עשיתי בדיקה עד יצא נקי לגמרי. היום שבת עשיתי מוך דחוק ראיתי שהעד נקי לחלוטין. משמע הכתם של הדם שהיה ביום שישי זה הכתם היחיד. האם אני טמאה? מה עושים במקרה כזה? תודה
הצג תשובה »

כאשר לא ניתן לטבול במקווה מה עושים ? (טהרת המשפחה)

אם קורה מצב ואני בחו״ל ואין מקווה שם ולא ניתן לטבול בים. האם ניתן לטבול שחוזרים לארץ גם אם זה שבוע אחרי הספירה של הימים הנקיים? או שניתן לפספס ולא לטבול ולחכות לטבילה הבאה? תודה רבה לכם על העמוד הזה!!
הצג תשובה »

דימום בעת נטילת גלולות (טהרת המשפחה)

שלום רב בעת שאני נוטלת גלולות באמצע החבילה הופיעו דימומים היות ושכחתי ליטול פעמיים גלולות במועדן. הדימומים מתמשכים שבועיים ויותר.. האם זה טמא? ומתקיים נידה כל התקופה הזאת? גם אם זה לא מועד הפרישה וימי הנידה? האם יש לייחס זאת לנידה ופרישה? יש לציין כי הנני באמצע נטילת החבילה וטרם הגיע מועד הפרישה האם בכל זאת זה בגדר טמא?
הצג תשובה »

נושא טהרה (טהרת המשפחה)

אשמח לעזרתך 🙏🏻 אני מנסה להקלט להריון ואחרי הרבה בדיקות ביוץ כל חודש בחודשו הביוץ שלי יוצא על הימים הנקיים ככה שנמנע ממני לקיים יחסים ולהקלט להריון, אני אובדת עצות כבר וממש מיואשת, לא יודעת מה לעשות, מצד אחד אני לא רוצה לחטוא ולקיים יחסים בזמן ימים נקיים ומצד שני אני לא אקלט אם לא אקיים יחסים בזמן הביוץ. אשמח להכוונה ועזרה🙏🏻🙏🏻 תודה רבה רבה
הצג תשובה »

נידה יומיים אחרי טבילה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, טבלתי במקווה ויומיים אחרי שוב אני בנידה, כנראה כי הפסקתי לקחת גלולות. האם אחרי הנידה אני צריכה לספור שוב 7 נקיים או שיכולה להסתפק בפחות מ7? תודה רבה!
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

היי קיבלתי ווסת לפני שבוע ,כשסיימתי ביצעתי הפסק ביום שני ובדיקות כפי שצריך הכל היה תקין אך ביום הטבילה היה דימום בצבע אדום ממש ..שהיה על התחתונית וגם בניגוב צבעו אדום בצהריים, ולקראת הערב היה חום ואז זה הפסיק . מה צריך לעשות הלאה? (אני 3חודשים אחרי לידה ובדרכ הווסת סדיר )
הצג תשובה »

ראיית כתם (טהרת המשפחה)

לאחר קיומי יחסי אישום ראינו על הסדין כתם בצבע אדמדם נוטה לכתום. איינני אמורה לקבל ווסת. מה עלינו לעשות במצב זה? אני נוטלת גלולות יאז פלוס וחיברתי לראשונה החודש חבילות כאשר אני בחפיסה השניה בשבוע השני
הצג תשובה »

שמן תינוקות לפני טבילה במקווה (טהרת המשפחה)

שלום רציתי לשאול אם ניקיתי את המאזנים בשמן תינוקות לפני המקווה ואחר כך לא ניקיתי בסבון וטבלתי האם עליי לחזור על הטבילה?
הצג תשובה »

ציפורניים בטבילה (טהרת המשפחה)

. תמיד מאד הציק לי לטבול עם ציפורניים ללא לאק וקצרות מאד ובעלי מאד רוצה שאובות עם לאק. הרבה נשים מספרות שהתירו לטבול עם לאק גל וציפורניים ארוכות אם מנקות יסודי מתחתן אשמח לדעת על זה טובלת מחר בעה וחשוב לי להבין את העניין כי זה יוריד ממני הרבה עוגמת נפש בטבילה תודה
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

שלום ברצוני לדעת האם מותר לטבול כשיש פטריה בנרתיק , קיבלתי טיפול במשחה אך היא עדיין קיימת
הצג תשובה »

שאלה מצב רגיש (טהרת המשפחה)

שלום נחמה, בשבוע וחצי האחרונים אני מתמודדת עם התקפי חרדה ודיכאון. אני בתחילת-7 ימים נקיים. קשה לי מאוד שאינני יכולה לחבק את בעלי או להחזיק את ידו. האם יש אפשרות להתרת מגע הכולל החזקת ידיים או חיבוק במצב נפשי שכזה?
הצג תשובה »

חציצה (טהרת המשפחה)

שלום, רציתי לשאול לגבי שני דברים שאני רוצה לעשות ואני מבקשת ממש לפרט בתשובה. אני רוצה לעשות איפור קבוע בגבות וגם בניית ציפורניים באפריל. השאלה היא האם זה חציצה. כי הבנתי שלא. אבל, איך זה מסתדר עם המקווה? כלומר, באיפור קבוע יכול וגם יש בדרך כלל גלדים. מתי כדאי לקבוע? בימים מותרים לקראת נידה ואם לא יוצא לי מבחינת תזמון מה אפשר לעשות? כנ"ל לגבי בניית ציפורניים אם אני עושה האם רשאי לקבוע בשבעה נקיים כי אז הלק בטוח שלם? ואם לא יוצא לי מבחינת תורים איך אפשר לתזמן את זה? בבקשה לענות ברצינות ובפירוט. אנחנו הולכים לפי הקיצור שולחן ערוך בעיקרון עיראקים אבל זה מה שבעלי אמר
הצג תשובה »

שאלה להבהרה – פרישה סמוך לווסת (טהרת המשפחה)

שלום רציתי לשאול לגבי המושגים וסת הפלגה, עונה בינונית יום החודש ואור זרוע. מה הם בעצם? ומה אני עושה בימים האלה? תכלס רק התחלתי להקפיד אז אין לי מושג. אנחנו הולכים לפי הקיצור שולחן ערוך.
הצג תשובה »

טבילה אחר הזמן (טהרת המשפחה)

הייתי חולה ולכן לא טבלתי ביום השביעי. מותר לי לטבול למחרת?האם עלי להיבדק שוב?
הצג תשובה »

תפרים (טהרת המשפחה)

האם ניתן לטבול עם תפרים, או שזה מהווה חציצה?
הצג תשובה »

הפסקת מחזור ע"מ שלא להיאסר (טהרת המשפחה)

שלום וברכה. אני אמורה לקבל מחזור יום יומיים לפני פורים, ובעלי ואני החלטנו שעדיף שלא נהיה אסורים אז. כנ"ל הפעם שאחריה אמורה להיות בפסח.... איזה כדורים אני יכולה לקחת ע"מ שלא יהיה לי ווסת בחודשיים הקרובים? האם יש כדור שימנע דימום אבל יאפשר כניסה להריון?
הצג תשובה »

כתמים בהתקן מירנה (טהרת המשפחה)

שלום. אני כבר יותר מחצי שנה עם התקן של מירנה. יד לי תקופות נקיות ממש אך ישנם תקופות בהם יש דימום. דימום חלש מאוד לא ברמה של תחבושות. אני מקפידה ללכת עם תחתונית שחורה ומשתדלת לא להסתכל בטישו לאחר הניגוב. האם אני נאסרת על בעלי? תודה.
הצג תשובה »

בדיקת הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

שלום רצתי לשאול. ידועה לי שלפני הפסק טהרה מותר לבצע שטיפות באזור. השאלה שלי האם מותר לנקות עם מגבון לח בתוך הנרתיק לפני הבדיקה מתי שאין אפשרות לבצע שטיפה או שהדבר יותר מתאפשר ?
הצג תשובה »

אישור על עגילים קבועים בזמן הטבילה (טהרת המשפחה)

היי שלום אני נשואה קרוב ל3 שנים ומאז המקווה הראשון שלי לפני החתונה אני טובלת -יש לי פירסינגים שהם קבועים אצלי ומאוד כואב לי להוריד ולהחזיר אותם מה שגורם לי לאינפקציות ואי החלמה של העגילים באזורים שיש לי אותם ולאחרונה כבר איני טובלת בגלל הסיבה הזו האם אפשר אישור על הפריסנגים שיש לי באוזניים ובאף (נזם) אודה לך מאוד
הצג תשובה »