בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

שאלות חדשות

טהרת המשפחה

גלולות

שלום רב, אני לוקחת גלולות למניעת הריון פליים קיבלתי מחזור בתאריך 9.5 אך עדיין עד היום ממשיך הדימום מה הסיבה? מה ניתן לעשות אני בקרוב מקבלת שוב מחזור...
טהרת המשפחה

אקטרופיון

לפני כמה חודשים היה לי דימום לא צפוי והופניתי ע"י הרב לבודקת הלכתית. הלכתי אליה מנסיבות שונות רק לאחר יומיים אמרה שיש לי אקטרופיון שכרגע אינו מדמם אך יתכן והוא היה הסיבה לדימום.
לאחר כמה חודשים שוב היה לי דימום לא צפוי והלכתי לבודקת אחרת שגם אמרה שיש לי אקטרופיון שבאותו זמן דימם הרבה אפילו בנגיעה קלה. היא המליצה לי לעשות צריבה על מנת להמנע מבעיות עתידיות.
רופאת הנשים במרפאתי אמרה לי שלא צריך לטפל באקטרופיון, ואם יהיה לי שוב דימום לא צפוי שאבוא לבדיקת פאפ.
צילצלתי לרופא מומחה שעולה הרבה כסף והוא ביטל את הבודקת ואמר שצריך קודם לבוא להיבדק ולראות אם בכלל יש לי אקטרוםיון ואז להחליט מה לעשות.
אני קצת הסתבכתי....
גם אם האקטרופיון הזה לא ממש מדמם תמיד האם לא עדיף לצרוב ודי. בפרט שכפי שהבנתי בהריונות הוא עלול לדמם יותר ויהיו לי בעיות של טומאה וכו'???????
והאם בדיקת אקטרופיון אוכל לעשות אצל רופאת הנשים במרפאה ורק אח,כ לפנות לרופא המומחה לצורך צריבה? או שעדיף לעשות בדיקה וטיפול אצל רופא מומחה?
ואולי בכלל יש איזה רופא מומלץ שיתייחס גם לבעיתיות ההלכתית שהאקטרופיון גורם?
סליחה על אריכות הדברים...
תודה רבה ויישר כח על האפשרות החשובה לשאול בלי להתבייש.
מנהגי כלות

שלום רב

התחתנתי לפני כחודשיים, לפני החתונה המחזור שלי היה ממש לא סדיר, פעם ב3 חודשים לערך.. לפני חתונה לקחתי בהוראת רופאה פרימולט נור פעמיים כל פעם 10 ימים, בפעם השניה שלקחתי זה כבר יצא צמוד לחתונה וקיבלתי ווסת 3 ימים אחרי חתונה(תחילת חודש ניסן) מאז לא קיבלתי שוב ווסת. אמרו לי שאחרי חתונה זה אמור להסתדר מעצמו האם זה נכון? האם עליי לפנות לרופאה? חוץ מזה אציין שראיתי כמה פעמים דימומים קטנים שלא מזכירים ווסת לא בצבע ולא בכמות. (עשיתי בדיקת דם ובדיקת הריון ביתית ואני לא בהריון) מה זה יכול להיות?
1)האם זה יכולל היות תופעות לוואי של הכדורים שלקחתי לפני החתונה?
2)האם הכדורים הללו מפריעים להתעבר?
3)האם עליי לפנות לרופאה כדי שתסדיר ליאת הווסת שאוכל להיות שוב עם בעלי, כל הדימומים שהיו עד כה מנעו מאיתנו.
מחכה לתשובה בהקדם ממש מבולבלת
טהרת המשפחה

טבילה

שלום .יש לי כמה שאלות לשאול:1.היתחלתי היום לבדוק הפסק טהרה היום (ראשון )בבוקר היה דם ובשעות הצהרים שבדקתי היה נקי האם להגדיר את יום כאחד משבעה הימים הנקיים2. כל הזמן המחזור נמשך לי חמשה ימים ועכשיו ארבע ימים אם זה סביר 3 במידה ואצטרך לטבול במוצאש ערב חג שבועות האם המקווה פתוח ?
הריון, לידה והנקה

דימום לידה 4 חודשים

שלום,

אני 4 חודשי לאחר לידה. הדימום הרצוף היה חודשיים וחצי ואז פסק והתחלתי ספירת נקיים, ביום השישי לספירה, בצהריים, התחיל דימום חזק שנמשך 8 ימים, לאחריו ספרתי 7 נקיים וטבלתי, 3 ימים אח״ כ שוב החל דימום חזק כששה ימים. ספרתי 7, הלכתי לטבול ו-3 ימים אחכי שוב החל דימום חזק כשבוע. התחלתי לספור נקיים אולם ביום השישי ראיתי בתחתון 3 קרישי דם, רק קרישים, ללא נוזל. יש לציין שזו לידה רביעית, הדימומים שלי הלידות קודמות נמשכו הין חודשיים וחצי לשלושה, כשלאחריהם קיבלתי וסת כרגיל ובאופן סדיר, על אף הנקה מלאה. גם עכשיו הנקה מלאה. לידה היתה תקינה. האם עליי לדאוג? להבדק?
הריון, לידה והנקה

דימום

שלום,
אני נוטלת גלולות סרזט מזה ארבעה חודשים ואף פעם לא היה לי דימום. אני מניקה הנקה כמעט מלאה אבל בזמן האחרון בני אוכל מוצקים והפחתתי משמעותית את ההנקה. ביום שישי האחרון ראיתי דם בשירותים רק בניגוב ולאחר כמה שעות כשטלתי שתן השתן שלי היה צהוב אדום כמו עם דם.
מאז זה לא חזר.
שאלתי היא:
1.האם הדימום נובע מהגלולות? או אולי יכול להעיד על הריון למרות שאני נוטלת את הגלולות כסדרן??
2. האם אני צריכה לטבול בגלל זה? (הייתי עם תחתון שחור ורק בניגוב ראיתי דם וכן בהטלת השתן).
תודה רבה רבה על העזרה!!! (:
מנהגי כלות

ווסת לפני חתונה

שלום שמי שני בת 22
אני מתחתנת ב 7.6 המחזור האחרון שלי הגיע ב 7.5
הייתי אצל רופא נשים והוא הביא לי את הככדור"פרימולט נור"
ואמר לי להתחיל איתו שבוע לפני החתונה
המקווה שלי צריך להיות יומיים לפני החתונה ב 5.6 האם זה יסתדר לי ואני יוכל לטבול וגם להתחתן בטהרה?
ומתי בדיוק אני צריכה להתחיל עם הכדור הזה?
ועוד שאלה העם הכדור הזה מתנקה מהגוף מיידית שמפסיקים איתו או שזה כמו גלולה וצריך לתת לגוף להתנקות לפני הריון?
מנהגי כלות

דחוף מאוד-הסדרת מחזור לפני חתונה

שלום
המחזור האחרון שלי היה בין24/4-1/5. ב"ה אני מתחתנת ב-7/6 ומאחר ואני לא נוטלת גלולות רציתי לוודא שאקבל בזמן הנכון והלכתי לגניקולוגית.
בהתאם להנחיית הגניקולוגית לקחתי פרימולוט נור בין 8-14/5 כדי להקדים את המחזור. הגינקולוגית אמרה לי שעם הפסקת קבלת הכדורים, אקבל בתוך יומיים.
היום היום הרביעי אחרי הפסקת נטילת הכדורים ועדיין לא קיבלתי. מה לעשות כעת (כאמור החתונה ב 7/6)?

תודה!
טהרת המשפחה

הגברה זמנית של הגלולות

אני נוטלת הרמונט ברצף לפי המלצת הרופא כמה למעלה משנתיים וכאשר מתחיל דימום אני עושה את הפסקה לשבוע ואז מתחילה חפיסה חדשה.
מדי פעם אני שוכחת כדור בבוקר ומשתדלת להשלים אותו בערב.
עד היום הייתי מקבלת דימום במצב הזה כל חודשיים.
בשלושת החודשים האחרונים לא היה דימום בכלל אבל גם לא שכחתי ולא התעכבתי באף גלולה.
אני דתייה ויתכן שבעוד כשבועיים אטוס לחו"ל עם בעלי. אם אפסיק לקחת את הגלולות עכשיו המחזור לא יספיק להגיע, להגמר ולחכות עוד 7 ימים לפני הטיסה.
מה הסיכוי שאם אמשיך לקחת אצליח "לסחוב" את המחזור עוד שבועיים וחצי (להזכיר שעד עכשיו הייתי מקבלת כל חודשיים ועכשיו כבר שלושה חודשים בלי)? האם יש דרך ל"הגביר" את הגלולות לשבועיים הקרובים כדי לוודא אי קבלת מחזור?
טהרת המשפחה

בדיקה ביום השביעי

שלום רב וישר כוח על עבודת הקודש שאתם מבצעים! רציתי לשאול האם בבדיקה שצריך לבצע ביום השביעי הכוונה ליום הטבילה האם היא חייבת להתבצע לפני השקיעה? או שאפשר בסמוך לטבילה לעשות אותה?
 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות