שאלות ותשובות

כתם (טהרת המשפחה)

שלום. שמי תמר, בת 52. עדין מקבלת מחזור באופן סדיר. לפני מספר ימים הייתי צריכה לקבל ווסת. כ3 ימים לאחר התאריך, היה לי כתם וורוד קטן על התחתונית. היה נראה שזו התחלה. אבל לא המשיך דימום לאחר מכן. מה הדין? לגבי ההמשך? תודה.
הצג תשובה »

טהרה אחרי לידה (הריון, לידה והנקה)

שלושה שבועות אחרי לידה ניסיתי לעשות הפסק טהרה ויצא טיפה קטנה של הפרשה חומה בהירה האם זה כתם שאוסר ?
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

שלום כבוד הרב אני צריכה לטבול בעוד יומיים עשיתי פעולה בעור הפנים שהאיסור שלה להרטיב את העור למשך שבוע מה עושים ?
הצג תשובה »

צבע אוסר במהלך בדיקת ה7 נקיים (טהרת המשפחה)

שלום רב. בצעתי בדיקת הפסק טהרה יום שישי והבדיקה יצאה נקייה , וכך גם הבדיקה ב7 ימים הנקיים ביום הראשון, היום בצעתי בדיקה נוספת (היום השני לבדיקה) ויצא לי הפרשה שקופה ובנוסף איתה כמו הפרשה רירית עם צבע אדום אך לא נראה כדם וודאי אלא צבע אדום בהיר הנמצא באזור הבדיקה , מה אני יכולה לעשות מכאן? האם אני מבצעת היום שוב פעם בדיקת הפסק טהרה? ואם יוצא שוב דימום אז לעשות מחר שוב הפסק ואז שוב להמשיך לספור 7 נקיים?
הצג תשובה »

הפרשות (טהרת המשפחה)

הפסקתי גלולות וקיבלתי מחזור אני כבר ביום הרביעי ל7 נקיים ויש לי מידי פעם הפרשות שקופות בניגובים שיש בהם טיפה צבע ורדרד או חום האם זה בסדר שאני ממשיכה לספור ככה?צריך לבדוק את זה אצל רופא אשמח לתשובה תודה
הצג תשובה »

טהרה (טהרת המשפחה)

ערב טוב רציתי לשאול כל פעם יורד לי מין קרישי דם כאלה וזה מפסיק וממשיך מפסיק ממשיך ככה במשך 4 שבועות אנחנו שומרים טהרה מה אפשרי לעשות ??
הצג תשובה »

הפרשה חומה (טהרת המשפחה)

הפרשה חומה לאחר המחזור האם אני יכולה להיות עם בעלי
הצג תשובה »

כתם (טהרת המשפחה)

שלום הרב, אשתי ביום השישי לשבעת הנקיים וראתה היום כתם דם קטן על תחתון לבן. בכל הבדיקות שעשתה הכל היה תקין. הכתם היה נראה לה כמו פציעה ובצבע אדום בהיר. האם היא צריכה להתחיל לספור מחדש או שיכולה מחר ללכת לטבול כרגיל? תודה רבה
הצג תשובה »

טבילה במקווה פעם אחת (טהרת המשפחה)

שלום רב, רציתי לשאול אם אוכל לטבול פעם אחת בלבד במקום שלוש במקווה. יש לי מחלת עור מאובחנת והחשיפה למים קשה לי. והשאלה גם אם הבלנית אומרת שזה כשר זה מספיק?
הצג תשובה »

טבילה לאחר ניתוח (טהרת המשפחה)

אני אחרי ניתוח עם 5 חתכים בחלל הבטן התפרים נספגים אך עדיין החתכים לא הגלידו בימים האחרונים התפתחה גם אלרגייה מסביב לפצעים והכל אדום משתמשת בתרופות האם ניתן לטבול כך?
הצג תשובה »

טהרה (טהרת המשפחה)

היי, ביום חמישי עשיתי הפסק טהרה. במהלך כל השבעה נקיים ההפרשות היו חומות . ואף פעמיים ראיתי דם היום צריכה לטבול ובבדיקת טהרה יצא הפרשות חומות. מה לעשות
הצג תשובה »

שטיפה פנימית לאחר קיום יחסים (טהרת המשפחה)

שלום, אני אחרי 9 לידות, ב2 לידות האחרונות שלי דיממתי המון והייתי בסכנת חיים. אני רוצה להמנע מהריון ללא הורמונים או התקנים, נכנסתי להריון עם גלולות ועם התקן, אני רוצה לשטוף את המקום מזרעים מיד לאחר קיום יחסים כדי למנוע הריון, האם זה מותר לי? אני בסיכון גבוה ועם נוגדנים בדם שמעמידים אותי בסיכון חיים במצב של חוסר דם וצורך לקבל מנות דם.
הצג תשובה »

גלולות (מנהגי כלות)

קיבלתי מרשם לגלות פמינט, מתחתנים בע"ה ב26.3 אשמח להכוונה מתי להתחיל גלולות על מנת שאוכל לקיים את כל ההכנות לפני החתונה
הצג תשובה »

דימום עם סזרט (הריון, לידה והנקה)

שלום אני חודש ושבועיים לאחר לידה לפני שבועיים וחצי טבלתי וקימנו יחסים שלשום ופתאום אתמול בערב הופיע כתם חומי והבוקר על הטישו ראיתי ממש סג של דם מה אני צריכה לעשות כרגע??? אני לוקחת כל יום את הכדור גם היום! תודה רבה
הצג תשובה »

הוצאת פוליפ ומירנה (טהרת המשפחה)

שלום רב עברתי ניתוח להוצאת פוליפ וכן גם בניתוח שמו לי התקן מירנה, יום ליפני הניתוח טבלתי , ויום אחרי בניתוח היה לי דימום שהיה ברור שזה מהוצאת הפוליפ ולא ווסת , יום אחרי הפסיק לי הדימום וכמה ימים אחרי חזר. יש לציין שהדימום היה חלש מאוד לא הרבה הרבה פחות מווסת בעיקר בניגוב, או על תחתון צבעוני והשאלה האם זה מטמא או שאפשר לסמוך על זה שזה גם פצע ?
הצג תשובה »

טבילה לפני לידה (הריון, לידה והנקה)

שלום רב, אני בשבוע 37 ורוצה לטבול במקווה לפני הלידה בע"ה. טבלתי לפני ההריון. הייתי בבי"ח פעמיים בעקבות צירים מוקדמים בחודש שביעי. האם מומלץ להמנע מטבילה? אינני יודעת בוודאות כרגע אם יש פתיחה כלשהי. חוששת מתחושת החמצה של הטבילה ומצד שני אינני רוצה להסתכן.
הצג תשובה »

טבילה במקווה (טהרת המשפחה)

שלום, אשמח לעזרה ביום חמישי בע״ה בעלי צריך לעבור ניתוח ואני אהיה איתו בבית חולים ביום הזה. באותו הערב אני אמורה לטבול במקווה . האם יש אפשרות לטבול יום ליפני ?
הצג תשובה »

טבילה (הריון, לידה והנקה)

אני אחרי לידה עשיתי התקן לאחר הוסת התחלתי לספור ימים נקיים לטבילה וביומיים האחרונים יש לי כתמי דם רירית זה לא וסת האם מותר לי לטבול או להמשיך ספירה?
הצג תשובה »

דם על נייר טואלט (טהרת המשפחה)

שלום כמה ימים בדרך כלל לפני בוא המחזור שמתי לב שכשאני בשירותים ומנגבת ,על נייר הטואלט יש דם. תמיד היסקתי שזה מחזור שהגיע והתחיל.. אלא מה,שאז זה ניפסק ,ונעלם עד לקבלת המחזור הממשי רק לאחר כמה ימים , אז מה עןשים .האם הראייה של הזאת של הדם אוסר אותי להיות עם בעלי ? למרות שעדיין לא התחיל היום האמיתי של המחזור …
הצג תשובה »

טבילה במקווה (טהרת המשפחה)

שלום רב שואלת לגביי טבילה יוצאת לי במרוקו ובעלי נמצא בישראל ושאני יחזור לישראל שוב אני יהיה בנידה מה עושים במצב הזה ?
הצג תשובה »

היהו (טהרת המשפחה)

עשיתי בדיקה היום ביום הראשון לטהרה כלומר מ7 הנקיים עשיתי בבוקר נקי לפני שקיעה נרי ואז חשבתי שלא עשיתי טוב אז עשיתי שוב ויצאא נקודה חומה קטנה ממש אבל מחוץ לאיזור הבדיקה לא באמצע ממש למטה בצד הבד האם להחשיב את היום הזה או להתחיל ממחר שוב
הצג תשובה »

חציצה (טהרת המשפחה)

במוצש עליי לטבול..האם יש צורך לצבוע את השיער מאחר ובדכ אני צובעת כשיש לבן שרואים דרך המטפחת אבל לא ממש מקפידה על כך ביומיום...כעת רואים לבן האם יש צורך הלכתי לצבוע
הצג תשובה »

בדיקת 7 נקיים (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, עשיתי אתמול הפסק טהרה והצבע היה חום. בד"כ ברוב הבדיקות הקודמות תמיד בהפסק טהרה ביום הראשון זה הצבע שיוצא ומכיוון זאין לי עם מי להתייעץ אם זה טהור או טמא אני מתחילה לספור מיום למחרת כשהצבע יוצא לבן.. האם צבע חום בהיר טמא או טהור?
הצג תשובה »

כתם ורוד בהיר מאוד כמעט בלתי נראה בבדיקה פנימית לפני טבילה (טהרת המשפחה)

שלום. בבדיקה פנימית לפני טבילה נמצאה לחלוחית בצבע ורוד גוף כמעט בלתי נראית (ורדורד שהופך לחום בהיר מאוד לאחר כמה שעות) מה הדין? תודה רבה
הצג תשובה »

בדיקות 7 ימים נקיים (טהרת המשפחה)

שלום וברכה . אני נמצאת ביום ה5 ל7 ימים הנקיים . שכחתי לעשות את הבדיקה בערב . מה עלי לעשות ? והאם יש לזה השפעה כלשהי להמשך הבדיקות ?
הצג תשובה »

דימום בזמן לקיחת גלולות/מדבקות ברצף (טהרת המשפחה)

שלום, אני מאובחנת עם אנדומטריוזיס, ועקב התקדמות המחלה הרופא ביקש שאקח גלולות/מדבקות נגד הריון ברצף, שלא אקבל וסת כלל עד שארצה להיכנס להריון. אני לוקחת כבר מספר חודשים מדבקות הורמונליות והופיעו כתמים חומים ובורדו (לא בגודל מטמא, אך חוששת שיגדלו). האם זה ייחשב נידה (במידה והכתמים יגדלו) למרות שאני לוקחת ברצף בלי הפסקות?
הצג תשובה »

מוך דחוק (טהרת המשפחה)

שלום רב עשיתי מוך דחוק בזמנו כשהוצאתי אותו היה נקי עם חוט אדום הבדיקה עולה?
הצג תשובה »

זמן טבילה (טהרת המשפחה)

אם היום אני מבצעת את המוך הדחוק לפני השקיעה מתי אני צריכה לטבול
הצג תשובה »

כתם (טהרת המשפחה)

אתמול טבלתי וקיימנו יחסי מין. בבוקר ראיתי על תחתונים לבנים כתם של דם והוא אינו אוסר. זיהיתי פצע חיצוני מדמם באיבר המין.. האם הכתם אוסר? אציין כי ראיתי ממש פצע מדמם והרגשתי גם כאב מהפצע כ, בקינוח של הפצח אכן היה דם ולכן ברור לי שהפצע הוא מקור הדם שהיה בתחתונים..
הצג תשובה »

בדיקה פנימית עם נייר טואלט (טהרת המשפחה)

שלום, האם בדיקה פנימית עם נייר טואלט ורוד מטמאת? ראיתי כתם חום כהה לא ברור על נייר ורוד לאחר הטלת מי רגליים. מרוב חשש ובטעות, עשיתי פנימית עם נייר טואלט ורוד וראיתי שוב את אותו הדבר. האם נאסרתי או לא? לציין שאני אמורה לקבל מחר מחזור. תודה!
הצג תשובה »

טהרה (טהרת המשפחה)

שלום שלשום טבלתי במיקווה היום כשנכנסתי לעשות שתן כשנגבתי היתה הפרשה חומה האם אני מותרת לבעלי
הצג תשובה »

חציצה (טהרת המשפחה)

שלום הרב, אני אמורה לטבול היום (באיחור של יום). היה אמור להיות לי תור לשעווה ולק ג'ל אבל התור בוטל. זה לא תור שניתן להשיג מהיום להיום. האם זה דוחה את הטבילה ?
הצג תשובה »

ביוץ מוקדם (הריון, לידה והנקה)

שלום , שמי נועה ויש לי ביוץ מוקדם ( כ2 ימים חפני הטבילה) מה הפתרונות שביל לקצר זמן הדימום ? שמעתי על מסתיק תימני , אבל איני יודעת מתי צריך להתחיל לקחת אותו תודה רבה
הצג תשובה »

מראה דמי בשבעה נקיים (טהרת המשפחה)

שלום כבר מספר חודשים שאני עושה הפסק טהרה כי הדימום פוסק ואז ביום השני או השלישי יש כתמים קלים (על תחתונית לבנה) ולמחרת הכל חוזר להיות רגיל. לפני 3 וחצי חודשים עברתי הריון כימי (הפלה בשבוע ה6) ומאז זה קורה.. עד אז לא קרה לי דבר כזה.. הבוקר עשיתי בדיקה והכל היה תקין.. ובצהריים ראיתי כתם ובכל זאת עשיתי בדיקה לפני השקיעה. מה זה אומר לגבי? זה ממש מתסכל. כבר קרה שהתחלתי שוב את הספירה מחדש לפני חודשיים. אני לא מסוגלת להתמודד עם זה. אפילו לא רוצה להתייעץ עם הרב שתמיד אנחנו מתייעצים. מהחשש לשמוע את התשובה. כרגע אני ממשיכה כרגיל. תודה רבה
הצג תשובה »

כתמים בעקבות התקן לא הורמונלי (טהרת המשפחה)

שלום הרב, לפני כחודש וחצי שמתי התקן לא הורמונלי (מסוג ברלין), ההתקנה הייתה במהלך וסת ומאז לא מספיק הדימום/כתמים לסירוגין. כבר הגיעה וסת נוספת, שארכה 10 ימים, וכעת הצלחתי להתחיל לספור. התחלתי לספור ביום שישי, בשבת ראיתי כתמים חומים בהירים (בצבע שאני יודעת שלא מטמאים) וזה חלף. אתמול היה נקי לגמרי והבוקר בבדיקה עם עד יצא לי טיפה צבע ורדרד. נניח שני פסים על העד. אני אובדת עצות, לא מצליחה להיטהר ולא יודעת אם הבדיקה הזו פוסלת את הספירה או לא. מה עליי לעשות? האם לפסול את עצמי או לקחת את העד לבדיקה אצל רב? אשמח לשמוע אם יש המלצה למשהו שאפשר לקחת שיקצר את הדימום או ימנע את ההכתמה בין וסתית. תודה וכל טוב.
הצג תשובה »

דימום מהרחם לאחר שנתיים מהפסקת הווסת (טהרת המשפחה)

שלום. הווסת פסקה לפני כשנתיים בגיל 47. השבוע התחיל דימום דומה מאוד לווסת. לאחר בדיקת רופא התברר כי הדימום מהרחם בשל רירית חלשה. האם צריכים להתייחס לזה כווסת רגיל?
הצג תשובה »

גלולות (טהרת המשפחה)

שלום, נוטלת גלולות מיקרוגינון כבר כמה חודשים ולא היו שום כתמים, הפעם אני בחפיסה השניה רצופה אחרי הראשונה והיו לי כתמים היום(נשארו לי 7 כדורים לסיום החפיסה) כנראה קשור לזה שהייתה לי קיבה רכה נוזלית ואז ההשפעה ירדה? השאלה האם אני יכולה כבר להפסיק עם החפסיה ולקבל ווסת או חייב לחכות את ה7 ימים? מיותר לעשות בדיקות טהרה ואחרי כמה ימים לקבל ווסת.. אשמח למענה
הצג תשובה »

מקווה (טהרת המשפחה)

שלום ‏טבלתי אתמול והערב בניגוב לאחר שהתפנתי ראיתי כתם ורוד חלש מה עלי לעשות האם אני שוב פעם נידה ?
הצג תשובה »

צבע חינה בשיער (טהרת המשפחה)

שלום כבוד הרב, צבעתי את השיער בצבע חינה לפני כשבועיים ואני צריכה לטבול בעוד שלושה ימים. הבעיה היא שצבע החינה עוד יורד לי מהשיער במגע עם מים ו כגון חפיפה וצובע את המים גם כן מאחר ולוקח לו זמן להתקבע על הראש במידה וזה ימשיך כך עד יום הטבילה מה ההלכה בנושא?
הצג תשובה »

בדיקות לפני ספירת 7 ימים (טהרת המשפחה)

הבדיקות ממש כואבות לי עוד לפני שאני מכניסה.. ניסתי שוב ושוב וזה ממש כואב לי מה אפשר לעשות? זה פוצע אותי וניסתי כמה סוגים של בדיקה.
הצג תשובה »

כתם חום (טהרת המשפחה)

כבוד הרב שלום, ברצוני לדעת אם היני יכולה ללכת למקווה במוצאי שבת מתי שעשיתי מור דחוק ? למרות הכתמים. מור דחוק נקי ויום למחרת בבוקר כתם עם נוזל שקוף בצע חום בבדיקה וגם על הלבים בהמשך היום, המשיך גם יום אחכ בבדיקה וביום שלאחר מכן נקי בבדיקה. מור דחוק בוצע במוצאי שבת ובדיקות נקיות לחלוטים רק בשלישי בבוקר בבדיקה. כתם חום קטן ממטבעה של 10 שקלים.
הצג תשובה »

הלכות טבילה (טהרת המשפחה)

ערב טוב, לפני שאני הולכת לטבול אני מקלחת בבית ומתכוננת כראוי, האם כאשר אני מגיעה למקווה אני צריכה להתקלח שוב? אני טובלת 3 פעמים, טבילה, ברכה ושתיים נוספות. תודה מראש!
הצג תשובה »

שאלה בנושאר טהרה (טהרת המשפחה)

יום לאחר ההפסק עשיתי בדיקה בבוקר. על העד יצא כתם ממש קטן בגוון חום כהה. האם זה אוסר?
הצג תשובה »

העברת תינוק מיד ליד (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, האם מותר לאשה נידה להעביר תינוק או לקבלו מבעלה ?
הצג תשובה »

טבילה עם תכשיט (טהרת המשפחה)

טבלתי בטעות עם טבעת ביד ונזכרתי רק לאחר שחזרתי לבית והייתי עם בעלי מה עושים במצב כזה
הצג תשובה »

דימום אחרי פרוצדורה גניקולוגית (טהרת המשפחה)

לאחר בדיקת פיפל (הוצאת ביופסיה מהרחם) היה דימום של כ 4 ימים. האם לאחריו יש לטבול?
הצג תשובה »

האם צריך טבילה (טהרת המשפחה)

שלום , אני בת 56 וכבר שנתיים שאין לי מחזור . לפני כ חודש וחצי הרופאה נשים שלי נתנה לי גלולות אביאנה , לאחר כ שבועיים היו לי הפרשות ורודות למשך כ שלושה ימים . האם זה נידה וצריך טבילה ? לא היו דימומים . תודה רבה
הצג תשובה »

באיזה שעה הולכים להיטבל (טהרת המשפחה)

לגבי שעת הטבילה האם זה 20 דקות אחרי השקיעה או שמחשיך?
הצג תשובה »

התלבטות בנוגע לשמירת נידה (טהרת המשפחה)

שלום הרב אני נמצאת בהיריון בשבוע 9 ויש לי הפרשות של השתרשות הרחם בצבע חום, חלקם בהירים יותר וחלקם כהים יותר. אשמח לדעת האם צריכה לשמור נידה.
הצג תשובה »

ביוץ בזמן נידה (טהרת המשפחה)

שלום בת 40 , אני אחרי מספר טיפולי פוריות, בין לבין מנסה להקלט להריון גם באופן טבעי. אני שומרת נידה ויוצא שהביוץ שלי בין היום האחת עשרה לשתיים עשרה. הפסקת הטהרה שלי ביום השישי למחזור לא לפני....מה אני יכולה לעשות? גלולות לא באות בחשבון במצבי
הצג תשובה »