מקוה.נט בפייסבוק

שאלות ותשובות

שאלה הלכתית

מעוניינת לשאול את היועצת או את הרב שאלה הלכתית?

שאלות ותשובות בנושא הריון, לידה והנקה

מניעה והנקה

אני מניקה ולוקחת מיקרולוט כשנה, אני רוצה להפסיק את ההנקה,ולהמשיך לקחת מניעה, האם צריך להחליף גלולות?, והאם אני אמורה להתחיל לקבל מחזור סדיר(עד עכשיו לא קבלתי שום דימום- כשנה)?

טהרה

שלום וברכה
אני 3 חודשים אחרי לידת ביתי השנייה היה לי הריון וכעבור חודש ניכנסתי לעוד הריון כך שהייתי מותרת שנה ו8 חודשים לאחר הליידה השנייה לקחתי נוברינג למניעה ויום אחרי שטבלתי התחיל לי דימום שבא והולך בהתחלה חשבתי שזה פצע אבל הדימום לא מפסיק ופתאום ממש קשה לי לישמור נגיעה והייתי ממש מקפידה על הכל ועכשיו אני לא מצליחה להקפיד זה גורם לי למריבות אם בעלי אני לא מספיקהליטבול וכבר דימום מה אפשר לעשות אני כבר לא יודעת

דימומים עם יסמין

שלום דר.
אני כחודשיים אחרי לידה, ב"ה הצלחתי להיטהר כחודש אחרי הלידה, כמובן לקחתי סרזט אך מכיוון שחוייתי כתמים ודימומים ואני לא מניקה בסוף התחלתי לקחת יסמין כבר לפני כשבועיים מיד בהמשך לסרזט ללא הפסקה, כבר שבועיים הדימומים לא מפסיקים וזה מפריע בתהליך הטהרה, בהתייעצות עם הרופא המטפל הבנתי שהמצב יכול להימשך כך גם שלושה חודשים עד שיסתדר, מבחינתי זה מורכב להיות אסורה לבעלי כל כך הרבה זמן, רציתי לשאול אם ישנו פיתרון להפסיק את הדימומים? האם הוספת פרימולט נור על היסמין תועיל או תזיק, או האם יש לרופא המלצה או פיתרון אחר עבורי?
תודה רבה!!

מניעה

שלום. אני נוטלת כדור למניעה כבר מחודשיים לאחר הלידה{שנה+}שם הכדור:diamila והיא מנעה גם מחזור. הפסקתי כבר להניק, האם עלי לשנות כדור, או שאפשר להמשיך גם ללא ההנקה בכדור זה?

הפלה טבעית

עברתי הפלה טבעית.קבלתי דימום בשבוע 14.העובר כבר לא התפתח משבוע 7.
היה לי דימום כשבוע ורוצה לספור ולטבול.השאלה היא:
יש לי תור לus רק ביום חמישי הבא.האם מספיק לעשות חיצוני או חייבים פנימי כי עם פנימי אפשר להטמא.

מחזור חלש

אני כרגע שנה אחרי לידה,עד עכשו הנקתי מלא ללא מחזור, קיבלתי מחזור לפני שלושה ימים שהגיע חלש במיוחד, דימום די מועט בשעות הבוקר ולאחר מכן כלום עד לבוקר למחרת כך כבר 3 ימים, (אני יודעת בודאות שזה מחזור בעקבות ביוץ שהיה לי כ- 15 יום קודם לכן)
יש לציין שאני עדיין מניקה חלקית, אך אף פעם בלידות קודמות לא היה לי מחזור כזה חלש על אף ההנקה.
שאלתי, האם יש מה לעשות כדי שהמחזור לא ימשך יותר מ5-6 ימים בגלל שהוא כ"כ חלש? או שזה מעיד על ירידה בפוריות ח"ו? (אני בת 31 +7 ילדים כ"י)
אשמח לתשובה הכי מהירה שניתן

הפלה טבעית

קבלתי דימום בשבוע 14 להריון ובבדיקה ראו שההפלה כבר היתה בשבוע 7 להריון הדימום נמשך כשבוע והפסיק האם מותר לספור ולטבול או צריך לחכות?

מיקרולוט מניעה

שלום,
אני כשנה לאחר לידה שלישית לקחתי מיקרולוט בהנקה ועכשיו סיימתי הנקה ורופא אמר שניתן להשאר עם גלולות אלו ואין צורך להחליף. בנוסף שאלתי האם ניתן לקחת תקופה של שנה רצוף בלי להפסיק לקבלת מחזור טען שאין בעיה. האם הדברים נכונים? האם למרות שפעם בתקופה יש קצת כתמים (חולפים אחרי יום יומים) המניעה עדיין מגינה?
תודה רבה

מחזור בזמן הנקה

אני שלשה חדשים אחרי קיסרי ועדיין לא קיבלת מחזור אני מניקה מלא ולמרות שאצל הילדים הקודמים קיבלתי כל חודש אני משתמשת עם אמצאי מניעה נרות ואני רוצה להתחיל כדורים דיאמילה הלכתי לרופאה לפני חודש וחצי בערך והיא אמרה לי שהיא רואה זקיק זאת אומרת שיש ביוץ כך הבנתי ממנה ובערך עוד שבועיים מחזור אך הוא לא הגיעה אך אתמול היה לי כתמים יום אחד בלבד עם תחושות של מחזור האם יכול להיות שזה מחזור? והאם יכול להיות ביוץ ללא מחזור? האם אני יכולה להשתמש אם הכדורים גם בלי לקבל מחזור? מה לגבי ההלכה האם זה נקרא כתמים? אשמח אם תענו לי בהקדם האפשרי תודה רבה!!! נ.ב. האם אפשר ליצור קשר דרך טלפון.אשמח מאוד כך תהיה לי אפשרות להסביר יותר.

מניעה לאחר הפלה טבעית

שלום, אתמול עברתי הפלה טבעית בשבוע 9. מתי יכולה להתחיל עם נובה רינג?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 
לתרומות והקדשות לחץ כאן
לרפואת
לבנה בת מרים, מרים בת מטילדה, מטילדה בת שרה
רפואת הנפש ורפואת הגוף
לעילוי נשמת
מרת ברכה לנדאו בת יעקב ז"ל
ר' יצחק שולמן בן איסר ז"ל
לעילוי נשמת
משה בן אברהם ישראל, רבקה בת הרב יחיא ז"ל
שמואל בן חיים ז"ל
אתרים מומלצים: אורייתא • תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות