שאלות ותשובות

טבילה בחודש תשיעי (הריון, לידה והנקה)

שלום אני מעוניינת לטבול במקווה, אני בחודש תשיעי. אשמח לדעת האם יש להתארגן למקווה כמו בימי טומאה (מבחינת חציצה ציפורניים וכו). האם יש הנחיות מיוחדות? תודה רבה
הצג תשובה »

בדיקת עד לאחר השקיעה בימי 7 נקיים (הריון, לידה והנקה)

שלום אני 3 שבועות לאחר לידה, היום זה היום השני לבדיקה עשיתי היום בדיקת עד לאחר השקיעה? האם זה נחשב?
הצג תשובה »

טהרה לאחר לידה (הריון, לידה והנקה)

שלום רב אני ששה שבועות לאחר לידה עשיתי הפסק טהרה ביום שני והכל יצא תקין אבל ביןם שלשי היה לי תור לרופאה לביקורת לאחר לידה היא עשתה לי אולטרסאונד מלמטה היא אמרה לי שהרחם סגור שהיא לא מכנסה לרחם אבל לאחר מכן ראיתי דימום והמשכתי יום למחרת לעשות שוב בדיקה ושוב פעם ראיתי דם האם זה דם טמא או יכול להיות סתם פצע מהנרתיק ?והרופאה רמרה לי שכל התפרים החלימו..
הצג תשובה »

טהרה עם התקן מירנה (טהרת המשפחה)

יש לי התקן מירנה כבר 8 חודשים .אני כן מקבלת מחזור קל ביחס למה שהיה לפני .במשך שבוע , אחרי זה לא מתפטרת מהכתמים במשך שבועיים .יוצא שאני 3 שבועות בנידה .ושבוע נקיה ומקבלת שוב מחזור .מה עושים במצב כזה?
הצג תשובה »

שאלה בטהרת המשפחה (טהרת המשפחה)

שלום , אני כ4 חודשים אחרי הפלה טבעית ומאז סובלת הרבה מכתמים לפני הוסת. הרופאה אמרה שהכל תקין והרחם נקי, הרב אמר שכתמים על נייר לא מטמאים, השאלה שלי היא אחרי תשמיש היה קצת דם ורוד שוודאי לי שהוא לא וסת כי הוא בהיר ודליל, האם זה מטמא וכיצד עלי לנהוג? זה כבר קרה לי אחרי ההפלה אך איני יודעת מה זה אומר בפעם הקודמת שזה קרה קיבלתי את המחזור רק כמה ימים אחרי המקרה. האם אנחנו אסורים ? או שצריך לחכות לדימום של המחזור? ואם זה אוסר האם זה בעיה ? אני לא רוצה ח״ו להכשל .
הצג תשובה »

שכחה להוציא נוברינג לפני טבילה (טהרת המשפחה)

נזכרה מיד אחרי טבילה ששכחה להוציא נוברינג. האם צריכה לחזור על ברכה?
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

כשיש פצע קור (הרפס) אפשר לטבול?
הצג תשובה »

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

עשיתי הפסק טהרה והוא יצא עם צבע חום בהיר יחסית , איך אוכל לדעת אם להתחיל לספור 7 נקיים?
הצג תשובה »

בדיקה ביום הראשון (טהרת המשפחה)

בשבת עשיתי בדיקה הפסק טהרה ובדיקה נוספת לפני השקיעה, ביום ראשון שכחתי לבדוק במהלך היום, ביום שני בדקתי והכל טוב. האם אוכל להמשיך לספור משבת, או להתחיל לספור שוב משני?
הצג תשובה »

צבע (טהרת המשפחה)

האם מותר לצבוע גבות וריסים יום לפני הטבילה?
הצג תשובה »

ביוץ (טהרת המשפחה)

היי, אשמח לדעת מה עושים במקרה שהביוץ יוצא יום לפני הטבילה במקווה- למעשה הביוץ יוצא במהלך 7 הימיים הנקיים. האם ניתן לטבול לפני סוף 7 הימים כל מנת להספיק את הביוץ?
הצג תשובה »

חציצה למקווה (טהרת המשפחה)

האם מותר לצבוע גבות וריסים יומיים לפני מקווה?
הצג תשובה »

דימום לאחר חיסון קורונה (טהרת המשפחה)

שלום רב, אני נוטלת סרזט כבר שנה וחצי ללא דימומים וכו' וללא וסת, לפני יומיים עשיתי את החיסון לקורונה ויום אחרי התחילו לי דימומים, ברצוני לשאול איך אני יכולה לגרום לזה להיפסק, שמעתי שאם אני יקח 2 סרזט ביום זה יועיל, אכן? תודה
הצג תשובה »

הפסקת ההנקה (הריון, לידה והנקה)

שלום אני עשרה חודשים אחרי לידה, מתחילה להפחית בהנקות, טרם קבלתי מחזור. מעוניינת להכנס להריון. האם יש דרך לדעת מתי מתרחש ביוץ? האם ניתן ללכת למקווה?
הצג תשובה »

נידה עם התקן (טהרת המשפחה)

שלום אני כבר שנה עם התקן מרינה ( שממעיט את הדימום) לאחרונה אני לא מקבלת מחזור אלא כתמים של דימום ממש מעטים שאפילו לא מצריכים שימוש בפד ( אני תמיד עם תחתונית או תחתונים שחורים ) האם הכתמים האלו הם מחזור ואני צריכה לשמור בהם נידה כרגיל ?
הצג תשובה »

בת 54, שנה ללא מחזור, לפני חתונה שניה (מנהגי כלות)

שלום מתחתנת פרק ב בגיל 54 ללא מחזור. האם חובה טבילה לפני החופה?
הצג תשובה »

חציצה לאחר טבילה (טהרת המשפחה)

שלום רב, בוקר לאחר הטבילה הבחנתי בכ 7 שערות קטנות בזרוע בחלקה הפנימי, אף שבדקתי היטב לפני הטבילה ואפילו חזרתי עם סכין גילוח על מקומות בהן נראה לי שנשארו שיערות, בכל זאת פספסתי אותן. האם עלי לחזור ולטבול? הן לא במקום בולט לעין ולא מפריע לי שישארו, אבל אם הייתי מבחינה בהן לפני הטבילה ודאי הייתי מורידה. תודה
הצג תשובה »

הסרת שערות לאחר לידה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, אני לאחר לידה של בני הבכור ומתלבטת לגבי תהליך הטהרה שעומד לפני, ראשית, האם אני יכולה לעכב את בדיקות הטהרה? שנית, האם אני צריכה להוריד שערות כמו שהייתי רגילה לפני הלידה/הריון? לגבי שיער ערווה -בגלל שיש לי תפרים עקב הלידה אני חוששת שאפגע מתהליך הורדת השיערות וזה יהיה כואב ממש,(אני מציינת שאני משתמשת בשעווה בלבד להורדת השיער)
הצג תשובה »

דימום לא סדיר אחרי לידה (טהרת המשפחה)

שלום רב, לפני 3 חודשים א' אלול ילדתי ב"ה את בני השלישי. אני לא מניקה ובמשך כחודשיים היו לי דימומים לא סדירים. ( חשוב לציין שאני הייתי מזריקה קלקסן במשך הריון ונמצאת בבירור קרישיות יתר. בשל פרוטאין s גבוהה בהריון) הדימום הפסיק למשך שבועיים ובתאריך כ' בחשוון קיבלתי וסת, נראה כמו מחזור דימום חזק למשך השבוע . אתמול כשחשבתי שהמחזור שלי הסתיים ואפשר להתחיל לספור ימים נקיים גיליתי שוב כתמי דם אדום מעל גודל של שקל מלווה בכאבי מחזור קלים. ביום הראשון למחזור התחלתי לקחת גלולות מסוג פמינט במטרה לאזן את ההורמונים ולהסדיר את הדימומים. 1. האם יש דרך להפסיק דימומים אלה? 2. האם מבחינת הלכתית אפשר להתיר כתמים אלה שכן לבעלי יש צרכים והדימומים לסירוגין ממשיכים. תודה רבה וחודש טוב.
הצג תשובה »

דימום לאחר יחסי אישות (טהרת המשפחה)

בשבת בעלי הביא לרב בדיקה מליל שבת והרב טיהר. לאחר מכן היו מראות נוספים דומים. בראשון ממש היה דם. בנוסף, החל משבת בבוקר התחילו כאבים חזקים שללא ספק מקורם מהרחם. במהלך שבת, ראשון ושני היו פעמים שראיתי דם ופעמים שלא. האם אני מותרת או אסורה על בעלי? ואם אסורה, האם צריך לנהוג בהרחקות? יש לציין שבחמישי טבלתי וקיימנו יחסים. רופאת נשים לא ראתה דבר ואמרה כי ייתכן שזה בעקבות היחסים.
הצג תשובה »

טבילה אחרי גרידה (טהרת המשפחה)

שלום כבוד הרב אני שבוע אחרי גרידה, הדימום פסק האם אני צריכה לטבול? ואז מותרת לבעלי? או צריכה לחכות שיגיע הוסת ורק אז לטבול ?
הצג תשובה »

דחיית מחזור ללא מניעה (הריון, לידה והנקה)

שלום , האם יש אפשרות לדחות בכמה ימים את קבלת המחזור אבל שזה לא ימנע הריון?
הצג תשובה »

התקן וכתמים (טהרת המשפחה)

יש לי התקן מירנה כבר מס' שנים . בתקופה האחרונה אחת לחודש יש לי כתמים וכאבי בטן . מן תחושה שלולא ההתקן הייתי מקבלת ווסת רגילה. האם עליי להתייחס לכתמים לפי דיני כתמים או שמדובר בנידה?
הצג תשובה »

טבילה בחו"ל (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, אני ובעלי טסים לחו"ל לטיול ארוך. בשבוע הראשון יוצא שאני צריכה לטבול בשישי בערב ואנחנו לא הולכים להיות קרובים למקווה. מה עלי לעשות?
הצג תשובה »

מקוה (טהרת המשפחה)

בוקר טוב הרב. אני אחות במקצועי ועובדת היום ערב מ15-23. בעלי חייל, ומגיע היום הביתה אחרי שלא היה שבוע לפחות, בשביל ליל טבילה. האם יש אפשרות לטבול באזור השעה 12 בלילה? אם כן איפה אפשר לטבול כך? ניסיתי להזיז את המשמרת אבל לצערי לא יכולה.
הצג תשובה »

נזם באף (טהרת המשפחה)

יש לי נזם באף ואני צריכה לטבול אינה רוצה להורידו מכיוון שאני מורידה אותו אני לא מצליחה להחזירו ואם כן זה גובל בכאביים חזקים מאוד האם אני יכולה לטבול עם הנזם שתמיד על אפי?
הצג תשובה »

הקלות בנידה (טהרת המשפחה)

רציתי לשאול, אם זמן הוסת שלי הוא ארוך (בין 6 ל10 ימים) האם עדיין צריך להמתין 7 נקיים? האם יש אפשרות לקבל היתר מרב לפחות ימים? בן הזוג שלי רוצה שאם נתחתן נשמור נידה והמחשבה קשה לי מאוד מכיוון שמדובר במס ימים מאוד גדול, יותר מחצי חודש
הצג תשובה »

זמן מוך דחוק (טהרת המשפחה)

שלום וברכה! אתמול נזכרתי ברגע האחרון לעשות מוך דחוק סביב השעה שש ועשרים בערב ,לפי מה שראיתי צאת הכוכבים היה סביב 6 ושלושים וחמש לערך,האם זה בסדר או לעשות היום שוב מוך דחוק??
הצג תשובה »

טבילה במקווה (טהרת המשפחה)

האם מותר לטבול במקווה עם לק ג'ל?
הצג תשובה »

מקווה (טהרת המשפחה)

רציתי לדעת אם אני יכולה ללכת למקווה שאני לוקחת גלולות ?
הצג תשובה »

דם באמצע ז' נקיים (טהרת המשפחה)

אחר ג' ימים של שתי בדיקות ליום שיצאו נקיות, ראיתי כתמי דם בתחתון שהיו נראים כדם נידה, הרב התיר כי הם לא היו בשיעור האוסר, אך ברצוני לדעת מה המקור לדם זה?
הצג תשובה »

טבילה כשהבעל לא בבית (טהרת המשפחה)

שלום, אני נשואה לבעל בסדיר בצבא, בקרבי. שזה אומר שיוצא אצטרך לטבול כשהוא לא בבית.. ושמעתי על שיש עניין אחרי הטבילה ועד שהוא בבית לישון עם חולצה שלו/סכין/תהילים ויש עוד כמה דברים. רציתי לדעת האם יש עניין בזה, ובמיקרה וכן מה העניין? איפה אני יכולה לילמוד על זה יותר וכאלה.
הצג תשובה »

לתכנן מחזור לפני חתונה (מנהגי כלות)

היי , אני קצת מבולבלת רציתי לשאול מה ואיך לעשות אני אתחתן בעזרת השם ב 27.12.21 קיבלתי מחזור ב 21.10.21. נאמר לי שצריך להיות נקייה ממחזור מהתאריך 17.12 בשביל ללכת למקווה ב 26.12.21 ושאסור לקבל עד אחרי החתונה מה לעשות ? תודה רבה על העזרה
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

שלום. אני אמורה לטבול ביום א ובעלי יוצא למילואים לשבוע האם עליי לטבול ביום א או לחכות שיחזור ואז ללכת לטבול?
הצג תשובה »

הפסקת גלולות. (הריון, לידה והנקה)

הפסקתי לקחת גלולות בכדי להיכנס להריון. עקב כך קיבלתי מחזור. היום הכי טוב לקליטת הריון מגיע לפני הטבילה במקווה. קיימת אפשרות לחרוג מהדברים ולמצוא פתרון לדבר, נורא רוצה להיכנס להריון.
הצג תשובה »

מניעת הריון (הריון, לידה והנקה)

שלום כבוד הרב רצינו לדעת אישתי אחרי לידה שלישית שהילד הגדול בן 3 שנים ו5 חודשים - נשמח לדעת איזה גלולה אפשר לקחת למניעת הריון זמנית למספר חודשים - ללא תופעות לוואי וללא הורמונים נשמח לתשובה בהקדם בבקשה
הצג תשובה »

הריון נידה (טהרת המשפחה)

שלום בעלי ואני שומרי תורה ומצוות לצערנו לפני חודש יומיים לפני המקווה קיימנו יחסי מין יומיים לאחר מכן טבלתי כדת וכדין היום גיליתי שאני בהריון אני מפחדת בוכה חוששת לגבי העובר שהוא יכול להיות ילד נידה מה עלי לעשות ? אני נורא מפחדת !!
הצג תשובה »

זמן וסת (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, אנו מנסים להיכנס להריון ולכן הפסקתי גלוגלות לאחר 4 שנים בערך. כלומר כל וסת היא 28,יום,בגלל גלולות. איני יודעת מה סוג הוסת הטבעי שלי ללא גלולות. אם הוסת בחודש אוגוסט היה בתאריך כג באב ביום. הוסת האחרון היה בתאריך ה בתשרי ביום. מתי הוסת הבא יגיע? מה הם ימי הפרישה/הפלגה וכו..? אודה להסבר בבקשה
הצג תשובה »

דם וכתמים טהרה .. (הריון, לידה והנקה)

שלום. ברוך ה לפני כמעט שלושה חודשים ילדתי היו לי דימומים וכתמים כ5 שבועות, ספרתי 7 וטבלתי ולאחר יומיים קיבלתי מחזור של שבועיים ספרתי 7 וטבלתי ולאחר שלושה ימים קיבלתי שוב..עד עכשיו, זה כבר שבועיים וחצי ואני אציין שאני מנסה לספור כבר שלושה ימים כי אין דם וגם לא בניגוב..אני מצליחה את הבדיקה הראשונה והפסק טהרה אבל בלילה כשאני קמה לשירותים יש קצת דם בניגוב או שהבדיקה בבוקר לא נקיה ואני מתייעצת עם רב והוא אומר שזה לא תקין וצריך לעשות שוב אני מבקשת עזרה,עצה, חיזוק..קשה לי ולבעלי מאוד ובאופן אישי זה מקשה עלי נפשית אני כל היום במחשבות ובירידה במצב רוח אני לא מצליחה להבין עד כמה עוד אפשר ומתי זה יסתיים והרי אני לא מלאך אז איך ה נותן לי נסיון שכזה
הצג תשובה »

מקווה (טהרת המשפחה)

התחלתי 7 נקיים ביום שני בערב השקיעה היתה ב6:23 ובדקתי ב6:31 הבדיקה יצא נקייה מיד האם זה נחשב או צריכה לחכות לשלישי שנעשתה בדיקה רק בבוקר ולא בערב
הצג תשובה »

טבילה ביום שישי (טהרת המשפחה)

אני ובעלי נוסעים לבית מלון בשדה בוקר. אני אמורה לטבול בשישי בערב. מה אוכל לעשות? אני לא יודעת אם יש שם מקווה.. והאם ניתן לטבול לפני כניסת שבת?
הצג תשובה »

מוצאי שבת (טהרת המשפחה)

השאלה עם יש איסור לטבול במוצאי שבת?
הצג תשובה »

נידה (טהרת המשפחה)

אני בזוגיות כבר כמעט שנתיים, אנחנו עומדים להתחתן. בטהרת המשפחה חברה שלי רוצה לשמור על כל ההלכות, אני רוצה שרק לא נעשה יחסי מין בזמן הנידה.. מה עושים??
הצג תשובה »

טהרת המשפחה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה , לאחר 7 נקיים וטבילה במקווה קיימנו יחסי אישות , ירד מעט דם . מה עלי לעשות ?
הצג תשובה »

שאלה לגבי מניעה (הריון, לידה והנקה)

רציתי לשאול. אני 7 חודשים אחרי לידה. לא מניקה. לוקחת סרזט כי זה מה שמתאים לי וזה ממש מדמם פתאום אפילו מיד אחרי טבילה. הרופאה הציעה לקחת סרזט יחד עם פרימולוט נור לחודש. האם כדאי או שכשאני אפסיק את הפימולוט אני אדמם??
הצג תשובה »

בתולין (טהרת המשפחה)

חודשיים ראשונים לנישואים ללא דם ובביאה אחרונה דם עם כאב . לפי הרגשתנו הוא דם בתולים השאלה האם גזירת בתולים קימת גם באופן כזה.
הצג תשובה »

פרישה (טהרת המשפחה)

שלום לכבוד הרב קראתי באתר שטוב שאישה תבדוק פעמיים גם ביום ה31 האם צריך לפרוש מהבעל ביום ה31 תודה
הצג תשובה »

דימום שלא בזמן מחזור (טהרת המשפחה)

שלום רב, אתמול היה לי דימום קל אף על פי שאין זה המחזור שלי כרגע. הדימום פסק לחלוטין. האם אני נידה? תודה ושבת שלום?
הצג תשובה »

טבילה במקווה (טהרת המשפחה)

לאישתי יש מחזור חודשי לא תמיד סדיר האם מותר לטבול קצת לפני סיום השבוע השני שאחרי המחזור?
הצג תשובה »

כתמים (טהרת המשפחה)

האם בגד צבעוני הוא כל בגד שאינו לבן בז' נחשב צבעוני?
הצג תשובה »