בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

מנהגי כלות

איחור וסת

שלום. אני מתחתנת ב5.8 והייתי אמורה לקבל מחזור ביומיים האחרונים כך שהייתי יכולה להקפיד על הטבילה במקווה בזמן. לצערי המחזור לא הגיע. האם עדיין יש פתרון?

טבילה במקווה

אני מתחתנת ב11.9.2013. כיוון שאני לוקחת אמצעים הורמונליים שבוע הווסת שלי הוא מ1-9 ועד ל7-9, כלומר המקווה צריך להיות ב9.9 יומיים אחרי, זה אסור נכון?........ זה נקרא נידה? או שזה בסדר?......
אפשר החודש לשנות את זמן קבלת המחזור ולהקדימו על ידי הפסקת האמצעים ההורמונליים? אני משתמשת בנוורינג - טבעת וגינלית.

הקדמת המחזור

שלום כבוד הרב
אני מתחתנת ב13.8 והמחזור האחרון שלי היה ב10.7
התייעצתי עם המדריכת כלות והיא אמרה שעדיף שאקדים את המחזור (המחזור שלי בדרך כלל תמיד מאחר הוא לא סדיר) היא הציעה לי לקחת פרימולטנור במשך 4 ימים ואמרה שאני אמורה לקבל בין יומיים שלושה מהפסקת הכדורים האם זה לא סיכון ? לא עדיף לאחר את המחזור ?
אנא חווה את דעתך והחזר תשובה בהקדם משום שמחר אני צריכה להתחיל לשתות את הכדורים אם אכן אקדים את המחזור.

קיצור ימי המחזור לכלה

קבענו חתונה ל4 אוגוסט (כח באב), הייתי אמורה לדחות את ראיית המחזור האחרונה ליום ז באב, כדי שאוכל לעשות הפסק טהרה ב-יח באב, ולטבול בכה באב. בטעות לקחתי את הכדור - פרימולוט נור - עד ז' באב, והמחזור הגיע אתמול, יא באב. הדימום אצלי בדרך כלל כ-10 ימים, ולפי זה מסתבכים לי כל החשבונות. שמעתי שיש אפשרות עם פרימולוט נור לקצר את ימי הדימום. זאת אומרת שאני מתחילה לקחת חמשה ימים לפני היום שאני רוצה שיפסיק הדימום וממשיכה לקחת עד החתונה ואחריו. האם השמועה הזו נכונה? ואם לא, מה אפשר לעשות כדי שהחתונה תתקיים בזמן.
אני מבקשת מאוד סליחה, שאני מטרידה עם שאלות שנולדו מטעויות שיצרתי בעצמי, אבל בכל זאת אשמח מאוד לקבל פתרון. בתודה

דחיית מחזור

שלום,
אני חוששת שאני עומדת לקבל מחזור לקראת החתונה.
התיעצתי ברופא נשים והוא נתן מרשם לכדור בשם פרימולט. אני ככל הנראה יקבל ב18.7 מחזור, החתונה ב 28.8. המקווה ב 25.8.
ראיתי שרשמת למישהי להתחיל לקחת את הכדור 14 יום לפני המחזור והוא אמר לי לקחת את הכדור 20 יום מהיום שבו אני מקבלת מחזור...
אני מרגישה מבולבלת, תוכל בבקשה לעזור לי ולומר לי באיזה תאריך לקחת את הכדור?
תודה

גלולות יאז ודחיית מחזור

שלום, אני מתחילה ליטול גלולות יאז עכשיו (12/7) והחתונה שלי ב 6/10, לפי המחזור הסדיר שהיה לי עד עכשיו החישוב היה שאקבל מחזור בימים סביב התאריך של החתונה או ביום של החתונה עצמה. חששתי מכך ופניתי אל הרופא והוא התאים לי לפי הדרישות המיוחדות שלי שמתאימות לי את יאז ואמר לי שאוכל פשוט להמשיך ליטול את החפיסה הבאה ללא הפסקה בחודש של החתונה וכך הדימום כביכול יידחה.. אבל אין לדעת ואני לוקחת סיכון.. לא ניתן על פי גלולות אלה להפסיק 14 יום לפני המקווה שיהיה ב5/10 כי כל גלולה שונה מהשניה וחייב לקחת לפי הסדר. אני בבעיה ולא יודעת מה לעשות אשמח לקבל עזרה.

טבילה במקווה

היי אני מתחתנת ב.21.11 בע"ה רציתי לדעת מה עליי לעשות מבחינת המחזור, את המחזור אני מקבלת בין 8-10 לחודש, מעולם לא לקחתי גלולות, ורציתי לדעת אם רצוי לקחת כדור לעיכוב מחזור\ גלולות למניעת היריון על מנת לאחר את המחזור ואם כן ממתי אני צריכה להתחיל לקחת אותו, ואיך כל התהליך הזה עובד (האם אני לא יקבל מחזור חודש או כמה ימים וכולי)תודה מראש!

כדור פרימולט נור

שלום, אני מתחתנת בע"ה בחודש אוקטובר. בהתייעצות עם הרופא לדחיית המחזור הוא נתן לי כדורי פרימולוט נור. יש לי בעיה של קרישיות יתר בדם, הרופא נשים אמר לי שאין לי ממה לדאוג וזה לא משפיע אך הייתי רוצה חוות דעת נוספת. לציין שאני לא לוקחת גלולות ומעולם לא לקחתי.

דחיית מחזור לפני החתונה

שלום,
אני מתחתנת ב 18/7/13 ואני צריכה לקבל היום, 3/7/13.
הייתי אתמול אצל הרופא נשים והוא אמר שבאתי מאוחר ובכל זאת הביא לי מרשם לכדור norethisterone או פרימולט נור.
השאלה שלי מה לעשות?? המחזור שלי בדר"כ 4 ימים, האם לחכות עד יום שישי 5/7/13 ואם לא אקבל להתחיל לקחת את הכדור 14 יום? זה יעכב את המחזור??
תודה רבה

מחזור לפני החתונה

אני בת 37 עברתי הפלה טבעית לפני כחודש וקיבלתי מחזור 24/06/2013 , אני מתחתנת 30/07/2013
אני קצת בלחץ אני לא רוצה לקחת כדורים , כי אני סובלת ממיגרנות קשות , וגם לאור ההפלה שהייתה לי ,
מה אתה מציע לעשות
 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 
התכנים והתמונות באתר מבוססים על תוכן-גולשים. במידה ומצאתם כי תוכן מסויים מפר את זכויות היוצרים שלכם, אנא פנו אלינו ונדאג להסירו.