בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

הריון, לידה והנקה

ביוץ

אני ובעלי מנסים ב"ה להיכנס להריון, מה קורה אם הביוץ מתרחש בשבעת הימים הנקיים, האם מותר לקיים יחסים ואם כן איך זה משפיע על הליכה למקווה

פרימולט בזמן טהרה .

שלום .
ווסת האחרון שלי היה בי"ב שבט 02\05
ואני כרגע בתקופה שעדייין לא ידוע אם נקלטתי להריון או לא
ואני מעונינת לדחות את המחזור שאמור להגיע לקראת פורים כל 28 יום האם מותר לי לקחת פרימולט גם אם נקלטתי להריון. ואני לא יודעת מדובר על 12 ימים לקחת כדור אשמח מאד לתשובה זה דחוף לי תודה וים טוב .(אני רוצה לציין שאני נשואה 6 חודשים וחשוב לי מאד בפורים להיות מותרת ) .

דימום בטיפולי פוריות

שלום וברכה!
אני מטופלת בטיפולי פוריות מזה כמה שנים לאחר הטיפול האחרון שלווה בהמון הורמונים וזריקות (גם במהלך הטיפול דיממתי) אני מקבלת דימום קצרצר בערך כל שבוע עד שבוע וחצי אציין כי כחודש וחצי לאחר הטיפול ביצעתי מעקב הורמנלי מלא כל שבוע ואז לא נמצא כל ממצא שונה באולטראסאונד (אני לא מבייצת כלל)
כעת הרופא נתן לי כדורי פרוברה 5 מ"ג כדור ליום אבל כעבור שבוע +אני שוב מדממת אציין כי טבלתי זה זמן רב וכל פעם אני סופרת 5 + 7 נקיים.. אציין כי יש לי גם נפיחות בשדיים ונראה לי מעט חלב.. האם זהו דם טמא איך ניתן לעצור את התופעה המוזרה הזו.
בד"כ אני מקבלת מחזור כל 2-3 חודשים
אודה לתשובתך המקצועית.

כניסה להריון

שלום, יש לי ילדה בת שנתיים וחצי במעט. עד עכשיו לקחתי אמצעי מניעה וכרגע החלטנו על הריון נוסף. מתי להפסיק עם הגלולות?ישר אחרי טבילה במקווה או שאפשר להפסיק שבוע אחרי הטבילה (ובשבוע זה נטלתי גלולות).
יש בדיקות שכדאי לעשות עכשיו לפני הכניסה להריון? תודה רבה!

בהמשך לתשובתך - וסת לאחר גרידה

זאת בדיוק הבעיה שרופא הנשים לא מוכן בשום אופן לתת לי פרימולוט מכיון שהוא מכיל הורמונים גבוהים . שאלתי אלייך בתור רופא נשים האים הפרימולט מסוכן לאחר גרידה {עוד לא קיבלתי וסת אחרי הגרידה) ? מה הסיכוי לדימום עם מליאן? כמה זמן אחרי גרידה מקבלים וסת?

וסת לאחר גרידה

שלם רב , אני מתחתנת ב11-3-2012 הייתי בהריון ולצערי נאלצתי לבצע גרידה {לא היה דופק} לפני שבועיים ב7-2-2012 , אני אמורה להתחיל הפסק טהרה ב1-3 בכדי לטבול ב10-3 , רופא נשים אינו מוכן לתת לי את הכדורים שדוחים וסת מכוון שהוא רוצה לראות שאני מקבלת וסת חודש לאחר הגרידה ולראות שהכל מתנקה. אך הוא כן מוכן לתת לי גלולות מליאן שאני יתחיל לשתות ב22-2 אך לא מתחייב במאה אחוז שזה ימנע את הוסת אני בדילמה ומפחדת שלא אוכל לטבול . מה עצתכם? תודה מראש

מניעת הריון ע"י לקיחת גלולות

שלום רב,
ילדתי בן בכור לפני כ-3 חודשים. הבוקר הייתי אצל רופאת נשים בשל בריחת שתן המתמשכת מאז הלידה. היא הציעה שאקח גלולות כדי שלא אכנס להריון כדי שאעבור טיפול שיקומי הכולל פיזוטרפיה ואולטרא סאונד ברצפת האגן. הסברתי לה שאסור למנוע ,אך היא אמרה שאם לא אעשה זאת אני אמשיך לטפטף ולאחר הריון שני לא בטוח שאצליח להפסיק את בריחת השתן.
אני מניקה ומעולם לא נטלתי גלולות השאלה היא האם להקשיב לרופאה וליטול גלולות או לא לקחת גלולות?
תודה רבה.

מחזור לאחר 3 שבועות.

שלום.ילדתי לפני חצי שנה.ומשלושה חודשים המחזור היה סדיר.בחודש שעבר קיבלתי מחזור באיחור של שבוע.והיה קצת מוזר משום שהיה רק דימום ללא כאבים כלל!הפעם קיבלתי מחזור לאחר שלוש שבועות מהמחזור הקודם וגם הפעם ללא כאבים.אני מניקה רק קצת.ולא מונעת בכלל.האם זה אומר שחודש שעבר לא היה ביוץ ויכול להיות שגם החודש?או שאולי זה מסוכן ועדיף ללכת להבדק?האם יש משו שיכול לסדר את המחזור?חוץ מכדורים..שמעתי על מסטיק תימני..זה יעזור אולי?

שאלה בקשר להריון

לפני יומיים השתמשתי בחומר מרסס "נגד יובש" של סנו וריססתי על הקירות איפה שהצטבר שחור מהקור. באיזה שלב התחלתי טיפה להשתעל בעקבות הריח/האדים של התרסיס ריססתי צ´יק צ´ק ויצאתי מהר מהחדר ואיוורתי אותו. זה חלילה היה עלול להיות בעייתי לעובר? (אני בשבוע 10+) אחרי שיצאתי לא השתעלתי עוד בכלל..אני בלחץ קצת! (מתנצלת ששואלת דרך כאן, לא היה לי את מי לשאול וראיתי שאתה רופא נשים והחלטתי לשלוח את השאלה) תודה רבה!

פרימולוט נור

בס"ד
שלום וברכה
שאלה לי, האם לקיחת פרימולוט נור יכולה לסכן היריון?
כוונתי היא, לפי מה שהבנתי מתחילים לקחת את הכדורים כמה ימים לפני יום הצפי למחזור..ורציתי לשאול אם במידה ונכנסתי להיריון באותם ימים, האם יהיה סיכון לעובר בך שאקח פרימולוט נור כמה ימים כדי לדחות את הגעת הוסת?
תודה רבה!!!
 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות