מקוה.נט בפייסבוק

שאלות ותשובות

שאלה הלכתית

מעוניינת לשאול את היועצת או את הרב שאלה הלכתית?

שאלות ותשובות חדשות

מתי לפרוש מהבעל? (טהרת המשפחה)

בס״ד
שלום רב!
יש לי וסת קבועה ומדוייקת מאוד ואין לי שום בעי׳ה לצפות מתי היא תגיע. את התסמינים המוקדמים אני מרגישה כבר כשבוע לפני הוסת. האם עלי לפרוש מבעלי ברגע שברור לי שהתהליך התחיל וכנראה אין סיכוי להריון?

ספירת ימים מהראיה להפסק (טהרת המשפחה)

אני ספרדיה. למדתי שמהראיה אני יכולה לעשות הפסק ביום החמישי.. (יש לי מחזור די קצר בד"כ הבדיקה של היום החמישי או השישי כשרה)
אני אחרי לידה וחלק דברים קצת שכחתי או שאני פוחדת להתבלבל- השאלה שלי היא איך"מחשבים" חמישה ימים? לפי השקיעה?
ז"א אם לדוגמה קיבלתי ביום ראשון לפני השקיעה הוא יהיה היום הראשון לראיה שלי (אפילו אם זה 5 דקות לפני השקיעה?) ואם קיבלתי בראשון אחרי השקיעה אז יום שני נחשב ליום הראשון שלי (משמע יכולה לעשות הפסק ביום שישי?)

שאלה נוספת לגבי "לפנות בוקר" בפעם שעברה ראיתי ב4:50 לפנות בוקר של שבת לא ידעתי אם זה נחשב שראיתי בשישי או בשבת? (האם זה פועל באותה שיטה, משמע אחרי השקיעה של שישי נחשב שבת?)

תודה רבה!

הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

קיבלתי וסת ביום רבעי לפני השקיעה והיה דם במשך 7 ימים עכשיו אין דם ואנימעושה היום יום חמישי את ההפסק זה בסדר ?? ומתי הזמנים המדוקיים התחלתי לשים בשעה 16יש לי תינוקת קטנה שזקוקה לי והייתה צריכה לאכול !

דימום ווסתי שהקדים (טהרת המשפחה)

אני משתמשת כבר כמה חודשים בנובה רינג והכל היה תקין. החודש מספר ימים לאחר הכנסת הנובה רינג קיבלתי מחזור די קשה וכבר 6 ימים ועדיין יש טיפות שלא מאפשרות לעשות הפסק טהרה. לציין שהפעם הכנסתי את הנובה רינג באיחור של יום אחד אז היתה הפסקה של 8 ימים ולא 7 כפי שצריך. וגם ביום המקווה שטפתי אותה במים חמים והכנסתי חזרה לנרתיק. עוד דבר שחייבים לדעת זה שעשיתי ניתוח לקיצור קיבה וירדתי כ-30 ק״ג תוך חצי שנה. אשמח לשמוע תשובה למה הגיע הדימום ולמה עדיין הוא לא מפסיק והאם אני צריכה להיות מודאגת מהמצב... אני די בלחץ מהמצב

שכחה של בדיקה ראשונה (טהרת המשפחה)

שלום
ביום שני אתמול עשיתי הפסק טהרה ויצא תקין. היום שכחתי לעשות בדיקה ראשונה האם מחר יום רביעי אני צריכה לעשות שוב הפסק טהרה? במשך היום התחתונית בד הייתה נקייה.

עונה בינונית - בתקופת כדורים (טהרת המשפחה)

אני לוקחת מזה תקופה כדורים למניעה, והם אכן עושים את פעולתם בצורה טובה, כמו שעון,
ברצוני לברר, האם אכן אני צריכה להקפיד על כל הבדיקות הנצרכות מידי חודש, כגון עונת חודש, וכן גם על עונה בינונית, כי לכאורה הכל תלוי בכדורים, כפי שהוכח, ולא בשום דבר אחר? או שאולי כיון שכך הוא הדין, הוא אינו משתנה. אשמח לתשובה, ואם אפשר מפורטת. אבקש לא לפרסם שום פרט. תודה!

טבילה ראשונה במקווה (טהרת המשפחה)

היי,
אני רוצה בעזרת השם להתחיל לטבול במקווה . התחתנתי לפני שנה והחלטתי לקחת על עצמי טבילה במקווה.
הבדיקה נקייה הראשונה שיצא לי הייתה ביום שבת האחרון, האם זה אומר שאני צריכה לטבול במוצ״ש הקרוב ? והאם אני צריכה לקבוע תור או פשוט להגיע ?

לגבי הפסק (טהרת המשפחה)

ביום ראשון השבוע בערב התחיל לי מחזור והיום יום חמישי אני כבר נקיה שזה אומר 4 ימי מחזור אפשר כבר לעשות הפסק? אני אחרי לידה לא זוכרת מדויק תהלכות..אשמח לתשובה מהירה תןדהה

כתם בעד הבדיקה ביום הראשון לימי הטהרה (טהרת המשפחה)

שלום,
אתמול עשיתי בדיקת הפסק טהרה, העד
ובדיקת מוך דחוק יצאו נקיים,
למחרת בבוקר בעד הבדיקה היה כתם ורוד בגודל של ראש גפרור
האם אני יכולה לספור 7 נקיים
יש לציין שלא היו עוד הפרשות בתחתונית בימים אלו, ולא עשיתי עד בדיקה בהמשך, כי היה שרפה באזור שלנו ושכחתי מזה, מה הדין

חופה (מנהגי כלות)

שלום. כמה זמן לפני החופה אסור לזוג להיפגש? והאם מותר להצטלם ביחד באותו היום, לפני החופה? נשמח לדעת אם זה הלכה או מנהגים... תודה רבה על העזרה
«5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » 
לתרומות והקדשות לחץ כאן
לרפואת
מרת לבנה בת מרים שתח'
רפואת הנפש ורפואת הגוף
לעילוי נשמת
מרת ברכה לנדאו בת יעקב ז"ל
ר' יצחק שולמן בן איסר ז"ל
לעילוי נשמת
משה רובינשטיין בן אברהם ישראל, ואשתו רבקה בת הרב יחיא ז"ל
שמואל בן-הרוש בן חיים ז"ל
אתרים מומלצים: אורייתא • תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות