בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

שאלות חדשות

מנהגי כלות

ווסת לפני חתונה

שלום שמי שני בת 22
אני מתחתנת ב 7.6 המחזור האחרון שלי הגיע ב 7.5
הייתי אצל רופא נשים והוא הביא לי את הככדור"פרימולט נור"
ואמר לי להתחיל איתו שבוע לפני החתונה
המקווה שלי צריך להיות יומיים לפני החתונה ב 5.6 האם זה יסתדר לי ואני יוכל לטבול וגם להתחתן בטהרה?
ומתי בדיוק אני צריכה להתחיל עם הכדור הזה?
ועוד שאלה העם הכדור הזה מתנקה מהגוף מיידית שמפסיקים איתו או שזה כמו גלולה וצריך לתת לגוף להתנקות לפני הריון?
מנהגי כלות

דחוף מאוד-הסדרת מחזור לפני חתונה

שלום
המחזור האחרון שלי היה בין24/4-1/5. ב"ה אני מתחתנת ב-7/6 ומאחר ואני לא נוטלת גלולות רציתי לוודא שאקבל בזמן הנכון והלכתי לגניקולוגית.
בהתאם להנחיית הגניקולוגית לקחתי פרימולוט נור בין 8-14/5 כדי להקדים את המחזור. הגינקולוגית אמרה לי שעם הפסקת קבלת הכדורים, אקבל בתוך יומיים.
היום היום הרביעי אחרי הפסקת נטילת הכדורים ועדיין לא קיבלתי. מה לעשות כעת (כאמור החתונה ב 7/6)?

תודה!
טהרת המשפחה

הגברה זמנית של הגלולות

אני נוטלת הרמונט ברצף לפי המלצת הרופא כמה למעלה משנתיים וכאשר מתחיל דימום אני עושה את הפסקה לשבוע ואז מתחילה חפיסה חדשה.
מדי פעם אני שוכחת כדור בבוקר ומשתדלת להשלים אותו בערב.
עד היום הייתי מקבלת דימום במצב הזה כל חודשיים.
בשלושת החודשים האחרונים לא היה דימום בכלל אבל גם לא שכחתי ולא התעכבתי באף גלולה.
אני דתייה ויתכן שבעוד כשבועיים אטוס לחו"ל עם בעלי. אם אפסיק לקחת את הגלולות עכשיו המחזור לא יספיק להגיע, להגמר ולחכות עוד 7 ימים לפני הטיסה.
מה הסיכוי שאם אמשיך לקחת אצליח "לסחוב" את המחזור עוד שבועיים וחצי (להזכיר שעד עכשיו הייתי מקבלת כל חודשיים ועכשיו כבר שלושה חודשים בלי)? האם יש דרך ל"הגביר" את הגלולות לשבועיים הקרובים כדי לוודא אי קבלת מחזור?
טהרת המשפחה

בדיקה ביום השביעי

שלום רב וישר כוח על עבודת הקודש שאתם מבצעים! רציתי לשאול האם בבדיקה שצריך לבצע ביום השביעי הכוונה ליום הטבילה האם היא חייבת להתבצע לפני השקיעה? או שאפשר בסמוך לטבילה לעשות אותה?
מנהגי כלות

וסת וטהרה לפני החתונה

שלום רב,

אני מתחתנת ב"ה בי"א באב תשע"ב (30.7.12) והמחזור שלי יוצא בין כ'-כ"ד לכל חודש לפחות ב4 חודשים האחרונים.
האם זה מצריך ממני ליטול כדורים לשנות את התאריך או שאין בעיה של חופת נידה כאן, אני מאוד פוחדת מחופת נידה ולכן חשוב לי לדעת מדוייק.
תודה רבה.
א.ע
טהרת המשפחה

תיקון מקווה

שלום רב,
אני צעירה בת 25 רווקה הוזמנתי להפרשת חלה ושם הרבנית אמרה שלבנות צעירות שייש חסימה בנושא הזיווג יש סגולה גדלה שהאמא צריכה לעשות תיקון מקווה (גם אמהות שאינן מקבות ווס יותר) האם סגולה זו נכונה? ובמידה ולא יש משהו שכן אפשר לעשות לזיווג? חוץ מלקרוא במשך 40יום את שיר השירים תודה רבה
טהרת המשפחה

הלכה לאשכנזיות - הכנה לטבילה

שלום וברכה. מהי ההלכה בנוגע לנשים אשכנזיות בקשר לדברים הבאים:
1) האם אפשרי לנשים אשכנזיות להשתמש במרכך שיער בהכנה לטבילה או שאסור להן.
2) האם נשים אשכנזיות חייבות בישיבה באמבטיה במשך 20 דקות? האם זה מנהג או הלכה ממש בשביל אשכנזיות? (אני נוהגת לשטוף עצמי עם מים זורמים עליי במשך חצי שעה ממש בלי הישיבה באמבטיה.)
הריון, לידה והנקה

הפסקת גלולות

אני נוטלת גלולות סרזט מלאחר שילדתי ועד כה (כ10 חודשים), ותוך כדי מניקה. ברצוני להפסיק ליטול את הגלולות בכדי להיכנס להריון בע"ה. אני מעדיפה קודם לקבל מחזור ולטבול במקווה ולאחר מכן לנסות להרות. אם כך, מרגע הפסקת נטילת הגלולה כמה זמן עלינו להימנע מקיום יחסי אישות כדי לא להיכנס להריון לפני קבלת מחזור/טבילה במקווה.(זאת אומרת: שהביוץ לא יקדים את המחזור ואז אקלט להריון בלי שאדע מתי...)
אשמח לתשובה מהירה
תודה רבה
טהרת המשפחה

טבילה במקווה

שלום רב, שברתי את הרגל ביום שבת בלילה ואני אמורה לטבול ביום רביעי בע״ה. הגבס אמור להיות עליי 10 ימים ואז אני מחליפה אותו. הרגל שלי שבורה ואסור לי לדרוך על הרגל. מה עושים במצב כזה? גם אם אני אוריד את הגבס ויחזיר אותו אח״כ כיצד ניתן לטבול כשהרגל שבורה? תודה רבה ושבוע טוב
מנהגי כלות

פרימולט נור לאחר אוטרוגסטן

שלום,
אני מתחתנת ב28.5, והייתי אמורה לקבל מחזור כבר 3 שבועות בערך מהחתונה, והמדריכת כלות אמרה לי לקחת כדורים להקדים את המחזור לכל מקרה שלא יקרה (אציין שהמחזור שלי לא סדיר בגרך כלל). הרופאה נתנה לי אוטרוגסטן פעם ביום למשך 5 ימים ולאחר 2-3 אמרה שאקבל מחזור. התחלתי לקחת את הגלולות ב2.5, אך לאחר שהפסקתי עבר שבוע ולא קיבלתי. חזרתי לרופאה והיא נתנה לי פרימולוט-נור פעמיים ביום (שהתחלתי לקחת ב13.5) אך היא לא הבטיחה שלא אקבל תוך כדי. אני עוד שבועיים מתחתנת ואני מפחדת שאקבל מחזור ולא אספיק לספור 7 נקיים! מה לעשות?? האם להפסיק את הכדורים או להמשיך?
אשמח לתשובה בהקדם, תודה!
 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות