בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

הריון, לידה והנקה

קיום יחסי אישות

שלום רב, אני בהריון בחודש שלישי והרופאה אמרה שהשליה נמוכה ולכן עדיף לא לקיים יחסי אישות עד שהיא תעלה. מה עלינו לעשות?

טבילה וקיום יחסים

שלום האם ביום בו אני טובלת אני חייבת לקיים יחסי מין? ביום ב' הקרוב בע"ה אני אמורה לטבול וביום ג' יש לי תור לרופא פוריות והאחות אמרה שעדיף להמנע מקיום יחסים במידה והרופא ימליץ על בדיקות. מה עליי לעשות? אשמח לתשובה בהקדם. תודה

הפלגה קצרה בין מחזור למחזור

אני נשואה שנה ועוד לא נכנסתי להריון , ב-3 חודשים האחרונים אני לוקחת אסטרופם להארכת המחזור ואני עדין לא בהריון , יש ממה לחשוש? מאז שאני לוקחת את האסטרופם המחזורים האחרונים היו של 27-28 יום -להמשיך לקחת? נראה לך שלאט לאט ההפלגה תגדל?

בדיקת מוך דחוק

שלום רב,
ברצוני לשאול באופן כללי האם חייב לבצע בדיקת מוך דחוק.
אני נשואה שנתיים וחצי ובהדרכת כלות שעשיתי הרבנית לא הזכירה את המושג "מוך דחוק" ולכן עד היום לא עשיתי את הבדיקה הזאת. הרבנית אמרה שצריך לבדוק ביום הראשון ביום השני וביום השביעי בעד בדיקה ואם יוצא נקי אז הכל בסדר.
שאלתי היא:
א. האם חייב לבצע בדיקה זו?
ב. אם כן כיצד מבצעים אותה?
ג. אני אחרי לידה ראשונה בניתוח קיסרי, ילדתי לפני חודשיים האם עלי בכל זאת לעשות בדיקה זו או לא???

טבילה אחר לידה

שלום,
אני שבועיים וחצי אחרי לידה ראשונה של בן ועם תפרים. שאלתי היא במידה והדימום נפסק ואח שבעה נקיים, מותר לטבול במקוה לפני בדיקת רופא הנשים אחר משכב לידה? מבחינה רפואית זה בסדר?

מניעה

שלום, פעם ראשונה שאני לוקחת מניעה הריון אוורה. לקחתי את המדבקה שבוע לאחר המחזור יום הראשון של שבוע נקיים.
האם אני מוגנת?

גלולת מיקרולוט

שלום וברכה. ילדתי לפני חודשיים וחצי. שישה שבועות לאחר הלידה התחלתי לקחת גלולות מיקרולוט ב9 בערב בדיוק. שבוע לאחר שהתחלתי לקחת איחרתי בשעה ולקחתי ב10 ואז המשכתי לקחת כרגיל ב9.שלושה ימים לאחר מכן התחלתי לדמם חזק במשך שבוע, עשיתי שבעה נקיים ויום לאחר הטבילה התחילו לי שוב דימומים בעוצמה פחותה.האם איחור אפילו של שעה בלקיחת הגלולה הוא הגורם לדימום? מה עלי לעשות?האם להפסיק לקחת?

ניסיון להיכנס להריון אחרי הפלה

היי, עברתי הפלה טבעית ביום רבעי שעבר, השאלה לי היא האם כדאי להמתין לפחות מחזור אחד או אפילו שתיים לפני ניסיון נוסף להיכנס להריון? ואם כן אז האם מותר להשתמש בכל אמצעי מניעה?

פחד מכתמים ודימום

שלום רב נחמה. נעזרתי בך בחודש שעבר לאחר טיפול באיקקלומין, היו לי כמעט כל ה7 נקיים כתמים חומים, ככל הנראה מהכדור, אבל לצערי טרם נפקדתי, וכנראה אצטרך שוב לקחת איקקלומין והפעם עם אסטרופם או משהו לעיבוי הרירית.
קראתי שהתופעות לוואי של האסטרופם זה גם דימום וגינלי או כתמים לפעמים.
אם שוב יהיו לי כתמים, איך אני אבצע את הבדיקות כדי שאוכל לטבול בזמן?
אם הבדיקת הפסק בטהרה יוצאת נקייה, איך אעשה ביום הראשון והאחרון או באמצע לפחות..
אני רוצה לשאול את הרב שלי אבל לא נעים לי, ואני גם לא יודעת איך להסביר לו את הכל ולהתחיל לפרט לו שמות ותרופות וזריקות. אנא עזרי לי. תודה רבה וכל טוב..

כניסה להריון

האם ללכת למקוה מגדיל את הסיכוי להכנס להריון? ומדוע?
שאלה נוספת, כמעט תמיד אחרי הוסת יש לי הפרשות חומות בהירות במשך כשבוע, אני מעוניינת ללכת למקוה החודש אתמול עשיתי הפסק טהרה והיום בבוקר הייתה לי הפרשה חומה בהירה, אני חוששת לפספס כך את יום ביוץ שלי ולא יודעת מה לעשות. הרי תמיד זה יהיה כך שבוע אחרי הוסת עוד כשבוע הפרשה חומה ואני מאוד מעוניינת ללכת למקוה באופן קבוע ולא לפחד שפיספסתי את היום שלי
תודה על תשובתכם מראש
 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות