בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

שאלות חדשות

הריון, לידה והנקה

אי כניסה להריון

שלום רב אנחנו נשואים שנה באושר גדול..אך לא מצליחים להיכנס להריון וש לציין שאני מקבלת מחזור כל 22 יום בערך וטובלת קבוע ביום ה15/16 למחזור...הייתי אצל רופאת נשים שתיתי כדורים בשם פרוגילוטון במשך חודשיים+ ...מה עושים אנחנו כבר מאודד מחכים ורוצים
טהרת המשפחה

טהרת גברים ונשים, נק' המפנה

שלום רב,
ע"פ ידיעותי, מכרי אני טהרת הגברים במקווה הטהרה בתקופות קדומות בארץ ישראל הייתה חשובה משל נשים, או שכיחה יותר ליתר דיוק.
אני מדבר על תקופת בית שני, משנה תלמוד,ואף הלאה מכך.
אבקש לשאול מתי במהלך ההסיטוריה ההילכתי הפכה טהרת הנשים לחשובה ולשכיחה יותר, כן היכן זה מופיע...
דבר נוסף אשמח לדעת מדוע חלה תהפוכה שכזו?
בתודה מראש,
הריון, לידה והנקה

הפרשה דמית בימי הביוץ

אני לאחר הפלה טבעית. לפני שבוע ביקרתי אצל הרופאה והיא ראתה שהרחם התנקה ואמרה שבעוד כשבוע צפוי להתרחש ביוץ. היום הרגשתי כאבים באזור הרחם והופיעו הפרשות דמיות בהירות. מחר אני אמורה לטבול, רציתי לדעת מה בעצם המקור לדימום בזמן ביוץ , האם הוא מהרחם או ממקור אחר? האם יש אפשרות שאוכל עדיין לטבול מחר?
הריון, לידה והנקה

מחזור

לפני חודש לקחתי כדורים לדחיית המחזור וקיימתי יחסים יומיים לאחר שהפסקתי את הכדורים קיבלתי מחזור ועכשיו זה התאריך שאני צריכה לקבל ואני לא מקבלת באים יכול להיות שאני בהריון? או שהכדורים השפיעו על המחזור בבקשה אני חייבת תשובה מידיית
תודה
טהרת המשפחה

דימום עקב כדורים

שלום, אני נשואה ארבעה חודשים, לפני החתונה לקחתי 'יסמין'.
בתקופת אירוסיי גילו שלבת דודתי שנכנסה להריון יש קרישיות יתר. לפני שבוע נשלחתי גם לעשות בדיקת המטולוגיה, ובינתיים הרופאה נתנה לי 'מיקרולוט' עד שתהיינה תוצאות.
שבוע לאחר שלקחתי את 'מיקרולוט' ראיתי דימום והלכתי לבודקת שאמרה לי שזהו דימום מהרחם. הבעיה היא שאני נוסעת לחופשה בעוד כשבוע וחצי, מה לעשות?
גיור

אולטרסאונד לפני טבילה

שלום
קודם כל רציתי להודות על העזרה..
ורציתי לדעת יום רביעי בע״ה אני צריכה לטבול וכמה ימים לפני יש לי בדיקת אולטרסאנוד שאני צריכה לעבור ואם ירד לי אחריי זה דם בתקווה שלא.. מה אני אמורה לעשות אפשר בכל זאת לטבול כרגיל?
טהרת המשפחה

אולטרסאונד

שלום,
קיבלתי הפניה מרופא עור לערוך אולטרסאונד על השחלות(עקב אקנה כבד) בררתי והבדיקה היא פולשנית.. כרגע אני ביום הרביעי למחזור ועדיין מדממת רציתי לדעת מבחינה הלכתית ורפואית מתי מומלץ לערוך את הבדיקה ואם יש הנחיות מדויקות
(אציין שאני כ8 חודשים אחרי החתונה ומאד רוצה להכנס להריון-ולכן אולי כדאי לי לבצע מעקב זקיקים?)
מנהגי כלות

קרום בתולין

שלום,
אני מתחתנת השבוע (בשבוע שלאחר פורים), ובאחת הבדיקות החלטתי להסתכל גם במראה קטנה... גילתי משהו מוזר מאוד! זה נראה שכל הנרתיק חסום לגמרי עם עור/בשר גבשושי כזה!!! יש לי מחוזר, סדיר ומדוייק, אז לא הגיוני שזה חסום לגמרי, הבעיה שמה שראיתי פשוט נראה בעייתי!!! מה לעשות?? תודה!!!
הריון, לידה והנקה

דם אחרי קיום אישות

שלום רב!
יש לי שאלה, אני לאחר לידה בקיסרי שלושה חודשים שומרים דני טהרה, קימנו יחסי אישות אחרי שטבלתי ירד דם לא חזק צבע ורוד שמרנו שוב דיני הרחקה ואז שוב קימנו יחסים ושוב דם הלכתי להיבדק הרופא אמר שיש לי פצע בצוואר הרחם בפתח הנרתיק לא ברחם עצמו, זאת אומרת שהדם אינו מגיע מהרחם ואם שוב יקרה לי הוא המליץ לי לצרוב אותו והוא אמר שכידוע לו לא חל איסור לקיים אישות כאשר הדם אינו מגיע מן הרחם מה עליי לעשות האם מה שהוא אמר זה נכון ...?
מנהגי כלות

לקיחת גלולות

שלום וברכה , בעזרת ה׳ אני מתחתנת בעוד חמישה ימים ב15/3/12 וכבר שלושה חודשים שאני לוקחת גלולות דיאנה להסדרת המחזור ( בשל דימומים ) את החפיסה הנוכחית אני אמורה לסיים ביום שלישי הקרוב ובדרך כלל המחזור מגיע בין ארבע לחמישה ימים אחרי ( כמובן שכרגע בשל הלחץ איני יודעת מה יהיה ) רופא הנשים המליץ לי להמשיך חפיסה נוספת ללא הפסקה וכך לא לקבל ( אני כבר באמצע ספירת הנקיים) שאלתי היא האם להמשיך לקחת חפיסה שלמה ? ומה קורה עם מפסיקים חפיסה באמצע מבחינה רפואית האם המחזור יגיע כעבור חודש או מיד עם אני יפסיק תחפיסה ומה זה אומר מבחינה הלכתית למנוע הריון מעל שבועיים לאחר החתונה? ואם להפסיק מתי הבעל צריך לפרוש? ורק לציין שאני דתייה אבל בהחלט הייתי רוצה להיות נקייה אחרי החתונה ולא לקבל אבל מה זה אומר מבחינת ההלכה ( לצערי איני בתולה) . תודה רבה אודה על תשובתכם בהקדם.
 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות