בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

הריון, לידה והנקה

תשעה חדשים לאחר הלידה - איך אדע שהגיע לי ווסת אם אני מניקה ונוטלת גלולות סרזט

אני תשעה חדשים לאחר הלידה, מיניקה ונוטלת גלולות סרזט, עד עכשיו לא הגיע לי ווסת. כעת יש לי מעט כאבי מחזור והכתמה מועטת על הבגד התחתון (שרב התיר) איך אדע מתי מגיע המחזור?

אי כניסה להריון

שלום רב אנחנו נשואים שנה באושר גדול..אך לא מצליחים להיכנס להריון וש לציין שאני מקבלת מחזור כל 22 יום בערך וטובלת קבוע ביום ה15/16 למחזור...הייתי אצל רופאת נשים שתיתי כדורים בשם פרוגילוטון במשך חודשיים+ ...מה עושים אנחנו כבר מאודד מחכים ורוצים

הפרשה דמית בימי הביוץ

אני לאחר הפלה טבעית. לפני שבוע ביקרתי אצל הרופאה והיא ראתה שהרחם התנקה ואמרה שבעוד כשבוע צפוי להתרחש ביוץ. היום הרגשתי כאבים באזור הרחם והופיעו הפרשות דמיות בהירות. מחר אני אמורה לטבול, רציתי לדעת מה בעצם המקור לדימום בזמן ביוץ , האם הוא מהרחם או ממקור אחר? האם יש אפשרות שאוכל עדיין לטבול מחר?

מחזור

לפני חודש לקחתי כדורים לדחיית המחזור וקיימתי יחסים יומיים לאחר שהפסקתי את הכדורים קיבלתי מחזור ועכשיו זה התאריך שאני צריכה לקבל ואני לא מקבלת באים יכול להיות שאני בהריון? או שהכדורים השפיעו על המחזור בבקשה אני חייבת תשובה מידיית
תודה

דם אחרי קיום אישות

שלום רב!
יש לי שאלה, אני לאחר לידה בקיסרי שלושה חודשים שומרים דני טהרה, קימנו יחסי אישות אחרי שטבלתי ירד דם לא חזק צבע ורוד שמרנו שוב דיני הרחקה ואז שוב קימנו יחסים ושוב דם הלכתי להיבדק הרופא אמר שיש לי פצע בצוואר הרחם בפתח הנרתיק לא ברחם עצמו, זאת אומרת שהדם אינו מגיע מהרחם ואם שוב יקרה לי הוא המליץ לי לצרוב אותו והוא אמר שכידוע לו לא חל איסור לקיים אישות כאשר הדם אינו מגיע מן הרחם מה עליי לעשות האם מה שהוא אמר זה נכון ...?

שק הריון

שלום רב,

מחזור אחרון ב23/1/12. לפני כשבוע וחצי הייתי בבדיקת אולטראסאונד ונצפה רק שק הריון עם שק חלמון. היום הייתי שוב באולטראסאונד ושוב נצפה אותו דבר ללא קוטב עוברי. הרופאה אמרה שלדעתה זה שבוע מוקדם מידי.אני חייבת לציין שאני גם טובלת.לכן זה נראה לי הכי הגיוני. בכל מקרה אני מאוד מודאגת מהעניין כי כבר עברתי לידה שקטה לפני כשנה. אשמח לחוות דעת בנושא. האם זה הגיוני שלא רואים עדיין קוטב עוברי? נקבע לי תור לשבוע הבא ואני מאוד מודאגת.

תודה

7 ימים נקיים

ב"ה
שלום, אני ילדתי בניתוח קיסרי ב-29.01, ואני מתחתנת ב-13.03 ב"ה. עשיתי הפסק טהרה ב-05.03, ואתמול והיום בבדיקה ראיתי כתם בצבע ורוד/כתום ממש קטן, אבל על תחתונית זה נראה כמו חום והכתם גם נראה הרבה יותר. האם זה נחשב לטמא ואז להודיע לרב שאני לא יכולה לטבול? מודאגת מאוד.

כניסה להריון

שלום רב.
לפני כשבוע ביקרתי אצל רופאת נשים לבדיקה והיא עשתה לי בדיקת ביוץ ואמרה לי שאני בימי הביוץ שלי. הרופאה עוד הוסיפה שאני בריאה לחלוטין ואמורה להיכנס להיריון ללא שום קושי. אני ובעלי היינו מותרים כמובן ובמשך שבוע זה, קיימנו יחסי אישות כל יום.
היום עשיתי בדיקת היריון ביתית (מחר התאריך שאמור להופיע לי הוסת ) והתוצאה הייתה שלילית. האם יכול להיות שהתוצאה תהיה שלילית ואני כן בהריון ?
אציין שאנחנו נשואים כשלושה חודשים ואנחנו מאד רוצים להיכנס להיריון
תודה רבה על המענה התמידי שלכם
כל טוב ובשורות טובות

מתי לטבול

שלום רב,
אני חודש וחצי אחרי לידה, עשיתי הפסק טהרה ביום רביעי 29/3
לאחר מכן שכחתי לעשות בדיקות כל יום פספסתי את הזמן המותר פעם אחרונה שהצלחתי לבדוק זה היה יום ראשון..4/3
יום שני עוד הפעם לא הספקתי.. ולכן השאלה שלי עכשיו מה לעשות ומתי לטבול..??? בתודה מראש...!!!

מניעת הריון לאחר ניתוח קיסרי

שלום וברכה,
תודה לאל אני 8 שבועות לאחר לידה שלישית (ניתוח קיסרי עקב שיליית פתח)אחרי 2 לידות טבעיות לחלוטין. כרגע רופאת הנשים שלי הורתה לי לא להיכנס להריון בשנה הקרובה על מנת שבלידה הבאה בעזרת ה' אוכל ללדת באופן טבעי ללא סיכונים שתיפתח הצלקת. ניסיתי כבר 2 סבבים של נטילת סרזט (אני מניקה בהנקה מלאה - ויש לציין שהתעברתי בעבר בעת הנקה) אך זה גורם לי לדימומים. האם תוכל לייעץ לי מה עליי לעשות? האם יש דרך הימנעות נוספת מלבד הגלולות שתוכל להבטיח מניעת הריון... והאם באמת יש להימנע במשך שנה שלמה? אודה מאוד לעצתך.
שא ברכה
חג פורים שמח ומבורך
 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות