בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

שאלות חדשות

טהרת המשפחה

בדיקה ע"י מגבון

האם מותר לבצע בדיקה בשבעת הימים ע"י מגבון ולא בעד המיועד לכך
הריון, לידה והנקה

טבילה אחרי לידה

שלום רב לפני כשבועיים וחצי ילדתי את בני הבכור. ילדתי בניתוח קיסרי בשבוע 32 עקב ניתוח שהייתי צרחכה לעבור. התינוק נולד קטן ןלכן היה עד יןם שני האחרון בפגיה. ב"ה אנחנו בבית ורציתי לדעת מה ההלכה לגבי טבילה במקווה. כרגע יש לי רק כתמים. כמו כן יד ברכה שאומרים אחרי לידה האם ניתן לחכות עד הברית או ללכת כבר לבית הכנסת בשבת הקרובה? בתודה מראש
הריון, לידה והנקה

השפעת הגלולה- מיידית או לא

שלום, רציתי לשאול האם כאשר אני לוקחת גלולות למניעת הריון הם משפיעות באופן מיידי ואני יכולה לקיים יחסי אישות או שכדי שהם ישפיעו וימנעו הריון אני צריכה לקחת אותם תקופה מסויימת מראש? תודה.
טהרת המשפחה

מחזור ללא הפסקה

לאחר זמן רב של נטילת כדורים התחלתי לדמם עבר מאז 5 וחצי שבועות ואיני מצליחה להתנקות המחזור המשיך שוב ובאמצע הספירה היו כתמים ופשוט זה לא נגמר הרופאה וגם הרב אמרו שזה מהכדורים כמה זמן זה יכול להיארך ואם יש לך פתרון או הצעה זה כבר מתחיל להתיש . יש לציין שאני לא אחרי לידה . אשמח לתשובה מהירה תודה
טהרת המשפחה

טהרה למקוה

שלום וברכה!
קרה לי דבר מאד מוזר ומיוחד שהייתי רוצה לקבל עליו דעה מכם. לאחר שסיימתי מחזור עשיתי בדיקת הפסק טהרה( כשבאותו היום לא היה לי בכלל כתמים כלשהם) והבדיקה יצאה נקיה לגמרי. הכנסתי מוך דחוק מייד וחיכיתי עד הזמן שאוכל להוציאו. כשהוצאתי אותו נדהמתי לראות כתמים של דם אדום לחלוטין שלא הבנתי כיצד ייתכן והרי הדימום הפסיק יום קודם וההפסק טהרה יצא נקי!
בהתחלה מרוב בהלה זרקתי אותו לשרותים אך במחשבה שניה הוצאתי אותו ועטפתי אותו ואמרתי אולי זה דם של פצע כלשהו ולא דם נידה. למחרת כשעשיתי בדיקה בבוקר הבדיקה יצאה נקיה בלי שום כתם דם דבר שעוד יותר הפליא אותי.
ולכן רציתי לשאול האם יש כאן מקום כלשהו לבדוק את המוך הדחוק(אפילו שהוא נגע במים כשזרקתי אותו לאסלה) ואולי להקל או שבכל אופן הדבר פסול לחלוטין?
מנהגי כלות

ממתי לקחת גלולות להסדרת מחזור?

היי,
אני בחורה בת 25 ומעולם לא היה לי מחזור סדיר. ב״ה אני מתחתנת בטו׳ באב התשע״ג. רציתי לדעת כמה זמן לפני החתונה אני צריכה לקחת כדורים על מנת להסדיר את המחזור? שאלה נוספת היא: האם הכדורים מונעים היריון? אני מעוניינת באלה שכן.
אגב, בחתונה זה יהיה הלילה הראשון שלי (אני בתולה).
טהרת המשפחה

הפפק

שלם,
ביום ו' לוסת עשיתי בדיקה, העד יצא עם כתם צהבהב .
המוך גם כן, לא היה שום זכר לגוון אדום .האם זה בסדר? האם יש צורך לגשת לרב?
תודה
הריון, לידה והנקה

גלולות

שלום דר'.
אנ נוטלת גלולות למניעת הריון מינולט ועברתי ליסמין. כשנטלתי את מינולט זה הגיע למצב שמעט ימים לאחר הטבילה כבר התחילו כתמי דם עד שהוסת הגיעה לגמרי תוך כדי החפיסה הראשונה!!! אני 4 חודשים אחרי הלידה ובחיים לא קרה לי דבר כזה. עשיתי או"ס רגיל אצל הרופאה והכול היה ב"ה בסדר גמור. ראיתי שכתבת באתר באחת התשובות שהגלולות "גורמות לדיכוי של רירית הרחם" וככה גורמות למעט דימומים וכו'.
מה הסיבה שיכולה לגרום לכך שבעצם הרירית מתעבה כרגיל ויוצא דם? האם זה אומר שהגלולת לא משפיעות ובעצם יש ביוצים כרגיל? זה מפחיד אוץי שזה בעצם לא מסונכרן עם הגלולות! כרגע התחלתי סוג חדש ונראה איך יהיה איתן בע"ה.
הריון, לידה והנקה

טבילה במקוה

שלום וברכה
אני אחרי לידה ואני שואבת חלב במשאבה.
רציתי לשאול האם פטמות סדוקות מהוות חציצה בטבילה?
טהרת המשפחה

דחוף מאוד בבקשה

שלום קוראים לי לירון, אני נמצאת בשבוע של שבעה נקיים ואתמול עשו לי בדיקה שנקראת היסטרוסקופיה אבחנתית.
לאחר הבדיקה היה מעט דימום וגם היום בבוקר מעט.
שאלתי את הצוות הרפואי מהיכן הדימום והם אמרו לי להתייחס לדימום מהרחם.
מה עושים עכשיו? כיצד ממשיכים בספירה?
תודה רבה
לירון
 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 
התכנים והתמונות באתר מבוססים על תוכן-גולשים. במידה ומצאתם כי תוכן מסויים מפר את זכויות היוצרים שלכם, אנא פנו אלינו ונדאג להסירו.