שאלות ותשובות

מחזור של 3 שבעות (טהרת המשפחה)

שלום וברכה אני בת 43 ווזה מכבר חצי שנה ישנם שינוים הורמנלים במחזור החודש קיבלתי שלוש שבעות מחזור עים קרישי דם מרובים לאחר בדיקה בבית רפואה נאמר שזה ״פרי מונפוז ״מתחיל השאלה שלי היא האם אני צריכה לשמור עוד שבע ימים בנוסף כי בעלי כבר משתגע 😂
הצג תשובה »

כתם ורוד נוטה לחום (טהרת המשפחה)

ראיתי על גבי התחתונית כתם ורוד נוטה לחום ואני צריכה לקבל מחזור עוד 5 ימים( אני נוטלת גלולות) האם אני אסורה לבעלי
הצג תשובה »

נושא הווסת (הריון, לידה והנקה)

שלום וברכה לי יש ממש איחורים רציניים במחזור שזה יכול להמשך לי לפחות 6 7 ימים במקום 5 כמו כל אישה ולכן אני מפספסת את הביוץ ואני מחכה כבר 3 שנים לעוד ילד יש לי ילדה בת 3 אשמח לדעת מה אפשר לעשות בנושא כדי שאקלט כמה שיותר מהר תודה רבה🙏
הצג תשובה »

איזון הורמונים לאחר גרידה (הריון, לידה והנקה)

בוקר טוב. לפני כשבועיים עברתי גרידה בשבוע 8 עקב חוסק דופק. עובר התאים לשבוע 6 אין לי מחזורים סדירים כלל. רציתי לשאול כמה זמן לוקח להורמוני ההריון להתאזן למצב תקין, או שבניסוח אחר, כמה זמן לאחר ההפלה תיתכן קליטה להריון? תודה רבה
הצג תשובה »

הריון ,הפלה ומצפה להריון בעזרת השם. (הריון, לידה והנקה)

שלום רב כבוד הרב , עברתי הפלה ב י" בניסן מכיוון שלא היה דופק לעובר ואני מחכה בקוצר רוח לעוד הריון. את ההריון עברתי דרך הזרעה שניה , השאלה שלי אם ללכת לרופא להמשך טיפול אחר או להישאר ככה באותו מצב ?
הצג תשובה »

7 נקיים (טהרת המשפחה)

שלום עשיתי בדיקה בשבת בבוקר שבעה ימים אחרי תחילת הוסת. בבוקר הבדיקה יצאה נקייה אך לקראת הערב בבדיקה ראיתי לכלוך קטן שנראה כמו הפרשה ולא כמו דם.. בראשון בדקתי שוב וזה היה אותו הדבר הבד לא הכי נקי כי יש לכלוך קטן. גם הבוקר יום שני אותו הדבר.. רואים שזה לא דם. השאלה היא האם אני יכולה להתחיל לספור והאם אני יכולה לספור כבר משבת?
הצג תשובה »

טבילה והתייחדות אך עם ספק לגבי הנקיים (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, הייתי עם הפסק טהרה ביום השישי ולאחר מכן ספרתי 7 נקיים למרות הספירה את היום הראשון פספסתי מתוך לחץ וארגוני החג. בעלי חזר לזמן מצומצם מהמילואים וביקש שאטבול בזמן. הייתי עם חששות ובדקתי גם בפורום ייעוץ בנושא שאישר לי שאני יכולה לטבול. למרות זאת אני חושבת שאולי זאת היתה טעות וכועסת על עצמי שלא ספרתי 7 נקיים כפי שצריך. אני יודעת שביום הראשון הייתי נקייה וראיתי במגבון אך הוא היה לח אבל לא ממש עשיתי בדיקה תקינה עם הבד וכו' ואני מצטערת על כך ראיתי שכתוב שהיום הראשון חשוב מאוד. אני ובעלי התייחדנו ועכשיו אני חושבת שאולי חטאתי והטבילה לא תפסה ואני ועצובה מאוד. בימים האחרים בדקתי. (ביום השביעי בדקתי פעמיים). מה לעשות? האם הטבילה תפסה או שלא ואיך אפשר לכפר במידה ולא האם עלי לטבול שוב?
הצג תשובה »

טבילה ביום שישי (טהרת המשפחה)

היי אני נשואה טרייה, יוצא שאני צריכה לטבול ביום שישי אבל אין לי מקווה שקרוב אליי כדי שאוכל ללכת אליו ולא לנסוע בשבת מה עליי לעשות?
הצג תשובה »

טבילה בהריון (הריון, לידה והנקה)

אני בהריון שבוע 6 היה לי דימום והתחלתי הפסק טהרה הרופא אסר על קיום יחסים עד הבדיקה הבדיקה יוצאת בחול המועד הטבילה יוצאת בליל הסדר, אפשר לדחות את הטבילה?
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

שלום ערב טוב היום זה יום הטבילה שלי ולא עשיתי את הבדיקה ... הבדיקה הראשונה הייתה חמישי לאחר מכן יום שישי עשיתי עוד 2 בדיקות והיום שכחתי לעשות בדיקה ... אני אוכל לטבול היום ?
הצג תשובה »

טבליה במקווה (טהרת המשפחה)

שלום, אני ואשתי עושים השתדלות לשמור טהרה כמו שצריך. אבל לא תמיד אנחנו מצלחים.אנחנו עובדים על זה מאוד קשה ותקופה שאנחנו מצלחים לשמור אבל לצערי אתמול בערב כמעט נכשלנו השאלה שלי: אשתי פספסה שבוע שעבר את בדיקת הפסק הטהרה ביום שישי והיא עשתה את זה רק במוצאי שבת. ואני מפחד שבגלל זה עכשיו אנחנו נכשל השאלה אם אפשר שאשתי תטבול היום במקום מחר? חד פעמי
הצג תשובה »

טבילה בערב חג (טהרת המשפחה)

היי, אם אמורה לטבול בערב חג פסח א ולא ניתן, מתי אמורה לטבול, האם הטבילה נדחת?
הצג תשובה »

זמן טבילה (טהרת המשפחה)

רק במוצש הייתי נקייה והתחלתי לספור שבעה נקיים. מתי עלי לטבול?
הצג תשובה »

מקווה (טהרת המשפחה)

היי ביום שלישי עשיתי בדיקה הבדיקה יצאה חומה ממש טיפה )לא דמית או משהו( יום רביעי בבדיקה היה שקוף מתי אני צריכה ללכת למקווה? ובכללי אם אני עושה בדיקה ביום שלישי לפני השקיעה אז אני אצטרך ללכת ביום שלישי שבוע לאחר מכן?
הצג תשובה »

התקן הורמונאלי (טהרת המשפחה)

שלום אני לאחר לידה קיסרית התקנתי החודש בפעם הראשונה התקן כי גלולות לא השפיעו עליי טוב ופחדתי מהן. ביום ב17 מהווסת טבלתי למרות כתמים שהרב אמר שזה טהור. חשוב לציין שהכתם שיוצא אני מנגבת ובניגוב השני כבר נקי...(היה לי מקרה שיצא בתחתונית והרב אמר שזה בסדר) כולל יחסי אישות. בזמן יחסי אישות בלי שהרגשתי כלום אני ובעלי למרות הכתמים שאמרו לי שאפשר....יצא דימום בעלי אמר שראה יחסית הרבה דם ואני שניגבתי במגבת יצא ממש בקטנה וגוון חום בניגוב ה3 לא יצא לי כבר כלום...שבעיניי זה מוזר . אני זוכרת שעשיתי גם שתן ולא יצא כלום אפילו בניגוב וגם בבוקר עכשיו לקראת הצהריים יצא לי פחות מגריס הייתי אומרת נקודה ורודה. האם אני אסורה?האם זה דין כרת שיצא ככה דם ושקיימתי למרות הכתמים שאמרו לי שזה בסדר?אני ממש בסרטים וחרדות ובפחד מהדין כרת כי ידעתי על הכתמים והיינו ביחסי אישות כי אמרו שזה אפשרי אחרת לא הייתי חושבת על זה לא ידעתי שככה יצא דם...שלח לי הרב שגם בזמן היחסים לא להסתכל אני ובעלי... אני כל כך מפחדת עושה כל כך השתדלות והתקני התקן אם כל הפחד בעולם שלא חלילה יהיה זרע לבטלה אני משתדלת להתחזק יותר וזה פשוט מכניס אותי לסרטים אני בנאדם גם ככה לחוץ בטבעי שלי
הצג תשובה »

טבילה במקווה (טהרת המשפחה)

שלום . טבלתי אתמול ורציתי לשאול לגבי עיון עשיתי עיון אבל שכחתי להסתכל בבית שחי אבל כשניקיתי במקלחת כן הסתכלתי ואז הסתכלתי שוב לראות שנקי אבל זה היה במקלחת ושכחתי אח''כ להסתכל שוב רציתי לדעת שזה בסדר
הצג תשובה »

טבילה עם תפרים (טהרת המשפחה)

עברתי ניתוח להסרת כיס המרה יש לי כרגע 5 תפרים קטנים שיורדים בהמסה מותר לטבול למרות התפרים?!?
הצג תשובה »

טבילה במקווה (טהרת המשפחה)

האם אישה פרודה מבעלה כבר שנתיים צריכה לטבול במקווה. הבעל לא גר בבית
הצג תשובה »

מעט דימום (טהרת המשפחה)

היי, אני כמספר ימים לאחר הטבילה. פתאום בבוקר הופיע דימום קטן, גם הכתמה וגם בניגוב. לא יודעת מה המקור לכך, אין פציעה ולא היה משהו חריג או משהו. האם צריך לחכות שבעה נוספים או שאפשר להמשיך כרגיל?
הצג תשובה »

ב26/3 יום שלישי קיבלתי ווסת (טהרת המשפחה)

ושחכתי לספור 7 ימים נקיים ואני עם טבעת ורק אתמול ב7/4 התחלתי לבדוק וראיתי אדום בהיר וב8/4 עוד פעם עשיתי בדיקה יצא חום כהה ולא יודעת אם לטבול או לחכות למחר לעשות עוד בדיקה
הצג תשובה »

איחור במחזור אחרי החתונה (מנהגי כלות)

שלום רב לפני 3.5 חודשים התחתנתי בשעטו"מ. לפני החתונה החזור שלי היה סדיר מאד כל 28-29 ימים הווסת הראשונה אחרי החתונה גם היתה תקינה ובזמן . הווסת השניה כבר לא היתה בתאריך והיה איחור של 15 ימים מהתאריך שבו הייתי צריכה לקבל, אך לאחר העיכוב קבלתי מחזור. החודש אותו סיפור איחור של 15 ימים מהווסת האחרונה ועדיין לא קבלתי. מרגישה שהכל השתבש!!!! האם יש סיבה להלחץ? (אחרי האיחור הראשון עשיתי בדיקות דם והכל היה נראה תקין) וגם ממה יכול להגרם שיבוש כזה?
הצג תשובה »

כתם במגבת (טהרת המשפחה)

עשיתי הפסק טהרה ביום שלישי האחרון. היום בערב בניגוב אחרי שהפניתי נגבתי במגבת ורודה ויצא עליה כתם ורוד אדמדם. מה לעשות? מחר מוח דחוק חדש?
הצג תשובה »

שאלה חשובה (מנהגי כלות)

היי שלום אני לפני חתונה אם אני לוקחת גלולות ברצף ללא הפסקה מה קורה עם ענין המקווה?
הצג תשובה »

7 נקיים (מנהגי כלות)

שלום, אני מתחתנת ביום חמישי בעזרת ה', היום ביום החמישי לי 7 נקיים בבדיקה בבוקר יצא לי הפרשה חומה ממש ממש קטנה. האם זה תקין?
הצג תשובה »

פטרת הגוף (טהרת המשפחה)

יש לי פטרת בגוף בכמה מקומות אני מטפלת בזה יש שיפור אבל עדיין זה לא נעלם האם ניתן לטבול למרות זאת?תודה
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

שלום רב , אני משתמשת באמצעי מניעה בצורת מדבקה , ואין באפשרותי להסיר אותה לטבילה , האם ניתן לטבול איתה?
הצג תשובה »

ימים נקיים (טהרת המשפחה)

המחזור שלי אורך כ9 ימים אני מנסה לקצר לא צולח.. מבדיקה אצל רופה אני מבייצת בימים הנקיים ואחרי כבר לא..יש אפשרות להיתר כלשהו?
הצג תשובה »

טבילה בבוקר (טהרת המשפחה)

שלום, מתחילת במלחמה לא הלכתי לטבילה. חמישה חודשים לא מסוגלת להיות בשעות הערב בחוץ. החרדה גדולה אין איך לגבור עליה שאלתי היא האם ואיפה אפשר לטבול בשעות בוקר ? 15 שנים הקפדתי כל חודש אני על סף ויתור , אשמח לעזרתך
הצג תשובה »

ביוץ בזמן שבע נקיים (טיפולי פוריות) (טהרת המשפחה)

שלום אני ובעלי התחלנו טיפולי פוריות הווסת ארוכה מהרגיל כרגע ,אני ביום ה11 והיום עושה בדיקת הפסק טהרה בעז״ה מקווה לטוב 🙏🏾 אני מזריקה הורמונים והרופא אמר לי שכנראה היום בו נדרש מאיתנו לקיים יחסים יפול על השבעה נקיים . אין לי אופציה לבצע הזרעה כרגע ,השאלה האם ניתן להחריג ולקצר את השבעה נקיים לאור המצב?
הצג תשובה »

כלה חרדית לגבי הכדורים (טהרת המשפחה)

שלום הרבנית שאלה דחופה.וסת הגיע .ב' כסלו .כט' כסלו .כה' כסלו .כב' שבט....החתונה ב-כא'אדר ב'..31/3 מה עושים ? יישר כח.
הצג תשובה »

סידור גבות לפני טבילה (טהרת המשפחה)

אני צריכה היום לטבול ולא סידרתי גבות בשאלה אם מותר לטבול ככה או שחייבים להוריד כי אני לא יודעת לבד ואין לי מי שתעשה לי היום תודה
הצג תשובה »

כתמים בשבעת הנקיים (טהרת המשפחה)

אני מניקה ונוטלת פומניק , היו לי הרגשות של דימום לפני כמעט שבועיים ואח"כ ראיתי ועשיתי הפסק. מחר אני אמורה לטבול והיום היו טיפה הפרשות ולכן שמתי תחתונים לבנה וראיתי הפרשות חומות. שלחתי את השאלה לרב במקום מגוריי והרב בדיוק לא נמצא באזור ולא יהיה לי מענה, האם מחר אוכל לטבול?
הצג תשובה »

וסתות אחרי לידה (הריון, לידה והנקה)

שלום רב, אני 3 חודשים אחרי לידה. משתמשת בפרמתקס כאמצעי מניעה. 6 שבועות אחרי הלידה היו לי דימומים קלים במשך כשבוע כשבדיעבד (ואחרי אולטרסאונד אגן קטן שבוצע בסיום הדימום) התברר כי זו הייתה הוסת הראשונה אחרי הלידה. כחודש לאחר מכן קיבלתי שוב וסת עם דימומים מסיביים מאוד שנמשכו כ4 ימים. כעת, חודש אחרי, קיבלתי שוב וסת (זהו היום הראשון לוסת) אך שוב הדימום מרגיש מוזר, לא כמו וסת רגילה, דימומים קלים ברמה שאני אפילו לא צריכה לשים תחבושת, והדימום בא והולך. אני לא מניקה (ולא הנקתי כלל) ובדיקת הריון ביתית מהיום יצאה שלילית. האם זהו מצב תקין? האם המצב מצריך בדיקה אצל רופאת הנשים שלי? תודה מראש.
הצג תשובה »

לא מצליחה להיכנס להיריון (הריון, לידה והנקה)

שלום כבוד הרב אני בת 36 אמא לשני ילדים עברתי בשנה האחרונה 2 הפלות כי ההיריון לא מחזיק לי בכלל הגבול שמחזיק זה עד שבוע 6 ואז אין דופק וחייבים לבצע גרידה אשמח שהרב יעזור לי ויתן לי ברכה או עזרה מה ניתן לעשות חשוב לציין שאני לא טובלת במקווה כי ממש קשה לי עם זה אני באמת מנסה ולא מצליחה לחשב תימים אשמח לעזרה דחוף
הצג תשובה »

מקווה (טהרת המשפחה)

היי ביום שלישי ה20.2 ביצעתי 2 בדיקות שתיהן היו נקיות עם קצת קצת צבע חום בהיר ביום רביעי עשיתי בדיקה בבוקר שהייתה תקינה אבל בערב לא עשיתי ביום חמישי שישי ושבת כנל מתי אני אמורה לטבול?
הצג תשובה »

נידה עם התקן (טהרת המשפחה)

הרבנית שלום איך סופרים ימים נקיים אם אין דימום (אני עם התקן תוך רחמי הורמונלי) ?
הצג תשובה »

הפסק טהרה לאחר לידה (טהרת המשפחה)

שלום. אשתי נמצאת בשבוע החמישי לאחר לידה ראשונה (עבר חודש בדיוק ביום ראשון). התחלה לספר שבעה נקיים ביום שלישי שעבר, והיום, בבדיקה השנייה ראתה שני מראות: 1. על התחתונים הלבנה ללא בדיקה פנימית כתם חום גדול. 2. לאחר מכן,בבדיקה פנימית משיכה קטנה בצבע אדום. נראת קטנה מגריס. אם אפשרי להראות קיימת לנו תמונה, אך אין רב להגיע אליו עם העד עצמו. תודה
הצג תשובה »

פסיקה נושא כתם לאחר לידה (טהרת המשפחה)

שלום רב, לפני כחודש ילדתי את ביתי הבכורה. מזה כשבוע אני מנסה להיטהר, אתמול לפני ביצוע הבדיקה היה לי כתם על מגן התחתון בצבע חום ובעת הבדיקה כתם קטן של דם שאיני יודעת אם מטמא או לא. אשמח להוסיף תמונה.
הצג תשובה »

שכחתי לעשות בדיקה (טהרת המשפחה)

שלום הרב, אם עשיתי הפסק ביום שישי בכל יום בדקתי אבל אתמול שכחתי לבדוק ועשיתי בדיקה 16 דק לאחר השקיעה.. האם אפשר להמשיך לבדוק כרגיל ולטבול בליל שבת?
הצג תשובה »

חישוב נכון (טהרת המשפחה)

שלום! חוששני שאני רגילה לטבול בזמן הביוץ, יש לנו ארבעה בנים והבנתי שאם מקיימים יחסים לפני מועד הביוץ יש סיכוי גדול יותר לבת. אני רגילה לחכות שבוע מתחילת הופעת הדימום ואז עוד 7 נקיים. בימים ה6 וה7 הדימום הוא בדרך כלל חום ושאריות. עיקר הדימום ביום השני והשלישי. מה המינימום שמתאפשר להתחיל ספירת 7 נקיים. והאם אפשר לקצר 7 נקיים? אני יודעת על מישהי שקיבלה פעם היתר ל5 ימים יכול להיות? הדימום הופיע לי ביום ראשון, ימים שני שלישי היו מוגברים. רביעי פחות. מתי אני יכולה להתחיל לספור הכי מוקדם?
הצג תשובה »

הפרשות באמצע 7 נקיים (טהרת המשפחה)

אני באמצע ספירת 7 נקיים והיתה לי עוד הפרשה.. ולצערי הרב!!!הסתכלתי על הנייר טואלט. ההפרשה כן היתה אדומה, הנייר של השירותים היה לבן , ההפרשה לא היתה נקודתית-אלה מפושטת.. האם אני צריכה לעשות הפסק שוב?
הצג תשובה »

זריקה בשבת (שבתות ומועדים)

שלום האם אפשר לקחת בשבת זריקת סאקסאנדה .לוקחים כל יום להורדת סוכר וכולסטרול.
הצג תשובה »

קבלת מחזור באמצע החפיסה (הריון, לידה והנקה)

רציתי לדעת אם יש צורך להתחיל חפיסה חדשה של גלולות אם התחלתי לדמם באמצע או להמשיך כרגיל..חשוב לדעת שהתחלתי אנטיביוטיקה וכנראה בגלל זה התחלתי לדמם באמצע החודש בזמן נטילת הגלולות.
הצג תשובה »

אני 10 שבועות אחרי קיסרי ולא מצליחה להטהר (טהרת המשפחה)

שלום ילדתי קיסרי, חודש אחרי הפסיק הדימום לשבוע והתחיל שוב דימום רציני, עשיתי בדיקה לאחר 6 שבועות אצל הרופאת נשים ונמצא שיש לי שארית.. עברתי ניתוח להוצאת השארית עברו שבועיים מאז ועדיין יש לי צבע אדום בבדיקה אומנם חלש מאוד אבל הוא אדום.. אני גם שואלת בעניין הלכתי אם יש פיתרון כי זה מרגיש דימום שלא נגמר. עניין נוסף, הריחוק הזה ביני לבין בעלי משפיע על הקשר שלנו ממש. כשזה היה שבועיים חודש גג זה היה ריחוק שקירב בינינו. אבל עכשיו שכבר עבר הרבה זמן ללא מגע וקירבה אני מרגישה שזה מרחיק בינינו ממש. השאלה שלי מתחלקת ל2 , אחד במצבים מסויימים שהנידה גורם לריחוק בין בני הזוג לדוגמא במקרה שלי אם יש מצבים שמותר לנו לגעת על מנת שלא יפגע בקשר.. ושאלה שניה אם יש מה לעשות עם הדימום אומנם זה לא הרבה אבל עדיין אדום.
הצג תשובה »

טבילה במקווה לפני חתונה (מנהגי כלות)

שלום אני מתחתנת ביום ראשון בחודשי הקיץ ורציתי לדעת האם אני יכולה לטבול ביום חמישי בערב לפני החתונה?
הצג תשובה »

כתם חום גדול ובדיקה לא תקינה (טהרת המשפחה)

אני ביום שלישי לנקיים וראיתי כתם חום גדול על תחתון לבן לפי מה שראיתי באתר יועצות ביצעתי בדיקה פנימית וראיתי נקודה קטנה וורודה מה עלי לעשות עכשיו בכדי להיטהר הכי מהר שאפשר האם להמליח עוד חמישה ימים?
הצג תשובה »

דימום באמצע חפיסת גלולות (טהרת המשפחה)

שלום כבוד הרב יש לי בעיה שקורת כמעט כל חודש ניסיתי כל כך הרבה סוגים של גלולות ועדיין זה ממשיך אני נוטלת גלולות יסמין פלוס כרגע כבר למעלה מחצי שנה (אנחנו נשואים 4 וחצי שנים עם שלושה ילדים ב"ה, בעלי מאד מתחזק ואנחנו שומרים שבת וטהרה כמובן) קורה שכל חפיסה יש לי דימום והכתמות מהגלולה ה14 שנמשך פעם או פעמיים ביום ונעלם, לפעמים הוא אדום ולפעמים ורוד בהיר בהיר (ניסיתי גם לחבר חפיסות באישור הרופאה אבל עדיין ממשיך) ואז רק אחרי שבוע אני מתחילה לקחת את הגלולות הבהירות ואז בעצם אמורה להגיע הווסת ואז יוצא שאני אסורה על בעלי 3 שבועות... זה מאד לא פשוט בעיקר לבעלי אני משתדלת פחות לגעת בו בימים האלה כדי לא לשגע אותו גם לא לחבק אבל שלושה שבועות זה ממש יותר מידי וגם הוא מתוסכל מאד (אני מרגישה את זה בבית בתקופה הזאת יש הרבה כעס וחוסר סובלנות בבית וזה לא ככה בזמנים שאנחנו מותרים) וכל פעם שאני מתחילה חפיסת גלולות זה קורה אני כבר לא יודעת מה לעשות המצב הזה ממש מייאש
הצג תשובה »

טבילת כלה ששכחה לעשות הפסק טהרה בזמן (מנהגי כלות)

כלה שיום החתונה שלה ב-ד' אדר א' והייתה אמורה לטבול בג' אדר א', לא עשתה הפסק טהרה לפני השקיעה ב-כ"ו בשבט ולא לפני השקיעה ב-כ"ז בשבט, אלא רק בלילה של כ"ז בשבט. האם תוכל לטבול ביום החתונה בבקר בד' שבט או שעליה לעשות הפסק טהרה מחר כ"ח שבט לפני השקיעה ולטבול ביום ד' יום אחרי החתונה?
הצג תשובה »

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

שלום רב, אני כחודש וחצי לאחר לידה. ביום שני שעבר קיבלתי מחזור ראשון אחרי הלידה, היה דימום ארוך ומסיבי מאד שנפסק בשבת בלילה. כרגע מופיעות הפרשות חומות שנראו על תחתונית. בבדיקה עם בד בדיקה גם חומות. האם תקין להתחיל לספור שבעה נקיים? תודה רבה!
הצג תשובה »

טבילה לאחר גרידה (טהרת המשפחה)

שלום רב, אני אחרי גרידה בשבוע 16, היה לנו בן ואנחנו ספרדים. אני מדממת מעט, ורוצה לדעת מתי אני יכולה לטבול? האם צריכה לחכות למחזור הבא? תודה רבה
הצג תשובה »