בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:



Bookmark and Share

שאלות ותשובות

הריון, לידה והנקה

הריון

שלום.
אני בדר"כ מקבלת מחזור בסביבות היום ה-40.לעיתים רחוקות בסביבות יום ה-33.
מתי אוכל לעשות בדיקת הריון ביתית.כדי לקבל תוצאה אמיתית?תודה

גרידה

אני אחרי הפלה, ציטוטק+גרידה, בת 41, שאלתי; כמה זמן אמור הדימום להמשיך? יש לי כעת דימום קל כבר יותר משבוע, ולא נראה שהולך להפסק. שאלה נוספת; האם מומלץ שמוש ב"סרזט" כאמצעי מניעה בטוח? והאם כפי שמספרות חברות עם ניסיון, בזמן השמוש בו אין מחזור בכלל (לאחר גיל 40 ללא הנקה)? נשמע לי לא בריא. תודה רבה.

פרימולט וגלולות יחד

בס"ד
שלום, אני הייתי רוצה לדעת בבקשה האם יש אפשרות לקחת
גלולות למניעת הריון ופרימולט נור יחדיו? מאחר ובע"ה אני אמורה להתחתן שבוע הבא,ואיני רוצה להכנס להריון נוסף (ברוך השם יש לי 5 ילדים) אשמח לקבל תשובתכם תודה רבה ויום נפלא.

דימום בזמן הריון

בהמשך לתשובה שקיבלתי,
אני בהריון בשבוע 4-6, ראיתי את הכתם על תחתונית וגם כשניגנתי היה דימום על הנייר. זה היה בבוקר.
בצהריים, היה שוב כתם על התחתונית, בניגוב כבר לא הופיע דימום. גם בשעות אחה״צ והערב לא היה כתם ולא הופיע דימום בניגוב. מה עליי לעשות?

דימום בזמן הריון

שלום רב,
אני בהריון ראשון שבוע 4-6 בערך
היום הופיעו לי כתמי דם, האם אני נידה?
צריכה לפרוש? מה הן ההלכות לגבי דם בזמן הריון.
תודה
מירב

טבילה לאחר לידה

שלום וברכה.
ילדתי בשעה טובה לפני 30 יום. אני נקייה כבר שבוע. שאלתי היא האם אני יכולה לספור 7 נקיים לטבול?

מה לעשות על מנת להכנס להיריון

שלום,
אני בת 27, נשואה 8 חודשים. זה כבר כמה חודשים שמנסים להכנס להיריון. המחזור בהתחלה היה מסודר כל רביעי לחודש בערך אך בחודשים האחרונים ככל שהרצון לילדים גובר והציפייה שאולי החודש זה יקרה אז המחזור מתעכב לי כל חודש בשבוע-שבוע וחצי בערך. החודש התעכב שוב בשבוע וחצי קיבלתי ביום שלישי ממש טיפה וביום רביעי קצת יותר והמחזור בגדול היה מוחלש עם דם בהיר יחסית. שבוע לאחר מכן ביום שלישי עשיתי הפסק טהרה ואז מיום רביעי המחזור התחיל להתחזק והדם מאוד כהה עם כאבים ברחם. מה זה אומר? מרגיש לי כאילו הגוף שלי השתגע

אמצעי מניעה

אני בת 28 אחרי לידה רביעית ברוך ה׳.. ההריון האחרון נקלטתי עם אמצעי מניעה מסוג נרות גלואן, כרגע אינני יכולה ורוצה עוד תינוק/ת, אני מתכוונת להשים התקן תוך רחמי, אך הרופא טוען שניתן להשים רק לאחר 3 חודשים מהלידה, אני כרגע חודש וחצי אחרי לידה , לא יכולה לקחת גלולות כיוון שאני מגיבה להורמון לא טוב, היום עליי ללכת למקווה , ואינני יודעת מה לעשות? אני ללא אמצעי מניעה , האם ניתן להשתמש באמצעי מניעה לגבר? עד שאשים את ההתקן? ( בעוד כחודש וחצי)
תודה מראש

הפסק טהרה

ילדתי לפני 9 חודשים. חצי שנה אח"כ קיבלתי 3 פעמים בחודשים קודמים מחזור כרגיל. ועכשיו - בווסת האחרון וגם בזה שבחודש הקודם- לא הצלחתי לעשות הפסק טהרה לאחר 5 ימים כמו שהייתי רגילה, אלא היו כתמים במשך יותר משבוע. ואח"כ כן הצלחתי לעשות ולטבול.
עכשיו עבר שבוע מאז שקיבלתי מחזור, אני מנסה לעשות הפסק טהרה, ויש כתמים אדומים ואני גם מרגישה כאב כשאני מנסה לעשות את ההפסק.
האם כדאי ללכת לרופא, ואם כן - מה זה יכול להיות?

האם ניתן להכנס להריון בזמן הטיפול בכדורי פרימולוט נור?

?
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות