בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

הריון, לידה והנקה

פרישה בניתוח קיסרי

יש לי ניתוח קיסרי אלקטיבי- מתוכנן לשבוע הבא. בעלי ישהה איתי בחדר במהלך הניתוח. רציתי לדעת האם במהלך הניתוח אני עדיין מותרת לו ואני יכולה לגעת בו (להחזיק את ידו וכו...) או שעליי לפרוש מבעלי מיד עם תחילת הניתוח? הרי במהלך הניתוח אין אני יכולה לראות אם יוצא דם מהנרתיק או לא?
בהמשך לאותה שאלה, אם בזמן שלאחר הניתוח עדיין איני רואה דם שיוצא מהנרתיק האם אני עדיין מותרת לבעלי או שמיד לאחר הניתוח אני אסורה לו בלי כל קשר ליציאת הדם?
תודה רבה

מחזור לאחר לידה

שלום
ילדתי ב25.8 והיה לי דמם של שלושה שבועות ,
לאחר שישה שבועות של מחזור הלכתי לרופא נשים על מנת להחדיר התקן תוך רחמי (מירנה) מאותו היום היו לי הפרשות חומות אשר פסקו לאחר4 ימים . ב11 לחודש שוב קיבלתי (מחזור??) שעדיין לא פסק מה שאומר שאני ביום ה10 למחזור
האם זה תקין ??במחזורים קודמים היו לי מקסימום 4 ימי מחזור
אשמח לתשובה מהירה

מחזור לאחר הריון

שלום דוקטור . ילדתי לפני ארבע וחצי חודשים בקיסרי הייתי במחזור שלושה חודשים לאחר הלידה לאחר מכן היה לי הפסקה של שבועיים כמעט ולאחר מכן חזר מחזור לשלושה ימים והייתי נקייה במשך שבעה ימים ושוב חזר אבל הפעם מופיעים רק כתמי דם האם עליי לפנות לרופא?

מחזור בהנקה

אני 5 חודשים אחרי לידה וביום בהיר קיבלתי מחזור
אני מניקה הנקה מלאה
אני די חלשה והיה לי פריטין (מאגרי ברזל) נמוך
יש קשר?
מהרגע שמקבלים מחזור זה מחיב עוד מחזור? או שזה יכול להיות מחולשה זמנית?
יש אפשרות לחזק את הגוף ולמנוע זאת?

מחזור אחרי לידה

שלום!
כמה זמן לאחר הלידה בד''כ מקבלים מחזור, אני 3 חודשים אחרי לידה ולא מניקה ועדיין לא קיבלתי האם זה הגיוני

ווסת חלשה

אני אחרי הפלה שהיתה בסוף מרץ (הריון של 3 חודשים בערך שלא התפתח) מאז ההפלה אני מקבלת מחזור לא סדיר משמעותי. (גם לפני זה לא היה סדיר אבל יומיים לפה יומיים לשם) בכל מקרה , החודש היה איחור משמעותי כאבים חזקים בשדיים, ולבסוף קיבתי ביום שבת האחרון, היה יום אחד של דימומים ומאז רק הפרשות קלות, אפילו בלי תחבושת, האם זה תקין או מצריך בדיקה? וכמה ימים צריך לחכות לפני שמתחילים לספור ימים נקיים לפני המקווה? במצב כזה של מחזור?
תודה רבה

מחזור או דימום השתרשות??

שלום
נשואה שמונה חודשים ומנסה להכנס להריון, משתמשת בחומצה פולית.
המחזור שלי מגיע כל 32-36 ימים בערך. החודש הזה ראיתי דימום פעם אחת על הטישיו בערך שבוע וחצי לפני שהייתי אמורה לקבל. יומיים אחרי שהייתי אמורה לקבל, שבוע וחצי אחרי הדימום החד פעמי שהיה, נראה כאילו קיבלתי, זה היה יום שישי, התחיל כהפרשה חומה, ודימומים ורדרדים בניגוב, התחבושת כמעט נשארה נקיה.בדרך כלל הימים השני והשלישי של המחזור מלווים בדימום מאוד חזק אצלי, מה שהפעם לא היה.
במוצאי שבת התעוררתי בארבע לפנות בוקר, הקאתי ושלשלתי. השלשולים נמשכו גם ביום ראשון.
ביום ראשון אחרי הצהריים הדימום התחזק מעט, ואני מתלבטת
האם זה מחזור שמתעכב, או דימום השתרשות. אם אני אעשה בדיקת הריון ביתית וזה באמת דימום השתרשות זה ייתן תוצאה נכונה או שאי אפשר לבדוק כשיש דימום?
מתלבטת מאוד, ורוצה הכוונה
תודה רבה

מחזור ארוך מהרגיל

שלום רב,
התחתנתי לפני חודש וחצי, אני מתכננת בע"ה הריון ויעצו לי לקחת חומצה פולית, התחלתי לקחת בחודש יוני (3 חודשים לפני החתונה). במשך השלושה חודשים האלה המחזור שלי היה 4-5 ימים דימום חלש ואז ביום החמישי התחיל דימום חזק שנמשך עוד 4-5 ימים. חשבתי שבגלל הלחץ של החתונה והמתח המחזור "השתגע". שבוע לפני החתונה ניגמרו לי הכדורים של החומצה פולית, שכחתי לקנות כך שכמעט חוד לא לקחתי אותם, החזור האחרון בספטמבר היה סביר 5 ימים, עשיתי הפסק טהרה אחרי 5 ימים וטבלתי אחרי 12 יום מיום המחזור. לפני שבועיים התחלתי לקחת שוב חומצה פולית, קיבלתי מחזור ב 3.10.14 שוב היה דימום חלש עד ערב החג 8.10.14 ואז התחיל דימום חזק שנשך עד היום. כך שיצא שאני במחזור 10 ימים. האם זה נורמלי? האם יש קשר לחומצה פולית? מה ניתן לעשות כדי לקצר את זמן המחזור?

הפסק טהרה

שלום רב,
אני נמצאת במחזור השני לאחר הפלה.
קיבלתי מחזור בצאת יום הכיפורים, היום יום שישי והדימום טרם פסק.
לפני ההפלה היו לי 5 ימי מחזור, ובמחזור לאחר ההפלה עלה ל6-7 ימים. האם תקין? מתי יחלוף?

בנוסף, ביצעתי בדיקת הפסק טהרה ביום רביעי ה-8.11 ויצא כתם אדום, שטפתי את העד ובדקתי שוב ויצא תקין.
למחרת, ה-9.11 בדקתי שוב ויצא כתם אדמדם-חום, שוב שטפתי את העד ובדתקי ושוב יצא כתם אדמדם- חום.

היום ה-10.11 ממשיך לרדת דם, ישנו דימום.
האם יש טעם לבדוק שוב הפסק טהרה?
האם הבדיקות שביצעתי נחשבות או שעליי להתחיל מחדש? ואם כן מתי?

תודה רבה וחג שמח!

פצע בנרתיק

אני כשלושה חודשים אחרי לידה וסובלת מפצע בנרתיק שלא עובר וזה מפנה אותי שוב ושוב לבודקת...שמעתי על אפשרות שרופאה תצרוב לי אותו האם זהו הדבר היחיד שיכול לרפא את הפצע ואם כן באיזה תופעות מתלוה לצריבה והאם זה כואב?
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות