שאלות ותשובות

חציצה בטביחה (טהרת המשפחה)

טבלתי אתמול. היום בבוקר גליתי שיש לי שארית קטנה ממש של מסקרה על הריסים. שמסתבר שהייתה בזמן הטבילה מה עליי לעשות?
הצג תשובה »

גלולות ואנטיביוטיקה (טהרת המשפחה)

היי, יש לי דלקת בדרכי השתן וצריך לקחת אנטיביוטיקה. ראיתי באינטרנט שאנטיביוטיקה מורידה את היעילות של הגלולות ויכולה לגרום לדימומים. אני טסה עוד שלוש ימים לחופשה עם בעלי לשבועיים. איך אפשר שלא יתחילו דימומים בעת הלקיחה? לא רוצה להיות נידה בחופשה תודה רבה
הצג תשובה »

שאלה לגבי טהרת המשפחה (טהרת המשפחה)

קינחתי את עצמי ובטעות הסתכלתי וראיתי כמו שערה בצבע לא מזוהה (חום/שחור) בתוך ההפרשות. אח"כ בדקתי עם עד בדיקה ויצא נקי. יש לי טחורים ודימום מאחורה, ולכן אני לא בטוחה מה המקור של מה שראיתי. השארתי את הטישו בחוץ והסיב הזה היה שחור בבוקר. האם זה תקין?
הצג תשובה »

הפרשות (טהרת המשפחה)

ערב טוב ,אני בת 55 ,3 שנים ללא מחזור ,הופיע לי הפרשה חומה על התחתונית ,וגם בניגוב ,כיצד עליי לנהוג? להפריד מיטה או להמתין לדם?
הצג תשובה »

בעל מגוייס לצבא, אני לבד. האם ללכת לטבול? (טהרת המשפחה)

שלום רב בעלי מגוייס לצבא ונמצא רחוק.מחר אני אמורה לטבול והבנתי שאין סיכוי שהוא יוכל להגיע. האם ללכת לטבול בכל זאת ואז בטח אתבאס עוד יותר? או לחכות ולטבול כשיגיע?
הצג תשובה »

טבילה ביום בזמן מלחמה (טהרת המשפחה)

אני גרה בדרום וחוששת מאד לצאת לטבול במקווה בשעות הערב, בגלל שיש הרבה אזעקות ואין מרחב מוגן שנותן לי להרגיש בטוחה בדרך. האם מותר לטבול בשעות היום.
הצג תשובה »

חיבוק כשהאשה נדה והבעל נקרא למלחמה (טהרת המשפחה)

שלום רב בעלי נקרא להתייצב בצו 8 למילואים במלחמה. אני נידה. מאד חשוב לי לחבק אותו לפני שהוא יוצא. אני מרגישה שזה חשוב לנו ונותן לנו כח. האם ניתן להקל בגלל המצב המיוחד?
הצג תשובה »

טבילה במקווה לאחר וירוס בקיבה (טהרת המשפחה)

שלום רב, בשבת התפתח לי קלקול קיבה, ללא חום. קיבלתי 2 טיפולים בפראמין, במוצ"ש וראשון. ביום שני בבוקר ברוך השם כבר הרגשתי טוב יותר ובשלישי וברביעי כבר אפשר לומר שהחלמתי, חוץ משלשולים שנמשכים. בחמישי אני אמורה לטבול, האם מותר לי לטבול מבחינה תברואתית? אני חוששת להדביק נשים אחרות, על אף שאני יודעת שיש חיטוי במי המקווה. אשמח על תשובתך, תודה.
הצג תשובה »

כתם ב7 נקיים (הריון, לידה והנקה)

שלום, אני 6 שבועות אחרי לידה, ביצעתי הפסק טהרה וספרתי כנדרש, יום לפני הטבילה( היום), בערב אחרי השקיעה ראיתי כתם ורוד על מגן התחתון, לאחר מכן בדקתי בפנים עם 'עד' ויצא גם ורוד קצת, האם צריך לספור מחדש 7 נקיים? יש לציין שלא עשיתי בדיקה פנימית כל יום, (אחרי לידה)וכשעשיתי יצא נקי תודה רבה
הצג תשובה »

נידה (טהרת המשפחה)

כבוד הרבנית שלום רב, המחזור אצלי מתחיל בדימום קטן של 5 ימים בערך, לאחר החמישה ימים מתחיל לי דימום מוגבר שנמשך 4-5 ימים יוצא שמשך המחזור הינו 9-10 ימים ולאחר מכן שבעה נקיים ... אני טמאה המון זמן טהורה בערך שבוע וחצי ושוב.. כך כבר במשך מעל לשנה הרופאת נשים אומרת שזה בסדר ואם אני רוצה לסדר את המחזור שאקח גלולות מה שפחות מתאים לי. אודה לעצתך.
הצג תשובה »

טבילה ביום שישי (טהרת המשפחה)

הטבילה יוצאת ביום שישי, אין לי מקווה קרוב לבית. האם אני יכולה לטבול בשעה מוקדמת יותר?
הצג תשובה »

טבילה חולה אונקולוגית (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, לפני כחצי שנה קיבלתי בפעם האחרונה. מאז לצערי חליתי במחלה בשד ונזקקתי לטיפול כימותרפי. מאז אינני מקבלת בגלל זריקות דקקפטיל. האם צריכה לטבול מהפעם האחרונה? לא היינו ביחד מאז בגלל החשש שלי. מה עליי לעשות? צריכה לטבול?
הצג תשובה »

בדיקה ביום השביעי (טהרת המשפחה)

שלום וברכה רציתי לשאול אם שכחתי בדיקה ביום השביעי לפני המקווה מה ניתן לעשות אם יש על מה לסמוך
הצג תשובה »

הלכות טהרה (טהרת המשפחה)

קיבלתי על עצמי טהרה. ( לצערי לא ממש הקפדתי) אשמח לדעת כיצד סופרים? ומה כל שלבי ההכנה לקראת הטבילה תודה
הצג תשובה »

מתי לחשב את העונה (טהרת המשפחה)

שלום, תאריך אחרון לוסת היה ב חשוון ראיה בלילה ולפני כא אלול ראיה ביום. אשמח לעזרה בחישוב העונה הבאה.( לקחתי פרימולוט לפני המחזור האחרון) וסת לא קבועה.
הצג תשובה »

ימים נקיים (טהרת המשפחה)

שלום אני צריכה ללכת למקווה בעזרת השם ביום ראשון הקרוב בעלי הגיע מהמילואים אחרי שלושה שבועות וחוזר לפני הטבילה שלי במקווה האם יש אפשרות להקדים את הטבילה ?
הצג תשובה »

מניעה בהקה (הריון, לידה והנקה)

שלום אני עכשיו שלוש שבועות לאחר לידה שנייה , בלידה הקודמת לקחתי כדורי מניעה להריון - פומיניק והדימומים נפסקו רק אחרי שלושה חודשים מהלידה וגם במשך התקופה שאחרי סבלתי מיובש ושינויים הורמונליים . אשמח לדעת האם יש אופציה רפואית אחרת למניעה בזמן הנקה מלאה , שלא תגרום לדימומים או לשינויים הורמונליים ?
הצג תשובה »

דם בניגוב (טהרת המשפחה)

היי, אני נוטלת גלולות דיאמיליה לפני כמה ימים קיימתי יחסים עם בעלי לא היה דימום לאחר היחסים אבל כן הרגשתי תחושת צריבה וכאב במקום ולמחרת הופיע דם בניגוב. עדיין יש לי תחושת כאב וצריבה במקום. האם המראה מטמא או לא?
הצג תשובה »

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

שלום כבוד הרב, טבלתי ביום שלישי וביום שישי היה דימום לשעה קלה. כעת ללא דימום )ובשמירת מרחק בינינו כמובן). במקרה שכזה שישנו דימום שמתגלה כי אינו וסת האם נדרש הפסק טהרה חדש ו7 נקיים? ומתי ניתן לבצע?
הצג תשובה »

טבילה בליל שבת כשהבעל לא נמצא (טהרת המשפחה)

שלום, אני צריכה לטבול בליל שבת. בעלי בצבא ולא ידוע אם יצא לשבת. במידה והוא לא יבוא, צריך לדחות את הטבילה למוצאי שבת?
הצג תשובה »

בדיקת טהרה (טהרת המשפחה)

אני כלה חדשה יחסית ועשיתי בדיקת הפסק טהרה בחמישי , יצא לי גוון חום חלש בבדיקה וגם למחרת יצא לי חום , רציתי לדעת האם עליי לטבול בחמישי או בשישי ? והאם כל פעם שיוצא לי כתם שהוא לא אדום אני צריכה לקחת את הבדיקה לרב או שזה פשוט תקין? פשוט אין לי עוד רב שאני מכירה בעיר ואני די חדשה בכל הדבר ומתביישת לשלוח לרב לבדיקה גם..
הצג תשובה »

טבילה במקווה (טהרת המשפחה)

קמתי משבעה על אבי האם מותר לטבול במקווה לצורך יחסי אישות? דבר נוסף קשה לי מאד לחשוב על יחסי אישות כרגע שרק איבדתי את אבי ואני לא רוצה לאכזב את אישי מה לדעת הרב ניתן לעשות?
הצג תשובה »

שבעה נקיים (טהרת המשפחה)

האם יש היתר לשמש בשבעה נקיים אם מרגישים קושי לחכות או שזה איסור הייתי רוצה ביאור בעניין הזה
הצג תשובה »

טבילה מיוחדת (טהרת המשפחה)

כבוד הרב שלום לגבי טבילה תשובה/חטאה לא לאחר שבעת נקיים( כי אין וסת שנים)גיל המעבר 7 פעמים האם אפשר לטבול לפני השקיעה
הצג תשובה »

וסת אחד אחרי השני (טהרת המשפחה)

שלום ילדתי לפני 10 חוד׳ ומאז אני לוקחת גלולות סרזט בגלל ההנקה. אני עדיין מניקה אבל הרבה פחות. לפני קצת יותר מחודש התחיל לי דימום, דומה לוסת, חיכיתי 5 ימים ואחכ 7 נקיים וביום השביעי התחיל לי עוד פעם וסת. שוב חיכיתי 5 ימים ואחכ 7 נקיים אבל שוב פעם התחיל וסת ביום ה-6 של ה-7 נקיים. אז שוב (בפעם השלישית) חיכיתי 5 ימים, אני היום ביום הרביעי ל-7 נקיים. יש אולי אפשרות לא לחכות 7 נקיים? וללכת לטבול לפני? כי אני אסורה כבר מעל לחודש (הייתי אצל רופא נשים לבדוק אם יש בעיה והכל בסדר ברוך ה׳- הוא אמר שזה אולי בגלל לחץ או בגלל שאני לפעמים לא מקפידה לקחת גלולה באותה שעה- למרות שמאז הלידה לא הקפדתי לקחת באותה שעה ולא קרה שהיה דימום) תודה
הצג תשובה »

כתם (הריון, לידה והנקה)

שלום רב. אני 7 שבועות לאחר הלידה ואני בהנקה מלאה. לאחר 4 שבועות הסתיים לי הדימום ספרתי 7 ימים נקיים והייתי במקווה הופיע לי על התחתון כתם חום. יום אחרי זה בדקתי ולא היה עוד דימום כלשהו או כתם האם אני צריכה לספור שוב 7 ימים נקיים?
הצג תשובה »

יחסים בהריון (הריון, לידה והנקה)

אני בהריון בחודש השלישי לאחר קיום יחסים יש סבירות גבוה שיוצא קצת דם בגלל צוואר הרחם שרגיש ומלא הוורידים . איך אני פועלת מבחינת ההלכה על שמירת הטהרה?
הצג תשובה »

הריון לאחר הפלה (הריון, לידה והנקה)

שלום וברכה עברתי הפלה בהריון ראשון בשבוע 6 וחצי, הפלה טבעית. הדימום נפסק לאחר 5 ימים. רציתי לדעת אם יש סיכון להכנס להריון באופן מידי אחרי הטבילה, או שחובה לחכות למחזור. תודה רבה.
הצג תשובה »

פוסטינור (הריון, לידה והנקה)

לקחתי פוסטינור. אני מניקה 8 חודשים ללא מחזור. היה לי דימום בניגוב וקצת על התחתונית. יומים ועבר הכל. האם זה דימום שאוסר?
הצג תשובה »

מחזור ארוך מהרגיל (טהרת המשפחה)

אני בת 50 והמחזור התחיל להשתבש, החודש קיבלתי אחרי 4 ימים מהטבילה והמחזור ארוך מאוד, יותר משבוע!! האם מותר לקחת המסטיק התימני כדי להפסיק הדימום ואם כן לכמה זמן? מה ההוראות שימוש?
הצג תשובה »

מועד טבילה שנדחה (טהרת המשפחה)

שלום, מועד הטבילה שלי היה צריך להיות אתמול בערב אך בעלי הוקפץ למילואים ולא הלכתי למקווה. כיצד עליי לנהוג? האם, מאחר וספרתי שבעה נקיים, במידה ויחזור כשעוד אהיה בטהרה אוכל פשוט לטבול? האם עליי לנסות לספור שוב שבעה נקיים לפני חזרתו? אי הוודאות במועד החזרה מקשה בספירה וכן בהכנות (מבחינת טיפוח נדרש לקראת טבילה וכו). אשמח לתשובה
הצג תשובה »

לק ג׳ל (טהרת המשפחה)

לאור המצב הקשה בישראל לא מצליחה לקבוע תור להסרת לק ג׳ל מהציפורניים וצריכה לטבול מחר בערב האם ניתן לטבול עם הלק במידה והלק ירד מחלק מהציפורניים הבעל מתעקש שאני אטבול עם הלק שהסרת הלק לא תדחה את הטבילה תודה בשורות טובות
הצג תשובה »

עצירת דימום (טהרת המשפחה)

שלום רב , לקחתי אסוטרופם כדי להפסיק דימום ולדחות ביוץ , עשיתי הפסק ביום רביעי , אך היום שוב התחיל כתמים והתחלה של דמם , אפשר לקחת אסטרופם שוב כדי לעצור ולהתחיל לספור 7 נקיים ?
הצג תשובה »

טבילה לאישה רווקה כשאין מחזור כלל (טהרת המשפחה)

האם עליה לטבול כשאיננה נשואה ואין סימן למחזור כלל?
הצג תשובה »

בירור (טהרת המשפחה)

שלום רב בת 43 ווסת לא סדירה בחודש האחרון ווסת היתה ללא זרם וללא צבע אדום אלא חום ובקושי בפד .מחילה מכבודו מזה כחודשיים מתאמנת פעילות ספורטיבית אימוני כוח וכל פעם שחוזרת יש דם של ממש בפד . האם עליי להימנע מאימונים מסוג זה ? ובנוסף הייתי בנידה ומזה כשבועיים קשה להיטהר כשאני במנוחה יש כתמים חומים וכשחוזרת מהאימון דם של ממש.. מה עליי לעשות? תודה רבה ובשורות טובות
הצג תשובה »

דימום אחרי קיום יחסים (טהרת המשפחה)

היי יום אחרי הטבילה אחרי קיום יחסים ראיתי דימום שנראה כמו דם של פצע וכן היה לי מעט כואב בעת החדירה האם זה דימום מטמא יש לציין שהיה לי היסטוריה של פצעים בצוואר הרחם
הצג תשובה »

טהרה (טהרת המשפחה)

שלום יש לי בעיה עם כאבים באזור בעת היחסים וזה מפריע להכנס להרייון המליצו לי על מרחיב נרתיק האם מותר להשתמש בו ב7 נקיים ובמחזור מאמן נרתיק
הצג תשובה »

דימום קל עם התקן מרינה (טהרת המשפחה)

מזה 5 שנים אני נושאת בתקן תוך רחמי בשם מרינה . לאורך כל הזמן הזה לא ראיתי דימום בצורה זו או אחרת. לפני ראש השנה לקחתי ויטמינים שלפי דעתי גרמו לדימום ממושך לכשבוע ויותר ... דימום קל מאז אני שומרת דיני הרחקה . . שאלתי , מה עלי לעשות בעניין מבחינה הלכתית ? האם אני מותרת או אסורה ?
הצג תשובה »

טהרת המשפחה (טהרת המשפחה)

היי אני סובלת מחרדות בכל הנוגע למצב הביטחוני ומפחדת לצאת מהבית צריכה לטבול ביום רביעי הקרוב וממש מפחדת ללכת ויתפוס אותי אזעקה בדרך או בזמן התפילה , מה ניתן לעשות?
הצג תשובה »

חציצה במקווה (טהרת המשפחה)

יש לי תפרים ברגל שאמורים להוציא לי אותם רק בסוף שבוע. האם מותר לי לטבול עם התפרים הללו או שהם מהווים חציצה?
הצג תשובה »

טבילה ביום ה5 לנקיים עקב עליה בהורמון-ביוץ (טהרת המשפחה)

היי מה שלומך? אני די חדשה בנושא אני ביום החמישי לנקיים ולאחר בדיקה נראה כי מחר צריך להתרחש הביוץ , יכולה לטבול היום? במקום בשלישי…
הצג תשובה »

פספסתי גלולה והתחיל דימום יום לפני הטבילה במקווה. (טהרת המשפחה)

לרב שלום, עשיתי הפסק טהרה בשני וכן התחלתי לספור שבעה ימים נקיים, ביום שישי שכחתי לקחת גלולה וביום ראשון בערב( ערב לפני יום הטבילה) עשיתי בדיקה והיה לי דם על בד הטהרה, ככל הנראה בגלל ששכחתי גלולה, האם צריכה לספור שוב 7 ימים נקיים?? אשמח למענה.
הצג תשובה »

טבילה במקווה עם סדק בציפורניים (טהרת המשפחה)

צריכה לטבול בעוד יומיים אני עושה לק גל, יש לי ציפורן אחת עם סדק ואין לי אפשרות לתקן אותה עד מועד הטבילה כי אין לקוסמטיקאית אופציה לקבל אותי מה עושים?
הצג תשובה »

התקן (טהרת המשפחה)

שלום אשתי החליפה את ההתקן כתוצאה יצא לה דם. לטענת הרופא הדם כתוצאה מפצע שקרה בזמן החלפת ההתקן מה הדין? תודה מראש
הצג תשובה »

התקן מרינה (טהרת המשפחה)

צהרים טובים: אני אחרי שני לידות ב"ה תוך פחות משנתיים ועכשיו שמנו התקן מרינה (עם אישור מרב) אני כבר למעלה מחודשיים אחר הלידה ועם התקן בתוכו כבר שבועיים ולא מפסיק לי הדימום מאז שמו לי את ההתקן בעודי בזמן ווסת והרופאה אמרה לי מתי שהיא הניחה את ההתקן שהדם הוא מפציעה, עכשיו אני לא יודעת עם זה באמת נכון כי שמעתי שהדימום אחרי מרינה הוא טמא. רצתי לדעת האם יש מה לעשות (אנחנו כבר אסורים מהלידה)?
הצג תשובה »

טהרת המשפחה (טהרת המשפחה)

אשמח לשוחח בטלפון. התקנתי התקן מירנה לפני שמונה חודשים והופעת כתמים מתרחשת לעיתים קרובות כך שהייתי מותרת לבעלי מעט, התייאשתי וחשבתי על הוצאת ההתקן אך להפתעתי קראתי והבנתי שהחמרתי מאוד! אשמח לעשות סדר בכדי שלא אצטרך להוציא את ההתקן. תודה מראש.
הצג תשובה »

האם מותר לטבול במקווה לאחר ניתוח ? (טהרת המשפחה)

שלום. אני אמורה לטבול במקווה בשבוע הבא אך אהיה לאחר ניתוח בבטן (כמה חתכים קטנים בבטן) יהיה לי תפרים ומעליהם מדבקה שאסור להוריד. רציתי לדעת האם אוכל לטבול במקווה ? תודה על העזרה
הצג תשובה »

טבילה עם לק (טהרת המשפחה)

שלום, רציתי לשאול האם מותר לטבול עם לק בציפורניים? תודה
הצג תשובה »

טהרה (טהרת המשפחה)

שלום, עשיתי אתמול הפסק טהרה והבדיקה של הבוקר יצאה עם כתם קטנטן בצע חום בהיר (רואים בבירור שזה לא דם) יש הפרשה שקופה וכתם קטנטן כמו שאמרתי בעקבות המצב הבטחוני אין לי אפשרות לגשת לרב, מה עלי לעשות? לפי מה שלמדתי אצל הרבנית שלי זה לא מטמא אך אסור לי להחליט לבד.
הצג תשובה »

אני אמורה לטבול היום במקווה ושכחתי לבצע בדיקה במהלך היום (טהרת המשפחה)

שלום אני אמורה לטבול היום ושכחתי לבצע בדיקה במהלך היום. חשוב להגיד שעשיתי בדיקה רק ביום הראשון. אני יכולה לטבול היום או לבצע מחר בדיקה שוב ולטבול מחר תודה ושנה טובה
הצג תשובה »