שאלות ותשובות

לק בציפורניים (טהרת המשפחה)

לפני שבוע עשיתי מילוי ולק בציפורניים. ואני אמורה לטבול ביום חמישי. הלק נראה מלא ושלם. איך אדע אם עליי לעשות חדש? אם אמרח לק שקוף מעל זה פותר את הבעיה?
הצג תשובה »

דימום (טהרת המשפחה)

שלום אני בת 57. מזה שנים ללא מחזור . בתקופה האחרונה אני סובלת מדימומים קלים. כעת אובחן שהדימום נובע מפוליפ ברחם. כיצד עלי לנהוג מבחינת טהרת המשפחה?
הצג תשובה »

שאלה דחופה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, אבקש שפרטי השאלה ישארו חסויים עקב רגישות השאלה אני נשואה שנתיים+ יש לי ילד בן שנה וחויתי לפני שלושה שבועות לידה שקטה בסוף ההריון, כעת אני באמצע שבעה נקיים ופתאום אני רוצה להפסיק אין לי חשק להיות טהורה לבעלי אני שונאת את עצם קיום המצווה לא נהנית מהקרבה הפיזית [עוד בהריון בתת מודע ניסתי להמנע כמה שאפשר ועכשיו אני מבינה שאני ממש לא נהנית מזה] מה עלי לעשות?
הצג תשובה »

טבילה בחודש תשיעי (הריון, לידה והנקה)

תמיד אני נוהגת לטבול 7 פעמים, האם בטבילה בחודש תשיעי גם טובלים 7 פעמים או פעם אחת?
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

אם הטבילה שלי יוצאת ביום שיש לי אירוע שמחה של קרוב משפחה ואיני יכולה לטבול בשעת הטבילה הרצויה מה עליי לעשות?
הצג תשובה »

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

שלום. אני 4 שבועות אחריי לידה רגילה . עשיתי הפסק טהרה ביום ראשון . אבל השקיעה היתה בשעה 9:13 ואני עשיתי הפסק ב9:27. השאלה אם זה בסדר ואוכל לטבול ביום ראשון או שאצטרך לחכות ליום שני . עוד דבר , שמעתי שאפשר לא לעשות מוך דחוק , ולבדוק ביום הראשון, החמישי והשביעי אם יש יש חשש לכתמים , האם זה נכון תודה.
הצג תשובה »

טבילה אחרי הפלה (הריון, לידה והנקה)

שלום, אני אישה חילונית. לאחרונה עברתיהפלה בשבוע 14 חודש רביעי. מרגישה צורך עז להתנקות, להתחדש. אני לא יודעת אם זו מטרת הטבילה ואם כן מתי עליי לטבול. תודה מראש.
הצג תשובה »

טבילה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, בע'ה ביום שני אני צירכה לטבול ומתוכננת לנו נסיעה עם הילדים רציתי לדעת אם אפשר לטבול בליל ראשון יום קודם. אציין כי כל הבדיקות תקינות שבוע טוב ומבורך.
הצג תשובה »

מותר או אסור (טהרת המשפחה)

האם אפשר לפי ההלכה לקיים יחסים על הרצפה?
הצג תשובה »

הפרשות חומות (טהרת המשפחה)

שלום רב, בחודשיים האחרונים אני נוטלת גלולות באופן רצוף (לא עשיתי הפסקה בין חפיסה לחפיסה) ביומיים-שלושה האחרונים היו לי הפרשות חומות שאין לי ככ הסבר להם, האם עליי להתחיל לספור שבעה נקיים לאחר שייפסקו?
הצג תשובה »

דימום (הריון, לידה והנקה)

היי צהריים טובים אני בה בהריון. היה לי דימום הייתי במיון ראו שצוואר הרחם סגור. כמה ימים נמשך והפסיק. מה עושים מבחינה הלכתית. מותר לישון יחד?
הצג תשובה »

גלולות בהנקה (הריון, לידה והנקה)

שלום, לפני שלושה חודשים ילדתי לידה ראשונה ב״ה. אני מניקה ולוקחת גלולות פומיניק, אבל הן גורמות לי לדימומים רבים. לוקח לי זמן רב עד שאני מצליחה לטבול, וגם כשאני כבר מצליחה, תוך שלושה ימים גג שוב אני רואה דם ברמה כזו שזה כבר לא כתמים ושוב צריכה להתחיל הכל מהתחלה. יצא שמאז הלידה הייתי טהורה בסך הכל חמישה ימים. (לא ברצף) יש מה לעשות?
הצג תשובה »

הפרשה אדמומית בגיל מבוגר (טהרת המשפחה)

שלום. אני בת 55. כבר 4 שנים ללא וסת בכלל. אתמול בערב ראיתי הפרשה בצבע חום בהיר. גם בבוקר ראיתי אותו דבר. האם זה נידה? האם צריך מקווה?
הצג תשובה »

האם התקן תוך רחמי אוסר (טהרת המשפחה)

שלום רב, ילדתי לפני חודשיים וכבר השלמתי את תהליך הטהרה טבלתי במקווה לפני כשבועיים והיום שמתי התקן תוך רחמי לא הורמנלי.. התחיל דימום קל מהרחם כנראה, שכבר הפסיק, אשמח לדעת האם הדימום הזה מטמא ואוסר? ואם כן, והסימון כבר הפסיק, כמה ימי המתנה מינימליים אצטרך לחכות עד שאוכל לעשות הפסק טהרה?
הצג תשובה »

טבילה במקווה (טהרת המשפחה)

אני בשבוע אחרי שהסתיים המזור ומופיע דימום חום אני צריכה לטבול היום מה אני עושה? בעלי לא דתי ואני כל פעם נלחמת שהוא ישמור
הצג תשובה »

שעת טבילה (טהרת המשפחה)

מאיזה שעה מותר לטבול היום?
הצג תשובה »

אישה גרושה לפני נישואין שניים (מנהגי כלות)

אני רוצה לדעת מה עלי לעשות לפני שאני הולכת למקווה. אין לי כבר מחזור. אני גרושה ועומדת להתחתן
הצג תשובה »

תשלום (טהרת המשפחה)

היי רציתי לדעת האם זה תקין לגבות 30 שקלים ביום שישי ? והאם התשלום למקווה מגיע לבלנית או למקווה עצמו ?
הצג תשובה »

טבילה לפני חתונה (מנהגי כלות)

שלום אני אמורה לקבל ווסת בשבוע לפני החתונה, יום החתונה הוא בדיוק היום השביעי אחרי הפסקת הווסת ואני לא רוצה חופת נידה. מה האפשרויות שלי?
הצג תשובה »

התקן מירנה דימום (טהרת המשפחה)

בקיץ האחרון עשיתי התקן מירנה. על אף שמדובר בהתקן שלרוב הנשים ממעיט עד כדי מפסיק את הווסת, אני ממשיכה לדמם מידי חודש. אני אפילו לא שואלת אני פשוט מניחה שזה מחזור, סופרת נקיים וטובלת. לאחרונה היה דימום שבסופו שוב ספרתי נקיים וטבלתי. זה היה לפני השלושה שבועות. לפני שבוע היה לי יום אחד כמו דימום, יותר מוטה לחום כהה וזהו. לא קיבלתי מחזור ולא היו לי עוד דימומים. לא ראיתי דם עבר שבוע ימים. לא בדקתי. איני יודעת אם אני מותרת לבעלי. זה דיי מאתגראותו אעריך מאוד את תשובתך. הוא לא יכול יותר
הצג תשובה »

דחיית טבילה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, אםמספרתי שבעה נקיים ומסיבה כולשהי לא הסתדר לי ללכת ביום השביעי לטבול,כמובן שעדיין שומרת נגיעה וטהרה והפסקתי בדיקות פנימיות האם חייבת להמשיך לבדוק 7 חדשים או מספיק ביום שבו מתכוונת ללכת לטבילה לבדוק שוב לפני המקווה? אודה לתשובתכם
הצג תשובה »

התקן מירנה (טהרת המשפחה)

יש לי התקן כבר שנה וחצי לפני חודש טבלתי במקווה ועדיין לא קיבלתי וסת. האם אני מותרת עד לוסת הבאה או צריכה טבילה נוספת? אשמח לתשובה בהקדם האפשר
הצג תשובה »

דימום (טהרת המשפחה)

היי שלום הרבנית אני אחרי הפלה עבר שבועיים כאשר הכל היה נקי טבלתי ושוב אחרי יומיים מהטבילה הופיע דימום האם זה טמא כמה זמן צריך לחכות והאם צריך לטבול שוב
הצג תשובה »

פרימולטנור (טהרת המשפחה)

האם זה הגיוני ביומיים האחרונים שיש לי הכתמות רק בבוקר ובצהריים זה מפסיק לגמרי? לוקחת כבר שבוע שלישי פרימולטנור העלתי מינון לשלושה כדורים. כי שבוע הבא רק החופשה ואני מפחדת מדימום ממש. מה זה יכול להיות?
הצג תשובה »

ציפורניים במקווה (טהרת המשפחה)

שלום, ראיתי שיש הרבה נשים עכשיו שמגיעות למקווה עם הציפורניים, את האמת גם אני רוצה מאוד להיות עם ציפורניים , האם אפשר לשים לק או לק ג'ל לפני המקווה ואז לטבול? תודה
הצג תשובה »

דם לאחר קיום יחסים (טהרת המשפחה)

היי אני חצי שנה אחרי לידה החלפתי גלוגלות לפני כחודשיים חודש ראשון לא נראה דם כלל בחודש האחרון ראיתי דם על האיבר לאחר קיום יחסים , היה תור לרופאת נשים היום היא בדקה אותי ואמרה שנראה שתקין . לא יודעת להגיד מאיפה הדם האם אנחנו אסורים ?
הצג תשובה »

סירוק טבילה (טהרת המשפחה)

שלום וברכה, הכנתי את עצמי לטבילה בבית. במסגרת ההכנות סרקתי עם מברשת (לא מסרק) והעברתי גם מסרק כינים לוודא שאין כינים בשיער. כשהגעתי למקווה שטפתי את השיערות שוב במים ואז משום מה לא השתמשתי במסרק עם השיניים הצפופות שיש המקווה אלא במברשת ביתית שלי. אני חייבת לציין שיש לי שער קצר ודי דליל ואני לא חושבת שהיו קשרים בשיער אבל יש לי חששות פתאום האם טבילתי כשרה
הצג תשובה »

כתם ב 7 נקיים (טהרת המשפחה)

בפעם האחרונה שקיבלתי ווסת היה כתם על הפד באחד הימים הנקיים, שעלתי רב ואמר לי שזה בסדר אבל אני לא שקטה עם זה, אני רוצה לספור 7 ימים ולטבול ללא ברכה, כמה ימים אחרי יחסי אישות אני צריכה לחכות בשביל להתחיל 7 ימים נקיים?
הצג תשובה »

שאלה חשובה כבר מבולבלת (טהרת המשפחה)

היי אני נשואה טריה, אני ספרדיה נשואה לאשכנזי, השאלה כמה אני צריכה לטבול במקווה, 7 פעמים או 3 פעמים יש כאלה אומרות לי 3 וחלק אומרות 7 פעמים, אז לפעמים אני מוצאת את עצמי מבולבלת טבלתי עד עכשיו 3 טבילות. אני עדיין בספק אולי שאני טועה ולא עושה כמו שצריך שאלה נוספת הפסק טהרה מתי לעשות ביום ה4 או ה-5 תודה מחכה לתשובה
הצג תשובה »

כתמים בשבעה נקיים (טהרת המשפחה)

שלום אני כמה חודשים עם התקן רגיל (לא הורמונלי) שגורם לי למחזורים ארוכים ולעתים לכתמים לאחר סוף המחזור. לפיכך אני לובשת תחתונים צבעוניים כל החודש ועושה רק את הבדיקות ההכרחיותבשבעה נקיים. התחלתי ספירת שבעה נקיים בחמישי האחרון, היום השמיני לאחר תחילת המחזור. עשיתי הפסק ובדיקת יום ראשון שהיו תקינות. בימים ראשון ושני היו לי מספר כתמים חומים עם נטיה מסוימת לאדום על התחתונים הצבעוניים. לא כתמים פצפונים אבל בהחלט לא כמות של מחזור אלא כמות של הפרשה רגילה. ממה שאני מבינה מהקריאה באתר זה לא פוגע בספירת הנקיים, כי זה אפילו לא נחשב לכתם מאחר והתחתון צבעוני. רק רוצה לוודא שאכן הבנתי נכון ויכולה להמשיך בספירת שבעה נקיים המקורית. או האם יש דין שונה לכתמים בזמן שבעה נקיים? כשזה קרה לי בחודש שעבר עשיתי בדיקה פנימית אחרי הכתם והתחלתי לספור מחדש אבל זה השאיר לנו שבוע בלבד שבו היינו מותרים :( אז הפעם החלטתי לא לבדוק בדיקה פנימית אלא להתייעץ ולשאול אם בכלל יש צורך. תודה רבה
הצג תשובה »

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

שלום רב, אם פיספסתי בדיקה אחת של ערב ביום של ההפסק טהרה והבדיקה של הבוקר הייתה נקיה, אני יכולה לספור 7 נקיים או שאני יכולה לספור רק מהיום שלמחרת 7 נקיים? בו עשיתי 2 בדיקות? תודה רבה.
הצג תשובה »

טבילה בערב השני של ראש השנה? (שבתות ומועדים)

שלום רב, איך מתכוננים לטבילה אפ היא יוצאת בלילה השני של ראש השנה? הרי יש הרבה הכנות שלא ניתן לבצע בחג. סירוק? חפיפה? צחצוח שיניים? ועוד..
הצג תשובה »

סדר הטהרה (טהרת המשפחה)

היי רציתי לדעת האם הסדר נכון ואם לא אשמח לתיקון מיום קבלת הווסט סופרים 7 ימים ״ מלוכלים ״ ואז עוד 7 ״ נקיים ״ ואז הולכים לטבול ?
הצג תשובה »

פרישות (גיור)

שלום רב. שאלתי בעבר אך עדיין לא קבלתי מענה, ייתכן ששאלתי לא נשלחה. אשמח לקבל תשובה. ראייה אחרונה יד אב ביום. לפני כן יד תמוז לילה (אור לטו) מהן זמני הפרישות בבקשה?
הצג תשובה »

דם בבדיקות (טהרת המשפחה)

יש לאשתי בבדיקות דם כל הזמן, זה לא מפסיק לה כבר כמה חודשים, היא בת 56, מה עושים.
הצג תשובה »

התייעצות טהרה וטיפולי פוריות (טהרת המשפחה)

היום טבלתי במקווה ולמחרת אני מבצעת הליך של שאיבת ביציות שמתלווה בדימום של כמה ימים, האם זה מטמא ? יש איסורים ?
הצג תשובה »

חתונה (מנהגי כלות)

שלום אני מתחתנת ב2.10 עוד חודש בדיוק ויבלתי ווסת אתמול ואני לא רוצה להיכנס לחתונה עם ווסת מתי אני צריכה לכחת פרימולוטנור
הצג תשובה »

מניעה (הריון, לידה והנקה)

שלום. אני נוטלת כדור למניעה כבר מחודשיים לאחר הלידה{שנה+}שם הכדור:diamila והיא מנעה גם מחזור. הפסקתי כבר להניק, האם עלי לשנות כדור, או שאפשר להמשיך גם ללא ההנקה בכדור זה?
הצג תשובה »

טהרת המשפחה (טהרת המשפחה)

בס״ד כבוד הרב שלום רב, שמי מיה ואני בת 46, בעלת תשובה, נשואה לבעל חילוני אבל צדיק. אנחנו שומרים טהרת המשפחה כבר שנים רבות, עם קשיים רבים בהתחלה. בעלי עובד בחו״ל, נוסע כל חודש לשלושה שבועות בערך. אני לוקחת פרימילוט נור כבר כמה שנים כדי שלא יהיה מצב שהוא יחזור ואני אהיה במחזור. כל פעם שטס אני מפסיקה את הכדורים ואחרי יום יומיים מקבלת מחזור, יום לפני שחוזר טובלת במקווה ומתחילה כדורים שבוע לפני המחזור הבא. ואז לוקחת את הכדורים כל זמן שהוא כאן לפעמים שלושה שבועות לפעמים חודש כדי שלא אקבל מחזור בטעות. אני יודעת שאני משבשת לעצמי את כל המערכת ההורמונלית ויודעת שזה עלול לגרום לקרישי דם. כמו כן, בשנה האחרונה שמנתי מאוד ואני חושבת שיש קשר לכדורים ולכך שאני לא מקבלת מחזור באופן סדיר וטבעי. שאלתי היא, האם יש משהו אחר שיכול לעזור לי או תחליף לכדורים אלו. שכחתי לציין שיש לי גם טבעת (לא מירנה) זו שמקבלים מחזור כרגיל. אשמח לתשובתך בהקדם האפשרי.
הצג תשובה »

מקווה נשים (טהרת המשפחה)

שלום, אני מבקרת בצפון וצריכה לטבול מחר, יום שני בלילה. האם צריך לקבוע, או שאפשר להגיע?
הצג תשובה »

פרישות (טהרת המשפחה)

שלום רב, ראייה קודמת יד" תמוז בלילה (אור לט"ו) ראייה אחרונה יד' אב ביום. מהן הפרישות בבקשה?
הצג תשובה »

הקדמת הטבילה (טהרת המשפחה)

האם ניתן להקדים את הטבילה לשעה מוקדמת באותו היום אני נוסעת למקום ללא מקווה ובעלי לא מוכן לדחות ביום אחד את הטבילה מה אני עושה אין לי יכולת לבטל את הנסיעה
הצג תשובה »

ראיה לאחר תשמיש (טהרת המשפחה)

איך עלינו לנהוג אם קיבלתי מחזור מיד לאחר התשמיש? (הקדים בכחמישה ימים)
הצג תשובה »

דימום בזמן ביוץ (טהרת המשפחה)

יש לי הכתמות דמיות שלושה ימים בין הווסות בערך ביום ה13 יש פתרון לזה?
הצג תשובה »

פרישות (טהרת המשפחה)

שלום רב. תאריכי ראייה: יז סיוון ביום. יד תמוז בלילה (אור לטו) מהן הפרישות בבקשה?
הצג תשובה »

גלולות יסמין (גיור)

אני נוטלת גלולות יסמין + כבר הרבה שנים (עם הפסקות של הריונות ולידות), השבוע לאחר רצף של חודשיים (חפיסה וחצי ללא הפסקה ביניהם) התחיל אצלי דימום, הדימום החל ביום שישי, לכאורה אני אמורה לטבול ביום שלישי (5+7) . באותו יום שהתחיל הדימום הפסקתי לקחת את הגלולת, השאלה האם אני יכולה להמשיך ליטול את הגלולות ביום שלישי הקרוב (שבוע לפני המקווה) או שרק ביום שישי-שבוע לאחר ההפסקה? ואם רק ביום שישי, האם זה מספק את ההגנה? האם הגיוני שיהיה דימום באמצע חפיסה? אני נוטלת כבר 10 שנים 2-3 חפיסות ברצף ומעולם לא קרה לי כזה דבר.
הצג תשובה »

הפלה טבעית (הריון, לידה והנקה)

עברתי הפלה טבעית.קבלתי דימום בשבוע 14.העובר כבר לא התפתח משבוע 7. היה לי דימום כשבוע ורוצה לספור ולטבול.השאלה היא: יש לי תור לus רק ביום חמישי הבא.האם מספיק לעשות חיצוני או חייבים פנימי כי עם פנימי אפשר להטמא.
הצג תשובה »

מחזור חלש (הריון, לידה והנקה)

אני כרגע שנה אחרי לידה,עד עכשו הנקתי מלא ללא מחזור, קיבלתי מחזור לפני שלושה ימים שהגיע חלש במיוחד, דימום די מועט בשעות הבוקר ולאחר מכן כלום עד לבוקר למחרת כך כבר 3 ימים, (אני יודעת בודאות שזה מחזור בעקבות ביוץ שהיה לי כ- 15 יום קודם לכן) יש לציין שאני עדיין מניקה חלקית, אך אף פעם בלידות קודמות לא היה לי מחזור כזה חלש על אף ההנקה. שאלתי, האם יש מה לעשות כדי שהמחזור לא ימשך יותר מ5-6 ימים בגלל שהוא כ"כ חלש? או שזה מעיד על ירידה בפוריות ח"ו? (אני בת 31 +7 ילדים כ"י) אשמח לתשובה הכי מהירה שניתן
הצג תשובה »

הפלה טבעית (הריון, לידה והנקה)

קבלתי דימום בשבוע 14 להריון ובבדיקה ראו שההפלה כבר היתה בשבוע 7 להריון הדימום נמשך כשבוע והפסיק האם מותר לספור ולטבול או צריך לחכות?
הצג תשובה »

בירור חישוב (טהרת המשפחה)

שלום רב ברצוני לברר לגבי חישוב ימים נקיים. האם הספירה מתחילה מהיום הראשון של הבדיקה או למחרת? למשל: הווסת החל ב7.7 ביום חמישי ה11.7 היה עדין סימני דימום בערב. ביום שישי ה12.7 בבוקר נעשתה בדיקה ראשונה ולפני השקיעה בדיקה שניה שיצאו תקינות. מתי הטבילה? הספירה מתחילה מיום שישי או שבת? הטבילה היא אחרי השקיעה שזה נחשב כאילו יום למחרת כבר? קצת חדשה בנושא. סליחה ותודה.
הצג תשובה »