בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

שאלות חדשות

מנהגי כלות

מחזור לפני החתונה

היי, קודם כל סליחה על החפירה..אבל אני צריכה עזרה אני מתחתנת ב21.11 ואני קצת מהססת בנוגע לטבילה במקווה, המחזור שלי לא סדיר וביקשתי מהרופאה לתת לי מרשם לכדורים שדוחים מחזור ולא גלולות, היא אמרה לי ש3 שבועות אחרי תחילת המחזור באוקטובר אני יתחיל לקחת את הכדור פעמיים ביום עד מתי שאני יצטרך ובמרשם היא נתנה לי 20 כדורים ואמרה שזה יספיק, העניין הוא שאם אני יקבל מחזור בתחילת אוקטובר (1,2.10) אחרי שלושה שבועות זה יוצא שב22.10 אני אתחיל ליטול את הכדור ואחרי 20 כדורים זה יוצא בסוף חודש אוקטובר משמע שכל חודש נובמבר- חודש החתונה אני בלי דחייה של מחזור, המחזור שלי לא סדיר וחודש אחד הוא יכול להתחיל בתחילת חודש וחודש אחר לקראת סוף חודש, רציתי לדעת אם את הפרימולוט פשוט ניתן להתחיל לקחת כדור אחד כל יום שבועיים לפני החתונה (7.11) ותהייה לזה אותה תפוקה כמו 2 כדורים ביום? תודה מראש!!
הריון, לידה והנקה

מקוה לאחר משכב לידה

שלום רב.
אני לאחר לידה .רציתי לשאול מתי צר להגיע למקווה לטבול לאחר דימום של הלידה האם לאחר הפסקת הדימום או שיש זמן מסוים בהלכה שבו צריך לעמוד 40 יום.ואם זה 40 יום ונגמר הדימום לפני האם לטבול או לחכות לתום התקופה? אשמח למענה תודה ותזכו למצוות
הריון, לידה והנקה

האם דם בהריון מטמא

שלום רב, אני בשבוע 10 להיריון. בניגוב עם נייר טורלט בסמוך לאחר קיום יחסים ראיתי הפרשה בצבע ורוד (אדום שקוף כמעט) באורך של כ2 סנטימטר ובעובי של 0.3 סנטימטר על הנייר טואלט. האם אני טמאה? האם עליי לספור 7 נקיים ולטבול במקווה. לתשובה מהירה בעניין אודה מאוד.
טהרת המשפחה

דחיית מחזור

שלום,

אני מעוניינת לדחות את המחזור לטווח ארוך יחסית- שבועיים- שלושה שבועות.

אני מכירה את הכדור- פרימולט נור, אבל כפי הבנתי הוא לא מתאים עבור דחיית מחזור לתקופה ארוכה, וגם בפעם האחרונה שלקחתי את הכדור, המחזור שלי אחריו היה עשרה ימים, אז אני מעדיפה לא לקחת אותו.

רציתי לשאול על האפשרות של טבעת נובהרינג (בכל מקרה רוב הסיכויים שלא אכנס להריון, כי המחזור היה ארוך מאוד).

אני יודעת שצריך להתחיל אותו ביום קבלת המחזור אבל מאוחר מדי.. רציתי לדעת אם אתחיל לקחת אותו, שבועיים אחרי קבלת המחזור, כדי לא להכנס לדימומים בשבעה נקיים, האם באמת לא אקבל מחזור. (השתמשתי בטבעת בעבר ולא היו לי דימומים, אני צריכה לטבול בעוד מספר ימים, אז אני מפחדת מדימומים)
שבתות ומועדים

טבילה בערב ראש השנה

אני צריכה לטבול בערב ראש הדנה הקרוב עשיתי הפסק טהרה ביום רביעי, איני שומרת חג ואני לא מרגישה בנוח ללכת למקווה לקראת שקיעה ואז לחזור באוטו המקווה לא ממש קרוב מה עושים? ניתן לדחות? בהתחשב שאנחנו רוצים להיכנס להריון שהיום הראשון הכי חזק מבחינת פוריות /ביוץ? תודה מראש וחג שמח :)
שבתות ומועדים

טבילה בליל שבת

שלום
יוצא לי לטבול בליל שבת _(מוצאי ראש השנה).
מה מותר לי לעשות ביום שישי? ומה אסור? חפיפה? וכל שאר ההכנות.

תודה.
מנהגי כלות

האם מותר לטבול יומיים לפני חופה

האם מותר לטבול יומיים לפני חופה.
מנהגי כלות

שכחתי לקחת גלולה

שלום רב, אני לוקחת גלולות ברצף חודשיים עד החתונה.. מסתבר ששכחתי יום והחלו להופיע לי דימומים...המשכתי לקחת את הגלולה כרגיל.. האם עליי להפסיק ולתת לוסת 'לצאת'..או שאם אמשיך לקחת את הגלולת כרגיל זה יסתדר? נשארו לי שלושה שבועעות עד החתונה. תודה.
שבתות ומועדים

טבילה ביום שישי בראש השנה

שלום רב אני צריכה לטבול ביום שישי בשבוע הבא שזה יוצא היום השלישי של החג ובכדי להגיע למקווה שקרוב לאזור מגורי זה בערך 45 דקות הליכה חייב רכב!! מה ניצן לעשות?
שבתות ומועדים

מקווה טהרה בירושלים

שלום רב,
בעז"ה עליי לטבול בערב ראש השנה. אנו מתארחים במלון מצודת דוד בירושלים.
אודה על עזרה במציאת מקווה טהרה קרוב.

תודה רבה ובשורות טובות.
 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות