שאלות ותשובות

כתמי דם (טהרת המשפחה)

חייבת דחוף ליצור קשר איתך
הצג תשובה »

כתמים בשבעה נקיים (טהרת המשפחה)

שלום רב! אשתי מניקה את בתנו כבר מעל לשנתיים, בחודש האחרון החלו דימומים קלים - עד בינוניים, לאחר ההתנקות היא מתחילה לספור 7 נקיים, ולקראת הסוף כך קרה כבר פעמיים, ישנם מראות שונות על העד שמורה הוראה התיר, אך ביום השביעי בדיוק לקראת השקיעה ישנו כתם משמעותי על הלבנים,(לא צבעוני, גדול ממש, ואין במה לתלות) שמייתר את הבדיקה האחרונה, מה ניתן לעשות בפן הרפואי, בכדי לא להגיע לעוגמת נפש שכזו.
הצג תשובה »

דימום אחרי כריתת פוליפ (טהרת המשפחה)

אני בת 60 ומזמן כבר ללא מחזור. עברתי כריתה של פוליפ מצוואר הרחם והיה לי דימום קל יום וחצי. האם אני צריכה לטבול?
הצג תשובה »

טהרת המשפחה (טהרת המשפחה)

יוצא לפעמים שכאשר אני נידה, בעלי ואני מתארחים אצל ההורים שלו/שלי ואני לא מעוניינת שכולם ידעו שאני נידה בכך שהמיטה מופרדת, האם יש היתר לא להפריד מיטות כאשר לא נמצאים בביתנו הפרטי?
הצג תשובה »

ביצוע בדיקה (הריון, לידה והנקה)

ערב טוב , אחרי שנה++ שלא קיבלתי וטבלתי אשמח לריענון איך לבצע את הבדיקות . בדיקת טהרה ומוך דחוק. מתי בודקת ומתי הולכת לטבול תודה רבה
הצג תשובה »

הפרשות צהובות חומות (טהרת המשפחה)

אני בת 53 . מווסת חזקה מאוד ,עד לפני כשנה, התחילו להגיע פעם בכמה חודשים ( בין חודש לחודשיים ולשלושה)הפרשות צהובות חומות כהות בכמות קטנה למספר ימים. שמתי פד בימים הראשונים מלחץ שתצא כמות דם חזקה . האם להתייחס לזה כמחזור רגיל? לספור נקיים מסוף ראית הכתמים?
הצג תשובה »

דחיית טבילה (טהרת המשפחה)

שלום, ביום חמישי בע'ה אני אמורה לטבול במקווה. גיסתי ילדה בן, קריאת הזוהר ביום חמישי בערב וכן הברית ביום שישי בירושלים(גרה בנתניה). בגלל שהמרחק בין הערים גדול המשפחה רוצה להשכיר דירה ליום חמישי בערב וכמובן לנסוע בצהריים. אם נלך רק לברית - המשפחה תיפגע וכמובן שלא אוכל לתת להם הסבר הגיוני לזה שלא נגיע בגלל הסתרת העניין. האם ישנה אופציה לדחות את הטבילה ליום שישי בערב? כך שצניעות הטבילה תישמר וכן אף אחד לא יפגע.
הצג תשובה »

מקווה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה יש לי בע״ה מקוה יום שישי בערב אני נמצאת עכשו במקום רחוק מי לפחות 150 ק״מ מי המקוה כמובן שאי אפשר ללכת יום שישי בערב ומוצ״ש שיוצא פוא בסביבות 22:00 לא יהיה לי את הזמן להגיע למקוה שהוא יהיה עוד פתוח השאלה היא האים יש את האפשרות ללכת יום חמישי בערב במקום שישי ולחקות עד יום שישי בערב אחר הבדיקה ובלילה אני ספרדיה
הצג תשובה »

התקן. (טהרת המשפחה)

שלום רב, אני עם התקן ואין לי דימומים בכלל. לא מקבלת מחזור. האם צריכה ללכת לטבול?
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

היי אני נמצאת 3חודשים לאחר לידה ללא קבלת ווסת (מניקה) מידי פעם דימום של יומיים ולאחר מכן מתחילה לספור 7 נקיים וטובלת הייתי אתמול בפיזיותרפיה של רצפת האגן ובסיום הבדיקה ירד דימום שפסק באותו הרגע האם שוב אני צריכה לספור 7 נקיים ולטבול ? טבילה אחרונה לפני כשבוע ימים
הצג תשובה »

טבילה אחרי גרידה (טהרת המשפחה)

שלום, היום ביצעתי גרידה. שבוע 11 לא היה דופק לעובר. (בשבוע 8 היה דופק נצפה עובר בגודל 7 שבועות ויום) מתי אני יכולה לבצע בדיקת הפסק טהרה ? האם יום ראשון הבא או יום שני ? ובהתאם לטבול שבוע אחרי ?
הצג תשובה »

חציצה (טהרת המשפחה)

האם קילופי עור בשפתיים חוצצים ואם כן מה אפשר לעשות?
הצג תשובה »

חיבור גלולות (טהרת המשפחה)

אני רוצה לחבר גלולות, איך מקיימים נידה במצב כזה?
הצג תשובה »

קורונה ודימומם (טהרת המשפחה)

הייתי צריכה לטבול וחלתי בקורונה הבעייה שפתאום החלו דימומים , הסבירו לי שזה הורמונלאי ונורמאלי כתוצאה מהמחלה ,השאלה היא האם אני טמאה שוב ? תודה
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

שלום אני צריכה לטבול ביום החופשה שאני יוצאת אלייה שבוע הקרוב ואיפה אפשרי לטבול אם אני נמצאת בים המלח והאם מותר לטבול שם
הצג תשובה »

כתם חום כהה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, מזה כחמישה ימים היו לי הפרשות בצבע חום כהה מאוד מהנרתיק,לא מצריכות פד או טמפון,אלא תחתונית בלבד. בשל הספק רחקתי מבעלי אתמול ההפרשות נעלמו כלא היו ,האם עליי לשמור 7 נקיים? יש לציין שאני בת 46 ואין לי מחזור סדיר, חודש שעבר קיבלתי ולפני כן לא קיבלתי כשלושה חודשים אשמח לתשובה בהקדם תודה רבה
הצג תשובה »

כתמים חומים בזמן ביוץ (טהרת המשפחה)

שלום כבר יומיים שיש לי כתמים חומים בזמן ביוץ - יומיים אחרי טבילה האם זה אוסר אותנו ? תודה
הצג תשובה »

מיקווה (טהרת המשפחה)

חברה שלי נפצעה בנרתיק והיא צריכה לעשות מיקווה מה אפשר ליעץ לה
הצג תשובה »

מתי אני צריכה לטבול (טהרת המשפחה)

עשיתי הפסק טהרה ביום רביעי ושכחתי לבדוק את היום הראשון עשיתי רק בדיקה אחת אבל בבוקר
הצג תשובה »

חציצה (טהרת המשפחה)

האם כתר זמני נחשב לחציצה כמו סתימה זמנית ואסור לטבול עימו?
הצג תשובה »

מקוה (טהרת המשפחה)

האם אני יכולה לטבול במקוה טהרה כאשר יש לי לק ג'ל ועשיתי מילוי 4 ימים לפני הטבילה ואין אפשרות להזיז את התור
הצג תשובה »

שאלה בנוגע לטבילה (טהרת המשפחה)

אני צריכה לטבול במוצאי שבת ואני באופן קבוע עושה לק גל חד לפני טבילה. הפעם לקוסמטיקאית שלי אין טור פנוי ואני לא אצליח לחדש את הלק גל האם אני יכולה למרוח לק רגיל שקוף בכדי ליצור שכבה חדשה וזה תקין לטבילה ? או לדחות את הטביחה ליום ראשון וביום ראשון כן אצליח לחדש את הלק גל. תודה רבה
הצג תשובה »

טבילה במקווה (מנהגי כלות)

אני מחלימה מסרטן ומתחתנת בעוד שבועיים. אני חוששת מהטבילה במקווה בגלל הקורונה ואני יודעת שאני בקבוצת סיכון אם אדבק. כמובן שהתחסנתי. האם חובה עלי לטבול?
הצג תשובה »

מקווה טהרה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה ילדתי את בתי ב"ה לפני כשלושה חודשים , ויצא לי כבר מספר פעמים שממש כמה שעות לפני המקווה היה כתם או על העד ..... ביקרתי כבר אצל רופא לאחר הלידה והכל היה בסדר. מה ניתן לעשות ?
הצג תשובה »

ספירת נקיים (טהרת המשפחה)

שלום רב, עשיתי הפסק טהרה ובדיקת מוך דוחק ביום שני -הבדיקות יצאו תקינות. התחלתי לספור נקיים ביום הראשון לספירה (יום ג') עשיתי בדיקה בבוקר, הבדיקה יצאה תקינה ואת הבדיקה לפני החשיכה שכחתי לעשות. כמו כן ביום השני לספירת הנקיים (יום ד') עשיתי בדיקה בבוקר הבדיקה יצאה תקינה את הבדיקה לפני החשיכה שכחתי לבצע. מה עלי לעשות? אני יכולה להמשיך בספירה כרגיל ולטבול ביום ב' אם כל הבדיקות יצאו תקינות או שעלי להתחיל לספור מחדש?
הצג תשובה »

דימום אחרי פוסטינור (טהרת המשפחה)

שלום לפני שבוע טבלתי ואז אחרי כמה ימים (שלושה ימים לאחר לקיחת פוסטינור) הופיע שוב דימום (יחסית הרבה) למשך יום והפסיק.. האם אני צריכה לספור שבע נקיים ולטבול שוב או בגלל שזה דם שנגרם מלקיחת פוסטינור זה טהור?
הצג תשובה »

הפסקת טהרה (טהרת המשפחה)

אני בת 53 כמעט ולא מקבלת, מתי מפסיקים ללכת למקווה?
הצג תשובה »

ספירת נקיים עם התקן (טהרת המשפחה)

שלום רב, יש לי התקן מסוג מירנה ותקופה ארוכה שאינני מקבלת מחזור. ביום חמישי האחרון היה לי דימום. בשישי כתם חום ובשבת כבר לא היה כלום. מתי אני אמורה להתחיל לספור ׳נקיים״?
הצג תשובה »

לק בציפורניים (טהרת המשפחה)

לפני שבוע עשיתי מילוי ולק בציפורניים. ואני אמורה לטבול ביום חמישי. הלק נראה מלא ושלם. איך אדע אם עליי לעשות חדש? אם אמרח לק שקוף מעל זה פותר את הבעיה?
הצג תשובה »

דימום (טהרת המשפחה)

שלום אני בת 57. מזה שנים ללא מחזור . בתקופה האחרונה אני סובלת מדימומים קלים. כעת אובחן שהדימום נובע מפוליפ ברחם. כיצד עלי לנהוג מבחינת טהרת המשפחה?
הצג תשובה »

שאלה דחופה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, אבקש שפרטי השאלה ישארו חסויים עקב רגישות השאלה אני נשואה שנתיים+ יש לי ילד בן שנה וחויתי לפני שלושה שבועות לידה שקטה בסוף ההריון, כעת אני באמצע שבעה נקיים ופתאום אני רוצה להפסיק אין לי חשק להיות טהורה לבעלי אני שונאת את עצם קיום המצווה לא נהנית מהקרבה הפיזית [עוד בהריון בתת מודע ניסתי להמנע כמה שאפשר ועכשיו אני מבינה שאני ממש לא נהנית מזה] מה עלי לעשות?
הצג תשובה »

טבילה בחודש תשיעי (הריון, לידה והנקה)

תמיד אני נוהגת לטבול 7 פעמים, האם בטבילה בחודש תשיעי גם טובלים 7 פעמים או פעם אחת?
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

אם הטבילה שלי יוצאת ביום שיש לי אירוע שמחה של קרוב משפחה ואיני יכולה לטבול בשעת הטבילה הרצויה מה עליי לעשות?
הצג תשובה »

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

שלום. אני 4 שבועות אחריי לידה רגילה . עשיתי הפסק טהרה ביום ראשון . אבל השקיעה היתה בשעה 9:13 ואני עשיתי הפסק ב9:27. השאלה אם זה בסדר ואוכל לטבול ביום ראשון או שאצטרך לחכות ליום שני . עוד דבר , שמעתי שאפשר לא לעשות מוך דחוק , ולבדוק ביום הראשון, החמישי והשביעי אם יש יש חשש לכתמים , האם זה נכון תודה.
הצג תשובה »

טבילה אחרי הפלה (הריון, לידה והנקה)

שלום, אני אישה חילונית. לאחרונה עברתיהפלה בשבוע 14 חודש רביעי. מרגישה צורך עז להתנקות, להתחדש. אני לא יודעת אם זו מטרת הטבילה ואם כן מתי עליי לטבול. תודה מראש.
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, בע'ה ביום שני אני צירכה לטבול ומתוכננת לנו נסיעה עם הילדים רציתי לדעת אם אפשר לטבול בליל ראשון יום קודם. אציין כי כל הבדיקות תקינות שבוע טוב ומבורך.
הצג תשובה »

מותר או אסור (טהרת המשפחה)

האם אפשר לפי ההלכה לקיים יחסים על הרצפה?
הצג תשובה »

הפרשות חומות (טהרת המשפחה)

שלום רב, בחודשיים האחרונים אני נוטלת גלולות באופן רצוף (לא עשיתי הפסקה בין חפיסה לחפיסה) ביומיים-שלושה האחרונים היו לי הפרשות חומות שאין לי ככ הסבר להם, האם עליי להתחיל לספור שבעה נקיים לאחר שייפסקו?
הצג תשובה »

דימום (הריון, לידה והנקה)

היי צהריים טובים אני בה בהריון. היה לי דימום הייתי במיון ראו שצוואר הרחם סגור. כמה ימים נמשך והפסיק. מה עושים מבחינה הלכתית. מותר לישון יחד?
הצג תשובה »

גלולות בהנקה (הריון, לידה והנקה)

שלום, לפני שלושה חודשים ילדתי לידה ראשונה ב״ה. אני מניקה ולוקחת גלולות פומיניק, אבל הן גורמות לי לדימומים רבים. לוקח לי זמן רב עד שאני מצליחה לטבול, וגם כשאני כבר מצליחה, תוך שלושה ימים גג שוב אני רואה דם ברמה כזו שזה כבר לא כתמים ושוב צריכה להתחיל הכל מהתחלה. יצא שמאז הלידה הייתי טהורה בסך הכל חמישה ימים. (לא ברצף) יש מה לעשות?
הצג תשובה »

הפרשה אדמומית בגיל מבוגר (טהרת המשפחה)

שלום. אני בת 55. כבר 4 שנים ללא וסת בכלל. אתמול בערב ראיתי הפרשה בצבע חום בהיר. גם בבוקר ראיתי אותו דבר. האם זה נידה? האם צריך מקווה?
הצג תשובה »

האם התקן תוך רחמי אוסר (טהרת המשפחה)

שלום רב, ילדתי לפני חודשיים וכבר השלמתי את תהליך הטהרה טבלתי במקווה לפני כשבועיים והיום שמתי התקן תוך רחמי לא הורמנלי.. התחיל דימום קל מהרחם כנראה, שכבר הפסיק, אשמח לדעת האם הדימום הזה מטמא ואוסר? ואם כן, והסימון כבר הפסיק, כמה ימי המתנה מינימליים אצטרך לחכות עד שאוכל לעשות הפסק טהרה?
הצג תשובה »

טבילה במקווה (טהרת המשפחה)

אני בשבוע אחרי שהסתיים המזור ומופיע דימום חום אני צריכה לטבול היום מה אני עושה? בעלי לא דתי ואני כל פעם נלחמת שהוא ישמור
הצג תשובה »

שעת טבילה (טהרת המשפחה)

מאיזה שעה מותר לטבול היום?
הצג תשובה »

אישה גרושה לפני נישואין שניים (מנהגי כלות)

אני רוצה לדעת מה עלי לעשות לפני שאני הולכת למקווה. אין לי כבר מחזור. אני גרושה ועומדת להתחתן
הצג תשובה »

תשלום (טהרת המשפחה)

היי רציתי לדעת האם זה תקין לגבות 30 שקלים ביום שישי ? והאם התשלום למקווה מגיע לבלנית או למקווה עצמו ?
הצג תשובה »

טבילה לפני חתונה (מנהגי כלות)

שלום אני אמורה לקבל ווסת בשבוע לפני החתונה, יום החתונה הוא בדיוק היום השביעי אחרי הפסקת הווסת ואני לא רוצה חופת נידה. מה האפשרויות שלי?
הצג תשובה »

התקן מירנה דימום (טהרת המשפחה)

בקיץ האחרון עשיתי התקן מירנה. על אף שמדובר בהתקן שלרוב הנשים ממעיט עד כדי מפסיק את הווסת, אני ממשיכה לדמם מידי חודש. אני אפילו לא שואלת אני פשוט מניחה שזה מחזור, סופרת נקיים וטובלת. לאחרונה היה דימום שבסופו שוב ספרתי נקיים וטבלתי. זה היה לפני השלושה שבועות. לפני שבוע היה לי יום אחד כמו דימום, יותר מוטה לחום כהה וזהו. לא קיבלתי מחזור ולא היו לי עוד דימומים. לא ראיתי דם עבר שבוע ימים. לא בדקתי. איני יודעת אם אני מותרת לבעלי. זה דיי מאתגראותו אעריך מאוד את תשובתך. הוא לא יכול יותר
הצג תשובה »

דחיית טבילה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, אםמספרתי שבעה נקיים ומסיבה כולשהי לא הסתדר לי ללכת ביום השביעי לטבול,כמובן שעדיין שומרת נגיעה וטהרה והפסקתי בדיקות פנימיות האם חייבת להמשיך לבדוק 7 חדשים או מספיק ביום שבו מתכוונת ללכת לטבילה לבדוק שוב לפני המקווה? אודה לתשובתכם
הצג תשובה »

התקן מירנה (טהרת המשפחה)

יש לי התקן כבר שנה וחצי לפני חודש טבלתי במקווה ועדיין לא קיבלתי וסת. האם אני מותרת עד לוסת הבאה או צריכה טבילה נוספת? אשמח לתשובה בהקדם האפשר
הצג תשובה »