מקוה.נט בפייסבוק

שאלות ותשובות

שאלה הלכתית

מעוניינת לשאול את היועצת או את הרב שאלה הלכתית?

שאלות ותשובות בנושא מנהגי כלות

דחיית הוסת

היי אני מתחתנת ב14.10 המחזור אצלי לא סדיר הוא כול פעם
מקדים לי שבוע חודש שעבר קיבלתי ב7.9 אני אמורה לקבל בימים הקרובים הפחד שלי שאני לא אהיה נקייה לגמרי במקווה אין לי תור לרופא נשים השאלה שלי אם אני יכולה לקחת פורמולה נור ללא בדיקה אצל הרופא נשים והאם זה רלוונטי לקחת את הכדור 5 ימים לפני המחזור מה עליי לעשות

פרימולוט נור

שלום רב,
אני עתידה להתחתן ביום 21.10, ומעוניינת לטבול במקווה כנדרש ע"פ ההלכה. את הוסת האחרונה קיבלתי ביום 25.9. בד"כ אני מקבלת תוך 25-29 ימים.
קיבלתי מהרופא מרשם לפרימולוט נור, הוא הנחה אותי לקחת שני כדורים ביום, 5 ימים לפני המועד הצפוי של קבלת הוסת.
עיון בתשובותיכם באתר העלה כי מומלץ ליטול את הכדור מהיום ה- 14 לוסת.
האם להיצמד להוראות אותן קיבלתי? יש לציין כי אינני יכולה לצפות במדויק את היום שבו אני אמורה לקבל ובהתאם לכך לחשב את המועד הרצוי לנטילת הכדורים (מעקב שביצעתי בחודשים האחרונים העלה שאני מקבלת בין 25-29 ימים מהוסת הקודמת). מהו המועד שבו היית ממליץ ליטול את הכדורים?
אבקש לציין כי מעולם לא נטלתי גלולות למניעת הריון דומיהן..

תודה מראש על הסיוע!

מה לעשות? אני לחוצה ומפחדת

בס"ד

אני בלחץ נוראי, החתונה בעז"ה ב17.10 וקיבלתי פעם אחרונה ב28.8 מדריכת הכלות שלי אמרה לי לקחת גלולות ברצף 2 חפיסות, אמרה לי שאני צריכה להיות נקיה ב6.10 והטבילה במקווה ב15.10 יומיים לפני החתונה.
לקחתי 3 כדורים בנתיים מהחפיסה השניה ואתמול הרגשתי כאבים לפנ מחזור והפרשות וכל התסמינים התייעצתי עם הבלנית שלי במקווה שאמרה לי להפסיק עם הכדורים ולקחת פרימולוט נור. אבל לפי מה שאני קוראת באינטרנט צריך לקחת שבועים לפני? אני בלחץ היסטרי כי אני לא רוצה להיות בחופת נידה זה יהרוס הכל, אני ממש בלחץ ומפחדת
האם לחכות למחזור שיופיע למרות או להתחיל עם הכדורים מיד? אף אחד לא יכול לתת לי תשובה שתרגיע אותי :(
חג שמח ואודה לתשובה

מחזור לפני חתונה

שלום, בעז"ה אני מתחתנת ב18.11, אני אמורה לקבל ב5.11 וזמן המחזור שלי הוא בדר"כ בין 5-6 ימים, אני נוטלת גלולות יאז האם כדאי לחבר שתי חפיסות ולדלג על המחזור באותו חודש או ש-13 ימים זה זמן מספיק ואני אוכל לטבול בטהרה? אני מאוד מתלבטת ומקווה שתוכלו לפתור לי את הבעיה

מקווה לפני חתונה

שלום,
אני מתחתנת ב 24.10 והייתי אמורה לקבל מחזור בין ה- 27-30 אך המחזור הקדים לי (22.9) קבעתי מקווה ל- 23.10 האם תוכל לעזור לי להבין למתי עליי לשנות את המועד?
תודה
לירון

פרילמוט נור

שלום הרב,
רופא נשים נתן לי כדורי פרילמוט נור לדחיית המחזור עקב חתונה. החתונה בע"ה תתקיים ב 9.10, המחזור האחרון היה ב 5.9. כשהרופא נתן לי את ההכדורים הוא אמר לי להתחיל אותם יומיים לאחר סיום המחזור, ז"א שהתחלתי אותם ב 11.9. האם עשיתי נכון שהתחלתי אותם מוקדם כל כך? ומה יקרה אם אפסיק לקחת אותם עכשיו?
אודה על תשובתך.

מקווה

שלום כבוד הרב, אני מתחתנת בע״ה ב 15-10-13.. חודש שעבר בהמלצת הרבנית התחלתי לשתות גלולות... שתיתי חבילה ועשיתי הפסקה וקיבלתי בדיוק ב 14/9/13..
השאלה שלי אם אני ימשיך 2 חבילות רצוץ זאת אומרת שבחתונה יצא לי לשתות את הכדור ה4 בחבילה השנייה זה בסדר? אני לא אקבל ווסת כך?
שבוע טוב וחתימה טובה

מלוות כלה

אני מתחתנת בעוד שלושה שבועות ואחותי הקטנה,בת ה11 רוצה לבוא איתי למקווה.
האם היא יכולה לבוא איתי או שיש גיל מסויים שרק ממנו אפשר ללכת למקווה?

שאלה בקשר למקווה

כבוד הרב שלום,
בשבוע הבא אני הולכת לטבול במקווה לפני חתונה. ברגליים יש לי פטריות בכמה ציפורניים. ניסיתי מספר טיפולים בשביל להיפטר מהתופעה אבל כולם לא עזרו (צמצמו אבל לא העלימו את הפטריה שבציפורן). הרופא עור אמר לי שזה לא מדבק אלא רק עניין אסתטי. רציתי לשאול האם אפשרי לטבול ככה במקווה?

כדורי PRIMOLUT

שלום רב.
אשמח לעזרתך, תאריך החתונה 4\10ווסת אחרונה 6\9.
רופא הנשים נתן לי מרשם ל 5 ימים 2 כדורים ביום לכדור PRIMOLUT.
מתי עלי להתחיל לקחת את הכדור?
האם רק 10 טבליות הן מספיקות?
האם ישנה לי את המחזור באופן קבוע?
אשמח לעזרתך
גמר חתימה טובה.
«27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 » 
לתרומות והקדשות לחץ כאן
לרפואת
מרת לבנה בת מרים שתח'
רפואת הנפש ורפואת הגוף
לעילוי נשמת
מרת ברכה לנדאו בת יעקב ז"ל
ר' יצחק שולמן בן איסר ז"ל
לעילוי נשמת
משה רובינשטיין בן אברהם ישראל, ואשתו רבקה בת הרב יחיא ז"ל
שמואל בן-הרוש בן חיים ז"ל
אתרים מומלצים: אורייתא • תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות