בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

הריון, לידה והנקה

מניעת הריון ע"י לקיחת גלולות

שלום רב,
ילדתי בן בכור לפני כ-3 חודשים. הבוקר הייתי אצל רופאת נשים בשל בריחת שתן המתמשכת מאז הלידה. היא הציעה שאקח גלולות כדי שלא אכנס להריון כדי שאעבור טיפול שיקומי הכולל פיזוטרפיה ואולטרא סאונד ברצפת האגן. הסברתי לה שאסור למנוע ,אך היא אמרה שאם לא אעשה זאת אני אמשיך לטפטף ולאחר הריון שני לא בטוח שאצליח להפסיק את בריחת השתן.
אני מניקה ומעולם לא נטלתי גלולות השאלה היא האם להקשיב לרופאה וליטול גלולות או לא לקחת גלולות?
תודה רבה.

מחזור לאחר 3 שבועות.

שלום.ילדתי לפני חצי שנה.ומשלושה חודשים המחזור היה סדיר.בחודש שעבר קיבלתי מחזור באיחור של שבוע.והיה קצת מוזר משום שהיה רק דימום ללא כאבים כלל!הפעם קיבלתי מחזור לאחר שלוש שבועות מהמחזור הקודם וגם הפעם ללא כאבים.אני מניקה רק קצת.ולא מונעת בכלל.האם זה אומר שחודש שעבר לא היה ביוץ ויכול להיות שגם החודש?או שאולי זה מסוכן ועדיף ללכת להבדק?האם יש משו שיכול לסדר את המחזור?חוץ מכדורים..שמעתי על מסטיק תימני..זה יעזור אולי?

שאלה בקשר להריון

לפני יומיים השתמשתי בחומר מרסס "נגד יובש" של סנו וריססתי על הקירות איפה שהצטבר שחור מהקור. באיזה שלב התחלתי טיפה להשתעל בעקבות הריח/האדים של התרסיס ריססתי צ´יק צ´ק ויצאתי מהר מהחדר ואיוורתי אותו. זה חלילה היה עלול להיות בעייתי לעובר? (אני בשבוע 10+) אחרי שיצאתי לא השתעלתי עוד בכלל..אני בלחץ קצת! (מתנצלת ששואלת דרך כאן, לא היה לי את מי לשאול וראיתי שאתה רופא נשים והחלטתי לשלוח את השאלה) תודה רבה!

פרימולוט נור

בס"ד
שלום וברכה
שאלה לי, האם לקיחת פרימולוט נור יכולה לסכן היריון?
כוונתי היא, לפי מה שהבנתי מתחילים לקחת את הכדורים כמה ימים לפני יום הצפי למחזור..ורציתי לשאול אם במידה ונכנסתי להיריון באותם ימים, האם יהיה סיכון לעובר בך שאקח פרימולוט נור כמה ימים כדי לדחות את הגעת הוסת?
תודה רבה!!!

דימום אחרי לידה

לפני 5 שבועות ילדתי בת ברוך השם.ביום חמישי שעבר טבלתי במקווה ולאחר מכן קיימתי יחסים עם בעלי ואחר כך כשניגבתי היה לי קצת דימום.ככל הנראה זה היה מהתפרים.בבוקר היה לי קצת דם על התחתונית ומאז הדימום לא מפסיק(אין הרבה דם).אני לא יודעת אם הדימום הוא מהתפרים או מתוך הרחם.האם אני נידה?ומה עלי לעשות?

סרזט

שלום רב
ילדתי לפני 5וחצי שבועות ב"ה
ביום שלישי עשיתי הפסק טהרה ומאז ב"ה אני בודקת פעמיים ביום ויוצא נקי
אני מניקה הנקה מלאה אך בכל זאת הרופא המליץ לי לקחת סרזט למניעת הריון.
עדיין לא התחלתי לקחת את הגולולות מאחר שאני הולכת למקווה בעז"ה רק ביום שלישי.אני מפחדת שהגלולות יגרמו לי לדימום שיאסור אותנו.איזה פתרון יש שאני אקח את הכדורים ושאני לא אדמם בצורה שתאסור אותנו?

בטול שבעה נקיים

ערב טוב ושבוע טוב, אני קוראת את הספר של ד"ר דניאל רוזנק: 'להחזיר טהרה ליושנה'. הגעתי לספר לא סתם. אני נשואה כמעט 8 שנים, יש לי בן יחיד שיהיה בריא בן 3.5, מנסים כל הזמן להרות. הבדיקות תקינות ובעלי (בצדק) מתנגד בכל תוקף לטיפולים כיוון שההריון הקודם הושג בסופו של דבר ללא טיפולים. עם זאת עליי לציין ולומר שכן לקחתי בעבר הורמונים, הזרעות וכו'.... שגם גרמו לי בזמנו לתופעות לוואי... אם כן, אחזור לספרו של ד"ר דניאל רוזנק בו הוא מביא טענות/ספקות לגבי ספירת שבעה נקיים. אודה למי שקרא את הספר ויוכל לענות לי בנושא. אינני רוצה לקחת את "החוק" לידיים ולהחליט בעצמי על הטבילה. חשוב לציין, אני אישה דתייה ומאמינה באמונה שלמה בבורא עולם.

גלולות לויסות המחזור אשר אינן מונעות היריון

ד"ר יולס שלום,
קודם כל, תודה רבה על המפעל המדהים הזה שאתם מחזיקים פה הוא עושה רבות וטובות לכ"כ הרבה זוגות בעם ישראל! תודה רבה!
שאלתי היא כזו-
בעלי בצבא, וחוזר לשבתות בלבד כרגע(בעוד תקופת מה דבר זה ישתנה בעז"ה). החלטנו להפסיק לקחת גלולות, לקחתי במשך כ5 חודשים גלולות מסוג הרמוניט. רציתי לדעת האם קיימת גלולה אשר מאפשרת את ויסות המחזור מצד אחד אך אינה מונעת היריון מאידך?
לתשובתך המהירה אודה,
ושוב, תודה רבה!

דימום בהריון

אני נמצאת בשבוע שישי להריון,לפני כשעה הופיע דימום בניגוב בלבד,בצבע אדמדם ורד.אתמול עשיתי אולטרסאונד ובערב קימנו יחסים.האם זאת יכולה להיות הסיבה לדימום?? ומה עושים הלכתית? אנחנו ספרדים
תודה

מקווה בתחילת חודש 9, האם זה סגולה ללידה קלה?

שלום
שמעתי שללכת למקווה בתחילת חודש 9 זה סגולה ללידה קלה, האם זה נכון? ואם כן, איפה זה כתוב? האם בחודש זה זה קצת אולי מסוכן ללכת למקווה מכיוון שחס וחלילה אפשר להתחלק וליפול?
בברכה ושבת שלום
 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות