בס"ד
ראשי  |  מאגר המקואות  |  בודקות טהרה  |  מאמרים  |  מילון מושגים  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  אודות


חיפוש שאלה:Bookmark and Share

שאלות ותשובות

שאלות חדשות

הריון, לידה והנקה

טבילה שלאחר לידה

לפני חודש וחצי ילדתי בן בשעה טובה . ביום רביעי שעבר עשיתי הפסק אחרי שכמה ימים לא היה דימום , בחמישי עשיתי את הבדיקות והכל היה נקי ... שישי שבת היו הפרשות חומות ואדומות אך לא בבדיקות ( בזמן שירותים ועל מגן התחתון ) האם זה בסדר ואוכל לטבול ברביעי הקרוב או שכחי לעשות הפסק מחדש ?
טהרת המשפחה

גלולת יסמין

שלום וברכה , אני נוטלת גלולות יסמין באופן קבוע . השאלה שלי היא האם יש באמת צורך להתחיל לקחת מהיום הראשון של המחזור , מכיון שאני שומרת טהרה ובכל מקרה שבוע אחכ איני מקיימת יחסים . האם יש צורך לקחת מהיום הראשון של המחזור או שאפשר מהיום של ההפסק הטהרה ..?
ועוד - ברגע שארצה להפסיק עם הגלולות יש חשש שיהיו עיכובים להכנס להריון בשל ההורמונים ?
תודה .
טהרת המשפחה

הלכות טבילה

שלום רב ,
האם מותר לטבול במקווה עם לק ג׳ל,(כזה שנשאר למשך 3 שבועות ) בהנחה שאני מחדשת אותו מידי חודש לפני כל טבילה .
תודה .
טהרת המשפחה

האם נחשב נידה?

שלום רב ;)
תודה לאל ילדתי לפני שלושה חודשים (סוף ינואר).
עם סיום הדימום שלאחר הלידה קיבלתי וסת פעמיים באותו החודש. מאז, מזה חודש וחצי, לא קיבלתי.ביום חמישי האחרון הופיעו לי הפרשות חומות בצבע בהיר שהפכו כהות ביום שישי (ללא מראה דמי) ולכן חשבתי שהמחזור מגיע ופרשתי מבעלי.
אתמול, יום שבת, ההפרשות התבהרו והיום, יום ראשון, אין כל הפרשה חומה.
רציתי לדעת כיצג עליי לנהוג? האם אני אכן הייתי בנידה ולכן מעתה עליי להתחיל ספירת נקיים וטבילה או שאם לא הופיע דימום אינני בנידה?
תודה רבה מראש!
מנהגי כלות

חתונה יום אחרי כיפור

שלום רב,
אני עומדת להינשא בע״ה ב24/9/15 שזה יום חמישי, יום אחרי כיפור. השאלה שלי היא מתי אני צריכה לטבול במקווה? אני יכולה לטבול יום לפני ערב כיפור והטבילה תהיה כשרה לחתונה או שיש אפשרות אחרת?

תודה רבה ושבוע מבורך.
מנהגי כלות

מחזור לא סדיר

שלום,
אני מתחתנת אי"ה ב- 6/10/15 , והמחזור שלי מגיע או בתחילת חודש או בסופו,
אני מאוד רוצה להיות טהורה כהלכה בערב החתונה שלי, ושלא תהיה " חופת נידה" .. מה עליי לעשות!?!?
הריון, לידה והנקה

טבילה לאחר לידה

רציתי לדעת ילדתי לפני חודש ועדיין לא טבלתי אבל כבר עברו הימים של הדימום וגם ה-7 נקיים אבל עדיין לא טבלתי ויצא מידי פעם שבעלי כן נגע לי ביד או כשהעברנו את הילדה מאחד לשני נוצר מגע אבל לא מגע מיני. רציתי לדעת מה ההלכה אומרת בנושא האם עלי לטבול למרות שנוצר כבר מגע?
טהרת המשפחה

בדיקה בשבעה נקייה

שלום וברכה, תודה על האתר העוזר עד מאוד!
עשיתי הפסק טהרה ביום שלישי. בבדיקה של רביעי בערב ראיתי הפרשה אדומה על העד. לא יצא דם- אלא מעין שאריות, הפרשה ״מוצקה״ והעד נשאר לבן ונקי (יש לציין שלא שטפתי את המקום אלא ניקיתי ברישול- כל היום הייתי נקייה לגמרי).
מיד לאחר מכן עשיתי שוב בדיקה שיצאה נקייה לחלוטין.
האם אני צריכה לספור השלישי או מרביעי?
תודה רבה!!
טהרת המשפחה

7 נקיים

שלום רב, ביצעתי הפסק טהרה ביום שלישי, וביום חמישי הופיעה הפרשה אדומה שקופה על התחתונית.....בדקתי לאחר מכן בעד בדיקה ויצא נקי. אחרי כמה שעות שוב בדקתי, על הנייר היה קצת הפרשה חום כתום.......ושוב בדקתי עם עד הבדיקה ובעד הופיעה הפרשה שקופה כתומה.....האם עלי לספור מחדש או להמשיך בספירה?
אשמח לתשובה....תודה
הריון, לידה והנקה

מחזור לאחר לידה

ילדתי לפני 5 שבועות ולפני שבוע עשיתי הפסק טהרה שיצא טוב ואז המשכתי ל7 נקיים ובאמצע התחלתי ליטול גלולות למניעת הריון. יום אחרי שהתחלתי עם הגלולות, בבדיקה שעשיתי יצא לי כתם קטן של דם. עשיתי למחרת שוב הפסק טהרה שיצא נקי לחלוטין וכך גם הבדיקה של היום הראשון של ה7 נקיים. והיום (היום השני של ה7 נקיים) התחיל לי דימום חזק יותר.. יכול להיות שהדימום עכשיו זה מחזור אפילו שאני מניקה?
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 
site by entry.  |  painting by C J I. TORDJMAN
אתר המקוואות והטהרה © כל הזכויות שמורות | אודות האתר | כתבו לנו
אתרים מומלצים: תהילים • שמירת הלשון • פרקי אבות