מקוה.נט בפייסבוק

שאלות ותשובות

שאלה הלכתית

מעוניינת לשאול את היועצת או את הרב שאלה הלכתית?

שאלות ותשובות בנושא הריון, לידה והנקה

דימום אחרי לידה

שלום אני חודש ושלושה שבועות אחרי לידה, שלושה שבועות אחרי הפסיק לי כבר הדימום והתחלתי לספור 7 נקיים ואז אחרי יומיים שוב הופיע דימום וככה קרה כמה פעמים ולפני שבועיים התחיל לי דימום ממש חזק כמו אחרי לידה האם זה הגיוני שיהיה דימום ממש חזק חודש ושלושה שבועות אחרי לידה וגם אם זה מחזור זה אמור להיות שבוע דימום לא יותר ככה בדרך כלל יש לי הוא גם סדיר, וההיתי אצל הרופאה כבר כמה פעמיים לפני אבל שהתחיל הדימום הזה והיא אמרה שהכל תקין.
האם צריך ללכת לבדוק שוב מזה הדימום הזה?

טבילה בהריון

רציתי לדעת אם אפשר לטבול לפניי לידה ומתי תודה אני בחודש תשיעי

מניעה לאחר הפלה

שלום, עברתי הפלה ספונטנית בשבוע חמישי וכעת ערכתי בדיקת דם על מנת לבדוק שרמות הורמון ההריון ירדו, ואכן הם הגיעו ל9.6 - לא התאפס עדיין לחלוטין, אבל כמעט.
הדימום לאחר ההפלה כבר הסתיים, וכעת לקראת הטבילה רציתי לדעת האם ניתן לקיים יחסים באופן מלא וללא אמצעי מניעה, או שהדבר מהווה בעיה. אם כן - כיצד יש לנהוג מבחינה הלכתית אם מחר יום שישי ולא אוכל להשיג עד ליל הטבילה רופא נשים שיתן מרשם לכדורים.
תודה רבה!

מקווה לאחר הפלה

שלום רב, אני נשואה כארבעה חודשים ושומרת נידה וטהרה, בחודש שעבר נקלטתי אך לצערי הרב הביצית לא השתרשה לרחם, החל תהליך הפלה טבעי(דימום) כבר שבועיים, שאלתי היא האם יש לספור שבעה ימים נקיים ולטבול ? או שלא צריך לספור אלה לעשות הפסק טהרה ולטבול ? פשוט בדקתי באתר הידברות ונאמר לאישה אחת שאם לא עברו ארבעים יום מיום ההפריה אפשר לטבול בלי שבעה ימים נקיים , לתשובתכם בהקדם האפשרי אודה מאוד, תודה רבה על עזרתכם.

2 כדורי סרזט

שלום, אני לאחר לידה שלישית, מניקה באופן מלא ולוקחת מזה 3 שבועות "סרזט" לאחר שבוע התחילו לי הדימומים ובהמלצת הרופא אמר לי לקחת פעמיים ביום כדור (כל 12 שעות) כך עשיתי ואכן הדימום הפסיק מיד והתחלתי לספור 7 נקיים סוף סוף (חודשיים וחצי אחרי לידה...) ביום רביעי השבוע אני צריכה לטבול בעז"ה, העניין הוא שאני מפחדת שמתי שאוריד את המינון הדימום יחזור ולכן איני יודעת מה לעשות ומתי להוריד את המינון חזרה לכדור אחד בלי לסבול שוב מדימומים... האם ידוע לכם אחרי כמה זמן ניתן להוריד את המינון בחזרה? האם המינון הגבוה לאורך זמן של שבועיים שלושה אינו מזיק יותר מידי? תודה רבה על תשובתכם.

הפסק טהרה. דוך מחוק

לאחר לידה. מנסה להיטהר. בדיקת עד ראשונה יצאה נקיה לפני השקיעה. אבל שכחתי לעשות דוך מחוק. האם נחשב היום כיום ראשון לספירה של שבעה נקיים?

מקווה לאחר לידה

שלום ילדתי ב30.9.15 עברו כארבעה שבועות והדימום פסק לגמרי האם אני יכולה לעשות הפסק או שכדאי לחכות לקבלת מחזור תודה

טהרה לאחר לידה

אני אחרי לידה 40 יום, התחלתי ספירה והבדיקה ביום הראשון יצאה נקיה, היום אני אמורה לטבול ופתאום כאשר ערכתי בדיקה בבוקר ראיתי כי יש דם- ורוד כזה מה עושים??? האם להתחיל מהתחלה? בעלי מתקשה מאוד עם ההמתנה...

דימום שלא מפסיק

שלום רב,
אני כ3 חודשים לאחר סיום הנקה (שנה אחרי לידה) עם התקן רגיל.
קבלתי מחזור ראשון אחרי ההנקה לפני 3 חודשים ממנו הצלחתי להתנקות רק לאחר חודש וחצי, אחרי 4 ימים קבלתי שוב מחזור וכעת עבר כבר חודש ושבוע ושוב אינני מצליחה להתנקות (יש דימום ממש טרי) הייתי אצל הרופא שטוען כי נראה שזה לא מההתקן והוא גם לא ראה פצע או מקור אחר. גם הרופא וגם הרב טוענים שזה לא נראה מההתקן וכנראה זה עדין מההנקה.
רציתי לשאול האם זה הגיוני ש3 שבועות אחרי הנקה עדין מדממים ככה? לי יש הרגשה שזה מההתקן, אבל מי אני שאחליט....?
מה אפשר לעשות בנידון? אני כבר ממש מיואשת!!
תודה מראש

7 נקיים

שלום,
אני כשבועיים וחצי לאחר הפלה בשבוע 14 לצערי הרב.
רק לפני כמה ימים שמתי לב שנפסק לי הדימום לגמרי סוף סוף אבל היו לי הפרשות צהובות כאלה על הפד עשיתי כמה פעמים בדיקה עם בד לבן במהלך ימים אלו והוא לא יצא נקי לגמרי הוא יצא (סליחה על התיאור) עם הפרשה ורדרה בהירה בהירה האם זה אומר שאני צריכה לחכות עוד או שניתן כבר להמשיך בספירת 7 נקיים כרגיל?
אני כל כך רוצה להיות בהריון שוב וכך גם בעלי.
שאלה נוספת, בעלי עירקי הבנתי שהאישה היא לפי הבעל האם אני חייבת לחכות 7 ימים מיום תחילת הוסת על מנת לעשות הפסק טהרה או ניתן פחות? אצלי המחזור הוא כ4 ימים מקסימום.
תודה רבה מראש.
בשורות טובות
«1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 
לתרומות והקדשות לחץ כאן
לרפואת
מרת לבנה בת מרים שתח'
רפואת הנפש ורפואת הגוף
לעילוי נשמת
מרת ברכה לנדאו בת יעקב ז"ל
ר' יצחק שולמן בן איסר ז"ל
לעילוי נשמת
משה רובינשטיין בן אברהם ישראל, ואשתו רבקה בת הרב יחיא ז"ל
שמואל בן-הרוש בן חיים ז"ל
אתרים מומלצים: אורייתא • תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות