בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

הריון, לידה והנקה

הפסק טהרה

ילדתי לפני 9 חודשים. חצי שנה אח"כ קיבלתי 3 פעמים בחודשים קודמים מחזור כרגיל. ועכשיו - בווסת האחרון וגם בזה שבחודש הקודם- לא הצלחתי לעשות הפסק טהרה לאחר 5 ימים כמו שהייתי רגילה, אלא היו כתמים במשך יותר משבוע. ואח"כ כן הצלחתי לעשות ולטבול.
עכשיו עבר שבוע מאז שקיבלתי מחזור, אני מנסה לעשות הפסק טהרה, ויש כתמים אדומים ואני גם מרגישה כאב כשאני מנסה לעשות את ההפסק.
האם כדאי ללכת לרופא, ואם כן - מה זה יכול להיות?

האם ניתן להכנס להריון בזמן הטיפול בכדורי פרימולוט נור?

?

הריון בת

שלום.
אנחנו רוצים להכנס להריון.האם יש אפשרות לכוון שיהיה בת? יש לי כמה בנים.ולכל אחיותי יש רק בנים.האם זה משפחתי? למה זה קשור? תודה

הריון

שלום, אני צריכה לקבל עוד כמה ימים מחזור,
המחזור בדרך כלל לא סדיר, בבדיקה אצל רופאת נשים נאמר לי שהרירית שלי היא 14 מ״מ...
האם זה הריון או מחזור שמתקרב?
תודה

כתמים לאחר הספק- אחרי לידה

לפני חודשיים וחצי ילדתי ב"ה בן. מאז היו לי דימומים ורק לפני שבוע וחצי הם פסקו. ביום חמישי שעבר עשיתי הפסק טהרה ויצא טוב ומאז התחלתי לספור שבעה נקיים. ביום הרביעי של השבעה נקיים פתאום בבדיקה עצמה יצא טיפה דם ולכן התחלתי לספור מחדש את השבעה נקיים. ביום חמישי האחרון עשיתי הספק ויצא טוב ובשבת פתאום ראיתי כתמים בצבע חום- לא אדום. ובערב שעשיתי בדיקה היא יצאה טובה. השאלה שלי היא האם אני צריכה להתחיל לספור מחדש ( מהבדיקה של שבת) או שהכתמים האלה לא פוסלים את השבעה נקיים ואני יכולה להמשיך לספור מיום חמישי? - זאת הטבילה הראשונה שלי מאז הלידה.
תודה רבה

פרישה בניתוח קיסרי

יש לי ניתוח קיסרי אלקטיבי- מתוכנן לשבוע הבא. בעלי ישהה איתי בחדר במהלך הניתוח. רציתי לדעת האם במהלך הניתוח אני עדיין מותרת לו ואני יכולה לגעת בו (להחזיק את ידו וכו...) או שעליי לפרוש מבעלי מיד עם תחילת הניתוח? הרי במהלך הניתוח אין אני יכולה לראות אם יוצא דם מהנרתיק או לא?
בהמשך לאותה שאלה, אם בזמן שלאחר הניתוח עדיין איני רואה דם שיוצא מהנרתיק האם אני עדיין מותרת לבעלי או שמיד לאחר הניתוח אני אסורה לו בלי כל קשר ליציאת הדם?
תודה רבה

מחזור לאחר לידה

שלום
ילדתי ב25.8 והיה לי דמם של שלושה שבועות ,
לאחר שישה שבועות של מחזור הלכתי לרופא נשים על מנת להחדיר התקן תוך רחמי (מירנה) מאותו היום היו לי הפרשות חומות אשר פסקו לאחר4 ימים . ב11 לחודש שוב קיבלתי (מחזור??) שעדיין לא פסק מה שאומר שאני ביום ה10 למחזור
האם זה תקין ??במחזורים קודמים היו לי מקסימום 4 ימי מחזור
אשמח לתשובה מהירה

מחזור לאחר הריון

שלום דוקטור . ילדתי לפני ארבע וחצי חודשים בקיסרי הייתי במחזור שלושה חודשים לאחר הלידה לאחר מכן היה לי הפסקה של שבועיים כמעט ולאחר מכן חזר מחזור לשלושה ימים והייתי נקייה במשך שבעה ימים ושוב חזר אבל הפעם מופיעים רק כתמי דם האם עליי לפנות לרופא?

מחזור בהנקה

אני 5 חודשים אחרי לידה וביום בהיר קיבלתי מחזור
אני מניקה הנקה מלאה
אני די חלשה והיה לי פריטין (מאגרי ברזל) נמוך
יש קשר?
מהרגע שמקבלים מחזור זה מחיב עוד מחזור? או שזה יכול להיות מחולשה זמנית?
יש אפשרות לחזק את הגוף ולמנוע זאת?

מחזור אחרי לידה

שלום!
כמה זמן לאחר הלידה בד''כ מקבלים מחזור, אני 3 חודשים אחרי לידה ולא מניקה ועדיין לא קיבלתי האם זה הגיוני
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות