שאלות ותשובות

זמני טבילה לנשים נכון להיום (טהרת המשפחה)

מתי אפשר כבר לטבול במקוה ביום חמישי כ"ה באייר תשפב?
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

בעלי כבר שבוע לא מדבר איתי ולא רוצה שום קשר איתי. אני צריכה לטבול והוא אמר שזה לא מעניין אותו אם אטבול או לא . השאלה לפי ההלכה האם אני חייבת לטבול ?? אשמח למענה תודה.
הצג תשובה »

זמן בדיקת הפסק (טהרת המשפחה)

שלום, השקיעה היתה ב19:38 ועשיתי היום (שלישי) בדיקת הפסק ב19:48 שיצאה נקיה. האם ניתן ללכת לטבול בשלישי ולא לדחות יום בגלל 10 דקות?
הצג תשובה »

טבילה בחג שבועות תשפב (טהרת המשפחה)

שלום כבוד הרב, ככל הנראה אצטרך לטבל בליל שבועות שיוצא במוצאי השבת. המקווה הקרוב אלי הוא במרחק 1.2 קילומטרים ואני חוששת שמא אעכב את כל ארוחת החג של משפחתו של בעלי (וגם מפאת צניעות לא הייתי רוצה שידעו) מה עלי לעשות? האם ישנו פתרון לטבילה זו?? תודה רבה
הצג תשובה »

שאלה דחופה (טהרת המשפחה)

שלום הייתי אמרוה לעשות אתמול הפסק טהרה ושכחתי מה עלי לעשות עשיתי בדיקה בבוקר לוודא שהכל בסדר ובנוסף אני תמיד מחכה עוד יומיים אחרי שהכל נקי מפני שהווסת שלי היא רק יומיים
הצג תשובה »

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

שלום רב, אני ספרדייה שנשואה לאשכנזי. מתי אני אמורה להתחיל לבדוק ימים נקיים( לעשות הפסק) החל מהיום החמישי או יכולה לפני כן? הבנתי שאפשר לפי הספרדים מרגע שהפסיקה הנידה. מה נכון?
הצג תשובה »

לק גל- חזקה (טהרת המשפחה)

שלום הרב, אני רגילה לטבול בדרך כלל ללא לק גל ( הולכת להוריד אצל קוסמטיקאית חוזרת ואז למחרת הולכת שוב) רק מה? שאני 4 שנים נשואה עם 3 צמודים (ברוך ה׳!!!!) והייתי מעט מאד פעמים במקווה. בכל מקרה כן הלכתי יותר מ3 פעמים ותמיד בלי לק גל. מה שבטוח שה שהיום החיים שלי שונים ונורא קשה לי לצאת מהבית- בעלי עובד ערבים ולילות וגם בקרים . בקיצור כבר לא רלוונטי בשבילי לצאת פעמיים, מה עדיף לעשות בשבילי? האם אני יכולה במקום בפעמיים פשוט ללכת פעם אחת לפני המקווה כאשר הלק גל מאותו היום- הכוונה שהוא שלם . או מה עליי לעשות כדי לתקן את זה?
הצג תשובה »

הפרשה חומה בזמן סיום חפיסת גלולות (טהרת המשפחה)

שלום, אני נוטלת גלולות יאז וסיימתי חפיסה לפני 4 ימים. אתמול (שבת) בצהריים לאחר שנכנסתי לשירותים ראיתי בניגוב הפרשה רירית חומה קטנה וזהו. בערב ראיתי על התחתונית שוב כתם קטן חום והפרשה רירית חומה אך לא מעבר (גם לא בניגוב). אתמול בערב התחלתי חבילה נוספת של הגלולות. האם אנחנו אסורים? (נוהגים כספרדים)
הצג תשובה »

עגילים (טהרת המשפחה)

שלום כבוד הרב, אני מעוניינת לעשות עגילים שאותם לא ניתן להוריד - אחד מהם לא ניתן להוריד בגלל כאבים חזקים וחשש לאינפקציה והשני אולי כן יתאפשר להוריד(תלוי ברמת הכאב, מבחינת טבילה - מדובר בעוד כ- שבועים מה עושים עם עניין החציצה ?
הצג תשובה »

תיקון טבילה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה אשמח לשאול מספר שאלות בנוגע ל״תיקון טבילה״ שמעתי שלטבול פעם נוספת לאחר גיל המעבר יכול להוות אבן דרך לשינוי והצלחה. יש לי כמה שאלות בנושא ולא בטוחה את מי שואלים
הצג תשובה »

כתמים חומים (טהרת המשפחה)

שלום ביום חמישי הלכתי למקווה וביום שישי ראיתי כתמים חומים במוצאי שבת כבר זה לא היה רציתי לדעת אם אני עדיין טהורה ( אין לי דגימה של הכתם )
הצג תשובה »

כתם גדול על תחתון שחור (טהרת המשפחה)

שלום וסליחה על השאלה לפני כשנה הפסקתי גלולות ועברתי להורמונים לגיל המעבר. כ3 חודשים לא היה מחזור. לאחר מכן הופיעו כל כמה זמן הכתמות. בפברואר הסירו לי פוליפ מהרחם ועברתי במקביל למדבקות היה דימום של שבועיים. חודש לאחר מכן היה מחזור ואז הפסקתי עם מדבקות ההורמונים. שבוע לאחר שטבלתי ראיתי על תחתון שחור כתם גדול. זוכרת שמעט הטריד אותי. למיטב זכרוני לא היה נראה דם אם אני זוכרת נכון, היה נראה יותר כלכלוך סליחה מאחור אלא שהיה גדול וקצת יותר לכיוון החלק הקדמי של התחתון אז החלטתי שזה כנראה לכלוך ממקור אחר. אציין שמאז לא קיבלתי מחזור וגם בדקתי עצמי ביום ה30 מהמחזור הקודם. ועכשיו אני פתאום מודאגת שמא זה היה דימום שבוע אחרי הטבילה ואולי ההחלטה שלי שזה לכלוך לא הייתה נכונה? מ
הצג תשובה »

שאלה על טבילה (טהרת המשפחה)

האם מותר לטבול עם תפרים ביד (לא נמסים) שאמורים להיות מוצאים כשבוע לאחר הטבילה...? כמו כן, שאלה אחרת שמנצלת את ההזדמנות לשאול :) האם קיבוע בשיניים (אורטודנטי) מהווה חציצה?
הצג תשובה »

הבעל יושב שבעה (טהרת המשפחה)

שלום כבוד הרב, אני אמורה ללכת למקווה ביום שני, אבא של בעלי נפטר ובעלי מתחיל לשבת שבעה.. האם ללכת למקווה בכל זאת?
הצג תשובה »

טבילה לאחר ניתוח (טהרת המשפחה)

שלום רב. אני לאחר ניתוח מוח נאסר עלי לטבול המשך שלושה חוד מפאת חשש לזיהום בצלקת. למעט מקווה חדש שנבנה וטרם טבלו בו, מה לעשות?
הצג תשובה »

טבילה עם פצע דלקתי (טהרת המשפחה)

שלום יש לי פצע דלקתי שבאמצע טיפל עם משחה אנטיביוטית רציתי לדעת מה הדין לגבי חציצה וכן מה הדין שלא להדביק נשים אחרות.? תודה
הצג תשובה »

קבלת מחזור בזמן יחסים (טהרת המשפחה)

קיימנו יחסים ובסיומים קיבלתי מחזור? מה קורה במצב כזה מחינת הלכה? (המחזור הקדים לי בשלושה ימים). תודה
הצג תשובה »

כתמים ב 7 הימים הנקיים (טהרת המשפחה)

שלום, במוצ"ש הקודם עשיתי הפסק כך שאני אמורה לטבול במוצ"ש הקרוב. ביום שלישי היו לי כתמים חומים ריריים בניגוב, רק אם ניגבתי ממש עמוק היה גם קצת עם דם ככה עד יום רביעי בערב ואחר כך הפסיק לגמריי , רק פעם אחת היה גם על התחתונית כתם קטן חום אך בשאר המקרים רק בניגוב. האם עדיין אוכל לטבול במוצ"ש?
הצג תשובה »

שאלה (טהרת המשפחה)

האם בזמן שלא צריכה לקבל מחזור וזה מקדים ואחר כך מפסיק וקודם לכן התקנתי מניעה של נובה טי כבר 4 חודש ואני 5 חודשים אחרי לידה זה נקרא שאני טמאה או שזה כתם שהוא אוסר או לא?? אשמח לתשובה
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

עשיתי חור לעגיל באוזן לפני כחודש והורדתי אותו בטבילה הקודמת לאחר הטבילה לא הצלחתי להחזיר אותו ועשיתי שוב חור חדש … אמרו לי לא להוריד לפחות 6 שבועות האם העגיל נקרא חציצה? יש לציין שהעגיל לא צמוד ממש לאוזן הוא רופף … תודה מראש (כל מגע בעגיל כואב )
הצג תשובה »

ימי פרישה (טהרת המשפחה)

שלום, יש לי וסת שאינה קבועה וקיבלתי בל׳ לחודש. איך אני מחשבת את עונת החודש ?
הצג תשובה »

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

אתמול היה היום החמישי לנידה והבדיקה יצאה לא טובה. היום עשיתי בדיקה לפני שקיעה יצא כתם אדמדם מרוח עשיתי שוב לאחר מספר דקות לפני שקיעה ויצא נקי גם בדיקה נוספת יצאה נקייה . האם זה בסדר או שלא יכולה להתחיל לספור נקיים?
הצג תשובה »

מסטיק תימני (הריון, לידה והנקה)

הביוץ שלי הוא מקדים אני שמעתי על המסטיק התימני אך כל פעם משהי אחרת אומרת לקחת לא במחזור או במחזור מתי אני צריכה לקחת אותו כדי להיכנס ב"ה להיריון? בהריונות הקודמים(2) לקחתי שיח אברהם משהוא טבעי עזר לי מאוד עכשיו אני לא רואה תוצאות אז אמרתי אולי אני אנסה את המסטיק התימני ,לסיכום אשמח לדעת כמה כדורים ומתי בשביל להיכנס ב"ה להריון
הצג תשובה »

בדיקה אצל רופא הנשים (טהרת המשפחה)

שלום רב, אתמול ביצעתי בדיקת ספקולום אמל רופא הנשים. לאחר הבדיקה כשהגעתי לבית ראיתי שהופיע לי על מגן התחתון כתם גדול של דם. הנחתי שקיבלתי ולכן ביצעתי (טעות גדולה שלי) בדיקה פנימית עם עד בדיקה והוא אכן יצא עם דם. בערב הבדיקה אצל הרופא הלכתי לשירותים וגם הבוקר ולא היה לי שום דימום הבוקר עשיתי שוב בדיקה והכל יצא נקי. מחר 28/04 ביום שישי 29/04 וביום שני 02/05 אלו ימי פרישה פרישה ולכן אנחנו אסורים אחד לשני אבל אם לאחר 3 הבדיקות יוצא נקי אני אטצרך ללכת לבדיקה אצל בודקת טהרה, ואם היא תאשר לי שהדם היה ממכה האם אני צריכה לטבול לאחר מכן? אני גרה בשכונת גילה ואינני מכירה מישהי באיזור. האם יש לכם מישהי שאוכל לפנות אליה במידה ואיני מקבלת מחזור? תודה רבה והמשך יום טוב.
הצג תשובה »

עליה לקבר בתום השבעה (שבתות ומועדים)

שלום רב ביום א רח אייר עלי לעלות לקבר אבי בתום שבעה אולם היום התחלתי נידה האם אוכל לעלות לקבר?
הצג תשובה »

בדיקה ראשונה בבוקר שאחרי הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

אתמול עשיתי הפסק טהרה, הבוקר הבדיקה יצא חום-אדמדם, האם אני צריכה לעשות הפסק טהרה הערב מחדש או שאפשר להמשיך לספור כרגיל?
הצג תשובה »

טבילה במקווה (מנהגי כלות)

אני מתחתנת ביום ראשון 19.6 בעזרת ה' וביום רביעי 15.6 אני עושה הפרשת כלה וחינה האם אוכל לטבול באותו היום..יום רביעי?
הצג תשובה »

הריון (טהרת המשפחה)

אני ובעלי לאחרונה רבים המון ברמה שאנחנו לא מדברים שבועות. מאז שהתחתנו אני טובלת במקווה. כמה ימים לפני החג הייתי אמורה לטבול ולא הלכתי. לא הרגשתי צורך ללכת באותו היום בדיוק כי אנחנו גם ככה לא מדברים אבל כן התכוונתי ללכת במהלך השבוע. בקיצור לפני שהספקתי ללכת לצערי אני ובעלי מעדנו. אומנם השלמנו אבל הרגשתי רע מאוד שחטאנו . אני עושה טיפולי פוריות כי אנחנו מנסים להיכנס להריון. ודווקא בחודש שלא עשיתי טיפול כי התבטל התור קרה מה שקרה ומאחר לי המחזור. מרגישה שאני לא יכולה לשמוח. שזה הריון שנוצר בחטא מה אני יכולה לעשות כדי לתקן אם בכלל כי זה כבר נעשה. תודה
הצג תשובה »

דחיית מחזור (מנהגי כלות)

אני בעז"ה מתחתנת ב28.6 ,הלכתי לרופאת נשים על מנת לקבל כדורים להסדיר את המחזור כדי למנוע חתונת נידה ,הרופאה רשמה לי כדורים norethisteron acetate tar 5mg טבליה אחת פעמיים ביום ואמרה לי לקחת 10ימים ,המחזור שלי בדרך כלל סדיר( 25.4 ) ,ברצוני לדעת מתי עליי להתחיל לקחת את הכדורים על מנת למנוע חתונת נידה .
הצג תשובה »

זמן ביצוע הבדיקה (טהרת המשפחה)

עשתי בדיקה ראשונה ביום רביעי והייתי נקייה, לאחר מכן ביום חמישי נזכרתי רק בשבע וחצי בערב ועשיתי במהירות היה מעט אור בחוץ לא היה חושך מוחלט מה עלי לעשות? זה בסדר או שבגלל שכביכול זה אחרי זמן השקיעה זה לא תקין מתי אני יכולה לטבול?
הצג תשובה »

מקווה בבית פאטי (טהרת המשפחה)

בס"ד שלום רב, האם מותר לבנות מקווה בפרטי לאישה בביתה?
הצג תשובה »

טבילה עם לק (טהרת המשפחה)

שלום רב, רציתי לדעת האם מותר לי לטבול עם לק בידיים וברגליים (לק רגיל, לא ג'ל) לצורך העניין אני צריכה לטבול ביום חמישי וביום רביעי רוצה לעשות פדיקור מניקור כולל מריחת לק, האם אפשרי לטבול יום לאחר מכן?
הצג תשובה »

בדיקות טהרה 7 נקיים (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, עשיתי בדיקה של היום הראשון בשעה 19:16. לפי מה שראיתי שקיעה בטבריה (מקום הימצאי בעת ביצוע הבדיקה) היתה היום 26/04 בשעה 19:16. האם זה בסדר?
הצג תשובה »

מילוי בנייה בציפורניים (טהרת המשפחה)

היי שלום, אני אמורה לטבול במקווה החול המועד בפסח יש לי בנייה בציפורניים אך איני מצליחה לקבוע תור למילוי. הלק לא מקולף אך הציפורן גדלה משמעותית ויש רווח בין הציפורן הטבעי לבין הציפורן המלאכותית. (3 מ"מ) מה עלי לעשות על מנת לטבול כהלכה? תודה רבה!
הצג תשובה »

טבילה בליל שבת (טהרת המשפחה)

מועדים לשמחה אישה שצריכה לטבול השבוע בערב שבת,עושה כל ההכנות לטבילה ביום חמישי - ערב חג,אבל מה היא עושה לבגי ציחצוח שיינים וסירוק שיער לפני הטבילה עצמה? .תודה רבה ישר כח
הצג תשובה »

לק ג׳ל (טהרת המשפחה)

שלום לך, יש לי לק ג׳ל קבוע ולפני הטבילה היה לי פס דק מאוד שנוצר מהגדילה והתכוונתי למרוח עליו לק, לפני הטבילה שכחתי וטבלתי, האם הטבילה כשרה ?
הצג תשובה »

שאלת טהרה דחופהה לגבי חתן וכלה שלא יודעים כרגע אם הם אסורים או לא (מנהגי כלות)

זוג שהתחתן ועשו את מה שצריך בחדר המיטות בפעם הראשונה, ולאישה לא יצא בכלל דם אפילו לא בניגוב של מגבון, וכל האיבר של הגבר נכנס עד הסוף אבל דם לא יצא. האם הם עכשיו אסורים והאישה טמאה וצריכה להתחיל לספור 7 נקיים, או רק שהיא תקבל מחזור היא תהיה אסורה?
הצג תשובה »

טבילה בערב חג (טהרת המשפחה)

שכחתי לעשות הפסק טהרה ביום רביעי וכבר לא היה דימום ולכן עשיתי בחמישי הפסק טהרה האם מותר לי להקדים את הטבילה לרביעי כי בחמישי ערב חג ולא אוכל ללכת לטבול?
הצג תשובה »

קורס פראמדקים (טהרת המשפחה)

היי, בעלי הולך ללמוד קורס פראמדקים במד״א. למשך חצי שנה, זה אמור שהוא חוזר הביתה רק בימי חמישי בערב. רציתי לדעת עם מותר לדחות את עניין הטבילה לימים שהוא חוזר הביתה או שפשוט לחכות לטבול במועד שיוצא? (למשל: ראשון, שני וכו..)
הצג תשובה »

ציפורניים לפני טבילה (טהרת המשפחה)

אני אמורה לטבול היום בערב ולצערי מפאת החג לא הצלחתי לקבוע תור לחידוש לק גל בציפורניים. הציפורניים לא מסודרות ואני לא יודעת מה לעשות כדי שאוכל לטבול ללא בעיה.
הצג תשובה »

דימום לאחר 6 ימים מהמקווה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה , אני בת 46 ובשנתיים האחרונות יש לי המון בעיות עם המחזור , שבועיים מחזור ושבועיים נקיים. כעת נעזרת בגלולות פרימולוט נור ואני בדרך כלל מתחילה לקחת אותם ביום ה6 או ה7 לאחר מקווה כדי לדחות את המחזור. יום שלישי הייתי במקווה במוצאי שבת התחלתי לקחת את הגלולות ולמחרת בבוקר )היום( לאחר כשהתפנתי היה לי דימום בניגוב לא יודעת להגיד מה היה הגודל אמרתי לעצמי טוב אולי זה מחזור עשיתי בדיקה עם בד שעל הבד היו חוטים של הדימום אז החלטתי שלא אמשיך עם הגלולות אז לא לקחתי גלולה היום בבוקר אבל במהלך היום הדימום לא התחזק להפך הוא הלך והמעיט ואף נעלם בשעות הערב ועשיתי בדיקה עם בד ויצא נקי , אבל השאלה אם זה בגלל הגלולה שלקחתי לילה לפניי שהתחילה בעצם לעשות את הפעולה של דחיית המחזור או שבעצם זה לא היה מחזור בכלל ואני יכולה להמשיך עם הגלולות ואם ממשיכה להיות נקייה להתנהג כרגיל , עכשיו לקחתי עוד גלולה . אנא עזרתך אם עשיתי נכון או לא? ממש קשה לי ומאוד מפחדת חלילה לחטוא מה היית מייעצת לי?
הצג תשובה »

טבילה בערב החג (שבתות ומועדים)

שלום, אני צריכה לטבול בערב ליל הסדר מאחר ויש לנו הרבה אורחים לא אוכל ללכת לטבול האם ניתן להקדים את הטבילה ביום ?
הצג תשובה »

שאלת נידה – דיני כתם (הריון, לידה והנקה)

יש לי תינוק בן חודשיים והוא על הנקה מלאה. התחלתי לקחת לפני שבועיים גלולה סרזט והיה לי אתמול בערב סימן קל של דם די יבש לא דם אדום ממש האם זה מצריך שמירת נידה ומקווה? כי הבנתי שהכדור הזה יכול לעשות כל מיני דימומים שהם לא מחזור
הצג תשובה »

ספירה (הריון, לידה והנקה)

לפני שבוע בשבת בצהריים היה לי דימום חום של תחילת הריון חשבתי שיימשך אבל הוא נפסק כבר באותו ערב חיכתי יומים ושראיתי שפסק עשיתי הפסק יום שני ושבעת ימי נקיים בשלישי ,עבר שבוע ונזכרתי שלא חיכתי את ימי ההמתנה שצריך והספירה לגמרי לא נכונה, איך מתחילים שוב?
הצג תשובה »

מה עושים במצב של בעיה רפואית קשה- רחם שרירני (טהרת המשפחה)

שלום לרב, יש לי שאלה בנושא הלכות נידה בת 34 + 2. ברקע בעלת רחם שרירני גדול עם שרירנים מרובים וגדולים. מנסה להיכנס להריון מזה כשנתיים ללא הצלחה. תקופת כועסת שלי ארוכה בשל השרירים, וכן כאשר אני סופרת 7 נקיים לאחר הנידה מספר ימים לאחר מכן לעתים מופיע שוב דימום (אומנם לא חזק אך דימום) וכתוצאה מכך אני מתחילה מחדש ספירה. מה שנקרא דימום בין וסתי . כתוצאה מהוסת הארוכה ולעיתים דימום בין ושתי ב 7 נקיים אני מפספסת את הביוץ וימי הטהרה מתקצרים. מה עלי לעשות ? הרופאים ממליצים על ניתוח להסרת השרירנים אך בשל הסיכונים הגדולים שבניתוח שעלולים להוביל במרבית המקרים לכריתת רחם מלאה איני מוכנה לניתוח. מה עלי לעשות.אין טיפול שמתאים למצבי . עברתי אין ספור מרפאות ורופאים. אני ממש מתוסכלת מהמצב וכך בעלי . אשמח להכוונה .אודה על עזרתכם
הצג תשובה »

קבלת ווסת אחרי יחסי אישות (טהרת המשפחה)

שלום לכבוד הרב, תאריך הווסת האחרונה שלי בחודשיים האחרונים היה סדיר (לצורך העניין האחרון י' באדר ב' - 13/3 , בשעה 16:20) בגלל שאני פרנואידית בעניין הזה תמיד הייתי שומרת 3 ימים לפני , ונאמר לי שזה לא בסדר. בכל אופן אתמול ח' בניסן אחרי יחסים ראיתי שקיבלתי ווסת. אני מודה שראיתי כתם לא ברור , לא דמי ממש והתחתון היה כהה. ואני כועסת על עצמי שלא הלכתי לבדוק וכל זה היה נמנע. נפשית אני מרוסקת , האם ניתן לעשות משהו . ברור לי וידוע לי מה ההשלכות, שנים אצלי זה דבר כל כך מוקפד ואין לי מושג למה נפלתי ככה. מה עושים? בבקשה אני צריכה עזרה
הצג תשובה »

עגילים (טהרת המשפחה)

שלום, בשבוע שעבר עשיתי עגילים באוזניים, וחשבתי שעד המקווה זה יתרפא ואני יוכל להוציא. החורים לא החלימו לגמרי ושניסיתי להוציא היום כדי לחטא זה כאב מאוד והיה מאוד קשה להחזיר. יש אפשרות לטבול איתם ולא להוציא? אני גם מפחדת שבגלל שזה ייקח יותר זמן מהזמן שהוצאתי לחטא העגילים יכולים אפילו להיסתם.
הצג תשובה »

ראי. דם לאחר יחסי אישות (טהרת המשפחה)

שלום כבוד הרב אני אמורה לקבל מחזור בעוד כיום יומיים בכל חודש יש סימנים מוהקים וכתמים לא מטמאים לאחר בירור עם רב כמה וכמה פעמים שבהם אנחנו מותרים גם בימים אלו כל עוד אין ראית דם ממש. הפעם ישר לאחר קיום יחסי האישות ראיתי את הדם לאחר מכן. מה אני אמורה לעשות עכשיו? כמובן שאסורים אבל האם חטאנו? אני מרגישה מאוד רע עם עצמי.
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

שלום רב, בעלי נכנס לבידוד אתמול ואני צריכה לטבול בחמישי. האם מותר לדחות טבילה עד מוצאי שבת לאחר שייצא מבידוד?
הצג תשובה »

דימום בהריון (הריון, לידה והנקה)

שלום הרב, אני בהריון צעיר ממש המלווה בדימום קשים כרגע לא ברור מה מיקומו ותקינותו- עדיין בבירורים שלוקחים זמן. רציתי לשאול כמה שאלות. 1.לגבי ביצוע הבדיקות לאחר הפסקת הדימום - האם אפשר לעשות הפסק טהרה ועוד בדיקה אחת ביום הטבילה מחשש לפגיעה בהריון. 2.האם ניתן לטבול רק פעם אחת כדי להימנע משהייה במים חמים. 3. האם אני ובעלי חייבים להיות ביחד לאחר הטבילה או שאפשר לדחות עד מתן תשובה רפואית.
הצג תשובה »