בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

הריון, לידה והנקה

דימומים לאחר לידה

שלום אני שלושה חודשים לאחר לידה, לידה רגילה ברוך השם ללא תפרים שלאחר חודש וחצי רק טבלתי קיימתי יחסים שלאחר מכן לקחתי פוסטינור ושוב אחרי חמישה ימים לקחתי פוסטינור לאחר מכן הופיע דימום הרופא המליץ להתחיל עם גלולות מינס מאז הדימום רק גבר ולקראת אמצע החבילה השניה רק טבלתי שוב עוד פעם לאחר חודש וחצי המשכתי את הגלולות כרגיל ולאחר שלושה ימים בלבד שהייתי במקווה שוב הופיע דימום אני כבר בגלולות ה15 של החפיסה השניה והדימום רק גובר! במשך השלושה חודשים האלה טבלתי פעמיים בלבד ובהם בממוצע הייתי מותרת רק כשבוע, יש המון בעיות בשלום בית ואיני יודעת מה לעשות חשוב לי לציין שכשסיימתי את החבילה הראשונה כבר התחלתי לספור נקיים והדימום נגמר ולא חזר ב4כדורים הלבנים כרגע נשארו לערך שמונה כדורים חוץ מהלבנים והדימום מתחזק האם זה נורמלי ? הרופאת נשים אומרת שזה בסדר לגמרי ורק אם בחפיסה השלישית ימשך לחזור שוב! לא יודעת כבר מה לעשות על סף יאוש וכ״כ קשה הבעיות בשלום בית! כבר התחלתי לחשוב על להפסיק עם הגלולות..אבל אין לי תחליף אחר וכרגע הריון זה לא על הפרק בגלל המצב הבריאותי שלי והכלכלי גם שעליו פחות חושבת עקב מצבי הבריאותי והנפשי !!

כדורים

שלום ותודה על המענה
לאחר כמעט שנה שלא הצלחתי להיכנס להריון, אובחנתי בשחלות פוליציסטיות וקיבלתי כדורים איקקלומין ?50 מ״ג במשך חמישה ימים...
המחזור שלי לא סדיר, ביום ה14 למחזור הייתי במעקב זקיקים, נאמר לי שקוטרם 6-8 ורירית הרחם 7 מ״מ

האם הביוץ יוכל להתקיים בעוד כמה ימים או שזה אבוד לחודש?

מוך דחוק

אני חודש ושבוע אחרי לידה היום עשיתי הפסק טהרה ההפסק יצא נקי אך במוך דחוק היה כתם ורוד בגודל של פחות ממטבע שקל הרבה פחות. האם זה פסול מלכתחילה או שיש מקום לשאול רב?

גלולות פמינט

שלום רב,
אני שלושה חודשים אחרי לידה, לא מניקה והתחלתי לקחת פמינט עם הופעת הווסת. כעת אני בחפיסה הראשונה ונשארו לי עוד שישה גלולות לסיום החפיסה והיום היה לי ממש דימום. (אתמול הייתי בטבילה). האם אפשרי להפסיק כבר מעכשיו את החפיסה כדי לקצר את תקופת האיסור? או לאולי לחבר בין החפיסות?
תודה רבה

דיני פרישה בהריון

שלום, אני בחודש השלישי להריון, ילדתי לפני חצי שנה אחרי שילדתי היה לי דימום לאחר לידה וטבלתי לאחר חודש וחצי, לא הספקתי לקבל ווסת כיוון שהנקתי במשך 4 חודשים, לא פרשתי מבעלי כיוון שלא היה לי ווסת קבוע וגם כי לא קיבלתי מחזור חוץ מדימום לידה שהיה לי . האם עשיתי נכון?

סרזט

שלום, אני כשבעה חודשים אחרי לידה ונוטלת סרזט חמישה חודשים. לפני כשבועיים התחיל לי דימום חלש שהתחזק מעט ולא עושה רושם שהולך להגמר. האם זהו מחזור? האם זה מצב נורמלי? והאם יש מצב לדימום מהשתרשות הריון? תודה.

טהרה אחרי לידה

שלום רב. בתודה לאל על החסד שעשה עימי. ילדתי בן בכור בתאריך כה טבת. אני רוצה לדעת כיצד עלי לפעול מבחינת טהרה מתי עלי לעשות? ההוראה של הרופא ללכת לרופא נשים לאחר 6 שבועות .אני עם תפרים. אודה על תשובה מפורטת מכיוון שלא הבנתי את ההלכה מתוך הספרים .

טבילה לאחר הפלה

שלום
לצערי הרב, אני לאחר הפלה (בשבוע 9 עדיין היה שק ריק שלא הותיר מקום לספק), עברתי גרידה ביום חמישי לפני שבוע וחצי (ג' טבת).
האם יש מינימום זמן כדי לעשות הפסק או מרגע שהדימום מפסיק?
תודה רבה

הנקה

שלום,
אני מניקה והחחלתי לקחת מניעה בשם סרזט לפני שלוש שבועות כמובן שדיממתי שבוע מהכדורים, ולפני שבוע היתי במקוה ופתאום היום שוב ראיתי דם כנראה כתוצאה מהמניעה.
האם אני נאסרת על בעלי?
ואם אני צריכה שוב ללכת למקוה,האם צריכים לספור שוב שבעה נקיים אז ממתי מתחילים לספור?
תודה רבה

דיני טהרה

שלום,
אני חודשיים אחרי לידה שנסתיימה עם תפרים.
טבלתי במקווה ולאחר יחסי אישות החל לרדת לי דם בצבע אדום פציעה . הדימום נראה רק לאחר ניגוב האיזור בנייר ונפסק באותו הרגע.
מה עליי לעשות ? האם אני אסורה או טהורה?
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות