מקוה.נט בפייסבוק

שאלות ותשובות

שאלה הלכתית

מעוניינת לשאול את היועצת או את הרב שאלה הלכתית?

שאלות ותשובות בנושא הריון, לידה והנקה

מניעה

שלום. אני נוטלת כדור למניעה כבר מחודשיים לאחר הלידה{שנה+}שם הכדור:diamila והיא מנעה גם מחזור. הפסקתי כבר להניק, האם עלי לשנות כדור, או שאפשר להמשיך גם ללא ההנקה בכדור זה?

הפלה טבעית

עברתי הפלה טבעית.קבלתי דימום בשבוע 14.העובר כבר לא התפתח משבוע 7.
היה לי דימום כשבוע ורוצה לספור ולטבול.השאלה היא:
יש לי תור לus רק ביום חמישי הבא.האם מספיק לעשות חיצוני או חייבים פנימי כי עם פנימי אפשר להטמא.

מחזור חלש

אני כרגע שנה אחרי לידה,עד עכשו הנקתי מלא ללא מחזור, קיבלתי מחזור לפני שלושה ימים שהגיע חלש במיוחד, דימום די מועט בשעות הבוקר ולאחר מכן כלום עד לבוקר למחרת כך כבר 3 ימים, (אני יודעת בודאות שזה מחזור בעקבות ביוץ שהיה לי כ- 15 יום קודם לכן)
יש לציין שאני עדיין מניקה חלקית, אך אף פעם בלידות קודמות לא היה לי מחזור כזה חלש על אף ההנקה.
שאלתי, האם יש מה לעשות כדי שהמחזור לא ימשך יותר מ5-6 ימים בגלל שהוא כ"כ חלש? או שזה מעיד על ירידה בפוריות ח"ו? (אני בת 31 +7 ילדים כ"י)
אשמח לתשובה הכי מהירה שניתן

הפלה טבעית

קבלתי דימום בשבוע 14 להריון ובבדיקה ראו שההפלה כבר היתה בשבוע 7 להריון הדימום נמשך כשבוע והפסיק האם מותר לספור ולטבול או צריך לחכות?

מיקרולוט מניעה

שלום,
אני כשנה לאחר לידה שלישית לקחתי מיקרולוט בהנקה ועכשיו סיימתי הנקה ורופא אמר שניתן להשאר עם גלולות אלו ואין צורך להחליף. בנוסף שאלתי האם ניתן לקחת תקופה של שנה רצוף בלי להפסיק לקבלת מחזור טען שאין בעיה. האם הדברים נכונים? האם למרות שפעם בתקופה יש קצת כתמים (חולפים אחרי יום יומים) המניעה עדיין מגינה?
תודה רבה

מחזור בזמן הנקה

אני שלשה חדשים אחרי קיסרי ועדיין לא קיבלת מחזור אני מניקה מלא ולמרות שאצל הילדים הקודמים קיבלתי כל חודש אני משתמשת עם אמצאי מניעה נרות ואני רוצה להתחיל כדורים דיאמילה הלכתי לרופאה לפני חודש וחצי בערך והיא אמרה לי שהיא רואה זקיק זאת אומרת שיש ביוץ כך הבנתי ממנה ובערך עוד שבועיים מחזור אך הוא לא הגיעה אך אתמול היה לי כתמים יום אחד בלבד עם תחושות של מחזור האם יכול להיות שזה מחזור? והאם יכול להיות ביוץ ללא מחזור? האם אני יכולה להשתמש אם הכדורים גם בלי לקבל מחזור? מה לגבי ההלכה האם זה נקרא כתמים? אשמח אם תענו לי בהקדם האפשרי תודה רבה!!! נ.ב. האם אפשר ליצור קשר דרך טלפון.אשמח מאוד כך תהיה לי אפשרות להסביר יותר.

מניעה לאחר הפלה טבעית

שלום, אתמול עברתי הפלה טבעית בשבוע 9. מתי יכולה להתחיל עם נובה רינג?

הלכה מול שלום בית

יש לי מועקה ואני חייב לדעת מה לעשות, אשתי ואני נשואים טריים כחצי שנה, אשתי באה מרקע לא דתי בכלל ואני בשנים האחרונות משתדל ללכת בדרך התורה והמצוות, ברוך ה אשתי טובלת ואנחנו שומרים על טהרת המשפחה וכשרות הבית והיא באמת עושה המון דברים בכיוון טוב ומשתדלת המון למען הזוגיות וגם אני משתדל להכיל המון.
יש בעיה אחת והיא קריטית ואיני יודע מה לעשות, אני מרגיש שאני אובד עצות ורק בחסדי ה' יהיה פתרון.

אשתי לא מוכנה לשמוע על ריחוק לאחר הלידה, הכוונה שהיא לא מוכנה שאחרי לידה לא אוכל להיות קרוב אליה, חיבוק ליטוף וכיוצא בזה, כמובן שהיא יודעת שיותר מזה לא יקרה אבל לי זה קשה כי אני מרגיש שאני נקרע בין אהבתי לה' ולבין אשתי ולשלום הבית. עכשיו כמובן שבימי הריחוק אין שום מגע ושום קירוב אפילו הקטן ביותר,
העניין של אחרי הלידה מפריעה לה, והיא אפילו לא בהריון, היא פשוט מעכשיו אומרת שלא תעשה את זה.
מה אפשר לעשות כבוד הרב אני מתחנן לקצה של ישועה בעניין, אם יש עניין של שלום בית בנושא או איזו הקלה, אני לא מחפש הקלות ולא אוהב הקלות, אבל אני יודע שאם הנישואין יגמרו, היא לא תשמור על טהרת משפחה לא שבת ולא כשרות.
אני באמת משתדל כל יום להתפלל עליה אבל אני מפחד.
בבקשה אם תוכל לענות בהקדם, היא לוחצת שנקיים שיחה על הנושא ואני תמיד מנסה לדחות ולהתחמק כי אין לי מה להגיד, אני לא יודע מה לומר לה, איך להסביר לה כמה זה חשוב לי, היא לא מצליחה להבין, זה לא הגיוני בעיניה בגלל העניין של הלידה.
היא אתמול אמרה שכבר מצידה להתגרש אם זה מה שיהיה והיא לא מוכנה לזה.

כתם בהריון

אני בשבוע 6 להריון וראיתי כתם חום די קטן (כמו שקל אם כי אני לא זוכרת כי לא חשבתי שיש לייחס לזה חשיבות הלכתית בהריון) האם אני צריכה לטבול? התחתונים היו בצבע ורוד.... מה עליי לעשות? תודה !

סרזט

שלום, אני 4 שבועות אחרי לידה ומתכננת לקחת סרזט, מנסיון העבר אני יודעת שאחרי שבוע מגיע דימום של כמה ימים ואח"כ תקופה ארוכה נקיה, השאלה שלי האם אני יכולה כבר להתחיל לקחת את הסרזט כדי לא להיטמא שוב בהמשך? גם ככה אני עדיין עם דימום מאחרי הלידה... תודה.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 
לתרומות והקדשות לחץ כאן
לרפואת
מרת לבנה בת מרים שתח'
רפואת הנפש ורפואת הגוף
לעילוי נשמת
מרת ברכה לנדאו בת יעקב ז"ל
ר' יצחק שולמן בן איסר ז"ל
לעילוי נשמת
משה רובינשטיין בן אברהם ישראל, ואשתו רבקה בת הרב יחיא ז"ל
שמואל בן-הרוש בן חיים ז"ל
אתרים מומלצים: אורייתא • תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות