מקוה.נט בפייסבוק

שאלות ותשובות

שאלה הלכתית

מעוניינת לשאול את היועצת או את הרב שאלה הלכתית?

דימום אחרי לידה

שאלה

שלום!
ב-15.7 נולדה לי בת בלידת ואקום עם תפרים.
הדימומים נמשכו כחודש. פסקו למספר ימים. ושוב חזרו הדימומים. ושוב פסקו למספר ימים והתחלתי לספור 7 נקיים ובמקביל לקחת גלולות בשם סרג'ט לנשים מניקות. ושוב חזר הדימום- פניתי לרופאת נשים והיא אמרה שזה הוסת- כאשר זה נגמר התחלתי לספור שוב וביום המקווה שוב חזר הדימום לאחר הטבילה ולא קיימנו יחסי אישות. פניתי שוב לרופאה והיא אמרה שזה בגלל הכדורים אז כדאי לקחת שניים בפעם אחת. התחלתי לקחת שניים במשך שבוע ואז רכשתי באופן פרטי כדור בשם פמולן שאמרו לי שאינו גורם לדימום. ולקחתי אותו פעמיים, הפעם השניה ביום המקווה- מוצ"ש (אתמול) טבלתי וקיימנו יחסי אישות. למחרת בחמש בבוקר גיליתי דם על תחתונית שהייתה על התחתון. מה דין דם זה? ראוי לציין שבעלי כבר חסר סבלנות ועצבני והעניין רק גורם להתמוטטות מערכת הנישואין שלנו. מה עליי לעשות?

תשובה

נחמה שולמן- יועצת הלכה, אחות (B.A ), בודקת טהרה: ראשית כדאי להראות את התחתונית לרב פוסק. יש להבחין האם צבע הכתם כדימום טרי שאז מקורו יכול להיות בהמצאות פצע, תפר פנימי שלא התאחה וכו'- דבר שאינו גורם לאשה להיות נדה. זאת בניגוד לצבע כהה שמקורו על פי רב יכול להיות על רקע הגלולות. מכל מקום אם לא חשת ביציאת ההפרשה היא עשויה להחשב ככתם שקל יותר להקל בו וכן ניתן להקל כיון שנמצאה על תחתונית אשר נחשבת ככלי שאינו מקבל טומאה.
כדאי להבדק אצל בודקת טהרה על מנת שהיא תאתר בדיוק את מקור דימום ותמליץ לך כיצד לנהוג.
בכל מקרה מומלץ בימי טהרה ללכת עם תחתונים כהות, אם את מרגישה צורך לשים תחתונית, השתמשי רק בתחתונית שחורה והקפידי שלא להסתכל על נייר הטואלט!!!!!!!!!
לתרומות והקדשות לחץ כאן
לרפואת
מרת לבנה בת מרים שתח'
רפואת הנפש ורפואת הגוף
לעילוי נשמת
מרת ברכה לנדאו בת יעקב ז"ל
ר' יצחק שולמן בן איסר ז"ל
לעילוי נשמת
משה רובינשטיין בן אברהם ישראל, ואשתו רבקה בת הרב יחיא ז"ל
שמואל בן-הרוש בן חיים ז"ל
אתרים מומלצים: אורייתא • תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות