מקוה.נט בפייסבוק

שאלות ותשובות

שאלה הלכתית

מעוניינת לשאול את היועצת או את הרב שאלה הלכתית?

שאלות ותשובות בנושא מנהגי כלות

פרימולוט נור

יש לי שאלה אישית ודחופה
אני מתחתנת ביום רביעי הבא .18.2.15 והמקווה ב16.2. המחזור היה אמור להופיע אתמול ולא מגיע כנראה מהלחץ. הלכתי לרופאת נשים ביום חמישי, יום לפני הזמן המיועד למחזור והיא אמרה שמאוחר מדי לקחת את הפרימולוט נור, טענה שזה יכול לעשות פעולה הפוכה ולזרז את המחזור. השאלה היא כזאת- לא קיבלתי עד עכשיו, האם כדאי לקחת החל מהיום בערב ולמשך שבועיים את הכדור פעמיים ביום או שלא כדאי לשגע את הגוף??
האם במידה ואני אקח המחזור עדיין יידחה לי או שיכול להיות שיופיע פתאום דימום כי לא לקחתי בזמן ?
אני ממש מתוסכלת ואובדת עצות וכבר לא יודעת מה לעשות
אשמח אם תייעץ לי בתור רופא מומחה
אני אודה לך מאוד מאוד!!

חתונה

שלום רב,
אני מתחתנת אי״ה ב9.3.. הווסת האחרונה שלי הייתה ב8.1, ב13.1 התחלתי ליטול גלולת ״יאז״, ב5.2 אני מסיימת חפיסה ואמורה לקבל ווסת, לפי החישוב אם אתחיל חפיסה חדשה בווסת הקרובה הווסת הבאה תצא סמוך לחתונה... מה מומלץ לעשות/לקחת כדי שייצא לי טוב? האם יש צורך להחליף לפרימולט נור?
אשמח לתשובה בהקדם, ישר כוח על עבודת הקודש ותודה..

דחיית המחזור

שלום, אני מתחתנת בעזרת ה׳ ב25.2 . קיבלתי מחזור ב31.1 בהדרכת כלות המליצה לי על כדורים לדחיית המחזור על מנת שלא אקבל בחתונה במיוחד בגלל הלחץ. השאלה שלי מתי מומלץ להתחיל לקחת אותם , עד מתי לוקחים והאם ישר שמפסיקים המחזור אמור להגיע? זאת אומרת שאם אפסיק לאחר החתונה מיד המחזור יגיע בשבע ברכות.
תודה רבה

פרימולוט נור

שלום חתונה ב9/3 וסת 3/12 07/01 האם צריך כדורים ממתי תודה אבקש תשובה למייל

דחיית הווסת

היי אני מתחתנת בע"ה בתאריך 26/2/2015 ולא ברור כ"כ מתי אקבל מחזו. חוששת מאוד !! הווסת האחרונה שליח היא 22/1/2015 הייתי אצל רופאה והיא אמרה לי לקחת את הכדורים שמעכבים כבר מה4/2 והרבנית אמרה לי לקחת מה8/2 . אני נמבולבלת אולי אין צורך בכלל בכדורים מפחדת שאם אקח כבר מעכשיו יגיע המחזור בדיוק ביום החתונה או לפני .. (ביום המיקווה)

דחיית מחזור בשל חתונה

היי! אני מתחתנת ב-24.2.2015 וככל הנראה אהייה במחזור בזמן החתונה. הייתי רוצה לאחר את המחזור. אני לא נוטלת גלולות. מה אוכל לעשות והאם לקיחת גלולות פתאום ויכולה לעשות לי בלבול הורמונאלי? אני חוששת בעיקר כי אני סובלת ממיגרנות..
תודה רבה!!

זמן טבילה במקוה לכלה

אני כלה בעיקרון מה השעה בה צריך לטבול במקוה?האם לא משנה באיזה שעה העיקר חצי שעה אחרי השקיעה?
ושאלה נוספת מה המקסימום ימים לפני החתונה שאפשר לטבול?

7 ימים נקיים

היי,
אני מתחתנת ב11.2 ואני אמורה לטבול במקווה ב9.2. אני לוקחת גלולות ואני אמורה לקבל מחזור ב31.1 והוא נמשך בדרך כלל 5-4 ימים, יום חמישי 5.2 הוא אמור להסתיים. זה אומר שאין לי 7 ימים נקיים. אני אמורה לקחת גלולות ברצף? אני נורא מפחדת כי אף פעם לא עשיתי את זה, יש לי גם דימומים לא סדירים לפעמים אז אני מפחדת שזה יעשה עוד יותר גרוע ויהיה לי דימום בחתונה.
אמרו לי שלפעמים יש הקלות לכלות.. זה נכון? מה אני אמורה לעשות? תודה!

דחיית מחזור

היי
אני בע"ה מתחתנת ב25.02.2015. באותו היום אני אמורה לקבל מחזור. אך בעקבות הלחץ שלפני החתונה יכול להיות שאני אקבל מחזור לפני הזמן וזה יפול על המקווה. המחזור הבא עתיד להיות ב25.01.2015 פלוס מינוס.
הייתי אצל רופא נשים והוא הביא לי את הכדורים פרימולוט-נור ואמר לי לקחת אותם פעמיים ביום בוקר וערב כ10 ימים לפני החתונה. האם זה בסדר? זה מספיק זמן כדי לדחות את המחזור? או שאני צריכה לקחת אותם יותר מ10 ימים לפני החתונה.
אשמח לתשובה בהקדם. תודה רבה.

פרימולוט-נור

שלום, אני מתחתנת ב-29.1, המקווה ב-27.1, התחלתי היום לקחת את הכדורים (לוקחת במשך 10 ימים) כדי לא להיות במחזור בחתונה, האם התחלתי בזמן הנכון?
«6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » 
לתרומות והקדשות לחץ כאן
לרפואת
מרת לבנה בת מרים שתח'
רפואת הנפש ורפואת הגוף
לעילוי נשמת
מרת ברכה לנדאו בת יעקב ז"ל
ר' יצחק שולמן בן איסר ז"ל
לעילוי נשמת
משה רובינשטיין בן אברהם ישראל, ואשתו רבקה בת הרב יחיא ז"ל
שמואל בן-הרוש בן חיים ז"ל
אתרים מומלצים: אורייתא • תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות