בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

שאלות חדשות

טהרת המשפחה

הפסק טהרה

שלום :) בקשר לבדיקת הפסק הטהרה: האם יש גוונים חומים שנחשבים טהורים וכשרים כשהם בבדיקת הפסק הטהרה? או שצריך גוון צהוב-לבן בבדיקת הפסק הטהרה? בספר "דרכי טהרה'" של הרב אליהו זצ"ל אם אני לא טועה כתוב שצריך בדיקה בגוון צהוב בהפסק הטהרה. האם חום זה בסדר לבדיקה כזו? וגם למוך דחוק?
טהרת המשפחה

טבילה במקווה

היי יש לי שתי שאלות ,
האחת מהן היא שביום שישי בערב אני אמורה לטבול , וכרגע עברנו דירה לאשקלון יחד עם הוריי והמקווה שאני רגילה ללכת אליו הוא פה מתחת לבית, אך כרגע הוא בשיפוצים ולא יהיה ניתן לטבול בו ,ולא קיים שום מקווה באזור , שאר המקוואות מאוד מאוד רחוקים ואני עלולה ללכת לאיבוד ביום שישי בערב , לכן עשיתי מעשה שהבנתי שלא הייתי אמורה לעשות, התייצעתי עם אמי בכדי שתאמר לי אם היא מכירה מקווה קרוב ואמרתי לה שבשישי אני אמורה לטבול.
בעלי אמר לי כי הא למד שאסור שאף אחד ידע מכך ולכן בגלל שסיפרתי לה כשאטבול אנו לא נוכל לקיים יחסי אישות ברגע שאחזור רק יום למחרת.. האם זה נכון ?
( יש לציין שבעלי חייל שחוזר רק סופ"שים וממש לא ידעתי שזה מה שיגרם רק רציתי לעדות הכל שלא אחלל שבת או להוליך אותו לשולל ... )
ועוד שאלה היא שעשיתי מילוי בציפורניים ואבן אחת נפלה ,האם זה חציצה ואני לא כשרה לטבילה ? \\אשמח שטענו בהקדם האפשרי . תודה רבה
הריון, לידה והנקה

סרזט חודשיים אחרי לידה

שלום רב,
אני נמצאת חודשיים לאחר לידה וכבר טבלתי והתחלתי לקחת סרזט יום לאחר הטבילה.
שאלתי היא תוך כמה זמן אהיה מוגנת?
מנהגי כלות

דחיית המחזור

שלום רב,
אני מתחתנת בע"ה ב-12/3/14 ,אני מקבלת וסת בכל 28 ימים קבוע!ע"פ החישוב אני אמורה לקבל ב-10/3/14 כלומר יומיים לפני החתונה.
קיבלתי מרשם לכדור פרימונוט והרופא המליץ לי לקחת בסמוך לתאירך החתונה (מהיום ה-18 של הווסת) האם אני יכולה להקדים את לקיחת הכדור כבר החודש כיוון שאני סובלת מכאבי בטן כרונים וכך בעצם לשנות את המועד במרץ
אודה לתשובתך
מנהגי כלות

דחיית מחזור לכלה

אני מתחתנת בעזרת ה' ב-25.3.14.אני אמורה לקבל מחזור סמוך לחתונה ולכן הומלץ לי ע"י הרבנית לקחת כדורים של פרימולוט נור.ממתי אני אמורה להתחיל לקחת את הכדורים?יש לציין שאני מקבלת בד"כ כל 28 ימים בערך.
שלום,

הריון, לידה והנקה

היריון לאחר mtx

שלום,

האם ישנו סיכון בהיריון לאחר קבלת זריקת mtx עקב היריון חוץ רחמי?
אני משתמשת בנרות כאמצעי אבל הבנתי שזה לא בטוח כ"כ.
האם יכול להיות נזק אם אקלט בעז"ה בכל זאת? בלי לחכות למחזור ראשון

תודה.
טהרת המשפחה

דימום עם התקן

שלום, אני עם התקן מירנה מעל לחצי שנה. הדימומים הולכים ופוסקים. אתמול בזמן הוסת לכאורה (לאחר כחודש מהדימום הקודם) היו לי כמה כתמים קטנים חומים, אפילו לא בצבע ורוד ובזמן השתן, בקושי גם כתם בתחתון. ליום אחד. היום כבר לא היה שום דימום. האם צריך לשמור מכתמים אלו האם הם נחשבים וסת? האם צריך לשמור 7נקיים? אני מאוד מבולבלת מצד אחד זה וסת מצד שני אין דימום
אודה לתשובתך.
הריון, לידה והנקה

ספק הריון

התחתנתי לפני כחודשיים לקחתי את הכדור פרימולוט נור חודש לפני החתונה ויומיים לאחר מכן קיבלתי , זה היה ב1.11 ומאז לא קיבלתי .., יכול להיות השפעת הכדורים עדיין ?האם ייתכן ואנחנו בהריון ? יש לי חלק מהתסמינים של הריון כמו כאבי גב , עייפות , רעב גדול יותר ,וכאבים בבטן תחתונה ללא מחזור
שיתי בדיקת דם אתמול שיצאה שלילית .. זה ממש מוזר אין סימן למחזור זה עיכוב של 20 יום כבר ... כאבי גב תחתון מתחזקים , רעב מטורף , שתן לפחות 5 פעמים ביום , ושינה לא משו .
ייתכן עדיין הריון ?!?
טהרת המשפחה

בדקתי בערב (של יום הראשון) ושחכתי בבוקר (למחורת)

שלום רב
בדקתי בערב (של יום הראשון) - היה בסדר
ושכחתי בבוקר (למחורת).
האם צריך להתחיל מהתחלה ?
תודה.
שבתות ומועדים

תחילת ימי הראייה

קיבלתי את הוסת בערב שבת, אור ליום שבת,אור לי"א בטבת, לאחר הדלקת הנרות , ראיתי את תחילת הראייה האדומה בשעה 17:40 (13.12.2013). אז מתי נחשב לי היום הראשון לימי ראיית הוסת? זה נחשב שבפועל היום הראשון לוסת הוא יום שבת? ולפיכך מתי אוכל לעשות בע"ה את בדיקת ההפסק טהרה והמוך הדחוק? אנחנו אשכנזים ואני ממתינה כ5 ימים של וסת לפחות.
 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות