בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

טהרת המשפחה

וסת בגיל המעבר

שלום! שמי ליאוה גיל 47.6,קיבלתי וסת אחרונה לפני כ- 3 חודשים.מס' ימים אני רואה כתם חום על התחתונית וגם זה אחרי שטיפה לא רואה כלום.שאלתי איך לנהוג במצב כזה?

זמן פרישה כאשר נוטלים גלולות פמינט

שלום,
אני נוטלת גלולות מסוג פמינט, לאחר לקיחת הכדור האחרון לוקחים בדיוק 4 ימים עד שאני מקבלת מחזור. בדכ ביום ה4 במהלך היום.
מתי עליי לפרוש לפי דיני הפרישה?
תודה

קביעת יום המחזור והרגשה.

שלום וברכה!
לגבי קביעת יום המחזור.בצהריים היה לי כתם גדול ממש על רוב שטח התחתונית , אך הדימום השוטף החל רק בערב.מהי העונה לה אני צריכה לחשוש?{וכיוון שמדובר גם בשעות אחרות של היום , יש בזה נפקא מינה גם לתאריך}
שאלה נוספת, לגבי הרגשה של זעזוע הגוף. בימי המחזור קורה לפעמים שאני מרגישה מעין רעד לעיתים גם בזמן הדימום המאסיבי. אבל,ישנם פעמים רבות במהלך החודש בהן אני חשה רעד דומה,ואני לא יכולה לומר שזה משהו שקורה רק בימי המחזור. כיצד עליי לנהוג? תודה רבה!

לא ברור עם כתם

שלום אני שבוע לאחר טבילה(על גלולות) היום הלכתי לשירותים ואז ראיתי על הנייר רייר אדום עשיתי פעמיים בדיקה והיא יצאה נקייה מה לעשות להמשיך רגיל או שלהתחיל לספור?? תודה

טבילה

שלום. יש לי קושי מאוד גדול לטבול כבר כמה זמן זהו ניסיון קשה.....בימים שאני צריכה לטבול בעלי לא עוזר לי לקיים את המצווה הוא לא נישאר עם הילדים ואני לא יכולה לצאת הוא עשה לי כך בהרבה פעמים שהייתי צריכה לטבול והייתי הולכת לטבול אחרי שהייתי נלחמת (וכמובן שהיו פעמים שזה היה בקלות )בעיקרון אני גרה אצל הוריו עם הילדים ולא נעים לי כל פעם לבקש מאימו כי גם לא כיף לי שהיא יודעת עליי כל דבר (כמו שאני צריכה לטבול) הנה בידיוק אתמול (ערב שבת) הייתי צריכה לטבול אבל הוא אף פעם לא נמצא בבית ואני אפילו לא יכולה להתארגן כמו שצריך אמרתי לבעלי שיגיע לבית והוא הבהיר לי שלא מעניין אותו ושהוא יגיע מתי שיסיים את סידוריו אני הגבתי ואמרתי שאפשר לדחות אם הוא מסכים וכמובן שהוא לא הגיע ולא טבלתי וגם היום רציתי לטבול והוא לא נמצא בבית.....מה אפשר לעשות במצב קשה כזה? בכללי אני עוברת חוויה קשה מהנישואים וכמובן בוטחת ומאמינה שהכול לטובה והכול מאת ה' אנא עזרו לי להמשיך להיות חזקה

ימי פרישה

שלום וברכה,
ברצוני לדעת מהם ימי הפרישה שלי:
פעם לפני אחרונה קיבלתי ביום 09/11/2014 (טז' חשוון) בבוקר
פעם אחרונה קיבלתי 18/12/2014 (ב' כסלו) בערב

בברכה,
דנה

שכיחת לקיחת כדור

שלום לכבוד הרב, אני לוקחת כדורים של מוליאן אני ממש לחוצה אתמול פספסתי לקחת יום אחד וראיתי הפרשה מעין אדום דק על הלבנים ונייר הטואלט מ אני עושה?

ספירת 7 נקיים

שלום שאלה כללית, אם התחלתי 7 נקיים ביום ראשון לפני השקיעה לקראת יום שני מתי אני אמורה לטבול במקווה? במוצש או בראשון?

שעוה לפני טבילה

האם מות ר לעשות שעווה ביום שישי כשמוצש אני טובלת?
האם זה קרוב מידי לטבילה ויש חשש?

הפסק טהרה שאינו לבן באופן קבוע.

שלום רב.

אני נשואה ב"ה כמעט שנתיים. ללא ילדים. לפני מספר חודשים עברתי לצערי הרב הפלה בחודש חמישי. מנסים להרות.
במהלך כל וסת יש לי דימום בערך 3 ימים ואז נפסק. מהיום החמישי אני מנסה תמיד לעשות בדיקה אך היא יוצאת לא לבנה. בדרך כלל יוצא צבע חום בהיר. ובכך אני מחכה ימים נוספים עד שהעד יהיה לבן לגמרי ואולי אני מחמירה יתר על המידה?

אציין שלאחר ההפלה היה לי דימום שבועיים וחצי ומכיוון שבער לי יותר לעשות את הפסק הטהרה (אורך הדימום, מצב נפשי וכו') שלחתי את עד הבדיקה לרב והוא ענה לי שהבדיקה טהורה עם צבעה החום-צהוב. אך במקרה זה חשבתי שהתשובה היא חד פעמית בשל הסיטואציה ולא השלכתי את זה גם לגביי הבדיקות החוזרות כל חודש.

הייתי שמחה לדעת מה עלי לעשות כל חודש?
אני לא יכולה כל חודש לשלוח את עד הבדיקה לרב, מצד שני אני חוששת שאני מחמירה שלא לצורך.
האם עד הבדיקה חייב להיות לבן?
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות