בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

הריון, לידה והנקה

גלולות למניעת הריון

שלום רב,
אני כחמישה וחצי שבועות לאחר לידה ולפני כשבוע וחצי התחלתי להשתמש בסרזט. כשהתחלתי לנטול את הגלולות הייתי כמעט נקיה לגמרי וכיום החלו להופיע כתמים על התחתונים.
א. מה משמעות הכתמים?
ב. מה עליי לעשות כדי להימנע מהם (את הפתרונות ההלכתיים אני יודעת...) ולהצליח להיטהר.
תודה וחג שמח

אחרי ניתוח קיסרי

שלום רב,
אני בדיוק 40 יום לאחר ניתוח קיסרי, הדימום הפסיק מזמן, רציתי לשאול מתי אוכל לטבול במקווה, אני רוצה להתחיל לשמור טהרה, יש לציין כי עדיין לא קיימתי יחסי מין עם בעלי אחרי הלידה

פרימולוט נור והריון

אתמול היה היום שאני אמורה לקבל בו את המחזור, מאחר ואנחנו נוסעים לטיול משפחתי החלטנו לעכב טיפה את המחזור, עשיתי בדיקת הריון ויצא שלילי(כדי שלא יצא מצב של הריון עם הגלולה) הרופא הביא לי מרשם לפרימולוט נור. אני נוטלת את הגלולה כבר יומיים ויש לי הרגשה כל היום שאני עומדת לקבל מחזור וגם המון בחילות מלווה בכאבים בחזה. השאלה שלי אם אעשה שוב בדיקת הריון א- האם התוצאה תהיה מושפעת מהגלולה ? ב- אם במידה ויצא חיובי ואפסיק לקחת את הגלולה יופיע דימום?

תחילת הריון

שלום רב,
אני נמצאת בשבועות הראשונים של תחילת הריון והייתי שמחה לדעת:
1. מה מבחינה הלכתית באשר לקיום יחסי מין בזמן ההריון?
2. האם זה מסוכן לקיים יחסי מין בשלב כזה או אחר של ההריון ?
3. במידה ומופיע כתם קטן של דם , חד פעמי שלדברי אחות הריון הוא שכיח בתחילת הריון, האם אני אסורה לבעלי במגע ?
אשמח לתשובתכם
תודה רבה ושבוע טוב
מיכל

נטילת גלולות לאחר הריון ודימום אחרי מקווה

ילדתי לפני כחודש וחצי ,במוצאי שבת (24.3.) טבלתי במקווה ביום שני בבוקר היתה לי טיפת דם ושום דימום נוסף מעבר, יום למחרת יום שלישי שוב מעט דם ושוב שום דבר מעבר לזה. עד היום לא היה שום דימום. בנוסף קיבלתי מרשם לגלולות פמינט והבנתי שצריך להתחיל ביום הראשון של המחזור -לקחתי גלולה ביום שלישי כיוון שחשבתי שקיבלתי מחזור אבל ראיתי שהדימום לא ממשיך לכן לא המשכתי... איך אני מתחילה לקחת שוב כשאקבל כשיש לי גלולה חסרה בחפיסה...? שאלה נוספת האם אני צריכה להתחיל 7 נקיים מחדש..? אם כן האם ימים רביעי וחמישי יכולים להיחשב לי כימים נקיים למרות שלא עשיתי הפסק..? אודה לך על תשובתך

בדיקות וגגינאליות ונידה בלידה

שלום לכבוד הרב הייתי מעוניינת לדעת איזה בדיקות גורמות לאישה להיות נידה באופן ודאי בזמן ההריון לקראת הלידה אני יודעת שסטריפינג לדוגמא האם יש עוד בדיקות כאלו שגורמות לנידה?

גלולות

שלום רב,
אני ובעלי נשואים כשבעה חודשים ומכיוון שבעלי בצבא- החלטנו לדחות הריון ע"י נטילת גלולות (מרסילון). רציתי לדעת כמה זמן אפשר לקחת גלולות בלי שהן יזיקו לסיכוי להרות אח"כ? האם הם כבר מזיקות ומומלץ להפסיק?
תודה מראש!

הריון

אשתי בהריון בשבוע 9 הייתה עם דימום ונפסק כמה זמן אחרי הדימום מותר להיות עם האשה?

טבילה לאחר הפלה

שלום ,
מתי ניתן לבצע בדיקת הפסק טהרה וכו' לאחר הפלה נדחית (הפסקת הריון שלא התפתח באמצעות תרופת ציטוטק) ? כיצד יודעים אם העובר היה בן פחות או יותר מארבעים יום ?
עוד שאלה : האם מותר מבחינה רפואית לקיים יחסי מין אחרי הטבילה הנ"ל או שיש לחכות עד אחרי הווסת הראשונה שלאחר ההפלה ?
תודה.

גלולות והריון

שלום,
אני לוקחת גלולות מסוג מליאן. לקחתי אותם 3 חודשים לפני החתונה והכל היה תקין. אחרי החתונה המשכתי לקחת. קרה ששכחתי לקחת גלולה בליל טבילה,אותו הערב שקיימנו יחסים. למחרת המשכתי לקחת כרגיל.. האם יש סיכוי שאני בהריון? אוסיף ואומר שיש לי גם כתמים מאז (אך אני מתעלמת מהם כי זה בתחתונים צבעוניים)
אשמח לתשובה מהירה!
 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות