בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

הריון, לידה והנקה

טבילה לקראת כניסה לחודש 9

שלום רב,
בכוונתי ללכת לטבול לקראת כניסה לחודש 9 בע"ה. זה יוצא ביום רביעי הקרוב, ערב ל"ג בעומר - האם המקוואות פתוחות ביום זה?
תודה
מעיין

דימום לאחר טיפול אצל הגניקולוג

שלום...
היום עברתי טיפול פריון אצל הרופא..(הזרעה)....ואחרי כמה שעות היה לי דימום.
זה יכול להיות כתוצאה מהטיפול?
אני נחשבת לנידה...?..
מהי ההלכה במקרה זה?
אציין שבדיוק היום טבלתי אז זה לא דימום של מחזור.

עזרה דחוף

אני 7 שבועות בדיוק אחרי לידה ונוטלת כבר 3 שבועות גלולות הנקה
כבר פעם שניה שאני אמורה לטבול ובדיוק באותו היום יש לי כתם קטן בתחתונים והבדיקה לא כל כך נקיה האם יש משהוא שאפשר לעשות או שפשוט לספור שוב 7 ימים נקיים?

הכתמות

שלום,
אני סובלת מאז יום שישי מהכתמות לסירוגין. ז"א לא כל היום אלא מדי פעם. אני יודעת את כל השיטות כדי לא להתייחס לכתמים מפני שדיברתי איתך בטלפון. שאלתי היא ,האם זה משנה כמה ימים נמשכים ההכתמות? אם ההכתמות ממשיכות למשך שבוע והצבע משתנה האם עדיין אפשר לא להתייחס? ז"א מתי אני מבינה שזה יותר מסתם הכתמות?
אציין כי אי נוטלת גלולות סרזת ומניקה כבר 7 חודשים. כמו כן אציין שאני ובעלי יוצאים לנופש ראשון ללא ילדים מזה 7 שנים ומיותר לציין שאיני רוצה לצאת לנופש נידה.
העניין גורם לי עגמת נפשר מרובה למרות שאני יודעת שזה לא מטמא אם עושים את כל מה שצריך (לדוגמא נייר צבעוני, תחתון צבעוני, להמתין 15 שניות לפני ניגוב וכו) אבל מרגיש לי לא בסדר שזה נמשך כבר כ"כ הרבה ימים!
אשמח לתשובה בהקדם

דימום בהיריון עקב בדיקה

שלום רב,
אני בשבוע 22 והייתי בבדיקת סקירת מערכות. הבדיקה בוצעה בשיטה הוגינלית היות ותנוחת העובר לא איפשרה אולטרסאונד רגיל (בטני). יום לאחר הבדיקה היה לי דימום.
האם עלי לספור 5 ימים + 7 נקיים?
תודה.

הפרשה דמית

אני בחודש תשיעי והייתי היום בבדיקה בבי"ח במעקב. הרופאה בדקה אם יש לי פתיחה בבדיקה פנימית ואכן יש לי פתיחה של 1 ס"מ. כשהוציאה את אצבעותיה אחת מהאצבעות הייתה עם דם. יש לציין רק כיפת אצבע האמה שלה. היא אמרה לי שזו הפרשה דמית כאשר מתחיל תהליך של פתיחה. במהלך היום לא ראיתי דימום ואפילו לא צבע שונה. עשיתי בדיקה עם בדי טהרה ולא מצאתי דם. האם בגלל הבדיקה שעשתה לי הבוקר אני אסורה לבעלי?
ומתי בדיוק בשלב הלידה אנו נהיים אסורים?

ברכה מהרב וסגולה

אני ובעלי נשואים חמישה חודשים ועדיין לא נקלטתי להריון, דוי שומרת טהרה , ורציתי לבקש ברכה כדי שאני יצליח להיכנס להריון , אני משתדלת להודות לבורא עולם על כך שעד היום אני לא נכנסתי להריון. יש או תפילה או סגולה שיעזור?

דימום אחרי שאיבה

אני אחרי שאיבת ביציות יש לי דימום האם הוא גורם לי להיות נידה

כתמים ורודים לאחר קיום יחסים

הנני 3 חודשים לאחר קיסרי שלישי. נוטלת גלולות מליאן לראשונה( כרגע בחפיסה השלישית מאז הלידה) במהלך הנקיים החודש חזרו והופיעו כתמים אשר נדרשתי לשוב ולספור נקיים פעמיים מחדש( טבילה שבוע מאוחר יותר) הערב טבלתי במקווה ולאחר קיום יחסים גיליתי שוב הפרשות חומות בהירות. האם עליי להחליף גלולות ולחזור ליסמין אותן נטלתי שנים. ובנוסף והכי חשוב מה קורה מעכשיו לגבי הנידה?????

גלולות למניעת הריון

שלום רב,
אני כחמישה וחצי שבועות לאחר לידה ולפני כשבוע וחצי התחלתי להשתמש בסרזט. כשהתחלתי לנטול את הגלולות הייתי כמעט נקיה לגמרי וכיום החלו להופיע כתמים על התחתונים.
א. מה משמעות הכתמים?
ב. מה עליי לעשות כדי להימנע מהם (את הפתרונות ההלכתיים אני יודעת...) ולהצליח להיטהר.
תודה וחג שמח
 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות