מקוה.נט בפייסבוק

שאלות ותשובות

שאלה הלכתית

מעוניינת לשאול את היועצת או את הרב שאלה הלכתית?

שאלות ותשובות חדשות

כתמים/דימום מגלולות (טהרת המשפחה)

שלום רב,
אני חצי שנה לאחר לידה. שישה שבועות לאחר הלידה התחלתי לקחת גלולות הרמונט שגרמו לי לדימומים חזקים ולכן רופאת הנשים שלי החליפה לי את הגלולות לגלולות סיזונק אותן לוקחים במשך 90 יום ברצף ולאחר מכן עושים הפסקה בת שבוע בה מופיע המחזור. כמו כן הרופאה הסבירה כי בשלושה חודשים הראשונים עלולים להיות דימומים עד שהגוף מסתגל לגלולות. כעת אני בדיוק באמצע הגלולות של החודש השני של החפיסה ולפני כשבוע הופיעו לי כתמים קטנים והיום התחיל לי דימום קל מאוד (שעל התחתונית מופיעה בגוון חום כהה עם רמז קל לאדום), (אציין שהכתמים מופיעים על התחתונית ובניגוב בשירותים). משאלות ששאלתי אתכם בעבר (כאשר השתמשתי בגלולות הקודמות) לגבי כתמים/דימום מגלולות אמרתם כי כתם על תחתונית אינו מטמא וכי לגבי ספרדיות גם כתם בניגוב אינו מטמא (ואני ספרדייה). כמו כן מאז שהתחילו הכתמים אני מקיימת יחסים בחושך מוחלט ומצעים צבעוניים, ואני ובעלי לא מסתכלים על הנייר לאחר הניגוב (כך נאמר לי שעלי לנהוג בשיחה טלפונית עם יועצת הלכה כאשר היו לי דימומים בגלולות הקודמות).
שאלתי היא באילו מצבים כתמים אלו / דימום מהגלולות יכולים לאסור אותי לבעלי, ואם התרחש מצב כזה או חו"ח יתרחש מצב כזה איך עלי לנהוג (האם סופרים 5 ימים מסיום הכתמים/דימום ואז שבעה נקיים...?).
אודה לכם על תשובה מהירה על מנת שאוכל לדעת שאכן אני נוהגת נכון.

טהרה אחרי לידה (הריון, לידה והנקה)

שלום וברכה,
בשעה טובה ילדתי לפני כחודש. אומנם שמעתי הרבה "אזהרות" שדימום אחרי לידה בא והולך, אך מכיוון שמס' ימים לא ראיתי שום דימום - החלטתי להתחיל בתהליך הטהרה.
1. הייתי היום (2.4.13) לא כ"כ מרוכזת והלכתי לעשות בדיקת הפסק טהרה בשעה 19:01 בעוד ששקיעה הייתה ב19:03. אין לי מושג באיזו שקה בדיוק התבצע ההפסק, ויכול להיות שפספסתי את השקיעה בדקה או שתיים. העד בפועל יצא נקי - האם אפשר בכל זאת להתחיל ולספור?
2. האם יש "הקלות" מסויימות בתהליך הטהרה לנשים אחרי לידה (כמו שיש לכלות)?
תודה רבה!

בדיקת הפסק טהרה (טהרת המשפחה)

שלום רב
1. שהודרכתי כיצד לבצע את ההפסק טהרה אז נאמר לי שיש לשטוף היטב את המקום, לחכות רבע שעה ואז לעשות את הבדיקה. מדוע? אני חייבת לחכות רבע שעה או שאני יכולה ישר אחרי השטיפה לעשות?
2. נאמר והבדיקה הראשונה של ההפסק לא יוצאת תקינה, אז אני שוטפת שוב את המקום ועושה בדיקה שוב. נאמר לי שצריך לחכות 5 דקות בין כל בדיקה (כי אני עושה בד"כ מספר בדיקות עד שההפסק תקין). האם זה נכון או שלא חייב?
3. האם את ההפסק ניתן לעשות רק בשעת בין השמשות או שניתן בכל שעות היום(בוקר, צהריים), כמובן לפני השקיעה?
תודה רבה

בדיקות (טהרת המשפחה)

שאלתי שאלה בקשר למספר הסיבובים עם העד שצריך לעשות בבדיקה.
הבנתי שבהפסק טהרה עושים סיבוב אחד ומקנחים בכל פינות הנרתיק.
האם גם בבדיקות של שבעה נקיים בודקים בסיבוב אחד שמקנח את כל הפינות?
תודה

שינויים במחזור לאחר לידה וסרזט (הריון, לידה והנקה)

שלום רב,
ילדתי בן לפני שנה ושלושה חודשים. נטלתי סרזט במשך כשנה והפסקתי לפני כ-5-6 חודשים. את ההנקה הפסקתי לחלוטין לפני כארבעה חודשים. מאז יש לי שינויים במחזור. בהתחלה היו שינויים בתדירות המחזור וכעת ישנם שינויים באופי המחזור. הוא ארוך יחסית, כ-8 ימים של דימום כאשר הדימום עצמו מסיבי מאוד.
כמו כן, אנו מנסים להיקלט ללא הצלחה בינתיים.
האם תקין? מה ניתן לעשות ע"מ לקצר את המחזור?
תודה רבה.

ביוץ משחלה אחת (הריון, לידה והנקה)

שלום,
בערך בחמישה חודשים האחרונים אני מרגישה את כאביי הביוץ רק בצד ימין, אלו כאבים עזים שאי אפשר להתעלם מהם.
האם ייתכן שאני מבייצת רק מצד ימין? והאם זה פוגע בסיכויים שלי להרות?

הפסק טהרה וביצוע בדיקה(דחוף) (טהרת המשפחה)

שלום רב, קיבלתי וסת במוצאי שבת, מתי אני עושה הפסק טהרה?ומתי טובלת?
שאלה נוספת,כמה סיבובים אני אמורה לעשות בזמן הבדיקה עם העד בפנים, על מנת לבדוק??(הכוונה לא לפליפוף של העד על האצבע, אלא לבדיקה עצמה בתוך הגוף?)
תודה רבה

מחזור חודשי ותאריך חתונה (מנהגי כלות)

שלום.. אני אמורה לסיים את המחזור כמה ימים לפני החתונה.. אני נוטלת גלולות למניעת הריון כבר כמה שנים.. האם אפשר לקחת גלולת ברצץ כדי שלא יפול לי מחזור בחתונה? רופא הנשים שלי אמר שאפשר לעשות את זה.. האם זה מותר? תודה

מחזור רק יומיים (טהרת המשפחה)

שלום רב! 2 שאלות:
1. אני לוקחת גלולות מינס ובשבוע שהייתי אמורה להיות במחזור (וכמה ימים לפני זה גם) לקחתי גם אנטיביוטיקה נגד דלקת בדרכי השתן שרק אח"כ הבנתי שזה לא טוב לקחת אותם ביחד...המחזור הגיע רק אחרי שהפסקתי את האנטיביוטיקה, משמע רק ליומיים. השאלות שלי זה 1. האם הגלולות לא השפיעו ויכול להיות שאני בהריון אם לקחתי גם אנטיביוקטיה?
2. ממתי אני צריכה לספור 4 ימים? מהיום שהמחזור התחיל או מהיום שהוא נגמר?
תודה רבה!

דימום לאחר תשמיש (טהרת המשפחה)

שלום ומועדים לשמחה. הנני טבלתי במקווה במוצאי שבת זה לאחר קיום התשמיש התגלה אצלי דם וזה אינו מחזור כיוון שטבלתי ובדקתי לפני הטבילה וברצוני לדעת מה עושים במצב זה??? תודה
לתרומות והקדשות לחץ כאן
לרפואת
מרת לבנה בת מרים שתח'
רפואת הנפש ורפואת הגוף
לעילוי נשמת
מרת ברכה לנדאו בת יעקב ז"ל
ר' יצחק שולמן בן איסר ז"ל
לעילוי נשמת
משה רובינשטיין בן אברהם ישראל, ואשתו רבקה בת הרב יחיא ז"ל
שמואל בן-הרוש בן חיים ז"ל
אתרים מומלצים: אורייתא • תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות