שאלות ותשובות

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

שלום רב, אם פיספסתי בדיקה אחת של ערב ביום של ההפסק טהרה והבדיקה של הבוקר הייתה נקיה, אני יכולה לספור 7 נקיים או שאני יכולה לספור רק מהיום שלמחרת 7 נקיים? בו עשיתי 2 בדיקות? תודה רבה.
הצג תשובה »

טבילה בערב השני של ראש השנה? (שבתות ומועדים)

שלום רב, איך מתכוננים לטבילה אפ היא יוצאת בלילה השני של ראש השנה? הרי יש הרבה הכנות שלא ניתן לבצע בחג. סירוק? חפיפה? צחצוח שיניים? ועוד..
הצג תשובה »

סדר הטהרה (טהרת המשפחה)

היי רציתי לדעת האם הסדר נכון ואם לא אשמח לתיקון מיום קבלת הווסט סופרים 7 ימים ״ מלוכלים ״ ואז עוד 7 ״ נקיים ״ ואז הולכים לטבול ?
הצג תשובה »

פרישות (גיור)

שלום רב. שאלתי בעבר אך עדיין לא קבלתי מענה, ייתכן ששאלתי לא נשלחה. אשמח לקבל תשובה. ראייה אחרונה יד אב ביום. לפני כן יד תמוז לילה (אור לטו) מהן זמני הפרישות בבקשה?
הצג תשובה »

דם בבדיקות (טהרת המשפחה)

יש לאשתי בבדיקות דם כל הזמן, זה לא מפסיק לה כבר כמה חודשים, היא בת 56, מה עושים.
הצג תשובה »

התייעצות טהרה וטיפולי פוריות (טהרת המשפחה)

היום טבלתי במקווה ולמחרת אני מבצעת הליך של שאיבת ביציות שמתלווה בדימום של כמה ימים, האם זה מטמא ? יש איסורים ?
הצג תשובה »

חתונה (מנהגי כלות)

שלום אני מתחתנת ב2.10 עוד חודש בדיוק ויבלתי ווסת אתמול ואני לא רוצה להיכנס לחתונה עם ווסת מתי אני צריכה לכחת פרימולוטנור
הצג תשובה »

מניעה (הריון, לידה והנקה)

שלום. אני נוטלת כדור למניעה כבר מחודשיים לאחר הלידה{שנה+}שם הכדור:diamila והיא מנעה גם מחזור. הפסקתי כבר להניק, האם עלי לשנות כדור, או שאפשר להמשיך גם ללא ההנקה בכדור זה?
הצג תשובה »

טהרת המשפחה (טהרת המשפחה)

בס״ד כבוד הרב שלום רב, שמי מיה ואני בת 46, בעלת תשובה, נשואה לבעל חילוני אבל צדיק. אנחנו שומרים טהרת המשפחה כבר שנים רבות, עם קשיים רבים בהתחלה. בעלי עובד בחו״ל, נוסע כל חודש לשלושה שבועות בערך. אני לוקחת פרימילוט נור כבר כמה שנים כדי שלא יהיה מצב שהוא יחזור ואני אהיה במחזור. כל פעם שטס אני מפסיקה את הכדורים ואחרי יום יומיים מקבלת מחזור, יום לפני שחוזר טובלת במקווה ומתחילה כדורים שבוע לפני המחזור הבא. ואז לוקחת את הכדורים כל זמן שהוא כאן לפעמים שלושה שבועות לפעמים חודש כדי שלא אקבל מחזור בטעות. אני יודעת שאני משבשת לעצמי את כל המערכת ההורמונלית ויודעת שזה עלול לגרום לקרישי דם. כמו כן, בשנה האחרונה שמנתי מאוד ואני חושבת שיש קשר לכדורים ולכך שאני לא מקבלת מחזור באופן סדיר וטבעי. שאלתי היא, האם יש משהו אחר שיכול לעזור לי או תחליף לכדורים אלו. שכחתי לציין שיש לי גם טבעת (לא מירנה) זו שמקבלים מחזור כרגיל. אשמח לתשובתך בהקדם האפשרי.
הצג תשובה »

מקווה נשים (טהרת המשפחה)

שלום, אני מבקרת בצפון וצריכה לטבול מחר, יום שני בלילה. האם צריך לקבוע, או שאפשר להגיע?
הצג תשובה »

פרישות (טהרת המשפחה)

שלום רב, ראייה קודמת יד" תמוז בלילה (אור לט"ו) ראייה אחרונה יד' אב ביום. מהן הפרישות בבקשה?
הצג תשובה »

הקדמת הטבילה (טהרת המשפחה)

האם ניתן להקדים את הטבילה לשעה מוקדמת באותו היום אני נוסעת למקום ללא מקווה ובעלי לא מוכן לדחות ביום אחד את הטבילה מה אני עושה אין לי יכולת לבטל את הנסיעה
הצג תשובה »

ראיה לאחר תשמיש (טהרת המשפחה)

איך עלינו לנהוג אם קיבלתי מחזור מיד לאחר התשמיש? (הקדים בכחמישה ימים)
הצג תשובה »

דימום בזמן ביוץ (טהרת המשפחה)

יש לי הכתמות דמיות שלושה ימים בין הווסות בערך ביום ה13 יש פתרון לזה?
הצג תשובה »

כדורים לפני החתונה (מנהגי כלות)

שלום אני מתחתנת ב-24.10 מתי עליי להתחיל לקחת את הכדורים לפני?
הצג תשובה »

פרישות (טהרת המשפחה)

שלום רב. תאריכי ראייה: יז סיוון ביום. יד תמוז בלילה (אור לטו) מהן הפרישות בבקשה?
הצג תשובה »

גלולות יסמין (גיור)

אני נוטלת גלולות יסמין + כבר הרבה שנים (עם הפסקות של הריונות ולידות), השבוע לאחר רצף של חודשיים (חפיסה וחצי ללא הפסקה ביניהם) התחיל אצלי דימום, הדימום החל ביום שישי, לכאורה אני אמורה לטבול ביום שלישי (5+7) . באותו יום שהתחיל הדימום הפסקתי לקחת את הגלולת, השאלה האם אני יכולה להמשיך ליטול את הגלולות ביום שלישי הקרוב (שבוע לפני המקווה) או שרק ביום שישי-שבוע לאחר ההפסקה? ואם רק ביום שישי, האם זה מספק את ההגנה? האם הגיוני שיהיה דימום באמצע חפיסה? אני נוטלת כבר 10 שנים 2-3 חפיסות ברצף ומעולם לא קרה לי כזה דבר.
הצג תשובה »

הפלה טבעית (הריון, לידה והנקה)

עברתי הפלה טבעית.קבלתי דימום בשבוע 14.העובר כבר לא התפתח משבוע 7. היה לי דימום כשבוע ורוצה לספור ולטבול.השאלה היא: יש לי תור לus רק ביום חמישי הבא.האם מספיק לעשות חיצוני או חייבים פנימי כי עם פנימי אפשר להטמא.
הצג תשובה »

מחזור חלש (הריון, לידה והנקה)

אני כרגע שנה אחרי לידה,עד עכשו הנקתי מלא ללא מחזור, קיבלתי מחזור לפני שלושה ימים שהגיע חלש במיוחד, דימום די מועט בשעות הבוקר ולאחר מכן כלום עד לבוקר למחרת כך כבר 3 ימים, (אני יודעת בודאות שזה מחזור בעקבות ביוץ שהיה לי כ- 15 יום קודם לכן) יש לציין שאני עדיין מניקה חלקית, אך אף פעם בלידות קודמות לא היה לי מחזור כזה חלש על אף ההנקה. שאלתי, האם יש מה לעשות כדי שהמחזור לא ימשך יותר מ5-6 ימים בגלל שהוא כ"כ חלש? או שזה מעיד על ירידה בפוריות ח"ו? (אני בת 31 +7 ילדים כ"י) אשמח לתשובה הכי מהירה שניתן
הצג תשובה »

הפלה טבעית (הריון, לידה והנקה)

קבלתי דימום בשבוע 14 להריון ובבדיקה ראו שההפלה כבר היתה בשבוע 7 להריון הדימום נמשך כשבוע והפסיק האם מותר לספור ולטבול או צריך לחכות?
הצג תשובה »

בירור חישוב (טהרת המשפחה)

שלום רב ברצוני לברר לגבי חישוב ימים נקיים. האם הספירה מתחילה מהיום הראשון של הבדיקה או למחרת? למשל: הווסת החל ב7.7 ביום חמישי ה11.7 היה עדין סימני דימום בערב. ביום שישי ה12.7 בבוקר נעשתה בדיקה ראשונה ולפני השקיעה בדיקה שניה שיצאו תקינות. מתי הטבילה? הספירה מתחילה מיום שישי או שבת? הטבילה היא אחרי השקיעה שזה נחשב כאילו יום למחרת כבר? קצת חדשה בנושא. סליחה ותודה.
הצג תשובה »

מתי אני הולכת למקווה? (טהרת המשפחה)

שלום, עשיתי הפסקה טהרה ביום שלישי בשעה 14:00 מתי אני אמורה ללכת לטבול ?
הצג תשובה »

מיקרולוט מניעה (הריון, לידה והנקה)

שלום, אני כשנה לאחר לידה שלישית לקחתי מיקרולוט בהנקה ועכשיו סיימתי הנקה ורופא אמר שניתן להשאר עם גלולות אלו ואין צורך להחליף. בנוסף שאלתי האם ניתן לקחת תקופה של שנה רצוף בלי להפסיק לקבלת מחזור טען שאין בעיה. האם הדברים נכונים? האם למרות שפעם בתקופה יש קצת כתמים (חולפים אחרי יום יומים) המניעה עדיין מגינה? תודה רבה
הצג תשובה »

טהרה אחרי לידה (גיור)

לפני חודש ילדתי את בני הבכור ורציתי לשאול כיצד אני עושה טהרה? אני מרגישה שאני רוצה להיות טהורה לפני שאני חוזרת לקיים יחסים עם בעלי אשמח לציין שטבלתי לפני החתונה וגם ספרתי אז את הימים, ואשמח לקבל הסבר איך בדיוק אני מבצעת את כל התהליך שוב. תודה מראש
הצג תשובה »

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

שלום! האם לאחר דימום של יום אחד בלבד יש חובה להתחיל לספור 7 נקיים כרגיל? עקב שינוי בסוג גלולה,דימום של יום אחד והערב חוזרת לקחת על מנת שהדימום יפסיק .. קצת מודאגת בגלל טיסה לחול בימים הקרובים שחוששת למצוא מקווה ... בתודה!
הצג תשובה »

מקווה טהרה (טהרת המשפחה)

שלום רציתי לדעת אם יש מקווה טהרה בקיבוץ שפיים או ממש סמוך במרחק הליכה מהמלון שפיים?
הצג תשובה »

פרישות (טהרת המשפחה)

שלום רב, תאריכי ראיות דם קודמות: י' אייר בלילה (אור לי"א). י"ז סיוון ביום מהם תאריכי הפרישה בבקשה?
הצג תשובה »

מחזור בזמן הנקה (הריון, לידה והנקה)

אני שלשה חדשים אחרי קיסרי ועדיין לא קיבלת מחזור אני מניקה מלא ולמרות שאצל הילדים הקודמים קיבלתי כל חודש אני משתמשת עם אמצאי מניעה נרות ואני רוצה להתחיל כדורים דיאמילה הלכתי לרופאה לפני חודש וחצי בערך והיא אמרה לי שהיא רואה זקיק זאת אומרת שיש ביוץ כך הבנתי ממנה ובערך עוד שבועיים מחזור אך הוא לא הגיעה אך אתמול היה לי כתמים יום אחד בלבד עם תחושות של מחזור האם יכול להיות שזה מחזור? והאם יכול להיות ביוץ ללא מחזור? האם אני יכולה להשתמש אם הכדורים גם בלי לקבל מחזור? מה לגבי ההלכה האם זה נקרא כתמים? אשמח אם תענו לי בהקדם האפשרי תודה רבה!!! נ.ב. האם אפשר ליצור קשר דרך טלפון.אשמח מאוד כך תהיה לי אפשרות להסביר יותר.
הצג תשובה »

מקווה במוצאי יום טוב בחו”ל. (שבתות ומועדים)

שלום וברכה הטבילה שלי במקווה יוצאת ביום שני. אני גרה בניו יורק ועל כן הטבילה יוצאת במוצאי החג. האם מותר לי להתחיל הכנות ביום חמישי?(שישי יום עמוס מאוד עבורי)
הצג תשובה »

כתמים בזמן שמותרים (טהרת המשפחה)

שלום. טבלתי במקווה לפני 3 ימים. פתאום אתמול יום שלישי והיום הבחנתי על התחתונית הלבנה בכתמים חומים עכורים (מעט גוון אדום) ולא יודעת כרגע איך להמשיך. אציין שאנחנו נשואים כמעט 4 שנים ונמצאים בנסיונות רבים ע"מ להיקלט להיריון. הווסת שלי לא ככ מסודרת, ביוץ בעייתי וכו... תודה לתשובתכם!
הצג תשובה »

מקווה (טהרת המשפחה)

האם אישה צריכה לטבול המקווה כאשר ידוע להמראש שבעלה לא יהיה
הצג תשובה »

טהרה (טהרת המשפחה)

היי אם עשיתי בדיקת הפסק אחרי השקיעה בשעה 8 בערב אפשר להתחיל לספור או שאסור ?
הצג תשובה »

שכחתי לעשות הפסק (טהרת המשפחה)

שלום. בשבת עשיתי הפסק ויצא נקי. במוצ'ש ראיתי דם. שכחתי לעשות הפסק ביום ראשון לצערי. בדקתי בראשון בלילה והעד היה נקי. האם אפשר להתחיל לספור 7 נקיים מיום ראשון?
הצג תשובה »

נידה (טהרת המשפחה)

שלום, התחתנתי לפני כחודשיים ולי ולבעלי אין מיטה יהודית או אפשרות כספית לקנות כרגע. עלתה השאלה האם בזמן הנידה אנחנו שמים לו מזרון נוסף על המזרן המשותף שלנו שיגרום לחציצה האם זה נקרא תקין?
הצג תשובה »

קושי פיזי להיטהר (טהרת המשפחה)

שלום, אני בת 44 עם התקן רגיל אני שומרת 5 ימים נקיים ואז ביום השביעי מתחילה לדמם שוב יותר כתמים לאחרונה התחלתי לקבל וסת כל 20 לא יכולה לקחת גלולות (לא מתאים) יום כך שממש קשה לי לשמור מה גם שבמקום שלום בית יש לי המון כעס בבית בעקבות הטהרה מה עושים?
הצג תשובה »

נדה (טהרת המשפחה)

אני עשיתי התקן לפני שנתיים אולי קצת פחות עשיתי התקן מירנה היה לי דימום של ההכנסה ומאז אני לא רואה כלל דימום האם זה בסדר שאני לא צריכה לטבול?
הצג תשובה »

טבילה לפני חתונה (מנהגי כלות)

שלום רציתי לדעת כמה ימים מותר לטבול לפני החתונה לכלה, לפי מה שראיתי בתשובות באתר זה עד ארבע ימים, מכיון שיום לפני זה לא כל כך נח לי. השאלה שלי האם יומיים זה בסדר או בדיעבד.... האם יש הבדל בין ספרדים לאשכנזים(אני אשכנזיה)
הצג תשובה »

פרישות (טהרת המשפחה)

ראייה קודמת יב אדר ב' ביום. ראייה שנייה יב ניסן ביום. מתי הפרישות?
הצג תשובה »

האם צריכה להמתין שבעה מקיים מחדש (טהרת המשפחה)

שבוע טוב, אני אמורה לטבול בראשון בערב .בשישי אחהצ ראיתי הפרשה אדומה על נייר הטואלט .בדקתי עם עד וראיתי סימנים של דם (מבינה מהתשובות שזו הייתה טעות לבצע את הבדיקה) היום (שבת) בצעתי בדיקות בוקר וערב והיה נקי . האם אני צריכה לשמור שוב שבעה נקיים או שיכולה לטבול מחר כמתוכנן ?
הצג תשובה »

7 ימים נקיים (טהרת המשפחה)

היי, לא בטוחה מתי עלי לטבול... אודה לעזרתך. קיבלתי ווסת ביום שישי. ביצעתי בדיקה באמצעות עד ביום שני בבוקר שיצאה לא נקייה. ביום שני לפני השקיעה שכחתי לבדוק שוב. והבדיקה ביום שלישי בבוקר יצאה נקייה.
הצג תשובה »

דימום מפוליפ בהריון (מנהגי כלות)

אני בהריון בשבוע 8. התחיל לי לפני שבוע דימום חזק עם קרישי דם, הרופא עשה בדיקה, ואמר שהדימום הוא מפוליפ בגודל 2 ס"מ בצוואר הרחם. אחרי כמה ימים עשו לי בניתוחון בהרדמה מלאה, הסרת פוליפ. ומאז הדימום הפסיק. האם אני נחשבת טמאה? וצריכה לטבול?
הצג תשובה »

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

שלום. רציתי לשאול לגבי הפסק הטהרה שבעה נקיים. 1)עברו שבעה ימי דימום. התחלתי הפסק טהרה אחרי ששטפתי את האזור כמה פעמים ובדקתי, יצאה בדיקה תקינה. לאחר מכן מוך דחוק היה תקין. שמתי תחתונית לבנה נקיה שבבוקר למחרת הייתה נקיה ואז רק בשירותים לאחר בדיקה נוספת עמוקה התברר דם על העד. אחרי כמה שעות יצא לי לשטוף את האזור ולבדוק וראיתי שהדם פסק לגמרי. האם אני יכולה להמשיך לספור או להתחיל הכל מהתחלה? 2)לגבי תחילת הפסק טהרה, האם ניתן להתחיל הפסק טהרה לאחר חמישה ימים למרות ראיית הדם. ופשוט לשטוף כמה פעמים בכל בדיקה ולהכניס בד בדיקה עד שיצא נקי? או לחכות עד שרואים כתמים מותרים כביכול?
הצג תשובה »

ווסת כל שבועיים (טהרת המשפחה)

4 ימים לאחר טבילה קבלתי שוב ווסת למשך יומיים ואז שוב ספרתי 7 נקיים וטבלתי ושוב אחרי 4 ימים קבלתי ווסת וכן הלאה ככה כבר 3 חודשים. מה עושים?
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

תודה רבה על העזרה שאתם נותנים, מתי הכי מוקדם אני יכולה להגיע מחר למקווה? יש לנו ארוע מחר ואני רוצה להספיק לטבול קודם... אני אתכונן הכל בבית, השאלה מתי אני אוכל להיכנס למקווה?
הצג תשובה »

מאיזה שעה אפשר לטבול (טהרת המשפחה)

אני רוצה לדעת מאיזה שעה אפשר לטבול כמה זמן אחרי השקיעה
הצג תשובה »

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

עשיתי בדיקה ראשונה כשעה לאחר השקיעה (יום ה׳ 19:15) האם אוכל לטבול ביום ה׳ הקרוב?
הצג תשובה »

טבילה בערב שבת (טהרת המשפחה)

שלום רציתי להתייעץ אני צריכה לטבול בערב שבת אך בעלי לא נמצא בעיר עד יום ראשון בבוקר הוא חוזר האם אני יכולה לטבול במוצאי שבת..? וגם מה המקווה נורא רחוק מהבית לכן בשישי זה קצת בעיה
הצג תשובה »

מתי להתחיל לספור שבעת נקיים (טהרת המשפחה)

קיבלתי היום יום שלישי מחזור בשעה 19:41 איזה יום זה יום הראשון שלישי הוא רביעי? בתודה מראש
הצג תשובה »

מה עדיף לטבול יום אחרי? (טהרת המשפחה)

יש לנו חתונה ואני צריכה לטבול באותו היום האם אפשרי להקדים ביום או לאחר ליום למחרת.
הצג תשובה »

מניעה לאחר הפלה טבעית (הריון, לידה והנקה)

שלום, אתמול עברתי הפלה טבעית בשבוע 9. מתי יכולה להתחיל עם נובה רינג?
הצג תשובה »