שאלות ותשובות

האם יש צורך בטבילה לאחר הפרשה חומה (אין וסת) (טהרת המשפחה)

שלום רב, בשנים האחרונות אני עם התקן תוך רחמי מסוג מירנה ואני כמעט ולא מקבלת וסת כלל. היו לי לפני כמה ימים מעין הפרשות חומות ללא דם. האם אני חייבת בטבילה?
הצג תשובה »

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

עשיתי היום הפסק טהרה בדעה 16:45 שהשקיעה הייתה בשעה16:41 האם זה תופס? מציינת שהמחזור הסתיים לי כבר כתמול פשוט פיספסתי גם אתמול
הצג תשובה »

כתמים בניגוב בזמן הנקה מלאה (הריון, לידה והנקה)

שלום וברכה ילדתי לפני 11 שבועות בן בה טבלתי שבוע שעבר. והכל היה תקין אני מניקה הנקה מלאה ופתאום היום ראיתיי בניגוב חום וקצת אדום ורוד שאלתי היא: א ממה זה נובע? אף פעם לא היה לי דבר כזה הנקתי עד שנתיים והכל היה בסדר בה ב התינוק הזה לא יונק בלילה הוא מעדיף לישון האם זה קשור? האם זה משפיע על ההנקה? ג מה אני אמורה לעשות? האם זה מצריך בדיקה? אציין שאני בלי כדורי מניעה... אודה לכם מאד
הצג תשובה »

לק גל לפני מקווה (טהרת המשפחה)

שלום רב, אני עושה לק ג׳ל אצל קוסמטיקאית אחת ל3 שבועות ונדרש לקבוע אצלה את התורים מראש, ככה שיצא הפעם שהטבילה שלי צריכה להיות מחר והתור ללק הוא עוד כמה ימים.. היא מאוד בעייתית בלהזיז תורים.. רציתי לשאול אם אנקה את הציפורניים כמו שצריך ואנקה עור יבש זה בסדר ? או שחייב שהלק יהיה מלא כדי לטבול ?
הצג תשובה »

טהרה בחול (טהרת המשפחה)

היי אני אמורה לטוס לחול בשבוע הבא בראשון לפנות בוקר לפי הבדיקות שלי אני אצטרך לטבול ביום רביעי ואני אהיה בחול האם זה בסדר לדחות ביום אחד לחמישי כשאני חוזרת לארץ ואז לטבול , או לחפש במקום אליו אני נוסעת אם קיים מקווה , תודה
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

שלום כבוד הרב אני טסה לחול ביום שאני צריכה לטבול בערב לא יוכל לטבול בחול האם יש אפשרות לטבול יום לפני ? לקבל היתר או משהו ?
הצג תשובה »

טהרה אחרי ניתוח קיסרי (הריון, לידה והנקה)

מתוסכלת.. לפני 6 שבועות (פחות יומיים) עברתי ניתוח קיסרי וילדתי ב"ה בן. אחרי הניתוח לא היו לי דימומים מסיביים. אבל כן היה דימום קל שבא והלך. ורק לפני שבוע ההפרשות האדומות נגמרו והצלחתי לבצע הפסק טהרה. הצלחתי לשמור נקיים. עד שביום הטבילה חזרו ההפרשות הדמיות בבדיקה והבדיקה האחרונה לפני השקיעה כבר לא הייתה נקייה. אעכשיו.. ההפרשות שוב פסקו. כיך אפשר להיטהר לאחר ניתוח קיסרי האם זה אולי קשור לזה שאני שואבת חלב ובגלל שהיום שבת לא שאבתי בבוקר כבדכ אלא בערב. (אין לי הרבה חלב, מצליחה לשאוב רק פעם ביום). מרגישים מתוסכלים מאוד. נודה לעזרתכם
הצג תשובה »

דימום אחרי מקווה (טהרת המשפחה)

שלושה ימים אחרי הטבילה הופיע לי בניגוב כתם דם,למחר בבוקר הופיע יותר חזק,אני יודעת שזה מהרחם כי יש לי הרגשה כמו של מחזור. מה יכולה להיות הסיבה?אני לא נוטלת גלולות ולא אמצעי מניעה,מותר ללכת לרופא נשים בזמן דימום? זה נחשב דחוף? לא יודעת מה לעשות ומה ניתן לגלות
הצג תשובה »

דימום בעקבות זיהום בנרתיק (טהרת המשפחה)

שלום לאחר מעל חודש של דימום קל לפרקים ללא סיבה נראית לעין פניתי לרופאה שזיהתה זיהום בנרתיק ונתנה לי טיפול מתאים. שאלתי אותה לעניין נידה. היא טענה שזה דימום שמקורו בנרתיק ולא ברחם ולכן אין בעיה. עם זאת בגלל שהרופאה אינה יראת שמיים, כך שאני לא בטוחה שהיא חשופה לדקויות רלוונטיות ( היא טענה שגם המנגנון של ההתקן ההורמונלי מסוג מירנה זה לא דימום שזה בוודאות לא נכון) .השאלה אם צריך בכל זאת לספור ולטבול? תודה רבה
הצג תשובה »

מח (טהרת המשפחה)

טבהלתי בדיוק לפני שבוע . והיום בלילה בעלי ממש רצה להיות איתי ראיתי טיפה דם יבש כזה טיפה בתחתון ולא נתתי חשיבות אמרתי אין סיכוי התקלחתי ובדקתי ראיתי אין כלום הייתי עם בעלי וראיתי ממש דימום אחרי זה וזה מראה כאילו קיבלתי שוב מחזור אני ובעלי ממש התבאסנו בעיקר שראינו דם כי אנחנו ממש משתדלים לישמור על הנידה מה עושים מצב כזה? מצד אחד טעות שלא נתתי חשיבות אבל לא ראיתי שהוא התבאס עלי כי בקושי יוצא לנו להיות יחד ומצד שני זה עבירה ממש גדולה לאחר שראיתי שיצא דם
הצג תשובה »

פעמים בחודש וסת (טהרת המשפחה)

שלום קיבלתי וסת בסוף חודש שעבר לאחר שבוע מהטבילה קיבלתי שוב וסת האם אני אמורה לחכות שוב שבעה נקיים ? והאם זה הגיוני לקבל פעמיים בחודש?
הצג תשובה »

מקווה (טהרת המשפחה)

היי אתמול התחלתי לספור ימים נקיים ובבד עצמו היה לי 2 נקודות קטנות ורוד אדום. היום עוד פעם עשיתי בדיקה בבד עצמו היה נקי ולפי הבדיקה היה לי הפרשה שקופה ורודה אבל בבד עצמו היה לי נקי. האם תקין?
הצג תשובה »

בדיקה בשעה מוקדמת (טהרת המשפחה)

שלום היום הייתי צריכה לעשות בדיקת הפסק. בשעה 15:00 עשיתי בדיקה כדי לדעת שאני כבר נקיה וגם מתוך חשש שמתוך התעסקות עם הילדים אני עלולה לשכוח לעשות את בדיקת ההפסק ומוך דחוק לפני השקיעה, ובמיוחד שהיום כה קצר. לבסוף, החשש התאמת, מרוב עניינים עם הילדים-שכחתי לחלוטין לבדוק לפני השקיעה. האם הבדיקה מאחר הצהריים עולה לי להפסק? תודה
הצג תשובה »

פקק הרירי (הריון, לידה והנקה)

שלום, אני בחודש התשיעי להריון ברוך ה' וכל הנראה הפקק הרירי יצא אתמול, היה בו קצת צבע חום וורוד, האם אני ובעלי אסורים?
הצג תשובה »

קיום יחסים בזמן פרישה (טהרת המשפחה)

הווסת שלי ממש לא מסודר ויוצא שיש לי החודש 4 פרישות באחת הפרישות התבלבלתי ושכחתי מה עלי לעשות אני ממש בלחץ מזה
הצג תשובה »

דימום ממושך עקב התקן מירנה (טהרת המשפחה)

לפני ארבעה חודשים עברתי להתקן מירנה ומאז יש דימומים חלשים אבל ללא הפסק. רופאת הנשים אמרה שזה שכיח ויכול לקחת עד חצי שנה ולטענתה, הרבנים מאשרים דימום זה כתקין מבחינת טהרה אך אני חוששת . מצד שני, זה כבר לא סביר התקופה שאנו לא במגע. מה לעשות?
הצג תשובה »

דימום (טהרת המשפחה)

עשיתי הפסק טהרה ביום שני וביום רביעי הייתה לי בדיקה פולשנית שבמהלכו נפצעתי ונמצא דימום קל. הרופאה אמרה שהדימום אינו מגיע מהרחם אלא בעקבות הבדיקה. האם אני צריכה לחזור שוב על ספירת הימים הנקיים עקב הדימום או שמה להמשיך את הספירה כרגיל?
הצג תשובה »

דימום אחר קיסרי בעקבות גלולות סרזט (הריון, לידה והנקה)

שלום וברכה. אשמח להכונה,אני חודשיים וקצת אחרי לידת קיסרי התחלתי גלולות סרזט לפני 3 שבועות ,התחלתי אותם שבוע אחרי קבלת וסת. שבועיים אחרי תחילת הגלולות הופיעו כתמים דמיים,כהים,לא דימום כבד. מאז פרשתי מבעלי והכתמים לא נעלמים אין לי מושג אם זה וסת או דימום בעקבות הגלולה. ניסיתי פעמיים לעשות הפסק שיצא נקי אך בהמשך היו שוב הכתמות. איך עלי לנהוג? מפחדת שזה יכול להימשך תקופה ארוכה. מקפידה לקחת את הגלולה בזמן קבוע,כמו כן לאחר הלידה הקודמת גם לקחתי סרזט. אשמח לדעתך. תודה רבה!
הצג תשובה »

דימום בזמן יחסים (טהרת המשפחה)

שלום, אנו שומרים נידה ימי פרישה וכו' המחזור לא כל כך סדיר, קיימנו יחסים ובהתחלה הרגשתי משהו מוזר וראיתי שזה דם ישר הלכנו לשטוף . מה עושים במצב כזה מבחינה הלכתית? הוא צריך לטבול או משהו?
הצג תשובה »

כתמים לאחר טבילה (טהרת המשפחה)

שלום רב, טבלתי אחרי שבעה ימים נקיים ואחרי יומיים ראיתי כתמים חומים על התחתונית וגם בזמן ניגוב רק ליום אחד וזה נעלם זה לא היה מחזור דמי. מה אני אמורה לעשות?? עוד שבוע אני אמורה כבר לקבל שוב מחזור
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

שלום הרב מחר יש טיפול בשינים סתימות ואני צריכה לטבול גם מחר זה אפשרי או שלבטל את התור
הצג תשובה »

בעניין מקווה (טהרת המשפחה)

אני נוסעת לפלורידה שבוע ויוצא לי לטבול בשבת המרחק למקווה 3 וחצי שעות מה אני עושה?
הצג תשובה »

שאלת טהרה (טהרת המשפחה)

שלום רב ב 18 לחודש לפני כיומיים הלכתי למקווה. אתמול ראיתי על התחתונית שני כתמים בצבע חום בורדו על התחתונית. מאז לא ראיתי כלום. עשיתי בדיקת טהרה עם עד והעד יצא נקי לגמרי. אציין כי אני סובלת מעצירויות וזה כבר קרה לי בעבר שהיה מעין דימום בגלל העצירויות. האם אני צריכה לספור נקיים וללכת שוב למקווה או להתעלם מזה להמשיך כרגיל? אשמח לקבלת תשובה. תודה
הצג תשובה »

טהרה (טהרת המשפחה)

הרב שלום אני בת 56 כבר חצי שנה לא קיבלתי לפני שלושה ימים היה מעט דם ואחר כך כתמים לאחר שלושה ימים הפסיק לגמרי מה עלי לעשות לספור כרגיל
הצג תשובה »

תודה רבה על השרות החשוב שאתם נותנים שה’ ישלם שכרכם אמן! (טהרת המשפחה)

האם יכול להיות שאני מבייצת כול החודש? (יש לי מחזור של 5 ימים( כול פעם שבעלי ואני מדברים על נושא סקסואלי אני מתחילה לבייץ, בדקנו את זה מס פעמים עם כמה צורות של בדיקה אין קשר לתאריך לזמן או לתקופה אני יכולה להכנס להריון רק מלשמוע את הקול שלו.... איך זה נקרא מבחינה הלכתית ומה אפשר לעשות? יש לי 4 ילדים צפופים מאוד בבית ועוד אחד בדרך הפרשים של 11 חודשים ביניהם ;)
הצג תשובה »

טהרה (טהרת המשפחה)

מיום ה בתשרי כתמים שלא מטמאים בליל ח בתשרי היינו ביחד יום ט בתשרי כתם וב י בתשרי דימום היום יום שישי . האם יהיה ניתן לעשות היום הפסק טהרה?
הצג תשובה »

הריון (הריון, לידה והנקה)

עשיתי בדיקת דם להריון ויצא לי HCG Quant.(S) Iu/l 5 negative Iu/l 25 posative מה זה אומר
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

שלום כבוד הרב הייתי אמורה לטבול בערב חג זוכות והגיעו אלינו משפחה לישון ובעלי לא ישן בבית וגם יום למחרת לא הייתה באפשרותי לטבול נמצאים אורחים בסוכה ואנחנו מארחים ומאי נעימות פתאום לקום וללכת לא הספקתי גם לטבול היום ובחיים זה לא קורה תמיד אני טובלת בזמן מה אני אמורה לעשות ?
הצג תשובה »

חג סוכות (טהרת המשפחה)

בעלי ישן בסוכה איך עושים אני צריכה לטבול האם בעלי ישן בבית באותו היום או בסוכה לא יודעים מה לעשות
הצג תשובה »

דימום (הריון, לידה והנקה)

שלום, ילדתי לפני 7 שבועות דיממתי כל 5 שבועות אחרי , התחלתי לספור 7 ימי טהרה, ובאותו זמן גם הלכתי לרופא נשים שבדק שהכל תקין. יום לפני המקווה התחלתי שוב לדמם . אני מאוד רוצה להתיחד עם בעלי. האם יש התר להפחית משבעה ימי טהרה ?
הצג תשובה »

כתם ביום השביעי של שבעת הימיים הנקיים (טהרת המשפחה)

שלום, ביצעתי הפסק טהרה ביום שלישי שעבר עשיתי בדיקות בוקר וערב במהלך היום הראשון ובמשך השבוע עוד פעם בכל יום בבדיקה האחרונה ממש לפני הטבילה יצא כתמון אדום קטנטן על עד הבדיקה -מבחינת גודל אינו גודל גריס אך האם בגלל שמדובר בשבעה נקיים הדבר פוסל? כרגע אין לי רב פוסק לשאול האם אני צריכה להתחיל לספור שוב שבעה נקיים? או שניתן לטבול כך .. אציין שהבדיקה נעשתה לאחר גילוח באיזור המוצנע אך לא נראה פצע לעין מה שחשבתי שבהתחלה מקור הדם.. לאחר אותה בדיקה ביצעתי שוב פעמיים בדיקות שיצאו נקיות לחלוטין ..
הצג תשובה »

הקדמת טבילה (טהרת המשפחה)

שלום רב, אנו נשואים עם שתי בנות ב"ה ומנסים להכנס להריון שוב. בהריונות הקודמים נאלצנו ליטול כדורים לדחיית ביוץ בשל זמני הוסת ושבעת נקיים, הדבר הפריע לאשתי הורמונלית והביא קשיים נוספים. לכן אנו לא מעוניינים להשתמש הכדורים מעין אלו שוב. האם ניתן לקבל היתר לקיצור שבעת הנקיים בכדי לאפשר הריון טבעי וזמן טהרה ארוך יותר יחד?
הצג תשובה »

טבילה עם גבס. (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, ב"ה, בשבוענהבא אני עתידה לטבול אולם שברתי את הרגל ערב ראש השנה ואני מגובסת בגבס קל )פלסטיק שניתן להרטיב..( האם אני יכולה ללכת לטבול? ולו רק כדי להסתייע בבעלי שאני נמנעת מכל מגע של סיוע שלו?
הצג תשובה »

זמני הפסק (טהרת המשפחה)

שלום רב, אני יודעת כי יש לבצע את ההפסק ברגע שהוסת מפסיקה, יש לבצע את ההפסק מיד בשעת השקיעה או שאפשר לבצע את ההפסק בכל זמן מרגע השקיעה ועד לצאת הכוכבים? למשל היום בדקתי את זמני השקיעה והיה כתוב ב18:12 וזמן צאת הכוכבים ב19:24 את ההפסק ביצעתי בשעה 18:40 אחרי השקיעה אך לפני צאת הכוכבים. האם ההפסק נחשב תקין בזמנים?
הצג תשובה »

כתמים ורודים (טהרת המשפחה)

שלום כבוד הרב! אני לא בזמן של מחזור טבלתי לפני שבוע וחצי וראיתי כתמים ורודים בשירותים האם אני טמאה?תודה מראש!
הצג תשובה »

יחסים אחרי לידה (הריון, לידה והנקה)

אני אשמח לשאול לגבי טבילה במקווה לאחר לידה שילדתי לפני חודשיים קיבלתי כבר ווסת ראשון, היום זה היום החמישי הנקי לאחר ווסת
הצג תשובה »

מקווה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה עשיתי הפסק טהרה ביום חמישי לאחר יומיים הייתה לי הפרשה כמו מים עם חום להמשיך לספור כרגיל ?
הצג תשובה »

טיסה (טהרת המשפחה)

ספרתי 5 ו 7 אבל יש לי טיסה ביום שלישי מארה״ב לארץ עם עצירת ביניים אני נוחתת בארץ רק יום רביעי מאוחר בלילה והטבילה צריכה להיות ברביעי האם אני יכולה לטבול בשלישי לפני הטיסה ולא להגיד לבעלי שטבלתי עד שננחת ביום רבעי אני נוסעת עם בעלי והילדים
הצג תשובה »

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

האם מותר לעשות הפסק טהרה ערב כיפור ואם לא תופס אז יום כיפור עצמו
הצג תשובה »

שלום (טהרת המשפחה)

עשיתי בדיקה ויהעה טיםה דם אני אחרי מקווה ולוקחת כדורים לאיחור המחזור האם לספור 7 נקיים או שזה לא קשור
הצג תשובה »

טבילה עם צבע בגבות (טהרת המשפחה)

האם מותר לטבול עם צבע בגבות אם זה צבע שמחזיק בין שבועיים לחודש
הצג תשובה »

התקן מירנה (טהרת המשפחה)

שלום רב התקנתי התקן מירנה ליפני חודשיים שבועיים אחרי ההתקן ההיתי במקווה יום אחרי ועד עכשיו אני רואה דם ההיתי אצל רופא נשים בבדיקה ואמר שהכל בסדר ביגלל ההתקן אני יכולה ליראות חמישה חודשים דימום.השאלה כל הזמן הזה אני ניקרת טמאה
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

שלום , אני נשואה פחות משנה והיום יש לי הפסק טהרה ואני מרגישה שאין לי חשק בכלל לעשות את זה אין לי תמיכה והתעניינות מהבעל שלפחות ארגיש שאנחנו עושים את זה יחד כי זה בשביל שנינו וגם המצב שלנו פחות זוהר .. האם אני צריכה בכל זאת לעשות הכל , זה גם קצת מרגיז שפתאום בטבילה הכל בסדר ואנחנו אוהבים וחברים שלפני בדיוק ההפך
הצג תשובה »

שבעה נקיים (טהרת המשפחה)

שלום וערב טוב, שכחתי לעשות בדיקות ביום הראשון לשבעה נקיים (ההפסק היה ביום רביעי) מה עלי לעשות?
הצג תשובה »

צבע הדם שהוא כשר?. (טהרת המשפחה)

שלןם כבוד הרב, אני בהתחלה של כל העניין של הטהרה ועדיין אינני מבינה מתי הבדיקה שאני עושה כשרה, כלומר אני ביום הרבעי לוסת עשיתי פעמיים בדיקה והצבע הוא חום האם זה כשר או שצריך להגיע לצבע שקוף?
הצג תשובה »

בעיה בריאותית בטבילה (טהרת המשפחה)

שלום כבוד הרב. אני 4 חודשים אחרי לידה. לא מניקה. עם ייבוש החלב לאחר הלידה הופיעה לי פטריה בחזה. ב3 פעמים שטבלתי מאז הלידה, חזרה הפטריה ובכל פעם הכאב קשה ונורא. רופא עור הפציר בי שלא ללכת למקווה טהרה, כי רמת ההגיינה נמוכה והיא זו שמחזירה לי את הפטריה. ניסיתי כבר שתי מקוואות. צריכה לטבול בעוד מספר ימים ואני בפחד נוראי שהכאב יחזור. אני רוצה לעשות מצווה חשובה זו, אך מרגישה ׳שנענשת׳ לאחר הטבילה. יודעת שקיימת אפשרות לטבול בים, אך רק אתמול טבעו 4 אנשים בחוף הים בעיר, שטבלו לפני יום הכיפורים. מה עלי לעשות?
הצג תשובה »

הלכות טהרה (מנהגי כלות)

הי פעם ראשונה כותבת , לקחתי כדורים פרימילוטנור וזה שיבש לי את זמני קבלת הווסת ..אחרי שהפסקתי יומיים שלושה אחרי החתונה קיבלתי ווסת - עד לפה זה מובן אבל יצא שבאותו שבוע שעשיתי טבילה שלושה ימים אחרי שוב קיבלתי ווסת , אז עשיתי את ההפסק ושבוע אחרי את הטבילה ואחרי שבוע מהטבילה קיבלתי שוב !!!! יצא שבחודש הזה רק שבוע הייתי מותרת לבעלי .. וכל החודש וחצי הזה הייתי בימי בדיקה וטבילה פעמיים בחודש .. האם הגיוני?
הצג תשובה »

האם אני אסורה? (טהרת המשפחה)

הייתי אמורה לקבל בשבוע שעבר ולא קיבלתיבשבת ראיתי כתם של דם בניגוב בנייר, מראה זה לא חזר על עצמו לא על התחתונים ולא בכלל, עברו יומיים מאז וכרגע אני מתנהגת כאילו אני אסורה, האם אני באמת אסורה?
הצג תשובה »

ראתה דם בנייר טואלט (טהרת המשפחה)

יומיים אחרי הטבילה ראתה דם בניגוב על גבי נייר טואלט ולא המשיך אחכ {אציין שאנו אשכנזים}
הצג תשובה »

שימוש בקונדום בעת הצורך (טהרת המשפחה)

היי, התחתנו לפני 9 חודשים, ואשתי התחילה לקחת גלולות למניעת הריון והחליפה תוך כדי סוג גלולות. ומאז היא סובלת מכאבים בבטן, בחילות וכאבי ראש. עכשיו לאחרונה ניסינו לעבור למדבקות למניעת הריון. אבל עדיין זה הורמונים שמופרשים ומשפיעים על התפקוד היומיומי שלה. אנחנו כבר מתוסכלים מהנושא..כי קונדום היה יכול להיות הפיתרון האולטימטיבי, אבל הוא אסור מבחינה הלכתית. מה אנחנו יכולים לעשות שיתאים גם לדרך ההלכה וגם מבחינה בריאותית כדי לפתור את הבעיה הזאת?
הצג תשובה »