בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

מנהגי כלות

אחרי היסטרוסקופיה ניתוחית

שלום רב,
אני עברתי אתמול היסטרוסקופיה ניתוחית להסרת הידבקויות ברחם וקיבלתי כדורים שנקראים פרוגילטון שאני אמורה להתחיל היום אנחנו אמורים להתחתן ב-11/12/12 ולפי הספירה יוצא שאני אמורה לקבל וסת ב-06/12/12 האם אני יכולה לדחות את תחילת הפרוגילוטון ואז הוסת תתעכב לאחר החתונה או מה עלי לעשות?
חשוב לציין שאיני יכולה לקחת גלולות בגלל שעברתי ניתוח של מיומות וזה מהווה בעיה עבורי .
תודה

טבילה במקווה עם חינה

יש לי כתם חינה על היד.
ומחר אני צריכה לטבול.
האם מותר לי לטבול?? מה אני צריכה לעשות?!

פרימולוט ופמינט - דחוף ביותר

שלום ..
אני מתחתנת מחר ולוקחת כדורים מסוג פרימולוט נור ביום חמישי הקודם ואני אמורה לסיים אותם בתום עשרה ימים והרופאה הביאה לי בנוסף עוד כדורים מסוג פמינט נגד הריון ..
עכשיו השאלה שלי מתי אני אמורה להתחיל לקחת את הגלולות נגד הריון ?..כי הבנתי שאסור לערבב את שני סוגי הכדורים האלו בשום פנים ואופן ..!!
האם בליל הכלולות אני לא יכנס להריון כי בעצם אין שום הגנה מסוימת..
ועוד שאלה האם הכדורים מסוג פרימולוט נור הם גם נגד הריון או שלא?...
אשמח אם תענה לי בהקדם האפשרי .
בתודה רבה רבה מראש.

טבילה לחתונה בזמן הנקה

שלום, כחודשיים אחרי לידה עם הנקה מלאה. אין לי מחזור ואני מעוניינת להתחתן בקרוב. כדי שנוכל לסגור תאריך רציתי לדעת מתי אני יכולה לגשת למקווה (ומה צריך להכין\לבדוק לפני)

מחזור שלא מפסיק

שלום רב אנחנו התחתנו לפני שבועיים ועדיין לא קיימנו יחסים אך היתה פתיחה ביד ויצא אחריו דם ומאז הדם לא מפסיק מה עושים במצב כזה?

וסת וטבילה

שלום, אני עתידה להינשא בחודש מאי 2013 בע"ה.
החתונה תיערך ב 8.5.13 והוסת החודשית עתידה להגיע ב 15.8.13
האם טבילה במקווה 9-10 ימים לפני קבלת הווסת היא תקינה ?
תודה

דחיית מחזור

שלום, קבענו תאריך לחתונה ב 29.8 שזה יוצא יום חמישי בעזרת השם. ושבוע לפני ביום שלישי ה 20.8 אני צריכה לקבל מחזור, אצלי זה נמשך שבוע עד יום שלישי בשבוע של החתונה ה 27.8. אני יודעת שמקווה זה יומיים לפני החתונה אבל אין 7 ימים נקיים. מה עושים? יש איזה כדור שאפשר לקחת כדי לדחות את המחזור בשבועיים?

דם לא על משהו מטמא אחרי יחסים

שלום
התחתנתי לפני חודשים, חשוב לי לציין כי במהלך כל התקופה לא ראינו דם בתולין ולא הרגשתי שנקרע הקרום. אתמול טבלתי ולאחר קיום היחסים ראיתי דם. חשוב לציין שלא היה על משהו מטמא אלא על סדין צבעוני. אתמול בזמן היחסים הייתה לי תחושה שלא הרגשתי מעולם ונראה לי שהייתה חדירה עמוקה יותר. לדעתי מדובר בדם שמקורו מקרום הבתולין. כיוון שלא ראיתי כזה עד היום, וגם התחושה והיחסים היו שונים. רציתי לדעת האם יש צורך שאטבול שוב? אום כן, אני צריכה לחכות שוב 5 ימים עד הספירה של 7 הנקיים? טבלתי אתמול, ולא היו לי כתמים או בעיות במהלך ה7 נקיים. מה דיני?

גלולות או כדור מעכב?

שלום רב,
אני בת 23 ורזה (אם זה רלוונטי..) אני מתחתנת ב20.5.13 והייתי רוצה לדעת מה כדאי לי..
מעולם לא נטלתי גלולות ודי מפחיד אותי כדורים.. אני 7 חודשים לפני האירוע.. כך שאוכל לבחור מה כדאי גלולות או כדור מעכב..? מה עדיף? מה פחות מסוכן..? מה יותר אמין?. הוסת האחרון שלי היה ב4.10 ונורא קשה לי לחשב מהיום ל7 חודשים.. המחזור שלי סדיר ומגיע כל 28 יום.. (פעם ב.. מקרה חריג תוך 26 יום..כשהיה 31 בחודש- לא יודעת אם יש קשר..) מבולבלת נורא..
אשמח לתשובה בהקדם.. תודה רבה!.

קושי בחיי אישות

שלום, אני ובעלי נשואים כבר 3 חודשים וחצי, ועדיין לא הגענו לחיי אישות מלאים מפני שאני ישר מרגישה כאבים לא נסבלים... אשמח אם תתנו לנו עצות כיצד עלינו לפתור את הבעיה. האם אתם ממליצים לפנות לגניקולוג (לביתוק) או שיש דרך אחרת..?
 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות