מקוה.נט בפייסבוק

שאלות ותשובות

שאלה הלכתית

מעוניינת לשאול את היועצת או את הרב שאלה הלכתית?

שאלות ותשובות בנושא מנהגי כלות

פרילמוט נור

שלום הרב,
רופא נשים נתן לי כדורי פרילמוט נור לדחיית המחזור עקב חתונה. החתונה בע"ה תתקיים ב 9.10, המחזור האחרון היה ב 5.9. כשהרופא נתן לי את ההכדורים הוא אמר לי להתחיל אותם יומיים לאחר סיום המחזור, ז"א שהתחלתי אותם ב 11.9. האם עשיתי נכון שהתחלתי אותם מוקדם כל כך? ומה יקרה אם אפסיק לקחת אותם עכשיו?
אודה על תשובתך.

מקווה

שלום כבוד הרב, אני מתחתנת בע״ה ב 15-10-13.. חודש שעבר בהמלצת הרבנית התחלתי לשתות גלולות... שתיתי חבילה ועשיתי הפסקה וקיבלתי בדיוק ב 14/9/13..
השאלה שלי אם אני ימשיך 2 חבילות רצוץ זאת אומרת שבחתונה יצא לי לשתות את הכדור ה4 בחבילה השנייה זה בסדר? אני לא אקבל ווסת כך?
שבוע טוב וחתימה טובה

מלוות כלה

אני מתחתנת בעוד שלושה שבועות ואחותי הקטנה,בת ה11 רוצה לבוא איתי למקווה.
האם היא יכולה לבוא איתי או שיש גיל מסויים שרק ממנו אפשר ללכת למקווה?

שאלה בקשר למקווה

כבוד הרב שלום,
בשבוע הבא אני הולכת לטבול במקווה לפני חתונה. ברגליים יש לי פטריות בכמה ציפורניים. ניסיתי מספר טיפולים בשביל להיפטר מהתופעה אבל כולם לא עזרו (צמצמו אבל לא העלימו את הפטריה שבציפורן). הרופא עור אמר לי שזה לא מדבק אלא רק עניין אסתטי. רציתי לשאול האם אפשרי לטבול ככה במקווה?

כדורי PRIMOLUT

שלום רב.
אשמח לעזרתך, תאריך החתונה 4\10ווסת אחרונה 6\9.
רופא הנשים נתן לי מרשם ל 5 ימים 2 כדורים ביום לכדור PRIMOLUT.
מתי עלי להתחיל לקחת את הכדור?
האם רק 10 טבליות הן מספיקות?
האם ישנה לי את המחזור באופן קבוע?
אשמח לעזרתך
גמר חתימה טובה.

בדיקת טהרה וטבילה

שלום,
זמן הווסת שלי הוא 5 ימים בערך,
כמה ימים אני צריכה לבדוק טהרה לפני הטבילה במקווה?אני שבועיים אחרי חתונה ולא זכור לי כל כך מה אמרה מדריכת הכלות.

דחיית מחזור לפני חתונה

שלום רב,

אודה לעזרה.
תאריך החתונה שלי הוא בע"ה ב- 3/10/2013.הפעם האחרונה בה קיבלתי מחזור היא ב- 3/9, ויש לציין כי לעיתים המחזור שלי מקדים (בד"כ סדיר). המחזור שלי בד"כ לוקח שמונה עד עשרה ימים עד שאני נקייה לגמריי. רופא הנשים המליץ לי לקחת פרימולוט נור 10 ימים בדיוק לפני החתונה (24/9) ואני מאוד חוששת שאם המחזור יקדים עוד יותר אז אני אקבל בדיוק ביום זה או סמוך ליום זה וחוששת שהכדור יעבוד פחות טוב... אינני רוצה חופת נידה...
אם כך אשמח לדעת מה עליי לעשות בכדי להיו בטוחה עד כמה שניתן שאוכל לספור שבע נקיים כמו שצריך ולהגיע לחופה נקייה... בברכה ובתודה מראש

מחזור לפני החתונה

היי, קודם כל סליחה על החפירה..אבל אני צריכה עזרה אני מתחתנת ב21.11 ואני קצת מהססת בנוגע לטבילה במקווה, המחזור שלי לא סדיר וביקשתי מהרופאה לתת לי מרשם לכדורים שדוחים מחזור ולא גלולות, היא אמרה לי ש3 שבועות אחרי תחילת המחזור באוקטובר אני יתחיל לקחת את הכדור פעמיים ביום עד מתי שאני יצטרך ובמרשם היא נתנה לי 20 כדורים ואמרה שזה יספיק, העניין הוא שאם אני יקבל מחזור בתחילת אוקטובר (1,2.10) אחרי שלושה שבועות זה יוצא שב22.10 אני אתחיל ליטול את הכדור ואחרי 20 כדורים זה יוצא בסוף חודש אוקטובר משמע שכל חודש נובמבר- חודש החתונה אני בלי דחייה של מחזור, המחזור שלי לא סדיר וחודש אחד הוא יכול להתחיל בתחילת חודש וחודש אחר לקראת סוף חודש, רציתי לדעת אם את הפרימולוט פשוט ניתן להתחיל לקחת כדור אחד כל יום שבועיים לפני החתונה (7.11) ותהייה לזה אותה תפוקה כמו 2 כדורים ביום? תודה מראש!!

האם מותר לטבול יומיים לפני חופה

האם מותר לטבול יומיים לפני חופה.

שכחתי לקחת גלולה

שלום רב, אני לוקחת גלולות ברצף חודשיים עד החתונה.. מסתבר ששכחתי יום והחלו להופיע לי דימומים...המשכתי לקחת את הגלולה כרגיל.. האם עליי להפסיק ולתת לוסת 'לצאת'..או שאם אמשיך לקחת את הגלולת כרגיל זה יסתדר? נשארו לי שלושה שבועעות עד החתונה. תודה.
«27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 » 
לתרומות והקדשות לחץ כאן
לרפואת
מרת לבנה בת מרים שתח'
רפואת הנפש ורפואת הגוף
לעילוי נשמת
מרת ברכה לנדאו בת יעקב ז"ל
ר' יצחק שולמן בן איסר ז"ל
לעילוי נשמת
משה רובינשטיין בן אברהם ישראל, ואשתו רבקה בת הרב יחיא ז"ל
שמואל בן-הרוש בן חיים ז"ל
אתרים מומלצים: אורייתא • תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות