בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

שאלות חדשות

טהרת המשפחה

טבילה מוקדם יותר

כבוד הרב שלום,
יש לי 3 בנים וברצוני להביא בת בעז״ה.
התייעצתי עם רופא שמכוון אותי למועד קיום היחסים עפ״י בדיקת גודל הזקיקים. יש לי שתי שאלות ברשותך:
1. במידה ואצטרך לקיים יחסים כיום יומיים לפני מועד הטבילה
האם ניתן לקבל היתר?
2. האם יש לך המלצות שיכולות לסייע לי ללדת בת.

תודה רבה רבה
מנהגי כלות

פרימולוט נור

שלום רב,
אני עתידה להתחתן ביום 21.10, ומעוניינת לטבול במקווה כנדרש ע"פ ההלכה. את הוסת האחרונה קיבלתי ביום 25.9. בד"כ אני מקבלת תוך 25-29 ימים.
קיבלתי מהרופא מרשם לפרימולוט נור, הוא הנחה אותי לקחת שני כדורים ביום, 5 ימים לפני המועד הצפוי של קבלת הוסת.
עיון בתשובותיכם באתר העלה כי מומלץ ליטול את הכדור מהיום ה- 14 לוסת.
האם להיצמד להוראות אותן קיבלתי? יש לציין כי אינני יכולה לצפות במדויק את היום שבו אני אמורה לקבל ובהתאם לכך לחשב את המועד הרצוי לנטילת הכדורים (מעקב שביצעתי בחודשים האחרונים העלה שאני מקבלת בין 25-29 ימים מהוסת הקודמת). מהו המועד שבו היית ממליץ ליטול את הכדורים?
אבקש לציין כי מעולם לא נטלתי גלולות למניעת הריון דומיהן..

תודה מראש על הסיוע!
מנהגי כלות

מה לעשות? אני לחוצה ומפחדת

בס"ד

אני בלחץ נוראי, החתונה בעז"ה ב17.10 וקיבלתי פעם אחרונה ב28.8 מדריכת הכלות שלי אמרה לי לקחת גלולות ברצף 2 חפיסות, אמרה לי שאני צריכה להיות נקיה ב6.10 והטבילה במקווה ב15.10 יומיים לפני החתונה.
לקחתי 3 כדורים בנתיים מהחפיסה השניה ואתמול הרגשתי כאבים לפנ מחזור והפרשות וכל התסמינים התייעצתי עם הבלנית שלי במקווה שאמרה לי להפסיק עם הכדורים ולקחת פרימולוט נור. אבל לפי מה שאני קוראת באינטרנט צריך לקחת שבועים לפני? אני בלחץ היסטרי כי אני לא רוצה להיות בחופת נידה זה יהרוס הכל, אני ממש בלחץ ומפחדת
האם לחכות למחזור שיופיע למרות או להתחיל עם הכדורים מיד? אף אחד לא יכול לתת לי תשובה שתרגיע אותי :(
חג שמח ואודה לתשובה
מנהגי כלות

מחזור לפני חתונה

שלום, בעז"ה אני מתחתנת ב18.11, אני אמורה לקבל ב5.11 וזמן המחזור שלי הוא בדר"כ בין 5-6 ימים, אני נוטלת גלולות יאז האם כדאי לחבר שתי חפיסות ולדלג על המחזור באותו חודש או ש-13 ימים זה זמן מספיק ואני אוכל לטבול בטהרה? אני מאוד מתלבטת ומקווה שתוכלו לפתור לי את הבעיה
טהרת המשפחה

נטילת גלולות

שלום רב,
סליחה על השאלה המעט מוזרה...
אני נשואה 11 חודשים ונוטלת גלולות מיום החתונה, נטלתי באופן כזה שנטלתי 21 יום רצוף וקיבלתי את המחזור לאחר ארבעה ימים, באותו יום גם התחלתי חפיסה חדשה, כלומר לא עשיתי הפסקה של שבוע בין החפיסות אלא של ארבעה ימים.
נוצרה פה אי הבנה מבחינתי או הסבר לקוי של הרופאה שלי, גיליתי את זה לפני מספר דקות לאחר רפרוף באינטרנט ואני די חוששת... האם ייתכן ונגרם נזק?
טהרת המשפחה

טבילה

שלום וברכה,
אני נשואה+ ילד יש לי בעיה מאוד קשה שאני לא מסוגלת לטבול (לא פספסתי שום טבילה) אני לא מבינה למה צריך ולא רואה בזה ערך בכלל! אני תמיד יוצאת משם בהרגשה נוראית, תמיד עם פצעים שעושים לי המים. (ניסיתי כמה מקוואות) יש לציין שזה לא פחד ממים ושהזוגיות שלי טובה.
אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי ,או להפנות אותי למשהו שיוכל לעזור לי להכניס את רגש הטבילה שאף פעם לא הייתה. (בני כבר בן שנה ומאז הטבילה לאחר הלידה לא טבלתי שוב דאגתי להיות על כדורים ולא לרדת מהם בכלל. בתודה
הריון, לידה והנקה

טבילה לאחר הפלה

שלום עברתי יום שישי גרידה בגלל הריון שלא התפתח הדימום כבר נגמר לגמרי אתמול מתי אני יכולה לעשות הפסק טהרה ומתי אוכל לטבול בנוסף רציתי לדעת מתי כדאי לנסות להיכנס להריון שוב תודה
הריון, לידה והנקה

איחור במחזור

שלום רב
ווסת אחרונה בתאריך 21-8
ב1-9 טבלתי במקווה
אני ביומיים איחור עברו 34ימים מאז המחזור
המחזור שלי סדיר מאוד כל 28 יום
עברתי טיפול הזרעה שלא נקלטה ואז קיבלתי כעבור 25 יום

בדיקת הריון ביתית יצאה עם קו אחד בהיר מאוד מאוד
קבעתי תור לרופא כולל בדיקות דם האם זה מוקדם מדי?
אני במתח,אני מנסה להיותרגועה ולא כל ך מצליחה...
רוצה עצה
תודה מועדים לשימחה
מנהגי כלות

מקווה לפני חתונה

שלום,
אני מתחתנת ב 24.10 והייתי אמורה לקבל מחזור בין ה- 27-30 אך המחזור הקדים לי (22.9) קבעתי מקווה ל- 23.10 האם תוכל לעזור לי להבין למתי עליי לשנות את המועד?
תודה
לירון
הריון, לידה והנקה

שחלות פוליציסטיות

אובחנתי כבעלת שחלות פוליציסטיות (מידת שחלה ימין 13*24 ושחלה שמאל 18*32) למעלה משנה וחצי שאין לי מחזור סדיר, אך בכל זאת הייתי בהריון שהסתיים בהפלה במהלך השליש הראשון ,לפני חודשיים. (ההריון הראשון שלי היה טבעי לחלוטין והיה תקין ב"ה). השאלה היא האם להמשיך ולהמתין עד לקליטת הריון נוסף או לקחת כדורים מסוימים לשם קבלת מחזור או סיוע בקליטת הריון? כמו כן האם מצב של שחלות פוליציסטיות יכול לעבור? מה גודל הממוצע/סטנרדטי של שחלות?
 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות