בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

שאלות חדשות

הריון, לידה והנקה

דימום אחרי לידה

לפני 5 שבועות ילדתי בת ברוך השם.ביום חמישי שעבר טבלתי במקווה ולאחר מכן קיימתי יחסים עם בעלי ואחר כך כשניגבתי היה לי קצת דימום.ככל הנראה זה היה מהתפרים.בבוקר היה לי קצת דם על התחתונית ומאז הדימום לא מפסיק(אין הרבה דם).אני לא יודעת אם הדימום הוא מהתפרים או מתוך הרחם.האם אני נידה?ומה עלי לעשות?
הריון, לידה והנקה

סרזט

שלום רב
ילדתי לפני 5וחצי שבועות ב"ה
ביום שלישי עשיתי הפסק טהרה ומאז ב"ה אני בודקת פעמיים ביום ויוצא נקי
אני מניקה הנקה מלאה אך בכל זאת הרופא המליץ לי לקחת סרזט למניעת הריון.
עדיין לא התחלתי לקחת את הגולולות מאחר שאני הולכת למקווה בעז"ה רק ביום שלישי.אני מפחדת שהגלולות יגרמו לי לדימום שיאסור אותנו.איזה פתרון יש שאני אקח את הכדורים ושאני לא אדמם בצורה שתאסור אותנו?
מנהגי כלות

דימום בהריון

אני עומדת להינשא בטו׳ בשבט הקרוב ואני בהריון בשבוע 8, ולאחרונה החלו לי דימומים.
בבדיקה שנעשתה ע״י רופא הובהר לי שזהו הריון תקין ושישנם נשים שבמהלך הריונן מדממות..
מה קורה לגבי הטבילה במקווה, אין לי דרך לדעת כמה זמן ימשכו הדימומים...
בבקשה תשובה דחופה.
הריון, לידה והנקה

בטול שבעה נקיים

ערב טוב ושבוע טוב, אני קוראת את הספר של ד"ר דניאל רוזנק: 'להחזיר טהרה ליושנה'. הגעתי לספר לא סתם. אני נשואה כמעט 8 שנים, יש לי בן יחיד שיהיה בריא בן 3.5, מנסים כל הזמן להרות. הבדיקות תקינות ובעלי (בצדק) מתנגד בכל תוקף לטיפולים כיוון שההריון הקודם הושג בסופו של דבר ללא טיפולים. עם זאת עליי לציין ולומר שכן לקחתי בעבר הורמונים, הזרעות וכו'.... שגם גרמו לי בזמנו לתופעות לוואי... אם כן, אחזור לספרו של ד"ר דניאל רוזנק בו הוא מביא טענות/ספקות לגבי ספירת שבעה נקיים. אודה למי שקרא את הספר ויוכל לענות לי בנושא. אינני רוצה לקחת את "החוק" לידיים ולהחליט בעצמי על הטבילה. חשוב לציין, אני אישה דתייה ומאמינה באמונה שלמה בבורא עולם.
טהרת המשפחה

דימום

שלום רב, אני בחורה בת 27 ,7 חודשים אחרי לידה לוקחת גלולות סרזט שעושים לי דימומים רבים . הלכתי אתמול לרופא הנשים, נעשתה לי בדיקה שאני בנידה , לאחר מכן החליט הרופא שעליי לבצע בדיקת קולפוסקופיה+ביופסיה , באבחנה רשם הרופא בבדיקה בספקולום צואר אקטרופיון ,הפרשה דמית קלה מתוך הרחם בסונו רחם רגיל רירית דקיקה שחלות ואגן ללא ממצא חריג ממליץ לקולפו ,ובינתיים נסיון טיפולי באסטרופם, השאלה שלי מה זה אומר? והאם לא היה צריך לבצע בדיקת פאפ לפני ששולחים לקולפוסקפיה ,יש לציין שלפני כשנתיים בערך עברתי בדיקת פאפ שיצאה תקינה,וגם אז הייתי נוטלת את גלולות הסרזט שהיו עושים דימומים.??
דוקטור שאלתי מה עליי לעשות?
טהרת המשפחה

מקלחת לאחר הטבילה

לאחר הטבילה אני מרגישה שיש לי ריח חזק של כלור ולא נעים לי להגיע כך לביתי כיוון שגם בעלי העיר לי על הריח החזק. האם מותר להתקלח במקווה לאחר הטבילה?
מנהגי כלות

תאריך חתונה

אני רוצה להתחתן ב- 22.5.2012 את המחזור האחרון קיבלתי ב- 22.1.2012 אני מקבלת בדרכ מחזור כל 28 יום למעט חודשים בודדים שזה מקדים ביום או מאחר ביום .
האם אני יכולה לקבוע להתחתן ב- 22.5.2012?
טהרת המשפחה

דלקת בדרכי השתן

אני שלושה חודשים אחרי לידה. לקחתי סרזט והפסקתי איתו (הפסקתי להניק) וגיליתי שיש לי דלקת בדרכי השתן. תוך כדי הדלקת קיבלתי מחזור. השאלה א.האם ניתן להפסיק בטהרה כל עוד לא יצאתי לגמרי מהדלקת?הבנתי שהמקום עכשיו מאוד רגיש (יוצא לי לעשות הפסק יום לפני שאני מסיימת עם האנטיביוטיקה) ב. האם מוך דחוק חובה? ג. האם ניתן להשתמש בג'ל סיכה?
טהרת המשפחה

טבילה עם לפסטר רפואי

לפני כיומיים נקעתי את הקרסול.
עהאורתופד הדביק לי סוג של פלסטר שאמור לייצב את הרגל במנח הטבעי שלה.
נתבקשתי לא להוריד את הפלסטר לשבוע הקרוב.
אני צריכה לטבול הערב- האם מותר לטבול עם הפלסטר?
תודה רבה,
ל.ד
טהרת המשפחה

מועד הטבילה

שלום, אני אמורה לטבול היום אחרי 7 ימים נקיים. אבל בעלי לא יהיה היום בבית בגלל עבודה ולכן לא נוכל לקיים יחסים. האם אפשר לדחות את מועד הטבילה ולטבול מחר?
 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות