מקוה.נט בפייסבוק

שאלות ותשובות

שאלה הלכתית

מעוניינת לשאול את היועצת או את הרב שאלה הלכתית?

שאלות ותשובות בנושא טהרת המשפחה

ספירת נקיים

עשיתי ספירה שבוע שעבר והיה לי שוב דימום. שוב מתחילה לספור היום?

עדשות מגע בעת טבילה

שלום, יש לי מספר גבוה מאד (-10.50) וחווית הטבילה ללא העדשות מאד לא נעימה לי ומקשה עלי. אני מתרחצת עם העדשות תמיד אך מוציאה אותן לפני השינה, האם יש אפשרות להתיר טבילה עם העדשות? תודה

ימי טהרה

שלום, קיבלתי וסת ביום שישי,ביום רביעי בבוקר(אתמול) היה לי דם ובערב אחרי מקלחת כבר זה הפסיק ונשארה רק הפרשה חומה(ללא דם) האם ניתן ללכת למקווה ביום רביעי הבא?כלומר לספור ימים נקיים מאתמול? תודה מראש.

שימוש במגן תחתון לבן

שלום וברכה,
האם מותר להשתמש במגן תחתון לבן , הן בימים הרגילים (שהרי זה לבן ולא צבעוני), והן בשבעה נקיים (שהרי הוא לא עשוי בד)? (אני נזקקת מאד לפתרון של מגן תחתון, בשל בעיה של דליפת שתן קלה לעיתים.)

שכחתי בדיקה

אני כלה ושכחתי לעשות בדיקה ביום הרבעי עשיתי רק בדיקה בבוקר ולפני השקיעה שכחתי...ועשיתי הפסק טהרה ביום שישי. כל יום אני עושה 2 בדיקות אחת בערב ואחת בבוקר

אורך שיער

מהו אורך שיער הראש שמותר ואינו בגדר חציצה בטבילה?

מתי לפרוש מהבעל?

בס״ד
שלום רב!
יש לי וסת קבועה ומדוייקת מאוד ואין לי שום בעי׳ה לצפות מתי היא תגיע. את התסמינים המוקדמים אני מרגישה כבר כשבוע לפני הוסת. האם עלי לפרוש מבעלי ברגע שברור לי שהתהליך התחיל וכנראה אין סיכוי להריון?

ספירת ימים מהראיה להפסק

אני ספרדיה. למדתי שמהראיה אני יכולה לעשות הפסק ביום החמישי.. (יש לי מחזור די קצר בד"כ הבדיקה של היום החמישי או השישי כשרה)
אני אחרי לידה וחלק דברים קצת שכחתי או שאני פוחדת להתבלבל- השאלה שלי היא איך"מחשבים" חמישה ימים? לפי השקיעה?
ז"א אם לדוגמה קיבלתי ביום ראשון לפני השקיעה הוא יהיה היום הראשון לראיה שלי (אפילו אם זה 5 דקות לפני השקיעה?) ואם קיבלתי בראשון אחרי השקיעה אז יום שני נחשב ליום הראשון שלי (משמע יכולה לעשות הפסק ביום שישי?)

שאלה נוספת לגבי "לפנות בוקר" בפעם שעברה ראיתי ב4:50 לפנות בוקר של שבת לא ידעתי אם זה נחשב שראיתי בשישי או בשבת? (האם זה פועל באותה שיטה, משמע אחרי השקיעה של שישי נחשב שבת?)

תודה רבה!

הפסק טהרה

קיבלתי וסת ביום רבעי לפני השקיעה והיה דם במשך 7 ימים עכשיו אין דם ואנימעושה היום יום חמישי את ההפסק זה בסדר ?? ומתי הזמנים המדוקיים התחלתי לשים בשעה 16יש לי תינוקת קטנה שזקוקה לי והייתה צריכה לאכול !

דימום ווסתי שהקדים

אני משתמשת כבר כמה חודשים בנובה רינג והכל היה תקין. החודש מספר ימים לאחר הכנסת הנובה רינג קיבלתי מחזור די קשה וכבר 6 ימים ועדיין יש טיפות שלא מאפשרות לעשות הפסק טהרה. לציין שהפעם הכנסתי את הנובה רינג באיחור של יום אחד אז היתה הפסקה של 8 ימים ולא 7 כפי שצריך. וגם ביום המקווה שטפתי אותה במים חמים והכנסתי חזרה לנרתיק. עוד דבר שחייבים לדעת זה שעשיתי ניתוח לקיצור קיבה וירדתי כ-30 ק״ג תוך חצי שנה. אשמח לשמוע תשובה למה הגיע הדימום ולמה עדיין הוא לא מפסיק והאם אני צריכה להיות מודאגת מהמצב... אני די בלחץ מהמצב
«5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » 
לתרומות והקדשות לחץ כאן
לרפואת
מרת לבנה בת מרים שתח'
רפואת הנפש ורפואת הגוף
לעילוי נשמת
מרת ברכה לנדאו בת יעקב ז"ל
ר' יצחק שולמן בן איסר ז"ל
לעילוי נשמת
משה רובינשטיין בן אברהם ישראל, ואשתו רבקה בת הרב יחיא ז"ל
שמואל בן-הרוש בן חיים ז"ל
אתרים מומלצים: אורייתא • תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות