בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

מנהגי כלות

מחזור ביום החופה

שלום
אני מתחתנת ב 27.11 והחודש קיבלתי מחזור ב 24.10
מה עליי לעשות?
האם לקחת גלולות או משהו אחר? האם זה מאוחר מידי לקחת גלולות? (אני ביום הרביעי למחזור)
לקחתי גלולות בעבר, אך כבר שנה שאינני לוקחת, אני בת 29 בחורה בריאה.

טבילה במקווה

צהריים טובים....השאלה שלי היא לגבי הטבילה במקווה,אני מתחתנת ב"ה 24.11.11 והמקווה יום לפני אני צריכה לקבל ב15.11או לפני פחות או יותר,כך שעם זו אין לי 7 ימים נקיים אלא ממש פחות הרבנית הציעה לי לקחת מרשם לכדור שידחה זאת,שאלתי היא ממתי לוקחים את הכדור?עשרה ימים לפני יום המקווה או לפני הוסת שב-15 בערך???והאם יש סיכון בנטילת הכדור ביחד עם אנטביוטיקה שאני לוקחת???תודה רבה...ובשורות טובות

טבילה במקווה

אני מתחתנת ב 14 לנוב' והשאלה שלי: האם ניתן לטבול ביום של החתונה?כלומר באותו יום בבוקר

כתמים לפני חתונה

שלום, אני אמורה להתחתן ב2/11 עוד שלוש וחצי שבועות בערך. במחזור האחרון שהתחיל ב25/9 התחלתי גלולות יסמין כי המחזור שלי כלל לא סדיר, המחזור התארך לי כמעט שבוע חצי, ואחריו התחילו לי כתמים, יומיים אחרי ראיית הכתמים הייתי נקייה לגמרי ועכשיו שוב כתמים שעל הנייר זה נראה אדום על התחתונית חום ובאד בדיקה כתם דיי בהיר, אני נורא בלחץ שתיהיה לי חופת נידה , מה עושים במקרה כזה שכתמים בגלל גלולות כי אני יודעת שבעת לקחית גלולות אין מצב למחזור...

יחסי מין פעם שלישית

אני ובעלי נשואים חודש, בשתי הפעמים הראשונות לא היה דימום לאחר קיום היחסים, לאר הפעם השלישית בזמן שניגבתי ראיתי כמה טיפות דם...

אנחנו אסורים? ואם זה קרה שוב בפעם הרביעית, מה ההלכה אז?

תודה.

זמן טבילה

שלום, יש לי בעצם שתי שאלות:
לאחר קיום יחסי אישות בפעם הראשונה ירד לי דם וגם ביום למחרת מה שהעיד על קריעת קרום בתולין. שמרתי על נדה וטבלתי במקווה. יומיים לאחר הטבילה, ובפעם החמישית של קיום יחסים ראיתי דם. האם אפשר להסיק שמדובר בפצע כי בכל הפעמים הקודמות לא היה דם (ראיתי דם יום קודם אבל בגלל טחורים).
אני מקווה מאד שאני לא נידה אבל במידה ואני כן נידה. ראיתי את הכתם בעקבות קיום היחסים ביום חמישי בערב, ספק אם לפני השקיעה, אבל לפני הדלקת נרות חג. האם אפשר לעשות הפסק ביום ראשון ולטבול ביום ראשון? גם ככה ספק אם הכתם הוא נידה, אולי היה מפצע (מכיוון שקרה אחרי 5 פעמים של קיום יחסים) ומה היה הגודל שלו-לא בטוח האם מעל 2סמ. אני בח'ול ולא תהיה לי אפשרות לטבול לפני יום רביעי. האם אפשר לטבול ביום ראשון? תודה רבה

דימום לאחר 5 פעמים של קיום יחסים

התחתנתי לפני 3 שבועות ובפעם הראשונה של קיום היחסים ירד דם, מה שהעיד על קריעת קרום הבתולין. לאחר שמירה על ימי נידה טבלתי במקווה. לאחר 5 פעמים בהן קיימנו יחסי מין מלאים שוב הופיע כתם דם. זה היה יומיים אחרי הטבילה. האם אפשר להסיק שמדובר בפציעה? מכיוון שבכל הפעמים שלפני לא הופיע דם. אנחנו בירח דבש בחו'ל ואין לי דרך ללכת לרופא. אשמח לקבל תשובה מהירה וחיובית. תודה רבה ושנה טובה.

קבלת וסת לאחר הפסקת השימוש בפרימולוט נור

שלום וברכה,
התחתנתי לפני כ-3 שבועות ונטלתי פרימולוט נור למניעת וסת (כאשר הייתי אמורה לקבל פחות או יותר במועד החתונה 29/8). הפסקתי השימוש בכדורים וקיבלתי וסת לאחר כ-3 או 4 ימים. אציין שאין לי וסת סדירה (בין 23-30 ימים, כך שיוצא שכל פעם הוסת 'מקדימה' בכ-5 ימים, דהיינו שעל פי תאריך החתונה הרי שהוסת הבאה היתה אמורה להיות ב-22/9 אך עקב נטילת הכדוירם והפסקתם, קיבלתי ב-6/9).
השאלה שלי היא האם כעת השתבשה לי הוסת עקב נטילת הכדורים או שפעולת הרחם היא רגילה למרות הכדורים ואני למעשה יקבל וסת בתאריך שאני אמורה לקבל אילולא הכדורים?

אשמח לקבלת תשובה מהירה.
תודה רבה

מקווה לפני חתונה

שלום לך,
תאריך חתונתי הינו שבוע לפני קבלת המחזור. המחזור שלי סדיר אך לעיתים קרובות יש לי דימומים במהלך החודש. רופא הנשים שלי הסביר לי שדימומים אלו לא קשורים למחזור. אני חוששת שיום לפני חתונתי, בעת הטבילה במקווה, יהיה לי דימום כזה. מה עליי לעשות?

מוך דחוק

שלום, רציתי לשאול אם בדיקת מוך דחוק נעשית מלבד ביום הפסק טהרה גם ביום השביעי, אם כן, במידה ושכחתי מוך דחוק ביום השביעי אך עשיתי בדיקה עם עד ללא השארתו מה דיני.
השאלה קריטית, מחר יום חתונתי.
תודה רבה לרב.
 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות