בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

מנהגי כלות

סידור ווסת

שלום וברכה,
בע"ה אני מתחתנת ב-4.11 ואת המחזורים האחרונים קיבלתי ב-30.7, ב-30.8, וב-30.9 . לאחר מכן התייעצתי עם רופאת המשפחה שנתנה לי גלולות יסמין ואותם לקחתי במשך ארבעת-חמשת השבועות האחרונים. אני אמורה לסיים לקחת אותם בשבת זו, 11.10 כדי שאוכל לקבל את הווסת פעם אחרונה ולשמור שבעה נקיים בדיוק בזמן לחתונה.
בימים האחרונים אני רואה כתמים חומים והפרשות - האם זו בעיה? בנוסף, אם ארצה לדחות את הווסת הבאה, האם אני צריכה לקחת פרימולוט-נור, ואם כן, מתי? אינני רוצה לקבל את הווסת לפני החתונה ולהיות חלילה, כלה נידה.
תודה רבה.

טהרה

הוסת הקודמת הייתה ב26.9 החתונה ב6.11 המחזור הבא צפוי להגיע ב26.10 מה שכניראה ישבש את שמירה 7 נקיים לפי רופא הנשים לא כדאי לשתות את הפרימלוט על מנת לאחר את הוסת מיכוון שזה יותר מידי זמן ולכן המליץ לשתות ממחר למשך 10 ימים ובכך להקדים את הוסת?! מה עצתך להקדים או בכול זאת לדחות? תודה וחג שמח.

טהרה

שלום ,אני מתחתנת ב6.11.14 ואמורה לקבל בערך 12 יום ליפני החתונה הוסת האחרונה הייתה ב26.9 פוחדת שיאחר לי ביום יומיים ואז לא אוכל לשמור 7 נקיים ....מה כדאי לעשות האם לשתות את הפרימלוט ?! או שזה יותר מידי ימים בשביל לדחות את הוסת ?

דחיית הוסת עקב חתונה

שלום, אני מתחתנת ב״ה ב22.10.14. בפעם האחרונה שקיבלתי הייתה ב8.9.14. מדריכת הכלות אמרה לי להתחיל לקחת את הפרימולוט נור מתאריך 1.10 (ואני לוקחת) מחשש שאקבל ב8.10.
אבל מצד שני הרופאה אמרה לי לקחת עשרה ימים לפני החתונה. והמחזור שלי לא סדיר והוא מאחר. האם להמשיך לקחת כרגיל את הכדורים עד החתונה?
תודה מראש על המענה.

דחיית מחזור

שלום,אני מתחתנת בעז"ה ב11/12/14 וקיבלתי מחזור ב29/10 כמה זמן לפני כדאי שאקח גלולות לדחיית מחזור על מנת שאוכל לטבול במקווה יום לפני החתונה? אני אמורה להיות נקייה 7 ימים לפני הטבילה.
אודה לתשובה

קבלת מחזור לפני החתונה

שלום רב,
אני מתחנת בעזרת השם ב 7/12 ואמורה לקבל מחזור באותו היום של החתונה או יום לאחריו. אני מפחדת שמהלחץ המחזור יאחר או יקדים ויפריע לי בטבילה או בחתונה עצמה. אני לא נוטלת גלולות. האם עליי לגשת לרופא ולבקש פרימולוט נור? אם כן מתי את ממליצה לי להתחיל ליטול את הכדור ולכמה זמן?

תודה רבה

כדור להפסקת דימום

שלום , אין לי וסת סדירה אבל ע״פ רוב הנתונים אני אמורה לקבל בין 11-15 לחודש ( אוקטובר) . תאריך המקווה שלי בעזרת ה׳ 16.11. האם אני אמורה להתחיל מעכשיו ? או לקבל וסת החודש בתאריכים שציינתי פחות או יותר , ואז להתחיל לשתות עד אחרי החתונה ?? אני לא יודעת מה לעשות ?? !!! אשמח לתשובה מהירה .

מחזור לפני חתונה

שלום רב,
אני מתחתנת ב3.12
וקיבלתי מחזור ב- 29/8,
31/7, 27/9
השאלה היא מה אני אמורה לעשות כדי לא להיות נידה חלילה בחתונה.
אני רוצה להיות אחרי מחזור בחתונה.

נידה לפני החתונה..דחוף

שלום הרב!
אני מתחתנת עוד 20 יום. ב20/9 והפסקתי לקחת את פמינט בצום גדליה (כדור האחרון) ו עדיין לא קיבלתי מחזור. ו אני בלחץ שאני לא יספיק את השבעת ימים ניקיים . וגם אם המחזור לא ימשיך לי מעבר ..
כל זה היה בבירור עם מכון פועה.
אשמח לדעת יותר. תודה !

פרימולוט נור

אני מתחתנת בע"ב ב25.11 ( אור ל-ד' בכסליו) המחזור שלי קבוע ב י"ט לחודש.. על פי החישובים אני אקבל ב י"ט חשוון 12.11 האם אצטרך לקחת את הכדורים? האם זה יוצא על הביוץ ? ואם כן אם זה יכול לדחות הריון?
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות