בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

מנהגי כלות

דם לא על משהו מטמא אחרי יחסים

שלום
התחתנתי לפני חודשים, חשוב לי לציין כי במהלך כל התקופה לא ראינו דם בתולין ולא הרגשתי שנקרע הקרום. אתמול טבלתי ולאחר קיום היחסים ראיתי דם. חשוב לציין שלא היה על משהו מטמא אלא על סדין צבעוני. אתמול בזמן היחסים הייתה לי תחושה שלא הרגשתי מעולם ונראה לי שהייתה חדירה עמוקה יותר. לדעתי מדובר בדם שמקורו מקרום הבתולין. כיוון שלא ראיתי כזה עד היום, וגם התחושה והיחסים היו שונים. רציתי לדעת האם יש צורך שאטבול שוב? אום כן, אני צריכה לחכות שוב 5 ימים עד הספירה של 7 הנקיים? טבלתי אתמול, ולא היו לי כתמים או בעיות במהלך ה7 נקיים. מה דיני?

גלולות או כדור מעכב?

שלום רב,
אני בת 23 ורזה (אם זה רלוונטי..) אני מתחתנת ב20.5.13 והייתי רוצה לדעת מה כדאי לי..
מעולם לא נטלתי גלולות ודי מפחיד אותי כדורים.. אני 7 חודשים לפני האירוע.. כך שאוכל לבחור מה כדאי גלולות או כדור מעכב..? מה עדיף? מה פחות מסוכן..? מה יותר אמין?. הוסת האחרון שלי היה ב4.10 ונורא קשה לי לחשב מהיום ל7 חודשים.. המחזור שלי סדיר ומגיע כל 28 יום.. (פעם ב.. מקרה חריג תוך 26 יום..כשהיה 31 בחודש- לא יודעת אם יש קשר..) מבולבלת נורא..
אשמח לתשובה בהקדם.. תודה רבה!.

קושי בחיי אישות

שלום, אני ובעלי נשואים כבר 3 חודשים וחצי, ועדיין לא הגענו לחיי אישות מלאים מפני שאני ישר מרגישה כאבים לא נסבלים... אשמח אם תתנו לנו עצות כיצד עלינו לפתור את הבעיה. האם אתם ממליצים לפנות לגניקולוג (לביתוק) או שיש דרך אחרת..?

פרימולוט נור לדחיית וסת - שני כדורים ביחד או במפוצל?

כלה שאני מדריכה קיבלה מרשם לפרימולוט נור לדחיית הוסת לקראת החתונה. הרופאה הדריכה אותה ליטול שני כדורים ביום, אחד בבוקר ואחד בערב בשעה קבועה, מהיום ה-16-17 ועד לאחר בעילת המצוה. הכלה חששה שלא תצליח לזכור את הכדור של הערב, והרופאה הציעה שתקח שניים ביחד בבוקר.
האם נטילת שני כדורים ביחד יעילה באותה מידה?

תודה מראש!

מקווה בזמן ספירת העומר

שלום רב החתונה מתוכננת לראש חודש אייר 9.4.12בתקופה של ספירת העומר
השאלה שלי היא האם ניתן לעשות מקווה בזמן הזה?
שני הצדדים אשכנזים

דרכים טבעים למניעת חופת נידה

מעונינת בדברים טבעים להסדרת הוסת ,רוצה להמנע מתרופות הורמונליות , שמעתי ששתית מיץ לימון דוחה את הופעת הוסת ,האם אתם מכירים עוד דברים טבעים שיש להם השפעה דמוית הורמונים ?

טבילה במקווה

שלום רב
חתונתי מתוכננת בע"ה ביום שישי בצהריים.
מכיוון שאני רוצה לטבול במקווה בעיר הולדתי (בה איני גרה כיום) לא מתאפשר לי לטבול ביום חמישי בערב.
האם אוכל לטבול ביום שלישי או רביעי? כמובן שאהיה לאחר 7 ימים נקיים.
תודה

פרימולט נור

שלום רב , קיבלתי מרופא הנשים את הכדור פרימולט נור על מנת לדחות את המחזור ביום החתונה לאחר שקניתי את הכדורים ראיתי שאסור לשתות יין . אך ביום חתונתי ארצה לשתות יין האם הסיכון גדול או שיש אפשרות לקחת גלולות רגילות בכדיי לדחות את המחזור ? ( יש לציין שאיני נוטלת גלולות לפני) ואם אפשר לקחת את הגלולות כבר מהיום שבוע לפני קבלת המחזור ? אודה לתשובה מהירה .

טבילה לפני חתונה

שלום,

מתוכננת חתונה ל 4.11 שזה יום ראשון, רציתי לשאול מתי עליי לקבוע טבילה במקווה? בנוסף מתי אני צריכה לטבול? בחמישי? בשבת? אני לא כל כך מבינה ואשמח לייעוץ.

סידור הווסת טרם החתונה

שלום רב
נקבע תאריך לחתונה בשעטו"מ בעז"ה ל 31.1.13 המחזור שלי בשלושת החודשים האחרונים:22.6.12 28.7.12 27.8.12 יצוייין שאינו סדיר...כיצד אני נדרשת להיערך לחתונה(ידוע לי שהשאלה זמנה מעט מוקדם...אך חשוב לי להיות בטוחה)
תודה רבה
מירב
 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות