מקוה.נט בפייסבוק

שאלות ותשובות

שאלה הלכתית

מעוניינת לשאול את היועצת או את הרב שאלה הלכתית?

שאלות ותשובות בנושא טהרת המשפחה

תופעות לוואי של גלולות

התחלתי ליטול גלולות וכחלק מתופעות הלוואי ניהיה לי ממש מעט דימום. שאלתי היא האם עליי לשמור נידה כאשר יש דימום כחלק מתופעות לוואי של גלולות. תודה

חישוב ימי פרישה

שלום וברכה, היה כאן לוח טהרה לחישוב ימי הפרישה. משום מה הוא לא נמצא. אודה לעזרה בחישוב ימי הפרישה. אני בעלת וסת שאינה קבועה.

וסתות היו: 19/7 סמוך ביותר לשקיעה כבר נראו כתמים ולא היה לי ספק שזה אכן וסת גם לפני ההרגשה אז כבר התרחקנו.
11/6 לפני שקיעה.
6/5 אחרי השקיעה.

תודה מראש

דחיית טבילה או פתרון אחר..

שלום רב, יצא שגיסתי ב"ה מתארסת בדיוק בערב בו אני עתידה לטבול בו.. האירוסים בשעה 19:30, כאשר השקיעה ב19:23. אני לא מעוניינת לדחות, אבל אני גם לא יכולה לאחר לאירוסים (לטבול בזמן להספיק להתארגן ולהגיע לאירוסים..) ואני מאמינה שאין מקווה שפתוח עד שעה מאוחרת (סביבות 22:30), אני גרה במרכז והאירוסים באזור אחר. האם יש רעיונות יצירתיים לפתרון הבעיה?

פרימולוט נור לפני ביוץ

שלום רב,
1) אם לוקחים פרימולוט נור לפני ביוץ - מה קורה?
האם זה מונע ביוץ?
האם משבש את הגוף?
2) למשך כמה חודשים ברציפות אפשר לקחת פרימולוט נור ע"מ לסדר מחזור? האם יש הגבלה כלשהיא כלומר אפשר לקחת עד שאכנס להריון - כי בעקרון הרופאה אמרה לי לקחת 3 חוד' עד חצי שנה, ניסיתי 3 חוד' ולאחר שהפסקתי היה מחזור ארוך (הפלגה 65 יום) + הוסת לא הסתימה... כתמים למשך שבוע שלם + דימום למשך שבוע + הרופאה אמרה שלא הולך להסתיים טבעי... ?
(אני בעלת שחלות פוליציסטיות)
3) כמה זמן אחרי לידה כבר אפשר "להלחץ" ממחזור לא סדיר ומחוסר קליטה להריון? אחת הרופאות הציעה לי מעקב זקיקים אך מעדיפה לנסות שוב טבעי להמשיך עם פרימולוט נור.... ע"י מקלוני ביוץ... האם מקלוני הביוץ אמינים?
תודה רבה מראש ותזכו למצוות

ספירת 7 נקיים

שלום רב , אנמ בת 45 וימי מחזור כבר ירדו ל 3 ימים . האם עדיין יש צורל לשמור 7 נקיים או פחות ?

ףהאם מותר לטבול במעיין

שלום כבוד הרב, רציתי לדעת אם מותר לי לטבול במעיין? כגון, עין לבן, מעיין באבן ספיר... מכיוון שזה מעיינות שלא מחליפים בהם מים והמעיין באבן ספיר נמצא בתוך מערה ...תודה מראש

מחשבון ימי פרישה

שלום! היה פה באתר מחשבון ימי פרישה..אני עכשיו לא מוצאת אותו..ידוע לך למה? ואם הורידו אותו אשמח שתעזרי לי לחשב מתי אני צריכה לקבל מחזור. המחזור האחרון שלי היה בו' תמוז והמחזור שלפניו היה ב-י"ט סיון (המחזור האחרון הוקדם מאוד מכיוון שעשו לי שאיבת בייציות ולא הייתה החזרת עוברים) מתי אני אקבל מחזור?

חישוב ימי הפלגה

שלום!
רציתי לקבל הכוונה לגבי ווסת ההפלגה.. האם הספירה מתבצעת מי יום ההפסק טהרה עד לקבלת המחזור בחודש הקרוב? סופרים את הימים הטהורים מי ההפסק עד המחזור למשל אם המחזור היה בתאריך ד' סיון וההפסק היה ב-יב' סיון והמחזור אחחריו היה בא' תמוז אז העונת ההפלגה תצא בכו תמוז ? האם הספירה שעשיתי נכונה?

זמן הפסק טהרה

אם עשיתי הפסק טהרה 10 דקות לאחר השקיעה, דהינו בשעה 19:44 כשזמן השקיעה היתה ב 19:36, האם ההפסק בסדר?

תירוץ לטבילה

הי. אני נמצאת בחו"ל אצל המשפחה של בעלי. הערב נקבעה ארוחה משפחתית ובדיוק זה ערב טבילה. קבעתי עם הבלנית מראש כי יש צורך לתאם. אני לא מוצאת שום תירוץ שיסביר את זה שאני צריכה לצאת כי זה בשעה מאוחרת (עשרה לישר בלילה)... יש לך רעיון איך ניתן לתרץ? אני מקוה שהילדים כבר ישנו בשעה הזו אבל יתכן ויהיו ערים. בעלי אמור ללוות אותי לשם כי אין לי מושג איפה זה.
תודה
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » 
לתרומות והקדשות לחץ כאן
לרפואת
מרת לבנה בת מרים שתח'
רפואת הנפש ורפואת הגוף
לעילוי נשמת
מרת ברכה לנדאו בת יעקב ז"ל
ר' יצחק שולמן בן איסר ז"ל
לעילוי נשמת
משה רובינשטיין בן אברהם ישראל, ואשתו רבקה בת הרב יחיא ז"ל
שמואל בן-הרוש בן חיים ז"ל
אתרים מומלצים: אורייתא • תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות