בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

הריון, לידה והנקה

הופעת דם בעת קיום יחסי מין לאחר לידה

שלום רב
ילדתי לפני תשעה שבועות בן.לאורך כל ההריון בעלי ואני נמנענו מלקיים יחסי מין.אתמול טבלתי במקווה לאחר שספרתי 7נקיים.בעלי ואני קיימנו יחסים בעת החדירה הרגשתי כאב עז והופיע לי דימום.האם אני אסורה על בעלי ?כיצד לנהוג האם עליי לספור שוב 7 נקיים ולטבול ?
אודה על תשובתך

הכתמות ביומיים האחרונים של הווסת

שלום, אני נשואה,שומרת על הלכות טבילה,יוצא שביומיים האחרונים של המחזור היום ה-5+6 יש מדי פעם הכתמות מה שמעכב לי את הטבילה וגורם לי לפספס את הביוץ. (בדקתי זאת במעקב זקיקים) קראתי פה את ה"טיפים" איך לבדוק, ללכת עם תחתון כהה וכו..איני רוצה ללכת עם בד ולשאול רב/בודקת על סוג ההפרשה,גם בעלי מתנגד לכך,טוען שזה כבר היסחפות.
אני מרגישה שהטיפים שנותנים זה מעין כסת"ח כגון: לא להתסכל על נייר הטואלט וכו..כאילו אני עובדת על עצמי.
אני גם לא רוצה לקחת כדור לדחות ביוץ כי נראה לי לא סביר להכניס לגופי הורמונים כאשר הכל מבחינה בריאותית תקין ורק ספק של ספק מונע ממני טבילה.האם אין דרך קלה יותר לפתור זאת? היראה הגדולה מהחשש לטבול ביום לא נכון כי אולי לא חישבתי נכון מעיקה כל כך.לא נראה לי הגיוני שהקב"ה מתעסק בכאלו "קטנות" הוא הרבה יותר גדול מזה! לא???

נסיונות לניכנס להריון

שלום,
אני מנסה מעל 8 חודשים להיכנס להריון,אני בת 31 עם 2 ילדים ב"ה שנקלטו במהירות.פעמיים מתוך שאר הניסינות אני יודעת שניסינו לפני הביוץ/סמוך לביוץ בעקבות מעקב זקיקים .חוסר ההצלחה להכנס להריון גורמים לי לדכדוך,מתח רב ,בכי ולחץ. בבדיקות דם שערכתי על פניו נראה שהכול בסדר ובכ"ז הרצון העז שזה כבר יצליח וזה לא ממש קורה מעיק עלי מאוד:
1. האם יש דברים להרגע שלא מזיקים בנסינות להיכנס להריון?(חוץ מרסקיו..)
2.האם לאחר תקופה כזו על אף שכבר היו 2 לידות יש סיבה לדאגה וחשש?
3.האם יש בדיקות שעליי לבצע?
תודה רבה,קרן

הריון

האם ניתן להיכנס להריון ביום סיום המחזור וביום שלאחריו

אחרי לידה 2

שלום וברכה.
אני אחרי לידה 2 רגילה (חודש) ואחרי הלידה לא דיממתי המון אלא בכמות סבירה.היה לי תפר 1 ונפל מהר.
הדם הפסיק לחלוטין אחרי שבועיים וחצי עשיתי הפסק ובדיקה וביום ה4 עוד פעם דם למשך שבוע+ אבל עכשיו הדם יותר מרוכז.
מה זה יכול להיות?איך אפשר לנסות לעצור את זה ?אומרים שבלידת בן זה קצר יותר.מה לעשות?
וד"א האם מותר לשתות מסטיק תימני בהנקה?
תודה רבה.

טבילה אחרי הפלה

שלום,
לפני כשבועיים וחצי עברתי הפלה עם כדורים מאחר וההריון לא התפתח בשבוע 8. אני ללא דימומים כבר מיום שישי שעבר.
לא הצלחתי להבין מתשובות קודמות מתי אני אמורה להתחיל לספור 7 נקיים. האם מהפסקת הדימומים או לחשב שעברו 13 יום לפחות מאז ההפלה ואז עוד 7 נקיים. התבלבלתי מתשובות קודמות בנושא ברור שלא ידוע מה היה מין העובר
תודה

הרנייה

שלום,
יש לי בקע טבורי ובזמן הקרוב אאלץ לעבור ניתוח.שאלתי האם הניתוח אמור להשפיע על המחזור החודשי? אנינ וטלת סרזט, האם אוכל להמשיך כרגיל בזמן של הניתוח בסרזט?
דבר נוסף, כמה זמן אחרי הניתוח רצוי להכנס להריון והאם יש סכנה בזה

קצת מסובך- הריון מחוץ לרחם

נחמה היקרה.זה קצת ארוך ואני אנסה להסביר את זה בדיוק. אני לא יודעת ממש איך לפנות ולהסביר את הכל לרב שלי אבל אני אנסה להסביר לך את הכל ותדריכי אותי. אני ספרדייה. ב23.9 קיבלתי ווסת ולאחרכך מכן טופלתי באיקקלומין ב27.10 שוב הייתה "ווסת" שהתבררה אחרי חמישה ימים כדימום של הריון. היו לי המון כתמים והרב אמר שהם טהורים וטבלתי בברכה.יומיים אחרי הטבילה היו לי כאבי בטן ואבחנה רפואית בבית החולים היתה הריון מחוץ לרחם.. הבטא התחילה לרדת יפה שבוע..ואז שוב כאבים ודימום מאסיבי, העריכו כי ההריון נופל לבד. אבל הבטא שוב עלתה והחולט להביא לי זריקת מטוטרקסט . אני לא יודעת כמה זמן הדימום יימשך, אבל הבנתי שיש רופאים שלא ממליצים על בדיקות ואגינאליות וUS אחרי מתן הזריקה, אני רוצה להתקשר לשאול את המכון הטרטולוגי אבל עד שתהיה לי תשובה. אין שום היתר בעולם לספור שבוע נקיים בלי בדיקות? במידה ואסור באמת לבדוק ואגינאלית?
לגבי ההנחיה לא לקיים יחסים ולא להכנס להריון חודשיים, איך אפשר לעשות את זה מבחינה הלכתית? האם לטבילה הבאה אני צריכה לטבול בברכה? לא עברו 40 ימים ולא ראו גם שק הריון רק חשדות. איך אני אמורה לנהוג? איך להסביר לרב? מה צריך לעשות? תודה מראש..

תפרים לאחר לידה

שלום,אני אחרי לידה ראשונה של בת לפני שבועיים,הדימום הסתיים והבנתי שאני צריכה לספור 7 נקיים ואז לטבול במקווה.הבעיה היא מבחינת פיזית עדין המקום עם תפרים ויש לי חשש מקיום יחסי אישות כרגע עד שהמקום לא יחלים.רציתי לדעת מה עליי לעשות...? לטבול ואז לא לקיים יחסי אישות או לדחות את הטבילה...? אשמח לתשובה

קיבלתי מחזור פעמיים בחודש

אני אחרי לידה שניה,הלידה הראשונה היתה בניתוח קיסרי והלידה השניה היתה לידה רגילה.
ילדתי לפני כחודש וחצי כמעט שבמהלכם היו לי הפרשות חומות כל הזמן ולאחר מכן קיבלתי מחזור. הייתי אצל רופא הנשים לבדיקה והוא אמר שהכל בסדר שהרחם חזר למקומו.
לאחר שנפסק המחזור ספרתי שבעה נקיים וביום השישי קיבלתי שוב מחזור!
רציתי לדעת האם זה הגיוני לקבל פעמיים מחזור בהפרש של שבוע וחצי?
 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות