בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

שאלות חדשות

טהרת המשפחה

טבילה אחרונה במקווה לאשה בת 65

ב"ה
השנה יימלאו לי 66 שנה. טבלתי במקווה לפני שהתחתנתי ומאז לא טבלתי יותר. הציעו לי לטבול במקווה כסגולה. זו תהייה הפעם האחרונה לטיהור המשפחה.
דיברתי עם רבנית והיא אמרה שעלי לבדוק שבעה ימים בדיקה פנימית על מנת לראות שאין טיפות דם.
קראתי באתר של חב"ד שאינני חייבת לעשות את הבדיקה כיוון שאינני מדממת ופסק המחזור שלי כבר 15 שנה.
האם תוכלו לעזור לי לקיים את המצווה הנפלאה ולתת לי הנחיות להכנה לטבילת? והאם מותר לי או אסור לי להגיד את הברכה.

מודה מראש

בברכה

רחלי שלוש
הריון, לידה והנקה

שבעת נקיים לאחר לידה

לכבוד הרב שלום
לפני חודש וחצי ילדתי בן, ביום שישי האחרון לאחר בדיקה אצל הרופא בה נאמר לי שהכל בסדר עשיתי הפסק טהרה לפני השקיעה, ביום שבת בבוקר בדקתי והבדיקה יצאה נקייה , אך שכחתי לבדוק לפני השקיעה. ביום ראשון שוב בדקתי ויצא נקי ושוב שכחתי לבדוק לפני השקיעה ובדקתי רק בשמונה בלילה.
האם יום ראשון יכול להחשב לי כיום הראשון לשבעת נקיים? למרות שבדקתי רק לאחר השקיעה?
תודה
טהרת המשפחה

בדיקות טהרה פנימיות

שלום,
רציתי לשאול האם יכול להיות שבדיקות עדים פנימיות יכולות לזרז מחזור?
יצא לי לעשות בדיקות לחישוב עונות בתקופה המותרת, ולקבל מחזור כמה שעות אחרי. האם יתכן שזה מקרי? אם כן, אין בעיה. אם לא, האם יש דרך הילכתית לעקוף את הצורך בבדיקות אלו? שהרי הן מקצרות את תקופ הטהרה...:\
אשמח לתשובה מהירה
תודה
ל.ב
טהרת המשפחה

דימום כתוצאה מהורמונים

בגלל בעיות של גיל מעבר (יובש, גלי חום) לקחתי בהוראת רופא מדבקות של הורמונים. לאחר שבועיים התחלתי דימום. הדימום פסק לאחר כ 10 ימים. האם אני צריכה לספור 7 נקיים ולטבול, או שאפשר לטבול מאחר וזהו מחזור "מלאכותי"?
הריון, לידה והנקה

דימומים

ילדתי לפני כחצי שנה, אני עם התקן תוך רחמי רגיל ללא הורמונים קבלתי מחזור ראשון אחרי הלידה חמישה חודשים אחריה , מחזור כבד ולא אופייני.(אני לא מניקה ,) רציתי להתנקות אחרי המחזור ולא הצלחתי כל כמה ימים הופיע דימום די טרי, רופא הנשים שלי בדק ולא מצא בעיה ואמר לחכות. לא טבלתי עד שקבלתי מחזור נוסף לפני כמה ימים שוב כבד במיוחד ואני לא רואה את הסוף שלו. אציין שמהלידה היינו מותרים רק שבוע אחד. זה שאנחנו אסורים כל כך הרבה זמן יוצר מתח רב בבית. אני ממש אובדת עיצות ולא יודעת מה לעשות היתכן שזה מההתקן שלא מתאים לי? הרופא שלי לא סובר כך אבל יש לו אולי אינטרסים כלכליים. כדאי להוציא את התקןולעבור למניעה אחרת? יש עיצות לדיומים הרבים הללו? מה לעשות?????? אציין פרט נוסף אחרי הלידה הקודמת לקחתי סרזט ודיממתי 7 חודשים אז טבלתי לראשונה מהלידה המתח בבית היה רב ולא יכולתי לשאת את זה ביקשתי מהרופא למנוע את זה בלידה הזו אז הציע לי את ההתקן. אני מאוכזבת ומבולבלת.
טהרת המשפחה

דימומים בפמינט

שכחתי כדור אחד של פמינט, האם הדימומים הקלים שהופיעו כמה ימים לאחר מכן הם כתוצאה מדילוג על כדור אחד?
טהרת המשפחה

פחד ממים

שלום רב
שמחה מאוד שהגעתי לאתר הזה!
אני בחורה חילונית tאך מאמינה , נשואה +2 , מקפידה על שבעה ימים נקיים, אך לא טובלת במקווה כי אני פוחדת ממים -לא מסוגלת להכניס את הראש , לצלול אפילו לעמוד (פוביה אמיתית ממים, ברכות, ים וכו'). כמובן שטבלתי לפני החתונה , אך החוויה זכורה לי כקשה כי מעדתי.

אני מאוד רוצה להתחיל לטבול באופן קבוע . האם יש משהו שיכול להקל עליי ? האם בלניות מתחשבות? עוזרות? מה לומר להן בעניין?

ובכלל מה עליי לעשות כדי להתחיל (מעבר לבדיקה ולהתארגנות ולניקיון הגוף ? לקבוע עם הבלנית? להגיע?

תודה מראש
מנהגי כלות

פרימולט נור דחיית ביוץ

שלום רב,אני מתחתנת בעה ב5/8 ואמורה לפי החישוב לקבל ב1/8. נאמר לי לקחת פרימולט נור 20 יום לאחר הוסת ביולי. האם ניתן לקחת את הכדור כבר במחזור של יוני נניח לעשרה ימים וכך ידחה לי המחזור ביולי ולאחר מכן של אוגוסט? או שחייב לעשות זאת במחזור שלפני החתונה כלומר ביולי ואין קשר לדחייה באמצעות הכדור חודש לפני. תודה רבה ותזכה למצוות.
מנהגי כלות

מתי אני צריכה לקחת גלולות לדחיית הווסת

שלום רב! אני רוצה לקבוע תאריך לחתונה ב 27.10 אבל אני לא בטוחה כי הוסת שלי לא סדיר הוא כל 27 יום או 24.
אני צריכה לקבל וסת בתחילת חודש נובמבר ..אני מפחדת שזה יפול לי בתאריך של החתונה כי זה יכול להקדים מרוב לחץ או התרגשות. אשמח לדעת מתי כדאי לי להתחיל לשתות את הגלולות לדחיית הווסת ואיזה סוג כדאי לי לקחת.
תודה והמשך יום טוב
טהרת המשפחה

שמירה נידה וטבילה

שלום רב, המחזור שלי הסתיים ביום החמישי כבר אין שום דימום האם אני מתחילה את הספירה של השבעה ימים הנקיים מסיום המחזור או רק לאחר 7 ימים ?? אנחנו מתכננים להיכנס להיריון ואני חוששת לפספס את הביוץ.
 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות