בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

שאלות חדשות

טהרת המשפחה

הפסק שימוש בדפו פרוברה

ברכה שלום ותודה.. אני בת 43. יותר מ 7 שנים השתמשתי בדפו פרוברה , הפסקתי על דעת עצמי להשתמש בספטמבר 2012, ( כי הרגשתי צורך להתנקות,לא על מנת להרות) עד היום נובמבר 26/ 2013 לא קיבלתי ווסת. השאלה שילי היא בעצם האם זה במסגרת הזמן הנורמלי? האם יש סיכוי להריון בתקופה הזו ללא ווסת? ( מה גם שאם זיהיתי נכון ביוני היה לי הריון כימי לפי בדיקת הריון ביתית וכמו שהוא בא ככה הוא נגמר בלי דימום , עשיתי בדיקה ביתית על סמך תחושה שהייתה לי התוצאה הייתה חיובית והמשך הבדיקות שעשיתי היו שליליות) מאז ״ההריון״ אנחנו משתמשים באצעי אסור ואת זה היינו רוצים לתקן יותר מהכל! מה האפשרויות שלנו בשלב הזה? וכאישה אני מבקשת לדעת מה עליי לתקן שאינני מקבלת ווסת? כל מה שבגשמי יש לו שורש רוחני.. ( אם תוכל להפנות אותי לספרים /אתרים וכו׳) באורו של חג תודה וכל טוב
טהרת המשפחה

טהרה

שלום רב אשמח לקבל תשובה מהירה. אתמול הייתי אמורה לעשות הפסק ומוך דחוק אך מכיוון שהיה מסיבה בגן לבני שכחתי ורק בשש בערב עשיתי בדיקה רגילה שיצאה נקיה. והיום עשיתי בבוקר ויצא נקי. מה הדין?
מנהגי כלות

פרימולוט

שלום.
אני מתחתנת בתאריך 28.11, אני עתיד לקבל ווסת בתאריך 3.12 , המחזור שלי בדרך כלל מדוייק אבל אני מפחדת שהוא יקדים מהלחץ ולכן מתחילה היום ליטול פרימולוט , זה יעזור?
הריון, לידה והנקה

הזרעה לפני טבילה

שלום, אנחנו בטיפול פוריות, אני מבייצת לפני זמן המקווה ובעלי צריך לעבור השבחה , לכן אנחנו הולכים לתהליך הזרעה, האם יש אפשרות לעבור את תהליך ההזרעה לפני המקווה שהרי לא נוצר מגע בתהליך כזה.
טהרת המשפחה

דימום כתוצאה מדלקת בדרכי השתן

אני ביום החמישי מתוך שבעת הימים הנקיים. אתמול ביצעתי בדיקה והיה נקי.
בלילה היה לי לחץ בדרכי השתן. כנראה שלפוחית השתן לא התרוקנה מה שגורם לי לחשוב שמדובר בדלקת. כשהלכתי לשירותים היה לי דם בשתן וגם קצת על הנייר טואלט. אציין שהכאב לא היה כמו כאב של מחזור אלא לחץ להתרוקן. לאחר מכן לא ביצעתי עוד בדיקה. היום ביצעתי בדיקה והעד היה יקי. כיצד עליי לנהוג? האם לספור מההתחלה?
טהרת המשפחה

אחרי הטבילה

האם יש עניין אחרי הטבילה לראות דבר ראשון את הבית, כלומר האם מותר לאחר הטבילה נגיד ללכת לחברה ורק בערב שחוזרים הביתה רואים את הבעל, מבחינת צניעות האישה (ככה שמעתי)
טהרת המשפחה

דימומים בנטילת גלולות

שלום אני נטלתי שני חבילות של מיקרוגינון ברצף לאחר מכן הופיע לי ווסת לא ידעתי שאני צריכה להפסיק.תכדור המשכתי ברצף כעת אני ממתינה כבר 5 שבועות!ויש לי עדין דימומים האם נכון ליטול פרימולוט יחד אם הכדור מניעה כדי שלא יופיע שוב הוסת או מה מומלץ לעשות תודה רבה
טהרת המשפחה

חציצה בפיק- ליין

שלום, לאשתי שמו ביד התקן פיקליין שזה צינור בתוך הוריד שמגיע עד קרוב ללב, ומיועד למתן תרופות כימוטרפיות וכדו', בקצה ביד יוצאים 2 צינורות שבולטים מהגוף, ומחברים אותם ליד ע"י פרפרית שלא יזוז, מעל זה יש תחבושת למניעת זיהום, את הצינור מכניסים באופן סטרילי מאוד (ובהרדמה מקומית), ויכול להיות עד חצי שנה, את הפרפרית מחליפים אחת לעשרה ימים , ואילו את התחבושת מחליפים פעמיים בשבוע, את כל ההחלפות עושים בקופ"ח/ בביה"ח בסטריליזציה גבוהה מאוד (סינור סטרילי ומסיכה על האף והפה) למניעת זיהומים.
ההוראה היא שבמקלחת צריך להניח ניילון נצמד שלא יהיה לשם מגע מים, והשאלה היא איך טובלים עם זה, אנא ענו לי דחוף.
טהרת המשפחה

כתמים חומים

יש לי התקן מירנה מזה בחמישה חודשים.
בחודש הקודם לא היה לי מחזור וכעת (חודשים אחרי )יש לי מעט הפרשות חומות .
האם עלי להתיחס אליהם כווסת?
תודה.
מנהגי כלות

כדורים למניעת מחזור בחתונה

שלום רב!
חתונתי ב9/12. מחזור אחרון שקיבלתי היה ב9/11. אמורה לקבל ב7/12 מה שאומר שבחתונה אהיה בנידה. הרופאה נתנה לי פרומולוט נור ואמרה לי לקחת שבוע לפני קבלת המחזור המשוער פעמיים ביום. האם זה בסדר או שעליי להקדים יותר את נטילת הכדורים? ממתי כדאי שאתחיל לקחת??
תודה רבה מראש
 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות